Jekatěrinburg – Barys 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 2:1 (3:1 po s.n.)
Riga – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Kazaň – Jokerit 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Kunlun 3:4 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | HC Slovan – Vladivostok 4:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 4:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Severstal Čerepovec
Úterý 16.10.2018, 18:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Počet zápasů: 17 zápasů.
    Umístění: 8. místo.
    Počet bodů: 15 bodů.
    Bilance: 5 – 2 – 1 – 9.
    Nejproduktivnější hráč: Miro Aaltonen – 14 bodů (6+8).
    Poslední zápas: Jokerit– Viťaz 4:1 (0:0, 1:1, 3:0).

Počet zápasů: 18 zápasů.
    Umístění: 9. místo.
    Počet bodů: 14 bodů.
    Bilance: 4 – 2 – 2 – 10.
    Nejproduktivnější hráč: Carter Ashton – 6 bodů (4+2).
    Poslední zápas: Dinamo Minsk– Čerepovec 1:2 pp. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1).

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (Čerepovec) – 16 zápasů – 90,49%.
    Matěj Stránský (Čerepovec) – aktuálně zraněný, nenastoupí.
    Vojtěch Mozík (Viťaz) – aktuálně zraněný, nenastoupí.
    Marek Hrivík (Vi'taz) – 11 zápasů – 9 bodů (6+3).

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Stasenko, Jevsejenkov, Katičev, Golovkov, S. Romanov, Voronkov, Kožemjakin – Makejev, A. Nikulin, Stoljarov – Rendulić (A), A. Sjomin (A), M. Aaltonen – Švec-Rogovoj (C), Kokarev, N. Komarov – P. Černov, Vyglazov, Mons.

Severstal Čerepovec: Magarilov (Furch) – A. Kulda, Kuljaš, V. Vasiljev, Kornějev, Malevič, Verjovkin, Lekomcev (A), Kudako, Syčuškin – Jašin, Boychuk, I. Zacharčuk – Ščerbina, Trubačjov (A), Rybin (C) – Lapin, Juňkov, Geraskin – Karlin, Monachov.

Rozhodčí: Kuljov, Ravodin – Viljugin, Palej.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:01
    Úvodní buly patřila hostujícímu Zachu Boychakovi.

00:32
    Miro Aaltonen před brankou hodně nepříjemně tečoval ránu Borny Renduliće, a hned v první minutě se brankář Severstalu pořádně zapotil.

01:23
    Oleg Jašin držel dlouho kotouč v útočné třetině ale ke střele se hostující útočník nedostal.

02:30
    Nikita Vyglazov vystřelil přes obránce, ale Sergej Magarilov byl na svém místě.

03:15
    Pavel Černov se objevil absolutně sám před hostujícím brankářem, ale v klíčkové chvíli mu kotouč odskočil od hole! To byla první tutovka dnešního utkání.

04:32
    Náznak šance měli i hosté, ale Sergej Monachov kotouč dorážel vysoko nad branku domácích.

05:03
    Nepřesná přihrávka Ivana Lekomceva znamená icing Severstalu.

05:11
    Igor Golovkov hned po buly švihem prověřil lapačku Sergeje Magarilova, ta byla na svém místě.

06:12
    Alexandr Nikulin chtěl bekhendem najít před brankou úplně volného Gennadije Stoljarova, ale kotouč se zastavil o oblouk branky a před branku vůbec nedošel.

06:41
    Ivan Zacharčuk nahazoval kotouč až z poza červené čáry znamená další icing hostů.

07:05
    Vladimir Malevič nyní ranou od modré vystrašil Joni Ortia, který puk neviděl a měl štěstí že rána minula prostor třech tyčí.

07:22
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vadim Kudako.

07:40
    Hosté se rychle osvobodili a Viťaz musí zakládat akci ze své třetiny.

08:06
    Domácí se na chvilku dostali do pásma, ale po přihrávce rukou jsou z něj ihned vykázáni.

08:46
    Alexandr Sjomin vypálil z mezikruží a domácí se začali radovat! Nicméně kotouč se podivně zamotal v sítí z vnější strany a bude se zkoumat video, za byl opravdu kotouč v síti! Podle opakovaných záběrů to vypadá, že se opravdu jednalo o zásah pouze boční sítě!

08:46
    Je tomu opravdu tak! Branka to nebyla. Kotouč zasáhl oblouk branky a pak podivně vyskočil po vnější síti – stále tak 0:0 a pokračuje přesilovka Viťazu.

09:01
    Krásná kombinace domácího útoku Miro Aaltonen – Gennadij Stoljarov a zakončující Borna Rendulić skončila na betonech brankáře Sergeje Magarilova.

09:22
    Hosté jsou v plném počtu na ledové ploše.

10:00
    Nikita Vyglazov si ranou z úhlu na brankáře Severstalu nepřišel. Domácím však přesilovka moc pomohla a aktivitou chtějí hýřit i po ní.

10:20
    Nikita Komarov otřel svou ránu o obránce, ale Sergej Magarilov hokejkou kotouč vyrazil do plexiskla.

11:00
    Severstal vyhodil kotouč přes všechny čáry, ale icing se nepískal, Alexej Makejev musí hrát.

11:18
    Nádhernou kombinaci na jeden dotek teď předvedli hosté. Maxim Rybin obdržel přihrávku skrz celé pásmo a mířil výborně, ale v brance se roztáhl Joni Ortio a nádherným zákrokem ponechal skóre na nule.

12:12
    Akce třech proti dvěma se domácím nepovedla zakončit. Gennadij Stoljarov hledal na zadní tyči Bornu Renduliće, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

12:55
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., držení).

13:18
    Ivan Zacharčuk to vzal na sebe, ale jeho pokus z vrcholu levého kruhu schoval v lapačce Joni Ortio. Vhazovat se bude po jeho pravici.

14:00
    Konstantin Kornějev nepropálil bloky Viťazu a Arťom Švec-Rogovoj v pohodě vyhodil kotouč přes všechny čáry.

14:20
    A další kotouč letí za branku Severstalu.

14:55
    Jevgenij Katičev na ledě. Viťa první oslabení také zvládl.

15:00
    Arturs Kulda vypálil těsně po skončení přesilovky a orazítkoval pravou tyč domácí branky!

15:50
    Miro Aaltonen poize kotouč nahodil do pásma hostů a zavelel ke střídání celé formace.

16:04
    Po ofsajdu Severstalu se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:32
    Nikolaj Stasenko šikovně kotouč nahodil už od své modré, aby k němu měl blíže domácí hráč, ale z branky vyjel dobře brankář Sergej Magarilov a kotouč konstruktivně rozehrál.

17:21
    Jevgenij Mons se nedostal ramenem před obránce Severstalu, a tak se zakončení domácího útočníka nekonalo.

17:31
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Kuljaš – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Pětiminutový trest odpyká Vadim Kudako.

18:00
    Miro Aaltonen mířil dobře na zadní tyč, kotouč dokonce z výstroje Sergeje Magarilova vypadl, ale ke smůle domácích pouze vedle pravé tyče!

18:30
    Opět Miro Aaltonen střílel z pravého kruhu, tentokrát zasáhl Sergej Magarilov lapačkou.

19:00
    Oleg Jašin až nyní kotouč dostal z pásma, ale pouze na střídačku Severstalu, vhazovat se tak bude opět před brankou hostů.

19:05
    Alexandr Jevsejenkov ranou od modré po ledě minul pravou tyč.

19:12
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Viťaz to stihl ještě v první části a prosazuje se v přesilové hře. Alexandr Nikulin krásnou ranou na teč našel mezi kruhy hůl ALEXEJE MAKEJEVA, který puk umístil mezi betony Sergeje Magarilova – 1:0! Asistence: Alexandr Nikulin a Alexandr Jevsejenkov.
    19:12 Alexej MAKEJEV - 1:0

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

HC Viťaz Moskevská oblast – Severstal Čerepovec po 1. třetině 1:0.
    Viťaz se prosadil ve 20. minutě zásluhou branky z hole Makejeva, navíc bude ještě dohrávat pěti minutovou přesilovku, kterou bude hrát ještě dvě minuty a třicet jedna vteřin za faul Denise Kuljaše.

Další třetina začne přibližně v 19:24 .

20:01

20:01
    Druhou třetinu začíná domácí Viťaz, jak už bylo zmíněno přesilovou hrou.

21:00
    Pěti minutový faul Kuljaše je podruhé potrestán! Alexandr Jevsejenkov vypálil od modré, kotouč trefil Makejeva, který poté předložil bekhendem před prázdnou branku na hůl ARŤOMA ŠVECE-ROGOVOJE – 2:0! Asistence: Alexej Makejev a Alexandr Jevsejenkov.
    21:00 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 2:0

22:01
    Faul Denise Kuljaše potrestán potřetí! Alexandr Jevsejenkov se připisuje třetí asistenci, tentokrát posunul kotouč na pravý kruhu, odkud pálil z první MIRO AALTONEN a propálil vše co mu stálo v cestě – 3:0!. Asistence: Alexandr Jevsejenkov.
    22:01 Miro AALTONEN - 3:0

22:31
    Severstal konečně v plném počtu, ale inkasoval hned třikrát v pěti minutovém oslabení.

23:32
    Arťom Švec-Rogovoj nedojel dlouhou přihrávku na útočnou modrou, ale icing se nepíská.

24:31
    Alexandr Sjomin velmi lehce projel pásmem hostů, ale přihrávku na zadní tyč na Bornu Renduliće neadresoval přesnou.

25:45
    Joni Ortio po dlouhé době v permanenci. Vyrazil pokus Maxima Verjovkina pouze před sebe, ale z vyložené pozice kotouč nedorazil do sítě Ruslan Karlin, který trefil pouze natažený beton domácího strážce branky!

26:40
    Nepřesná rozehrávka hostů znamená icing.

27:00
    Jurij Trubačjov hledal střílenou přihrávkou před brankou hůl Maxima Rybina, ale kotouč nedokázal zasáhnout.

27:45
    Opět skvělý Joni Ortio! Michail Juňkov si našel kotouč odražený od zadního mantinelu u pravé tyče, ale rychlý beton domácího brankáře zamezil kotouči do sítě!

28:18
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., držení).

28:31
    Viťaz dal dnes tři branky v přesilovce a moc nechybělo a připsal si vstřelenou branku i v oslabení. Gennadij Stoljarov ujel v oslabení sám na branku, ale na dvakrát svou ranou nedokázal překonat Sergeje Magarilova!

29:30
    Oleg Jašin to v přesilovce zkoušel malinko naivně z brankové čáry. V dnešní formě chytající Joni Ortio neměla s tímto pokusem žádný problém.

30:18
    Arťom Švec-Rogovoj na ledě a hned dostal kotouč do brejku, ale neměl rychlost, a tak jej stihl dojet a poslat k ledu Valerij Vasiljev.

31:00
    Po ofsajdu Viťazu se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:00
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., pozdní dohrání).

31:20
    Smrtící jsou dnes přesilovky Viťazu, ale začátek této je zatím bez střeleckého pokusu.

31:49
    Alexandr Sjomin teď ukázal své zkušenosti, zamíchal s pukem, počkal až mezi kruhy najede Borna Rendulić a poslal mu krásnou přihrávkou na teč. Brankář Sergej Magarilov byl však připraven a odmítl čtvrtý inkasovaný gól v oslabení Severstalu.

32:23
    Čtvrtá branka v síti Severstalu a opět v přesilovce Viťazu! Krásnou přihrávku Arťoma Švece-Rogovoje před brankovištěm zakončil ranou do odkryté branky PAVEL ČERNOV – 4:0! Asistence: Arťom Švec-Rogovoj a Alexandr Nikulin.
    32:23 Pavel ČERNOV - 4:0

33:45
    Joni Ortio ten je v pohodě. Schoval v lapačce pokus od levého mantinelu a pustil do hry reklamní pauzu.

34:24
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Gennadij Stoljarov – 2 min., držení).

34:30
    Viťaz naopak svoje oslabení zahajuje klidným vyhozením kotouče přes všechny čáry.

35:21
    Oleg Jašin svou nahrávkou našel pouze roh kluziště, poté se k ráně od modré dostal Ivan Lekomcev ale Joni Ortio si poradil.

36:24
    Viťaz v plném počtu.

37:00
    Severstal ještě chvíli pokračoval v tlaku, ale nahození Vladimira Syčuškina vrásky na tváři Joni Ortia nenadělala.

37:45
    Alexandr Sjomin má na ledě vynikající přehled, teď krásnou žabičkou vyzval k ráně Miro Aaltonena, jeho pokus zastavila pravá štangle hostující branky!

38:32
    Pavel Černov zkusil švihem z levého kruhu navýšit skóre, ale tentokrát střelec třetí branky minul prostor mezi třemi tyčemi.

39:23
    Alexandr Ščerbina mohl snížit, ale to by musel trefit z dobré pozice branku. Joni Ortio se jen marně natáhl po ráně, která šla daleko od pravé tyče domácí branky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

HC Viťaz Moskevská oblast – Severstal Čerepovec po 2. třetině 4:0!
    Domácí hned z kraje druhé části potrestali pěti minutové vyloučení Kuljaše dvěma brankami a těsně za polovinou zápasu přidal opět z přesilovky zatím poslední branku Černov a stav je tak pro hosty velmi nepříznivý.

Další třetina začne přibližně v 20:13 .

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí části vyhráli hosté z Čerepovce.

40:53
    Borna Rendulić se snažil projet kolem pravého mantinelu přes Valerije Vasiljeva, ten jej poslal na led na hranici pravidel, vylučovat se nebude.

41:32
    Alexandr Ščerbina počkal na pravém kruhu na ideální moment pro střelu, i přesto byl jeho pokus sražen na zadní mantinel.

42:12
    Arturs Kulda si nabruslil z pozice obránce, ale svým pokusem trefil rameno Joni Ortia, ten dnes drží Viťaz.

43:00
    Vladimir Malevič měl velkou možnost na snížení. Dostal mezi kruhy hodně prostoru, a jeho ránu golfem do víka opět vyrazil pravým ramenem Joni Ortio!

44:12
    Arťom Švec-Rogovoj si kotouč nahodil do pásma, ale domácí si jež příliš do útoku nehrnou, není se čemu divit, mají nahráno.

45:00
    Pavel Černov přihrávkou na slepo nenašel hůl Miro Aaltonena.

45:23
    Hra přerušena pro hru domácích vysokou holí.

Dnešní utkání sleduje 3151 diváků, ale atmosféra ve Viťaz Ice Palace neníde facto žádná.

46:54
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., sekání).

47:12
    Maxim Rybin vzal zakončení na sebe, ale ranou z pravého kruhu přestřelil branku a kotouč poté opustil po mantinelu útočnou třetinu Severstalu.

47:49
    Joni Ortio si teď našel pokus Konstantina Kornějeva od modré a drží stále čisté konto.

47:56
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    O pár vteřin později to však už neplatí.VLADIMIR MALEVIČ si odbruslil po modré na osu hřiště a svou ránu švihem procedil pod ramenem domácího brankáře. I pátá branka dnešního utkání padá v přesilové hře – 4:1! Asistence: Michail Juňkov a Sergej Lapin.
    47:56 Vladimir MALEVIČ - 4:1

48:23
    Nabídka Alexandra Ščerbiny nenašel žádnou z hostujících hokejek, kotouč skončil v rohu kluziště.

49:52
    Tečovaný pokus z hole Stanislava Romanova skončila těsně vedle pravé hostující tyče! Sergej Magarilov vůbec netušil, jak se tam kotouč dostal.

51:13
    Po icingu Severstalu se bude vhazovat opět v jejich obranné třetině.

52:13
    Opět v akci Stanislav Romanov, ale na poslední chvíli mu do střely vložili hosté hůl a zakončení mu překazili.

53:16
    Pokus Vladimir Syčuškin z velkého úhlu si pohlídal Joni Ortio.

54:13
    Další icing Severstalu, žádný závěrečný tlak hostů se konat nejspíš nebude.

55:43
    Po ofsajdu Viťazu se bude vhazovat ve střední třetině. Utkání se téměř dohrává.

57:34
    Střelu Zacharčuka zastavil svým tělem Nikita Vyglazov.

58:12
    Ofsajd domácích přerušil přechod přes modrou čáru.

58:54
    Igor Geraskin se krásně protáhl za obranu domácích, ale v klíčkovou chvíli mu do kličky sáhl svou širokou holí Joni Ortio.

59:13
    Utkání dohrávají domácí s kotoučem na svých holích, tady je pro dnešek hotovo.

HC Viťaz Moskevská oblast – Severstal Čerepovec 4:1!
    Klíčovým momentem utkání můžeme jednoznačně označit pěti minutové vyloučení za zásah do oblasti hlavy a krku od hostujícího Denise Kuljaše v 18 té minutě. V tomto oslabení Severstal inkasoval celkem třikrát a domácí rozhodli utkání. Poté využili domácí ještě jednu přesilovku a nakonec korekce od Severstalu přišla také z početní převahy.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 26 – 32.
    Zablokované střely: 12 – 8.
    Vyloučení – 4 – 4.
    Využití přesilovek: 4 – 1.
    Hity: 12 – 21.

Dominik Furch (Čerepovec) – pouze jako druhý brankář.
    Matěj Stránský (Čerepovec) – aktuálně zraněný, nenastoupil.
    Vojtěch Mozík (Viťaz) – nenastoupil.
    Marek Hrivík (Vi'taz) – nenastoupil.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já Vám děkuji za pozornost. (21:10:47)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 20. Makejev (A. Nikulin, Jevsejenkov), 21. Švec-Rogovoj (Makejev, Jevsejenkov), 23. M. Aaltonen (Jevsejenkov), 33. P. Černov (Švec-Rogovoj, A. Nikulin) – 48. Malevič (Juňkov, Lapin)

Rozhodčí: Kuljov, Ravodin – Viljugin, Palej