Sparta – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 2:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Plzeň – Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Liberec 6:4 (kon.)
Pardubice – K. Vary 1:7 (kon.)
Piráti Chomutov
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 21.10.2018, 15:30 • ROCKNET ARÉNA Chomutov • Tipsport extraliga • 12. kolo

59:53
    Dravecký v samotném závěru vyhazuje puk mimo hřiště. Za to si jde sednout na dvě minuty.

59:16
    Za vhození lahve na led po inkasované brance dostává domácí lavička dvou minutový trest. Ten odpyká Jan Havel.
    59:16 Erik HRŇA - 2:3

59:16
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak to je těžká rána pro domácí. Po křižné přihrávce na pravý kruh pálí přesně k bližší tyči ERIK HRŇA. Třinečtí tak v samotném závěru. otáčí stav utkání. Asistence: Lukáš Krajíček, Martin Růžička.

59:06
    Z závěru utkání oslabí svůj tým Lukáš Vantuch. Za sekání si půjde sednout na trestnou lavici.

54:10
    Ethan Werek z mezikruží pálil do odkryté klece, ale gólman se parádně vrátil do brány ramenem vyrazil kotouč.

52:23
    Po střele od jednoho z Třineckých zůstal ležet puk u betonu Lukeše. Ten nejrychleji našel Aron Chmielewski, ale nedokázal jej uklidit do branky.

47:03
    Od modré čáry napálil puk Brett Flemming. Ten se od spojnice branky odrazil mimo.

44:55
    Na levé křídlo dostal puk Tomáš Svoboda. Puk se zastavil až o tyč. Domácí se snažili dorazit kotouč, ale to se jim nepovedlo.

44:00
    Vyhodit se nyní vůbec nepovedlo Martinu Gernátovi. Puk skončil v hledišti.

41:51
    U levého mantinelu nečekaně vypálil Petr Koblasa. Brankáři puk propadl, ale ke smůle domácích se odkutálel mimo branku.

39:49
    Ronald Knot se protáhl kolem obránce a natlačil se před gólmana. Ten však nepustil puk za sebe.

33:28
    Po kličce Petr Koblasa povalil gólmana hostů. Za tento zákrok si půjde sednout na dvě minuty.
    29:17 Aron CHMIELEWSKI - 2:2

29:17
    Po nahrávce na pravý kruh zkoušel z voleje prostřelil Lukeše ARON CHMIELEWSKI. To se mu také povedlo. Asistence: Erik Hrňa, Ethan Werek.

28:31
    Chybnou rozehrávku hostů zachytili Piráti u pravého mantinelu. Po rychlé přihrávce se ocitl před Hrubcem Pavel Klhůfek, jenž však bekhendem neuspěl.

26:56
    Jakub Sklenář dostal puk do rychlosti ve středním pásmu. Objel si obránce, aby následně pálil z mezikruží. Střele ovšem chyběla razance, a tak si s ní brankář poradil.
    25:50 Masi MARJAMÄKI - 2:1

25:50
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tvrdou bombu od modré čáry dokázal Šimon Hrubec vyrazil jen před sebe. Na levé straně si kotouč našel MASI MARJAMÄKI, jenž uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Jaroslav Mrázek, Lukáš Vantuch.

25:31
    Z pravé strany našel mezi kruhy Vladimír Růžička volného Ronalda Knota, jenž z otočky vyprášil vestu gólmana hostů.

24:40
    Radek Duda měl nabito na levé straně, ale do rány mu padl Milan Doudera, který tak za pád pod nohy půjde na trestnou lavici.

21:18
    A opět domácí faulují v útoku. Za zbytečný krosček si jde sednout Tomáš Svoboda.

18:59
    Petr Koblasa z levé strany vjížděl do útoku a snažil se překvapil Hrubce rychlou střelou. Jeho pokus proletěl jen centimetry od tyče.
    16:34 Vladimír RŮŽIČKA - 1:1

16:34
    Je srovnáno! Od pravého mantinelu si najel až před branku VLADIMÍR RŮŽIČKA. Během své cesty si obhodil obránce a následně pálil ke vzdálenější tyči. Asistence: Brett Flemming.

13:52
    Křižnou přihrávkou hledal na levé straně Vladimír Růžička Tomáše Svobodu. Ten však nepálil z první a Hrubec se tak stihl přesunout.

13:23
    Za vysokou hůl si nyní půjde sednout Tomáš Marcinko na dvě minuty na trestnou lavici.

10:17
    Střelu Ivana Humla ještě ztečoval Lukáš Vantuch. Hrubec ale zasáhl betonem. Následně unikal na druhé straně Ethan Werek. Ani on však recept na Lukeše nenašel.

09:50
    Za faul na Radka Dudu si půjde sednout na lavici hanby David Musil. Dvě minuty za sekání.

09:13
    Od modré čáry pálil David Štich. Jeho ránu našel Vladimír Růžička , který chtěl zasunout puk za beton Hrubce, ale neuspěl.

08:45
    Lukáš Vantuch unikal ve dvou na Hrubce. Celou akci vzal na sebe, ale trefil jen vestu Hrubce. Poté dorážel Masi Marjamäki z otočky,ale puk neskončil v brance.

07:50
    Od modré čáry pálil Jaroslav Mrázek. Následně po jeho ráně zkoušel obkroužit branku Tomáš Svoboda, ale to se mu nepovedlo.
    05:14 Ethan WEREK - 0:1

05:14
    Po střele od modré čáry se kotouč odrazil na pravou stranu k volnému ETHANOVI WEREKOVI. Ten neměl problém uklidit puk do prázdné klece. Asistence: Martin Gernát, Jiří Polanský

03:45
    Marek Tomica podrazil hostujícího hráče v útočné třetině. Za to putuje na trestnou lavici.

Ondřej Bartůněk

Branky a nahrávky: 17. V. Růžička (Flemming), 26. Marjamäki (Mrázek, Vantuch) – 6. Werek (Gernát, Polanský), 30. Chmielewski (Hrňa, Werek), 60. Hrňa (Krajíček, Martin Růžička)

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Knot, Dietz, Valach, Mrázek, Flemming, Štich, Buchtela – Duda, V. Růžička, Tomica – T. Svoboda, Klhůfek, Sklenář – J. Stránský, Vantuch, Marjamäki – J. Havel, Huml, Koblasa.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Adámek, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski.

Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Gerát, Hynek