18 14 18
Čtvrtek 25.10.2018, 17:00 • PVK Olymp Praha • Uniqa extraliga žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

0:0
    Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání pátého kola extraligy volejbalistek, v němž Olymp Praha vyzve Šternberk.

Oba týmy v úvodních čtyřech zápasech shodně jednou vyhrály a třikrát prohrály, přesto výraznými favoritkami jsou domácí hráčky.

Olymp v létě získal reprezentační nahrávačku Kateřinu Valkovou, ta si ale v závěru přípravy poranila koleno a tak pražský tým vytáhl ještě větší trumf, když přivedl dlouholetou nahrávačku národního týmu Pavlu Šmídovou, před letní svatbou Vincourovou.

V úvodních třech zápasech Olymp získal jediný bod při prohře v Prostějově 2:3, v domácím prostředí proti Olomouci a překvapivě i Přerovu nevyhrál ani set, první výhry tak svěřenkyně trenérů Mitáče a Hrocha dosáhly až o víkendu na palubovce KP Brno 3:1.

Šternberk sezónu rozehrál těsnou prohrou 2:3 s Přerovem, poté ale utrpěl dva velké debakly na palubovce KP Brno a v domácím souboji s Libercem, v sobotu ale Šternberk senzačně porazil 3:2 Ostravu a dočkal se prvního letošního vítězství.

0:0
    Sestavy:

PVK Olymp Praha: Kalhousová, Cihlářová, Bartecká, Staňková, Šimáňová, Komárková, Fomenková, Jakuškinová, Černá, Vojíková, Pešková, Šmídová – Stavinohová

TJ Sokol Šternberk: Kneiflová, Hudylivová, Ambrožová, L. Oborná, Ticháčková, B. Oborná, Schandlová, Zemánková, Kotlabová – Kaňková

Rozhodčí: Buchar, Marschner.

0:0

1:0
    Podáním zápas rozehrála domácí smečařka Anna Komárková, která poté také dobře zahrála v poli a úvodní bod zaznamenává Daniela Černá útokem z hlavního kůlu.

1:1
    Lenka Oborná se prosazuje ulívkou přes domácí blok.

1:2
    Nikola Bartecká středem sítě útočí jen do zámezí.

2:2
    Reparát domácí blokařka složila na výbornou a jde podávat.

3:2
    Daniela Černá s trochou štěstí vytlouká šternberský blok.

4:2
    Velmi dobře si nad sítí vedla Pavlína Šimáňová a Olymp poprvé odskakuje na dvoubodový rozdíl.

4:3
    Sandra Kotlabová vytlouká domácí blok.

4:4
    Další domácí aut středem sítě, tentokrát z ruky Pavlíny Šimáňové.

5:4
    Hostující podání doletělo jen do sítě.

6:4
    Lucie Kalhousová se stává autorkou prvního přímého bodu z podání v tomto zápase.

7:4
    A hned následuje další!

8:4
    Tentokrát Kalhousové při podání pomohla páska, hosté pak měli problém na příjmu a je jim pískána nečistá nahrávka.

8:5
    Další servis domácí univerzálky už doletěl až za koncovou čáru.

8:6
    Šikovný technický úder Lenky Oborné při útoku z pipu.

9:6
    Středem sítě zabodovala Pavlína Šimáňová.

9:7
    Daleký aut při podání Daniely Černé.

10:7
    Anna Komárková uhrála svůj útok o hostující blok.

10:8
    Hostující nahrávačka Eliška Ticháčková si úspěšně zahrála na druhou přes.

11:8
    Nelehký příjem domácí libero Stavinohová zvládla velmi dobře a následně bodově zakončuje Lucie Kalhousová.

12:8
    Velké nedorozumění při hostující hře středem sítě, nahrávka Ticháčkové byla příliš dlouhá.

13:8
    Domácí dvojblok vyzrál na Lenku Obornou a Šternberk si vybírá první oddechový čas.

13:9
    Po oddechovém času Pavla Šmídová podává jen do sítě.

14:9
    Anna Komárková byla zablokována při útoku z handy, sama se ale dokázala vykrýt a následně Olymp boduje po nepřesném útoku Lenky Oborné.

15:9
    Lucie Kalhousová si poradila s hostujícím blokem, nadražený míč pak doletěl mimo dosah hostujících hráček.

16:9
    Perfektní hra domácích v poli, čehož využívá Daniela Černá k šestnáctému bodu.

16:10
    Další skvělý zákrok domácího libera Stavinohové, Komárkové poté z pipu útočí za koncovou čáru.

17:10
    Lucie Kalhousová našla mezeru v hostujícím dvojbloku.

18:10
    Po nepříliš povedené ulívce Kotlabové Anna Komárková razantně smečuje při dalším útoku ze zadní zóny.

18:11
    Domácí hráčky sice dokázaly odvrátit útok Lenky Oborné, nad sítí pak boduje Sandra Kotlabová.

19:11
    Další úspěšný útok Lucie Kalhousové z handy.

19:12
    Veronika Schandlová s trochou štěstí propasírovala míč přes domácí dvojblok.

19:13
    Další bodový úspěch Schandlové, ta vytlouká dvojblok Olympu.

19:14
    Po výborném příjmu Komárkové Kalhousová z pipu smečuje do zámezí.

19:15
    Daniela Černá chybovala na příjmu, přehrála míč rovnou na polovinu soupeřek, což úspěšnou ulívkou trestá Veronika Schandlová a donutila domácí lavičku k oddechovému času.

19:15
    Zároveň je nutno zmínit jméno bývalé opory mužského národního týmu Martina Hrocha, jenž ještě loni trénoval právě Šternberk, v létě ale zamířil pomáhat Stanislavu Mitáčovi do Olympu.

19:16
    Sandra Kotlabová po oddechovém času zaznamenává první přímý bod z podání hostujícího týmu!

19:17
    Pavlína Šimáňová je zablokována!

20:17
    Dlouhá série Šternberku je u konce, stálo to ale domácí obrovské množství sil, aby nakonec bodovali dvojblokem proti Schandlové.

21:17
    Už podruhé zcela nepřesná hostující souhra středem sítě a okamžitě je tu další oddechový čas Šternberku.

22:17
    Sandra Kotlabová útočí daleko do zámezí a Olymp rychle vede zase o pět bodů.

23:17
    Po přímém bodu Daniely Černé z podání už o šest!

24:17
    Znovu Daniela Černá pokořila hostující přijímající hráčky a boduje rovnou ze servisu!

24:18
    Veronika Schandlová vytlouká domácí dvojblok a ještě oddaluje konec prvního setu.

25:18
    Pavlína Šimáňová zakončila první set útokem za hlavou nahrávačky Šmídové a favorizovaný Olymp vede 1:0.

25:18
    První set skončil.

0:0
    Do stavu 19:11 Olymp zcela vládl na palubovce, poté ale při podání Kotlabové hosté zaznamenali šest bodů v řadě, koncovku ale zcela nezvládli.

0:0
    Začal druhý set.

0:0
    Do druhého setu podáním vstoupí hostující nahrávačka Ticháčková, řeší se ale zatím nějaké potíže u stolku zapisovatele.

1:0
    Už se může hrát a Nikola Bartecká boduje středem sítě.

1:1
    Lucie Kalhousová mohla zvýšit, ztroskotala ale na hostujícím dvojbloku.

2:1
    Vynikající zákrok hostujícího libera Kaňkové, Kotlabová pak ale útočí jen do pásky sítě.

3:1
    Nikola Bartecká trefuje čisté eso do rohu kurtu.

3:2
    Druhé podání domácí blokařky už nepřeletělo síť.

3:3
    Sandra Kotlabová vytlouká domácí blok a vyrovnává.

3:4
    Velmi dobrý zákrok v poli předvedla blokařka Ambrožová a Kotlabová toho využívá k otočení skóre.

4:4
    Ambrožová svoji menší sérii na podání ukončila servisem do sítě.

5:4
    Domácí ubránili útok Kneiflové středem sítě a Pavla Šmídová si úspěšně zahrála na druhou přes.

6:4
    Sandra Kotlabová útočí jen do zámezí a Olymp znovu odskakuje.

6:5
    Podání Kalhousové doplachtilo za koncovou čáru.

7:5
    Ani dva skvělé zákroky Kaňkové Šternberku nepomohly, z hlavního kůlu boduje Daniela Černá.

8:5
    Olymp přidává osmý bod a hosté si berou oddechový čas.

9:5
    Kotlabová dostala špatnou nahrávku a v těžké pozici ji nedokázala přehrát přes síť.

10:5
    Veronika Schandlová útočí jen do anténky.

10:5
    Hosté střídají nahrávačku, ve hře se místo Ticháčkové objevuje Natálie Zemánková.

11:5
    Anna Komárková protlačila svůj útok skrz hostující dvojblok.

12:5
    Skvělý útok Daniely Černé z pipu, Olymp vede už o sedm bodů a dlouhá série Černé na podání pokračuje.

12:6
    Sandra Kotlabová se prosadila útokem po lajně a Šternberk se konečně dočkal šestého bodu.

13:6
    Veronika Schandlová poté podává jen do sítě.

13:7
    Po špatném přijmu Kaňkové dostal Olymp balón zadarmo, Kalhousová ale smečuje do zámezí.

14:7
    Velmi dobrá souhra domácích středem sítě, zakončená Nikolou Barteckou.

14:8
    Kotlabová se prosadila dalším útokem po lajně. Také Olymp vystřídal nahrávačku, příležitost dostává Aneta Cihlářová.

14:9
    Bartecká středem sítě útočí do zámezí.

15:9
    Nechytatelná smeč Lucie Kalhousové po diagonále.

16:9
    Domácí dvojblok vyzrál na útok Kotlabové z hlavního kůlu.

17:9
    Domácí obrana v poli si poradila s útokem Lenky Oborné a Kotlabová je pak znovu zablokována!

18:9
    Kalhousová ulívkou pokořila hostující defenzivu a Olymp vede už o devět bodů.

18:10
    Anna Komárková podává jen do sítě.

19:10
    Kalhousová boduje útokem z handy.

19:11
    Veronika Schandlová uspěla útokem z hlavního kůlu.

20:11
    Olymp měl problémy po podání Ambrožové, výborně ale zachránila situaci mladá nahrávačka Cihlářová a Lucie Kalhousová nekompromisně zakončuje.

21:11
    Daniela Černá se prosadila proti hostujícímu dvojbloku a Olymp už vede o deset bodů.

21:12
    Sandra Kotlabová útokem z handy zaznamenává dvanáctý bod Moravanek.

22:12
    Lucie Kalhousová hrála z těžké pozice, přesto Lenka Oborná nedokázala její úder v poli zpracovat.

22:13
    Podání Černé doletělo do zámezí.

22:14
    Nesoulad v domácí kombinaci, po příliš dlouhé nahrávce Cihlářové za hlavu už Šimáňová neudržela míč mezi anténkami.

23:14
    Veronika Schandlová podává až za koncovou čáru.

24:14
    Pavlína Šimáňová přidává přímý bod z podání.

25:14
    Lenka Oborná útočí z hlavního kůlu jen do sítě a Olymp suverénně ovládl druhý set poměrem 25:14.

25:14
    Druhý set skončil.

0:0
    Začal třetí set.

1:0
    Anna Komárková třetí set rozehrála bodem přímo z podání.

2:0
    Ambrožová dostala špatnou nahrávku při útoku středem sítě a neporadila si s domácím blokem.

3:0
    Další přímý bod Komárkové, pro úplnost ještě dodám, že do třetího setu se na palubovku vrátily nahrávačky základních sestav Šmídová a Ticháčková.

4:0
    Katastrofální start Šternberku do třetího setu pokračuje, Kotlabová je zablokována.

5:0
    Další problémy na hostujícím příjmu, Olymp dostal míč zadarmo a Bartecká středem sítě zvyšuje na 5:0. Jednalo se o vůbec první útok Olympu ve třetím setu.

5:1
    Podání Komárkové po lajně se do kurtu nevešlo.

6:1
    Nejdelší rozehra zápasu, po vyhozeném útoku Schandlové daleko do autu bodují domácí.

6:2
    Středem sítě zabodovala Michaela Ambrožová.

6:3
    Hostující dvojblok si počíhal na hru Šmídové na druhou přes.

7:3
    Kotlabová mohla snížit na rozdíl dvou bodů, byla ale zablokována.

8:3
    Znovu Sandra Kotlabová nepřekonala domácí dvojblok.

8:4
    Úspěšná ulívka Kneiflové středem sítě.

9:4
    Lucie Kalhousová úspěšně zaútočila z pipu.

9:5
    Ema Kneiflová znovu uspěla středem sítě.

10:5
    Při útoku Komárkové se hostující blok dotkl sítě.

10:6
    Perfektní útok Kotlabové dosedl na postranní čáru.

10:7
    Lenka Oborná dokázala najít mezeru v domácím dvojbloku.

11:7
    Razantní útok Komárkové hostující obrana nedokázala udržet ve hře.

11:8
    Pavla Šmídová nezpracovala útočný úder Kotlabové směřující na domácí nahrávačku.

11:9
    Anna Komárková ztroskotala na jednobloku při útoku z handy.

12:9
    Lucie Kalhousová zabodovala z hlavního kůlu a odráží potenciální nápor Šternberku.

12:10
    Smeč Kotlabové domácí blok dokázal nadrazit, zároveň se ale dotkl sítě.

13:10
    Podání Lenky Oborné postrádalo přesnost.

13:11
    Lenka Oborná při útoku z pipu našla kapsu mezi domácím blokem a sítí.

14:11
    S ulívkou Kalhousové si Šternberk v poli nedokázal poradit.

14:12
    Velmi nepovedené podání Kalhousové do spodní části sítě.

15:12
    Také hostující univerzálka Kotlabová podává jen do překážky mezi oběma polovinami.

15:13
    Ema Kneiflová zabodovala středem sítě.

16:13
    Úspěšný technický úder Anny Komárkové.

16:14
    Podání Šimáňové doplachtilo až za koncovou čáru, Šternberk už vyrovnal svůj bodový zisk z druhého setu.

16:15
    A velmi rychle jej hosté také překonali díky přímému bodu Emy Kneiflové z podání.

17:15
    Lucie Kalhousová zabodovala technickým úderem ze zadní zóny.

17:16
    Velmi povedená smeč Lenky Oborné po lajně.

17:17
    Eliška Ticháčková přímým bodem z podání vyrovnává na 17:17 a domácí trenér Mitáč je přinucen k oddechovému času.

18:17
    Hosté mohli jít dokonce do vedení, Lenka Oborná ale ztroskotala na kompaktním dvojbloku.

19:17
    Lucie Kalhousová boduje z handy a Olymp znovu odskakuje, oddechový čas si tak berou i hosté.

20:17
    Hosté jen s velkými problémy zpracovali podání Komárkové a Nikola Bartecká pak boduje středem sítě, následuje další oddechový čas Šternberku.

21:17
    Schandlová z handy útočí daleko do zámezí, Olymp odskakuje už na čtyřbodový rozdíl.

22:17
    Komárková výborně zpracovala útok Ambrožové středem sítě a Kalhousová zvyšuje už na 22:17.

22:18
    Nikola Bartecká je zablokována Ambrožovou při útoku středem sítě.

23:18
    Podání Lenky Oborné doletělo do dalekého autu.

24:18
    Lucie Kalhousová vytloukla šternberský blok a Olymp disponuje sedmi mečboly.

25:18
    Nikola Bartecká zakončila utkání přímým bodem z podání a Olymp vítězí hladce 3:0.

25:18
    Třetí set skončil.

0:0
    Volejbalistky Olympu Praha potvrdily roli favorita a hladce porazily Šternberk 3:0, zaznamenávají tak druhou výhru v letošní sezóně.

0:0
    Hrají se i další zápasy, Volejbal Brno hraje s Přerovem 1:1, Frýdek-Místek prohrává s KP Brno 0:2 a ve šlágru kola Olomouc vede nad Prostějovem 2:0, ve třetím setu ale prohrává 18:22. (18:12:15)