Ufa – Dynamo Moskva 2:3 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 1:2 (kon.) | Minsk – Chabarovsk 3:6 (kon.)
HC Dinamo Minsk
3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Amur Chabarovsk
Pondělí 29.10.2018, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová soutěž světa nabídne v pondělí, 29. října, celkem tři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy HC Dinamo Minsk a Amur Chabarovsk. Úvodní vhazování bude v Minsk Areně vhozeno v 17:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    HC Dinamo Minsk - Amur Chabarovsk 17:30 SEČ

HC DINAMO MINSK

Běloruské Dinamo v pondělí, 29. října, zahájí doma proti Amuru třízápasový homestand. (Homestand = počet zápasů doma v řadě.) V tabulce Západní konference se momentálně nachází se ziskem 12 bodů na posledním, dvanáctém místě.

Hokejisté Minsku prohráli deset zápasů v řadě – bilance 0-6-4. (Jejich poslední výhra se mimochodem datuje na 28. září.) V dalších zápasech homestandu běloruské mužstvo přivítá čínský Kunlun Red Star a kazašský Barys Astana.

AMUR CHABAROVSK

Amur na druhé straně dnes otevírá na ledě běloruského Dinama dlouhý, sedmizápasový trip. V tabulce Východní konference mu v tuto chvíli patří se 14 body jedenáctá příčka.

Chabarovsk má z posledních pěti zápasů na svém kontě bilanci 2-2-1. Ve svém posledním utkání podlehl doma Ak Barsu Kazaň 2:4. V následujících zápasech tripu pak postupně narazí na HC Viťaz, SKA Petrohrad, Metallurg Magnitogorsk, Avangard Omsk, Barys Astana a na Sibir Novosibirsk.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemný pondělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy HC Dinamo Minsk a Amur Chabarovsk.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Znacharenko, Chochlov, Jevenko – Q. Howden, Kazjonov, Pulkkinen – Bujnickij, S. Kosticyn (C), A. Kosticyn – Kitarov, Kovyršin, An. Stěpanov – Litvinov, A. Volkov, Kogaljov.

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – D. Vorobjov, Kuzmin, Turbin, Korjagin, Jordán, Žuravljov, Alexandrov – Fajzullin, Pjanov, Gorškov – Potěchin, Filippi, T. Zohorna – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (C), A. Kuzněcov – Dědunov, Rasskazov, Ruděnkov – Popugajev.

Rozhodčí: Roman Ščenjov, Konstantin Olenin – Alexandr Černyšjov, Jurij Ivanov.

Startující brankáři

MIN: Jhonas Enroth – 30 let, SWE
    → Z:19 V:3 OG:52 PR:2.91 %ÚS:90.5 SO:0

CHA: Jevgenij Alikin – 24 let, RUS
    → Z:16 V:6 OG:34 PR:2.28 %ÚS:92.5 SO:1

Oba týmy už stojí na modrých čarách, v Minsk Areně zazní ruská a běloruská státní hymna.

Hymny jsou minulostí, utkání mezi Minskem a Chabarovskem začne co nevidět.

Ve středovém kruhu je vše připraveno na vhazování, jdeme na to!

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhráli hokejisté Amuru.

00:27
    Po 27 vteřinách hry je tu první přerušení. Píská se zakázané uvolnění domácího týmu.

00:52
    Bujnickij se snažil prosadit po levé straně, obrana Chabarovsku byla ale dobře zorganizovaná.

01:25
    Minsk se ještě chvíli udržel v útočném pásmu, Alikina ovšem nedokázal ohrozit.

01:50
    Úvodní okamžiky utkání nabízejí na ledové ploše naprostý klid.

02:35
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Třetí minuta utkání, Amur otevírá skóre! IGOR RUDĚNKOV obkroužil bránu soupeře, přičemž následně puk poslal před bránu. Do vlastní brány si jej poté zde nešťastně srazil bránící Gotovec. Pro Ruděnkova je to šestý gól, desátý bod v sezoně 2018/2019, Chabarovsk vede 1:0! Asistence: Pavel Dědunov.
    02:35 Igor RUDĚNKOV - 0:1

03:52
    Potěchinova střela z pravého kruhu pro vhazování, Enroth ale zasahovat nemusel.

04:06
    Hosté s pukem u vlastní brány, obě mužstva prostřídávají své formace.

04:43
    Nepřesná rozehrávka a icing v podání Amuru.

05:16
    Nahození domácích od modré čáry na Alikinovu bránu neprošlo.

05:45
    Zakázané uvolnění nyní čároví pískají také běloruskému týmu.

06:14
    Útočnou akci Chabarovsku zastavil ofsajd. Proběhne první reklamní přestávka.

06:14
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, před střídačkou Minsku.

06:21
    Střely na bránu: 0 – 1

07:20
    Na obou stranách můžeme vidět hned několik nepřesností. Ani jeden z brankářů si navíc zatím nepřipsal ani jeden úspěšný zákrok.

08:18
    Amur nahodil puk ze střední třetiny na Enrothovu bránu. Gólman Dinama jej podržel, a hru tak přerušil.

09:08
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za Alikinovými zády, hra je znovu přerušena.

09:10
    Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou hostů.

09:41
    Znacharenko zkusil štěstí od modré, našel ale pouze připravenou lapačku Alikina.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny, Chabarovsk vede na ledě Minsku 1:0. V 3. minutě se prosadil Ruděnkov.

10:52
    Bude se vylučovat na straně domácích. Amur má zatím ponechanou výhodu.

11:12
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., sekání).

11:12
    Chabarovsk má tedy k dispozici první přesilovou hru dnešního utkání. Podaří se mu dostat do dvougólového vedení?

11:46
    Využitá přesilovka hostů, 2:0! Po sérii přihrávek se ke střele z mezikruží odhodlal VALENTIN PJANOV. Trefil se přitom přesně do pravého horního růžku. Centr prvního útočného formace Amuru zaznamenal svůj třetí gól v letošní sezoně! Asistence: Alexandr Gorškov, Danil Fajzullin.
    11:46 Valentin PJANOV - 0:2

12:52
    Icing běloruského týmu, vhazovat se tak za malý moment bude před Enrothem.

12:52
    Zakázané uvolnění se ale pískat nemělo. Čároví uznali svou chybu a nyní vhazují ve středovém kruhu.

13:17
    Alikin má kotouč ve své moci, po přerušení na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

13:17

14:18
    Střelecký pokus Chochlova od modré čáry Alikina nezaměstnal.

14:30
    Chochlov to zkusil znovu od modré, nyní už Alikin musel zakročit.

14:50
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Chochlov – 2 min., vysoká hůl).

14:50
    Bude i druhá početní výhoda Amuru úspěšná?

15:12
    Prudká střela od Fajzullin z pravého kruhu, Enroth musel předvést dobrý zákrok.

15:32
    Nyní vystřelil z pravé strany Vjačeslav Ušenin a kotouč se otřel o levou tyč (z pohledu střelce).

15:51
    První polovina z trestu Chochlova je minulostí.

17:30
    Nahození Wiercioche od levého mantinelu postrádalo přesnost. Alikin mohl zůstat v klidu.

18:12
    Dinamu nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali ofsajd.

18:53
    Gorškov se snažil zleva natlačit před bránu, obrana Minsku ale odvedla dobrou práci.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:43
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Vorobjov – 2 min., nedovolené bránění).

19:43
    17 vteřin do konce první třetiny a domácí si dnes zahrají první početní převahu. Vhazuje se po levici Alikina.

19:58
    V první třetině se ale už ničeho dalšího nedočkáme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: HC Dinamo Minsk - Amur Chabarovsk 0:2

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Minskem a Chabarovskem zrovna nejlepší podívanou nenabídla. Vidět jsme i přesto mohli dva góly. V obou případech se přitom radovali hosté. V 3. minutě skóroval Igor Ruděnkov, v 12. minutě poté využil přesilovku Valentin Pjanov.

Statistiky po první třetině

Zablokované střely: 2 – 1
    Vhazování (%): 52.38 – 47.62
    Hity: 3 – 3
    Trestné minuty: 4 – 2

Hokejisté Dinama a Amuru jsou zpět na ledové ploše Minsk Areny. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

20:01

20:02
    Minsk začíná druhou třetinu na přesilové hře.

20:36
    Střelecký pokus Wiercioche od modré z první byl zablokován soupeřem na zadní mantinel.

20:50
    Následně to zkusil zleva Pulkkinen, trefil ale pouze připraveného Alikina.

21:20
    Amuru se podařilo vyhodit puk z obranné třetiny, do návratu Vorobjova zbývá ještě 23 vteřin.

21:38
    Ofsajd běloruského mužstva.

21:43

21:56
    Kotouč si to namířil mezi střídačky, hra je tedy znovu přerušena.

22:50
    Žuravljov střílel od modré čáry, trefil ovšem hned prvního bránícího hráče.

23:58
    Puk na střídačce hostů, vhazovat by se následně mělo znovu v neutrální zóně.

24:15
    Útočná akce Gorškova neměla dlouhého trvání, kupředu mohou hokejisté Minsku.

24:30
    Také Sergej Kosticyn se na druhé straně do žádné šance nedostal.

25:55
    Ani další útočná snaha domácích střelu nepřinesla. Oba brankáři dnes zatím skutečně mnoho práce nemají.

26:16
    Střely na bránu: 8 – 7

27:21
    Amur přidává třetí gól! Fajzullin přihrál bekhendem z předbrankového prostoru doprava na PAVLA DĚDUNOVA. Ten následně poslal puk do prázdné sítě. 3:0! Asistence: Danil Fajzullin.
    27:21 Pavel DĚDUNOV - 0:3

27:31
    Zakázané uvolnění v podání Chabarovsku, vhazovat se tedy bude před Alikinem.

27:40
    Touš si to namířil do ochranné sítě za Alikinovými zády, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

27:40
    Zpět do akce! Na vhazování po levici gólmana Amuru se staví Sergej Kosticyn a Filippi.

28:44
    Bujnickij nebezpečně dotíral na brankovišti, Alikin se musel mít na pozoru.

29:18
    Kovyršinova střela z pravé strany, Alikin ale vyráží svou vyrážečkou před sebe.

29:55
    Jsme těsně před polovinou utkání a Chabarovsk vede na hřišti Minsku o tři góly – 3:0.

30:38
    Fajzullin se snažil zleva rychle vytočit před Enrotha, avšak neuspěl.

31:22
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., sekání).

31:22
    Druhá přesilová hra pro domácí. Podaří se jim konečně dostat na střeleckou listinu?

31:25
    Ihned po vhazování napřáhl k prudké střele od modré Wiercioch, Alikin ale vyrazil.

32:23
    Jordánovi začíná běžet druhá trestná minuta.

32:33
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Běloruské Dinamo využívá přesilovou hru a snižuje na 1:3! Howden sice ještě z těsné blízkosti neuspěl. Kotouč za brankáře Alikina ale následně dokázal dostat TEEMU PULKKINEN. Pro Fina sedmá trefa v této sezoně! Asistence: Quinton Howden, Denis Kazjonov.
    32:33 Teemu PULKKINEN - 1:3

33:01
    Střely na bránu: 14 – 9

34:48
    Amur si bere zpět třígólový náskok! Autorem gólu je PAVEL DĚDUNOV, který se mezi kruhy chopil odraženého puku a poslal jej do brány. Jeho druhá trefa v zápase, 4:1! Asistence: Kirill Rasskazov, Igor Ruděnkov.
    34:48 Pavel DĚDUNOV - 1:4

34:48
    Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.

35:07
    Netrvalo dlouho a je tu pátý gól hostujících hokejistů! Karnauchov se mezi třemi tyčemi ani neohřál a už kapituluje po bekhendové střele DANILA FAJZULLINA z levé strany. Asistence: Alexandr Gorškov, Valentin Pjanov.
    35:07 Alexandr GORŠKOV - 1:5

35:54
    Máme tu další gól, tentokrát zase na straně domácích! Střelecký pokus Znacharenkoa od modré čáry dorazil za Alikinova záda JEVGENIJ KOVYRŠIN. 2:5 z pohledu Minsku! Asistence: Dmitrij Znacharenko, Alexandr Kitarov.
    35:54 Jevgenij KOVYRŠIN - 2:5

36:01
    Čtyři góly dělily pouze 3 minuty a 21 vteřin.

37:15
    Hra přerušena, 2 minuty a 45 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne reklamní přestávka.

37:15
    Můžeme pokračovat. Vhazování po levici Alikina.

37:51
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Bujnickij – 2 min., sekání).

37:51
    Toto je v pořadí třetí početní výhoda Amuru.

38:08
    Fajzullin to vzal na sebe, jeho střela z pravé strany ale Karnauchova neohrozila.

38:38
    Gorškov měl obrovskou šanci vstřelit šestý gól Chabarovsku, netrefil ale prázdnou bránu.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:46
    Gorškov to zkoušel znovu z levého kruhu, avšak nyní jej zastavil Karnauchov.

39:51

39:59
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 6 – 4

Obě mužstva jsou zpět na ledě. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

40:01

40:02
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté.

41:33
    Sergej Kosticyn to zkusil z ostrého úhlu, minul ovšem Alikinovu svatyni.

41:55
    Obránci Minsku s toušem za vlastní bránou, oba trenéři zaveleli ke střídání.

42:50
    Pjanov se snažil dostat do střelecké pozice, přes dobře zorganizovanou obranu soupeře však neprošel.

43:26
    Bekhend Zohorny z pravého kruhu pro vhazování, Karnauchov bez problémů vyráží do rohu.

43:59
    Na opačné straně kluziště vystřelil od modré čáry Chenkel, Alikin ale bez práce.

44:25
    Od začátku třetiny se nemuselo přerušovat.

45:06
    Nahození Wiercioche od modré, Alikin má kotouč ve svém držení.

45:30
    Filippi se dostal za obranu soupeře, samostatný únik ovšem nedokázal dotáhnout do úspěšného konce. Trefil pravou tyč Karnauchovy svatyně.

46:26
    Střely na bránu: 19 – 19

47:05
    Hra je zase po delší době přerušena. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:05
    Konec reklamní přestávky, vhazování ve střední třetině, před střídačkou Amuru.

47:37
    Kitarov přihrával zleva mezi kruhy, žádného spoluhráče zde ovšem nenašel.

48:03
    Střela Andreje Kosticyna byla zablokována vysoko nad, do ochranné sítě.

48:45
    6:2 pro Amur! ALEXANDR KUZNĚCOV využil špatného střídání soupeře, přičemž následně prostřelil z levé strany Karnauchova mezi betony. Asistence: Tomáš Filippi.
    48:45 Alexandr KUZNĚCOV - 2:6

50:29
    Alikin neudržel Chenkelovu střelu od modré čáry, dorážkou z brankoviště se prosadil ANDREJ STĚPANOV. 3:6! Asistence: Kristian Chenkel, Jevgenij Kovyršin.
    50:29 Andrej STĚPANOV - 3:6

50:58
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., sekání).

50:58
    Čtvrtá přesilová hra pro Chabarovsk a vhazování po pravici Karnauchova.

51:16
    Běloruskému týmu se podařilo kotouč dostat do střední třetiny. Bránící čtveřice tak může alespoň částečně vystřídat.

51:59
    Další vyhození od hokejistů Minsku. Zároveň začíná druhá minuta z Volkovova trestu.

52:29
    Chabarovsku se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.

52:50
    Nevyšlo to ani tentokrát a Dinamo se už v pohodě ubrání.

52:58

53:12
    Karnauchov má puk pod kontrolou, je tu poslední reklamní přestávka.

53:12
    6 minut a 48 vteřin do konce třetí třetiny. Sergej Kosticyn a Rasskazov v souboji na vhazování po levici Karnauchova.

53:31
    Střely na bránu: 23 – 23

54:01
    Podaří se domácímu Minsku ještě nějak zdramatizovat toto utkání?

54:30
    Pokus Pulkkinena ze středu útočného pásma, Alikin ale zasahuje.

54:46
    Amur se provinil icingem, vhazovat se bude opět v jeho obranné zóně.

55:11
    Stěpanov napřáhl na levém kruhu ke střele, ta se mu ovšem vůbec nevyvedla.

55:56
    Dinamu se zatím nedaří dostat do nějakého závěrečného tlaku.

56:50
    Čas plyne velmi rychle. Alikin přitom může být ve své bráně stále naprosto v klidu.

57:35
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., sekání).

57:35
    2 minuty a 25 vteřin do konce třetí třetiny. Podaří se domácím využít přesilovku?

58:02
    Stěpanov a jeho nebezpečná střela z levé strany, Alikin ale dokázal vyrazit.

58:27
    Jordán se postaral o vyhození, Amur může prostřídat svou bránící čtveřici.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a s tou největší pravděpodobností také celého dnešního utkání.

59:35

Konečný výsledek: HC Dinamo Minsk - Amur Chabarovsk 3:6

Utkání mezi Minskem a Chabarovskem zrovna nejlepší reklamu na hokej nepřineslo. Alespoň jsme ovšem mohli vidět celkem devět gólů.

Na výhře Amuru 6:3 se třemi kanadskými body podíleli útočníci Pavel Dědunov, Danil Fajzullin. Dědunov dva góly, asistence. Fajzullin gól, dvě asistence. Na straně domácích byl nejlepším hráčem autor jejich prvního gólu, Teemu Pulkkinen.

ST 31. 10. 2018, 17:30: venku – HC Viťaz

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek pondělního večera! (20:03:42)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 33. Pulkkinen (Q. Howden, Kazjonov), 36. Kovyršin (Znacharenko, Kitarov), 51. An. Stěpanov (Chenkel, Kovyršin) – 3. Ruděnkov (Dědunov), 12. Pjanov (Gorškov, Fajzullin), 28. Dědunov (Fajzullin), 35. Dědunov (Rasskazov, Ruděnkov), 36. Fajzullin (Gorškov, Pjanov), 49. A. Kuzněcov (Filippi)

HC Dinamo Minsk: Enroth (35. M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Znacharenko, Chochlov, Jevenko – Q. Howden, Kazjonov, Pulkkinen – Bujnickij, S. Kosticyn (C), A. Kosticyn – Kitarov, Kovyršin, An. Stěpanov – Litvinov, A. Volkov, Kogaljov.

Rozhodčí: Roman Ščenjov, Konstantin Olenin – Alexandr Černyšjov, Jurij Ivanov

Diváci: 8 686