Barys – Čeljabinsk 3:4 (po pr.) | Ufa – Spartak Moskva 3:4 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 7:2 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:3 (kon.) | Minsk – Kunlun 4:1 (kon.)
Riga – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Admiral Vladivostok
Čtvrtek 01.11.2018, 17:30 • Balašicha Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová soutěž světa nabídne ve čtvrtek, 1. listopadu, celkem sedm zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Avangard Omsk a Admiral Vladivostok. Úvodní vhazování bude v Balašicha Areně vhozeno v 17:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Avangard Omsk - Admiral Vladivostok, 17:30 SEČ

AVANGARD OMSK

Avangard si momentálně může užívat série sedmi zápasů doma v řadě. Otevřel ji výhrou 4:3 v prodloužení nad Dinamem Minsk, následně ale prohrál 1:3 s Torpedem Nižnij Novgorod.

V tabulce Východní konference jsou hokejisté Omsku momentálně se ziskem 34 bodů na druhém místě. Ve zbývajících zápasech tzv. homestandu si zahrají ještě znovu s Admiralem, dále pak s Kunlunem Red Star, Amurem Chabarovsk a Dynamem Moskva.

ADMIRAL VLADIVOSTOK

Admiral se dnes pokusí zastavit na ledě Avangardu sérii dvou proher. Zároveň zde odehraje druhé utkání ze svého dlouhého, šestizápasového tripu.

V tabulce Východní konference se Vladivostok v tuto chvíli nachází na předposlední, dvanácté pozici, přičemž na svém kontě má celkem pouze 13 bodů. V dalších zápasech tripu narazí znovu na Avangard, dále pak na Severstal Čerepovec, SKA Petrohrad a Salavat Julajev Ufa.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemný čtvrteční večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Avangard Omsk a Admiral Vladivostok.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Franson, Čudinov, Martynov, Jemelin, Pokka, Berezin – Širokov, Desharnais, K. Petrov – Fisenko, Stas, Talbot – Košelev, K. Semjonov, I. Michejev – A. Galimov, Zernov, Manukjan – Samochvalov.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – Kozlovskij, Ugolnikov, Kubát, Taratunin, Miščenko, Tatalin, Karmaškov – Černikov, V. Strelcov, A. Strelcov – Glazačev, V. Polák, K. Voronin – Koňkov (C), J. Jakovlev, V. Butuzov – Feoktistov, Mereskin, Hovorka – Zajcev.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Anton Kislov – Jevgenij Antonov, Maxim Kuprjanov.

Startující brankáři

OMS: Igor Bobkov – 27 let, RUS
    Z:20 V:10 OG:34 PR:1.81 %ÚS:92.0 SO:3

VLD: Nikita Serebrjakov – 23 let, RUS
    Z:18 V:3 OG:49 PR:3.00 %ÚS:91.8 SO:1

Obě mužstva stojí na modrých čarách, v Balašicha Areně zazní ruská státní hymna.

Hymna je minulostí, duel mezi Omskem a Vladivostokem začne co nevidět.

Ve středovém kruhu je už vše připraveno na vhazování, jdeme na to!

00:01

00:03
    Na úvodní buly byli úspěšnější hokejisté Avangardu.

00:30
    Nahození Pokky od modré čáry bylo zablokováno, Serebrjakov tak zasahovat nemusel.

01:31
    Semjonov se snažil projít po pravé straně do útočného pásma, avšak narazil na dobře zorganizovanou obranu Admiralu.

02:26
    Na druhé straně se snažil něco vymyslet Feoktistov, avšak úspěšný nebyl.

03:18
    Útočná akce Petrova neměla dlouhého trvání, hrát mohou opět hosté.

03:47
    Avangard právě vstřelil branku!
    Čtvrtá minuta utkání, Omsk otevírá skóre! Nahození Jemelina od modré čáry tečoval za Serebrjakova záda DAVID DESHARNAIS. Pro kanadského útočníka třetí gól, desátý bod v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Alexej Jemelin, Sergej Širokov.
    03:47 David DESHARNAIS - 1:0

04:57
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereskin – 2 min., hákování).

04:57
    Závěr páté minuty utkání a domácí hokejisté si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Serebrjakova.

05:05
    Širokov na nic nečekal a zleva vyzkoušel Serebrjakovu pozornost.

05:35
    Admiralu se daří vyhodit. Čtveřice bránících hokejistů tedy může vystřídat.

05:58
    První polovina z trestu Mereskina je pryč. Kotouč se momentálně nachází daleko od Serebrjakova.

06:29
    Avangardu se nyní vůbec nedaří dostat do útočného pásma.

06:57

07:06
    Střely na bránu: 2 – 2

07:21
    Černikov zkoušel štěstí z levého kruhu, avšak minul Bobkovovu bránu.

07:46
    Hra je po delší době přerušena, proběhnout může první reklamní přestávka.

07:46
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Vladivostoku, mezi hole Stase a Poláka.

08:04
    Střelecký pokus Berezina od modré čáry, Serebrjakov připraven.

08:06
    Berezin se dostal ihned po vhazování k dalšé střele, Serebrjakov byl ovšem znovu na správném místě.

09:20
    Zakázané uvolnění Admiralu, hra se vrátí zpět do jeho obranné zóny.

09:55
    Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Omsk vede doma nad Vladivostokem 1:0. Autorem gólu byl ve 4. minutě Desharnais.

10:23
    Domácím nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali ofsajd.

11:08
    Pokus Glazačeva z ostrého úhlu postrádal přesnost.

11:22
    Bobkov má kotouč ve své moci, hra je přerušena.

12:39
    Lehké nahození Pokky od pravého mantinelu, Serebrjakov měl ale plné ruce práce.

13:21
    Střely na bránu: 5 – 4

14:04
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, je tu druhá reklamní přestávka.

14:04
    5 minut a 56 vteřin do konce první třetiny, Zernov a Polák v souboji na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice Omsku.

14:23
    Glazačev zkoušel štěstí z pravé strany, Bobkov ale schoval touš bez problémů do své lapačky.

14:50
    Nyní jsme tu měli střelu Miščenka od modré čáry, Bobkov musel předvést další zákrok.

15:47
    Vasilij Strelcov se pokoušel na pravé straně o střelu bekhendem, Bobkov ale zůstal bez práce.

16:04
    Domácí hokejisté jdou začátkem sedmnácté minuty do dvougólového vedení! Po dobré přihrávce Desharnaise se prosadil velmi šikovně SERGEJ ŠIROKOV. Jeho druhý bod v dnešním zápase, 2:0! Asistence: David Desharnais.
    16:04 Sergej ŠIROKOV - 2:0

16:55
    Tatalin se pokoušel zprava ohrozit Bobkovovu svatyni, k zakončení se však nakonec vůbec nedostal.

17:37
    Jemelinovo nahození od modré na opačné straně ledu bylo zablokováno hned prvním bránícím hráčem.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:30
    Širokov přihrával zprava před bránu, nikoho ze svých spoluhráčů zde ovšem nenašel.

19:57
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 2:0

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Omskem a Vladivostokem je za námi. Domácí celek přitom vede 2:0. Skórovat se podařilo ve 4. minutě Davidu Desharnaisovi, v 17. minutě poté Sergeji Širokovovi. Duel je ale jinak herně zatím vyrovnaný.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 7 – 7
    Zablokované střely: 2 – 3
    Vhazování (%): 81.25 – 18.75
    Hity: 2 – 7
    Trestné minuty: 0 – 2

Hokejisté Avangardu a Admiralu jsou zpět na ledové ploše Balašicha Areny. Druhá část bude zahájena za malou chvíli.

20:01

20:24
    Širokov přihrál na modrou na Pokku, jeho následná střela ovšem minula tři tyče.

20:41
    Hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

20:57
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nikita Serebrjakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Alexandr Strelcov.

20:57
    Druhá početní převaha pro Avangard. Vhazuje se po pravici Serebrjakova.

21:27
    Pokus Petrova z pravé strany tečoval na bránu Desharnais, Serebrjakov ovšem odolal.

21:45
    Admiralu se podařilo dostat puk pryč z obranné třetiny.

22:22
    Prudká střela Fransona z pravé strany končí v rukavici Serebrjakova.

22:43
    Střelecký pokus Medveděva od modré na Serebrjakovu bránu neprošel.

22:57

23:59
    Icing hokejistů Vladivostoku, vhazovat se tak za malý moment bude před Serebrjakovem.

24:22
    Zakázané uvolnění se nyní píská také na druhé straně.

25:20
    Desharnais z rohu před bránu na Širokova, ten se ale k zakončení nakonec nedostal.

25:56
    Na druhé straně velmi dobrá šance pro Miščenka, Bobkov ale podržel své mužstvo.

26:22
    Serebrjakov lapil střelu Semjonova do své lapačky, na řadu přichází reklamní přestávka.

26:22

26:58
    Medveděv se snažil zleva natlačit před Serebrjakova, gólman Admiralu ale vypíchl soupeři kotouč z hole.

27:11
    Střely na bránu: 11 – 10

27:55
    Čudinov s toušem u vlastní brány, oba týmy prostřídávají své formace.

28:23
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání hostujícího Vladivostoku.

29:06
    Pokka a jeho střela z pravé strany, Serebrjakov ovšem mohl zůstat v klidu.

29:58
    Jsme těsně před polovinou utkání a Omsk si stále drží nad Vladivostokem z první třetiny vedení 2:0.

30:03
    Hosté se provinili dalším icingem.

30:38
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., držení).

30:38
    Dnešní první početní výhoda pro Admiral. Podaří se mu vstřelit první gól?

31:23
    Nahození Koňkova od levého mantinelu, jednoduchý zákrok pro Bobkova.

31:28
    K dalšímu pokusu Vladivostoku se dostal na modré Kozlovskij, Bobkov ale opět pozorný.

31:39
    Začíná druhá minuta z trestu Fisenka.

32:38

32:43
    Bobkov má puk pod kontrolou, před námi je další z reklamních přestávek.

32:43
    Můžeme zase pokračovat. Po levici Bobkova se na vhazování staví Desharnais a Polák.

32:45
    Desharnaise nakonec musel v kruhu pro vhazování vystřídat Širokov.

33:06
    Střely na bránu: 14 – 13

33:32
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají na dostřel! Nahození Zajceva z levého kruhu dorazil za brankáře Bobkova bekhendem VOJTĚCH POLÁK. Pro třiatřicetiletého českého útočníka je to druhá trefa v této sezoně, 1:2 z pohledu Admiralu! Asistence: Gleb Zajcev.
    33:32 Vojtěch POLÁK - 2:1

33:32
    Lavička domácích si ale ještě bere coach's challenge. Domnívá se totiž, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.

33:32
    Gól platí i po zkoumání videa.

34:10
    Medveděv napřáhl na modré čáře k prudké střele, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Serebrjakovo náručí.

34:28
    Spoluhráč Zernov to zkoušel ze středu útočného pásma, Serebrjakov měl ovšem připravenou svou lapačku.

35:50
    Avangard se na moment udržel v útočném pásmu, Serebrjakova však znovu neohrozil.

36:36
    Střelecký pokus Martynova od modré čáry skončil na zadním plexisklu.

36:50
    Omsk si bere zpět dvougólový náskok! Prudkou střelu Čudinova od modré tečoval před bránou do sítě SEMJON KOŠELEV. Dvaadvacetiletý forvard tak zaznamenal svůj první letošní gól i bod, 3:1! Asistence: Maxim Čudinov, Jegor Martynov.
    36:50 Semjon KOŠELEV - 3:1

37:43
    Jenže Admiral se dostává o necelou minutu později znovu zpět na dostřel! Střelu Kubáta tečoval před bránou šikovně mezi Bobkovovy betony SERGEJ KOŇKOV. Jeho šestý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Karel Kubát, Vladimir Butuzov.
    37:43 Sergej KOŇKOV - 3:2

37:43
    Rozhodčí se šli ale ještě poradit k videu. Je možné, že Koňkov zasáhl puk vysokou holí.

37:43
    Gól platí, 2:3 z pohledu Vladivostoku!

38:15
    Petrov se dostal s pukem mezi kruhy, jeho následná střela ovšem Serebrjakova nezaměstnala.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:32
    Semjonov zkusil štěstí z mezikruží, Serebrjakov vyrazil kotouč svou vyrážečkou do rohu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině: Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 3:2

Závěrečná, třetí dvacetiminutovka nabídne zcela jistě velmi zajímavou podívanou. Skóre mezi Omskem a Vladivostokem je totiž po čtyřiceti minutách 3:2.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 19 – 16
    Zablokované střely: 4 – 7
    Vhazování (%): 58.14 – 41.86
    Hity: 8 – 13
    Trestné minuty: 2 – 4

Oba týmy jsou zpět na ledě. Od začátku třetí třetiny nás dělí pouze několik málo okamžiků!

40:01

40:38
    Velmi dobrý start Vladivostoku do třetí třetiny. Bobkov musel už třikrát zasahovat.

40:58
    Hosté nyní s pukem u vlastní brány, obě mužstva střídají.

41:31
    Zakázané uvolnění Omsku, vhazovat se tedy bude před Bobkovem.

41:52
    Stas střílel dobře z levé strany, jen těsně ovšem minul pravou tyč.

42:31
    Domácí vedou znovu o dva góly! Velmi pohlednou individuální akci předvedl ANSEL GALIMOV. S kotoučem projel celé kluziště a připsal si svou čtvrtou trefu v sezoně. 4:2! Asistence: Jegor Martynov.
    42:27 Ansel GALIMOV - 4:2

42:59
    Další útok Avangardu se snažil obstarat Fisenko, daleko se však nedostal.

43:32
    Omsk je při chuti a nyní už drží útočné pásmo.

43:42
    Střela jednoho z beků Omsku od modré čáry byla ale zablokována.

44:27
    Pokus Semjonova z levé strany, Serebrjakov vyráží touš do ochranné sítě.

45:08
    Semjonov měl nyní mnohem lepší příležitost skórovat, bekhendem z těsné blízkosti ale na Serebrjakova nevyzrál.

45:43
    Avangard po čtvrtém gólu doslova drtí svého soupeře.

46:12
    Jemelinova střela od modré, Serebrjakov byl ovšem pozorný. Následuje reklamní přestávka.

46:12
    Zpět do akce! Vhazování po pravici gólmana Admiralu.

47:01
    Střely na bránu: 25 – 18

48:13
    Galimov vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Serebrjakov ale zasahovat nemusel.

48:36
    Na druhé straně jsme zase mohli vidět nepřesný pokus Butuzova z pravého kruhu.

48:53
    Zakázané uvolnění Omsku.

49:59
    Jsme v polovině třetí třetiny a Omsk má doma nad Vladivostokem k dispozici vedení 4:2.

50:36
    Michejev zamířil ze středu útočného pásma pouze do rukavice Serebrjakova.

51:03
    Střela Fransona od modré čáry, Serebrjakov vyráží svým pravým betonem před sebe.

52:19
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., podrážení).

52:19
    Druhou přesilovku Admiralu budeme ale sledovat až po reklamní přestávce.

52:19
    7 minut a 41 vteřin do konce třetí třetiny. Pokud chce Vladivostok ještě pomýšlet na nějaký bodový zisk z tohoto utkání, měl by svou přesilovou hru využít.

52:24
    Avangardu se podařilo ihned po vhazování vyhodit.

53:20
    Čudinovovi začíná běžet druhá trestná minuta. Bobkov zatím může být naprosto v klidu.

53:51
    Vladivostoku se daří využít přesilovku, 3:4! Vasilij Strelcov tečoval za Bobkovova záda střelu Kozlovského od modré čáry.
    53:51 Neuznaný gól Vasilije Strelcova

53:51
    I třetí gól Admiralu ale ještě bude muset potvrdit videorozhodčí.

53:51
    Gól tentokrát neplatí pro zasáhnutí kotouče vysokou holí!

53:51
    Skóre tedy zůstává 4:2 pro Omsk. Čudinov se vrací zpět na trestnou lavici a do konce jeho trestu zbývá 28 vteřin.

53:59
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hákování).

53:59
    Admiral si 20 vteřin zahraje přesilovku 5 na 3! Podaří se mu skórovat?

54:06
    Ugolnikov pálil zleva bez přípravy, Pokka ale jeho pokus zablokoval.

54:19
    Domácí ve čtyřech.

54:45
    ALEXANDR UGOLNIKOV se trefil od modré čáry, z pravé strany, přesně k levé tyči. Nyní už to je 3:4 z pohledu Vladivostoku! Asistence: Konstantin Glazačev, Alexandr Mereskin.
    54:45 Alexandr UGOLNIKOV - 4:3

55:16
    Střely na bránu: 28 – 24

55:32
    Zakázané uvolnění v podání Avangardu.

55:45
    Puk na střídačce Omsku, hra je tedy sudími přerušena.

55:47
    Vhazovalo se ve středovém kruhu.

55:54
    Nepřesná rozehrávka Martynova, čároví pískají domácím icing.

56:31
    Tři a půl minuty do konce třetí třetiny. Podaří se hostům ještě srovnat?

57:02
    Petrov mohl zřejmě rozhodnout, v obrovské šanci ovšem zprava minul Serebrjakovu svatyni.

58:12
    Semjonov se prokličkoval do útočného pásma, následně ale o kotouč přišel.

58:32
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Feoktistov.

58:32
    Komplikace pro Admiral. Je tu totiž přesilová hra domácího Omsku.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:34
    Ostrá střela od Čudinova, Serebrjakov vyráží betonem do rohu.

59:52
    Omsk kontroluje závěr utkání a dnes zvítězí.

Konečný výsledek: Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 4:3

Utkání mezi Omskem a Vladivostokem bylo herně vyrovnané. Z výhry 4:3 se ale nakonec radují domácí hokejisté. Autorem vítězného gólu se stal Ansel Galimov.

Avangardu patří v tabulce Východní konference i nadále druhé místo. Na první Avtomobilist Jekatěrinburg ztrácí 10 bodů.

Admiral dnes zaznamenal třetí prohru v řadě. Za postupovou osmičkou zaostává o 11 bodů.

VLD: Ivan Miščenko (O) – 22:14

Děkuji Vám za pozornost, příjemný zbytek čtvrtečního večera! (20:26:31)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 4. Desharnais (Jemelin, Širokov), 17. Širokov (Desharnais), 37. Košelev (Čudinov, Martynov), 43. A. Galimov (Martynov) – 34. V. Polák (Zajcev), 38. Koňkov (Kubát, V. Butuzov), 55. Ugolnikov (Glazačev, Mereskin)

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Anton Kislov – Jevgenij Antonov, Maxim Kuprjanov

Diváci: 3 852