Toronto – Dallas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | Montreal – Washington 6:4 (kon.)
Ottawa – Buffalo 4:2 (kon.) | Tampa – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:3 (kon.)
St. Louis – Vegas 5:3 (kon.) | Calgary – Colorado 6:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 4:0 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Philadelphia 2:5 (kon.) | San Jose – Columbus 1:4 (kon.)
Winnipeg – Florida 2:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
Anaheim Ducks
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
New York Rangers
Pátek 02.11.2018, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Dnešní program nejlepší hokejové ligy světa nabídne celkem třináct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Anaheim Ducks a New York Rangers. Úvodní vhazování bude v Honda Center vhozeno v 03:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Anaheim Ducks vs New York Rangers, 03:00 SEČ

ANAHEIM DUCKS

Ducks si momentálně mohou užívat série čtyř domácích zápasů v řadě. V její polovině mají ale na svém kontě za bilanci 0-1-1 pouze jeden bod. Nejprve totiž nestačili na San Jose Sharks 3:4 v prodloužení, poté prohráli s Philadelphia Flyers 2:3.

V tabulce Západní konference v tuto chvíli patří Kačerům až dvanácté místo – po 13 zápasech mají celkem 12 bodů. Poslední, čtvrtý zápas tzv. homestandu odehrají v noci z neděle na pondělí proti Columbus Blue Jackets.

Kdo je ve formě?

Útočník Pontus Åberg v posledních dvou zápasech vstřelil čtyři góly. ... Kapitán týmu, útočník Ryan Getzlaf za poslední tři zápasy nasbíral celkem pět kanadských bodů – dva góly, tři asistence.

NEW YORK RANGERS

Rangers na hřišti Ducks zakončí svůj čtyřzápasový trip po Západní konferenci. Z předchozích třech zápasů si připsali bilanci 1-2-0, tedy celkem dva body. V posledním zápase uspěli na ledě San Jose Sharks – výhra 4:3 po samostatných nájezdech.

Hokejisté New Yorku momentálně v tabulce Východní konference okupují čtrnáctou pozici, přičemž mají na svém kontě devět bodů. Po duelu s Ducks budou mít k dispozici dvoudenní volno.

Útočník Mats Zuccarello má z posledních pěti zápasů celkem pět kanadských bodů – tři góly, dvě asistence. ... Útočník Chris Kreider vstřelil v posledním zápase svého týmu dva góly.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou páteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Anaheim Ducks a New York Rangers.

Startující brankáři

ANA: John Gibson – 25 let, USA
    Z:10 REC:4-4-2 OG:24 PR:2.44 %ÚS:93.8 SO:1

NYR: Alexandar Georgijev – 22 let, BGR
    Z:2 REC:1-1-0 OG:9 PR:4.58 %ÚS:88.3 SO:0

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Welinski, H. Lindholm, Ja. Larsson, M. Pettersson, Montour – Åberg, Getzlaf (C), Rakell – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Eaves, Henrique (A), Lundeström – Street, Kossila, Sherwood.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, DeAngelo, M. Staal (A), Pionk, Br. Smith, Shattenkirk – Naměstnikov, Zibanejad, Zuccarello – Kreider (A), K. Hayes, Spooner – Vesey, B. Howden, Fast (A) – C. McLeod, Chytil, Lettieri.

Rozhodčí: Graham Skillitier, Dean Morton – Brandon Gawryletz, Ryan Gibbons.

Zahajovací formace

ANA: Gibson – H. Lindholm, Ja. Larsson – Åberg, Getzlaf, Rakell

NYR: Georgijev – M. Staal, Pionk – Naměstnikov, Zibanejad, Zuccarello

Obě zahajovací pětky už stojí na modrých čarách, v Honda Center zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Ducks a Rangers začne co nevidět.

Do středového kruhu se na vhazování staví Getzlaf a Zibanejad, jdeme na to!

00:01

00:05
    Na buly byli úspěšnější domácí a Getzlaf to ihned následně zkoušel od modré čáry.

00:36
    Oba týmy už stihly poprvé vystřídat.

01:25
    Kreider se snažil prosadit po levé straně, proti většímu počtu hráčů soupeře ovšem neuspěl.

01:40
    Za Ducks se na ledě po hodně dlouhé době objevuje Eaves.

02:05
    Úvodní minuty utkání jinak nabízejí poměrně klidný hokej.

02:50
    Larsson vyčkává s kotoučem za vlastní bránou, obě mužstva prostřídávají své formace.

03:41
    Od začátku utkání se ještě ani jednou nemuselo hru přerušit.

04:36
    Střelecký pokus Hayese z levé strany byl zablokován, Gibson tak bez práce.

04:47
    Fast tečoval před bránou střelu Pionka od modré, Gibson zapisuje první zákrok.

05:23
    Sherwood se dostal za obranu soupeře, do samostatného úniku, následně ale na Georgijeva nevyzrál.

05:37
    Pokus Chytila z levého kruhu byl zablokován mimo Gibsonovu svatyni.

06:30
    Střela Rakella z úhlu, Georgijev připraven.

06:51
    Velmi dobrá defenzivní práce Naměstnikova proti Åbergovi.

07:47
    Hayes střílel z dobré pozice, Gibson ale podržel svůj tým.

07:56
    Domácí obrana s pukem u vlastní brány, oba trenéři zaveleli ke střídání.

08:07
    Ofsajd Jezdců, proběhne první reklamní přestávka.

08:07
    Zpět do akce! Vhazuje se v neutrální zóně, před střídačkou domácího Anaheimu, mezi hole Henriquea a Howdena.

08:17
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Kačerů.

08:54
    Staal na Pionka, jeho následná střela od modré čáry ale postrádala přesnost.

09:01
    Střely na bránu: 4 – 4

09:55
    Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Ducks hrají doma s Rangers bez branek.

10:28
    Skjei vystřelil od modré bez přípravy, trefil ale hned prvního bránícího hráče.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:59
    Na druhé straně zkusil štěstí od modré čáry Lindholm, Georgijeva však nezaměstnal.

11:58
    Dobrý zákrok Gibsona proti prudké střele Smithe z levé strany.

12:51
    Čároví pískají Rangers zakázané uvolnění, vhazovat se tady bude před Georgijevem.

12:55
    Ihned po vhazování nahodil na bránu Welinski, Georgijev zasáhl svou rukavicí. Následuje druhá reklamní přestávka.

12:55
    Konec reklamní přestávky, na vhazování po pravici Georgijeva se staví Getzlaf a Zibanejad.

13:25
    Nahození Getzlafa od pravého mantinelu na bránu neprošlo.

13:59
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za Gibsonovými zády, hra je přerušena.

14:01
    Vhazovalo se po pravici gólmana Ducks.

14:35
    Dobrou útočnou akci hostů zakončoval z pravého kruhu Shattenkirk, Gibson ale dával pozor.

14:47
    Icing hokejistů New Yorku.

15:31
    Nebezpečná střela od Sherwooda z pravé strany, kotouč jen těsně minul levou tyč.

15:37
    Puk opustil hrací plochu, na řadě je další reklamní přestávka.

15:37
    4 minuty a 23 vteřin do konce první třetiny, Kossila a Chytil v souboji na vhazování po pravici gólmana Rangers.

16:06
    Střely na bránu: 6 – 5

16:49
    Lehké nahození Shattenkirka od pravého mantinelu, jednoduchý zákrok pro Gibsona.

17:37
    Domácí si zahrají přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu.

17:52
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., vražení na hrazení).

17:52
    Ducks mají tedy k dispozici první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Georgijeva.

18:00
    Hosté uspěli na buly a ihned následně vyhodili touš pryč ze své obranné zóny.

18:36
    Åbergova střela z pravé strany minula tři tyče, kotouč si to následně namířil do střední třetiny.

18:53
    Začíná druhá minuta z Kreiderova trestu.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:21
    Fowler a jeho pokus od modré čáry, Georgijev schovává puk do své lapačky.

19:52

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: Ducks vs Rangers 0:0

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Ducks a Rangers gól nenabídla, skóre je tedy 0:0. Hrál se poměrně klidný hokej. Na obou stranách jsme ovšem mohli vidět i dobré, gólové šance.

Trestné minuty: 0 – 2

Hokejisté Anaheimu a Rangers jsou zpět na ledě Honda Center. Druhá část bude zahájena za malou chvíli.

20:01

20:26
    Åberg střílel rychle zleva z první, Georgijev se ale proti jeho pokusu stačil přesunout.

20:45
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Pontus Åberg – 2 min., hákování).

20:45
    První početní převaha pro Jezdce v dnešním utkání. Vhazování po levici Gibsona.

20:55
    Ihned po vhazování vystřelil Howden, Gibson ale vyrazil. Anaheimu se poté následně podařilo vyhodit.

21:42
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté využívají přesilovku a otevírají skóre dnešního utkání! Po bekhendové přihrávce Chytila se snažil vystřelit Howden, avšak neuspěl. Následná střela KEVINA HAYESE si ale našla cestu za Gibsonova záda. Šestadvacetiletý forvard vstřelil svůj třetí gól v sezoně 2018/2019, 1:0 pro Rangers! Asistence: Brett Howden, Filip Chytil.
    21:42 Kevin HAYES - 0:1

22:21
    Útočnou akci Ducks zakončoval zleva Lindholm, Georgijev byl ale připraven na správném místě.

23:20
    Rakell přihrával zpoza brány do ohně, nikoho ze spoluhráčů ovšem nenašel.

24:03
    Fowlerova střela z pravé strany, Georgijev nachází puk ve svém náručí.

25:15
    Chytil se snažil prosadit po levé straně, dobře defenzivně proti němu ovšem zasáhl Pettersson.

26:41
    Střely na bránu: 11 – 10

27:25
    Åberg zkusil štěstí z levé strany, Georgijev dokázal vyrazit svou holí do rohu.

28:08
    Na opačné straně kluziště nahození Howdena od pravého mantinelu, Gibson bez problémů vyráží před sebe.

28:20
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andy Welinski – 2 min., hákování).

28:20
    Druhá přesilovka Rangers ale začne až po reklamní přestávce.

28:20

28:26
    Anaheim se ihned po buly osvobozuje.

28:51
    Další vyhození domácího týmu, první půl minuta z Welinského trestu je minulostí.

29:30
    Nepovedená kombinace hokejistů Rangers, Ducks znovu vyhazují.

30:15
    Pionk střílel z levé strany bez přípravy, trefil ale pouze boční síť.

30:20

30:47
    Touš v ochranné síti za Georgijevem, následuje reklamní přestávka.

30:47
    Můžeme zase pokračovat. Getzlaf a Howden na vhazování po levici gólmana Jezdců.

31:18
    Dobrý bekhend Getzlafa, Georgijev se musel mít na pozoru.

31:28
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Anthony DeAngelo – 2 min., nedovolené bránění).

31:28
    Podaří se Kačerům při přesilovce srovnat na 1:1?

31:43
    Střela Getzlafa z pravé strany zablokována Staalem.

32:13
    Prudká střela Fowlera z levé strany skončila na tyči!

32:31
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno! Proti střele Rakella bez přípravy z levého kruhu ještě Georgijev předvedl skvělý zákrok. Na následnou dorážku JAKOBA SILFVERBERGA z těsné blízkosti byl ale už bezmocný. Silfverberg zaznamenal svůj čtvrtý gól v této sezoně, 1:1! Asistence: Rickard Rakell, Ryan Getzlaf.
    32:31 Jakob SILFVERBERG - 1:1

33:26
    Střely na bránu: 18 – 13

33:54
    Skjei zablokoval střelecký pokus Streeta z levé strany do ochranné sítě.

34:29
    Jezdci dnes podruhé vedou! Kotouč za Gibsona dostal BRETT HOWDEN. Jeho třetí trefa, sedmý bod v letošní sezoně. New York vede 2:1! Asistence: Jimmy Vesey, Marc Staal.
    34:29 Brett HOWDEN - 1:2

34:54
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

35:12
    Hra je přerušena, na ledě totiž zůstává ležet Lundeström.

35:12
    V Honda Center mezitím proběhne další z reklamních přestávek.

35:12
    Lundeström zamířil z ledu ihned do šatny, v utkání by ale poté ve třetí třetině mohl pokračovat. Nyní se vhazuje po levici Gibsona.

35:56
    Situace 2 na 1 pro Rangers! Hayes to vzal vše na sebe, zleva ale na Gibsona nevyzrál.

36:21
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., vysoká hůl).

36:21
    Třetí početní převaha pro tým z Manhattanu.

36:41
    Střela Pionka od modré čáry byla zablokována Henriquem vysoko nad, do ochranné sítě.

36:47
    Nahození Zibanejada z pravé strany bylo ještě někým tečováno, Gibson si ale dokázal poradit.

37:22
    První polovina z trestu Lindholma je minulostí. Kotouč se momentálně nachází u Georgijevovy svatyně.

38:21

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:55
    Necelých pět vteřin před koncem druhé třetiny se píská zakázané uvolnění Rangers.

39:55
    Čároví změnili své rozhodnutí, vhazuje se ve středovém kruhu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 6 – 4

Oba týmy se vrátily zpět na led. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

40:01

40:03
    Úvodní buly třetí třetiny ovládli Ducks.

40:44
    K první střele se ale dostal po přihrávce Naměstnikova Zibanejad a Gibson musel vytáhnout těžký zákrok.

41:15
    Bekhend Keslera z pravé strany trefil pouze spoluhráče Cogliana.

41:52
    Kačeři se hnali do dalšího útoku, avšak i nyní Georgijeva nezaměstnali.

42:36
    Lettieri mířil z levé strany nepřesně.

42:58
    Následná útočná akce domácího mužstva neměla dlouhého trvání.

43:28
    Zibanejad se dostal k další dobré střele z první, Gibson měl ale připravenou svou lapačku.

43:37
    DeAngelo se pokoušel o střelu bekhendem, ta ale nakonec minula tři tyče.

44:44
    Silfverberg měl příležitost srovnat na 2:2, Georgijev byl ovšem připraven na správném místě.

44:52
    Střela Larssona z levé strany, bulharský brankář ve službách Rangers ale opět pozorný.

45:55
    Welinskiho nahození od modré čáry Georgijeva nezaměstnalo.

46:11
    Střely na bránu: 21 – 20

46:36
    Po pravé straně útočil Rakell, obrana Jezdců však byla dobře zorganizovaná.

47:19
    Silfverberg hledal zprava mezi kruhy Rakella, avšak nepřesně.

48:05
    Postavení mimo hru ze strany Anaheimu, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

48:05
    Konec reklamní přestávky, Henrique a Howden na vhazování ve střední třetině, před střídačkou hostů.

48:20
    Howden vystřelil z levé strany, trefil ale pouze Gibsonovo náručí.

49:27
    Chytil se snažil zprava dostat před bránu, obrana Ducks ale odvedla dobrou práci.

50:01
    Jsme v polovině třetí třetiny. Rangers stále vedou na hřišti Ducks 2:1.

50:45
    Welinski se pokoušel na pravé straně o střelu, puk mu ale v rozhodující chvíli sjel z hole.

51:07
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Neal Pionk – 2 min., nedovolené bránění).

51:07
    Před třetí přesilovkou Kačerů proběhne ještě reklamní přestávka.

51:07
    Pojďme na to. Vhazování po pravici Georgijeva.

51:14
    Rangers vyhráli buly, následně také vyhodili.

52:00
    Anaheimu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

52:23
    Rakellův pokus zablokován Veseyem na zadní mantinel, hosté se následně osvobozují.

52:55
    Další vyhození od Rangers, do návratu Pionka zbývá už pouze 12 vteřin.

53:07

53:16
    Střely na bránu: 22 – 21

54:18
    Welinski si na Georgijeva z pravého kruhu pro vhazování nepřišel, 5 minut a 42 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne reklamní přestávka.

54:18
    Zpět do akce! Getzlaf a Zibanejad v souboji na vhazování po levici Georgijeva.

55:43
    Montourova střela z ostrého úhlu, Georgijev byl u své levé tyče ale připraven.

56:01
    Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny. Podaří se Anaheimu ještě srovnat?

56:21
    Zakázané uvolnění New Yorku.

57:35
    Ducks se nedaří dostat do závěrečného tlaku. Kotouč se pohybuje zejména ve střední třetině.

57:59
    Touš na střídače Jezdců, hra je tedy přerušena.

57:59
    Oddechový čas pro domácí.

57:59
    Gibson zůstává na střídačce, Kačeři zkusí štěstí v šesti!

57:59
    2 minuty a 1 vteřina do konce třetí třetiny! Vhazuje se po pravici Georgijeva.

58:05
    Howden vyhrál buly a hosté poslali puk do neutrální zóny.

58:25
    Keslerovi střela z úhlu nesedla, Georgijev bez práce.

58:47
    Vesey poslal kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Georgijevem.

58:57
    Obrovská šance pro Henriquea, Georgijev se ale vyznamenal!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:34
    Necelých 26 vteřin do konce třetí třetiny, Ducks srovnávají! Po krásné, křižné přihrávce Getzlafa se prosazuje z úhlu RICKARD RAKELL. Jeho druhý bod v dnešním zápase, třetí gól v této sezoně, 2:2! Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.

Po 3. třetině: Ducks vs Rangers 2:2

Po základní hrací době vítěze neznáme. Rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti poté může ještě dojít na samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 29 – 21

Getzlaf a Zibanejad ve středovém kruhu na vhazování, prodloužení začíná!

60:01

60:05
    Kotouč získávají Jezdci.

60:28
    Zibanejad se dostal s pukem mezi kruhy, přičemž to následně zkusil bekhendem. Gibson zasáhl a hru přerušil.

61:00
    Na druhé straně jsme mohli vidět Montourovu střelu a Georgijevův zákrok betonem.

62:20
    Velký závar před Gibsonem! Hayes ani Zibanejad ale kotouč za záda gólmana Ducks nedostali.

62:41
    Máme za sebou polovinu prodloužení. Lindholm s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své trojice.

63:48
    Útočná akce Henriquea zastavena DeAngelem ve střední třetině.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

64:30
    Z dobré pozice střílel Åberg, jeho pokus byl ale nakonec zablokován.

64:59
    V posledních vteřinách ještě útočil Rakell, Georgijev však odolal.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi dnešního utkání tedy rozhodnou samostatné nájezdy.

Začínat budou Ducks, konkrétně to bude Åberg.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Åberg vystřelil z mezikruží, minul ovšem bránu.

1. série
    0:1
    Zuccarello překonává Gibsona přízemní střelou mezi betony.

2. série
    0:1
    Getzlaf zkusil forhendový blafák, přičemž si hodně dlouho počkal. Georgijev jej ale stejně vychytal.

2. série
    0:2
    Zibanejad se trefuje přesné k pravé tyči, Rangers vítězí!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Autorem vítězné branky je MATS ZUCCARELLO.
    65:00 Mats ZUCCARELLO - 2:3

Konečný výsledek: Ducks vs Rangers 2:3 sn

Utkání mezi Ducks a Rangers končilo výhrou hostů 3:2 po samostatných nájezdech. O vítěznou trefu v dovednostní soutěži se postaral útočník Mats Zuccarello.

Hokejisté Anaheimu prohráli sedmý zápas po sobě – bilance 0-5-2. Jezdci naopak zaznamenali druhou výhru v řadě.

NYR: PO 05. 11. 2018, 01:00: vs BUF

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné páteční ráno! (06:01:03)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 33. Silfverberg (Rakell, Getzlaf), 60. Rakell (Getzlaf, Fowler) – 22. K. Hayes (B. Howden, Chytil), 35. B. Howden (Vesey, M. Staal), rozh. náj. Zuccarello