USA – Finsko 3:2 (kon.) | Česko – Švédsko 4:2 (kon.)
Neděle 11.11.2018, 15:00 • Buly Aréna Kravaře • Turnaj pěti (U18)
    56:59 Trevor ZEGRAS - 3:2

56:59
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američané si berou své vedení v závěru třetí třetiny zase zpátky. Po pěkné akci dostal do prostoru mezi kruhy přihrávku od Fensoreho TREVOR ZEGRAS a svižnou střelou pak nedal Taponenovi žádnou šanci – 3:2. Asistence: Domenick Fensore.
    40:22 Kasper SIMONTAIVAL - 2:2

40:22
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A Finové hned svůj první útok ve třetí třetině přetavují ve vyrovnávací branku. KASPER SIMONTAIVAL napoprvé neuspěl, odražený kotouč ale následně dostal za záda amerického brankáře – 2:2. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Antti Saarela.
    26:39 Juuso PÄRSSINEN - 2:1

26:39
    Finové v samotném závěru využívají přesilovou hru. Tuomisto poslal střelu, která se od plexiskla odrazila před branku USA, kde kotouč dorazil za záda amerického brankáře JUUSO PÄRSSINEN a finský celek je tomu americkému na dostřel jediné branky – 2:1. Asistence: Anti Tuomisto a Iivari Räsänen.
    15:06 Matthew BOLDY - 2:0

15:06
    A hned je z toho druhá americká branka. MATTHEW BOLDY se dostal na do těsné blízkosti Taponena, odkud poté pohotovou střelou finského brankáře překonal – 2:0. Asistence: Trevor Zegras.
    07:22 Cole CAUFIELD - 1:0

07:22
    A Američané se ujímají vedení. Jack Hughes našel chytrou přihrávkou na pravé straně volného spoluhráče a COLE CAUFIELD pak střelou švihem překonává Taponena – 1:0. Asistence: Jack Hughes a Marshall Warren.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 8. Caufield (Hughes, Warren), 16. Boldy (Zegras), 57. Zegras (Fensore) – 27. Pärssinen (Tuomisto, Räsänen), 41. Simontaival (Saarela)

USA: Rowe (Knight) – McCarthy, Fensore, Vlasic, Warren (A), Helleson, York, Webber, Thrun – Caufield, Hughes (C), Gildon – Caulfield, Zegras, Boldy (A) – Moynihan, Beecher, Mastrosimon – Rolston, Farrell
    Finsko: Taponen (Randelin) – Räsänen (C), Hatakka, Holtinkoski, Tuomisto, Koskenkorva, Loponen, Lehtinen – Puistola, Saarela, Simontaival – Aaltonen (A), Nikkanen (A), Mäntykivi – Räty, Pärssinen, Miettinen – Hakanen, Intonen, Tieksola – Petman

Rozhodčí: Fiala, Hradil – Gebauer, Hanzlík