NY Rangers – Vancouver 2:1 (kon.) | Carolina – Chicago 3:2 (po pr.) | Dallas – Columbus 1:2 (kon.)
Anaheim – Nashville 2:1 (2:1 po s.n.)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Úterý 13.11.2018, 01:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z mé strany vše, dobrou noc a příště na počtenou! (03:46:52)

3. Cam Ward (CHI): 37 zák., 3 góly, úsp. 92,5%

Napínavou bitvu mezi Carolinou a Chicagem muselo rozhodovat až prodloužení, v němž obrat Hurricanes dokonal Sebastian Aho, a zkazil tak Camu Wardovi návrat do PNC Areny. Ward podal stejně jako domácí brankář Scott Darling skvělý výkon, z vítězství proti svému bývalému klubu se ale raduje druhý jmenovaný. Blackhawks dnes získali první bod pod novým trenérem Jeremym Collitonem, jejich šňůra porážek se ale natáhla už na osm utkání.

61:16 Sebastian AHO - 3:2

61:16
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes v prodloužení dokonali obrat a berou bonusový bod! SEBASTIAN AHO teď ukázal, že trpělivost růže přináší, počkal si, než si bránící Seabrook lehne a poté se tváří v tvář Wardovi nezmýlil. Asistence: Justin Faulk a Andrej Svečnikov.

60:48
    Slavin našel v předbrankového prostoru Jordana Staala, který se zbavil svého strážce Schmaltze a vystřelil, zakončení mu ale nesedlo podle představ a Ward bez potíží zasáhl.

60:01

Ve třetí třetině branka nepadla, o vítězi tak rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    Po de Haanově ráně z levého kruhu se kotouč od zadního mantinelu odrazil do chicagského brankoviště, Ward se ale stihl zorientovat včas!

58:49
    Kane s Toewsem si několikrát vyměnili kotouč za Darlingovou svatyní, do zakončení se ale nedostali a Hurricanes už zakládají protiútok.

57:51
    Teuvo Teräväinen zavezl kotouč do útočného pásma, tam o něj ale vzápětí přišel a na opačnou stranu už se vydává Kunitz.

57:13
    Martinook vybojoval buly v útočném pásmu, ke kterému ovšem dojde až po komerční přestávce.

56:34
    Andrej Svečnikov se stále neobjevil na ledě od té doby, co jej v rohu kluziště dohrál Seabrook, do konce třetí třetiny už zbývá jen tři a půl minuty.

55:45
    Ferland našel na vrcholu kruhů nikým nehlídaného Aha, toho ale zradilo zpracování, a Ward si tak může oddychnout.

54:50
    Kahunův projektil z vrcholu kruhů vyrazil, následný pokus Alexe DeBrincata o dorážku na domácího brankáře neprošel.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 35. T. Teräväinen (Aho), 36. Ferland (Svečnikov), 62. Aho (Faulk, Svečnikov) – 10. J. Toews (Jokiharju, P. Kane), 31. DeBrincat (Kahun, Kämpf)

Carolina Hurricanes: Darling (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Foegele, C. Bishop, Di Giuseppe.
    Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Jokiharju, Davidson, Rutta – Schmaltz, J. Toews, P. Kane – Fortin, Anisimov, Hayden – DeBrincat, Kämpf, Kahun – Kunitz, Johnson, Martinsen.

Rozhodčí: Joannette,Morton – Barton, Shewchyk