Liberec – Sparta 2:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 13:4 (kon.) | Otrokovice – Bohemians 4:3 (po pr.)
Královské Vinohrady – Bulldogs 5:4 (po pr.) | Česká Lípa – Znojmo 8:9 (kon.) | Střešovice – Chodov 3:7 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
13:4 (4:1, 5:2, 4:1)
Sokoli Pardubice
Neděle 18.11.2018, 17:00 • MSH Mladá Boleslav • Livesport Superliga • 14. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:55:47)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Martin Tokoš (MBL) a Adam Šmíd (PCE)

Zápas je u konce a skončil drtivým vítězstvím domácího favorita. Ten sice ve třetí třetině nejprve inkasoval z hole Přemka Pakosty, pak se už ale prosadili pouze hráči Mladé Boleslavi. Postupně se trefili Martin Tokoš, Jan Natov, a poté hned dvakrát znovu Martin Tokoš. Brankostroj se zastavil na výsledku 13:4 a Mladá Boleslav si před úterním utkáním proti Spartě Praha hodně zvedla střelecké sebevědomí.

59:43
    O asi poslední průnik se pokusil Řehoř, přihrávkou hledal spoluhráče na pravé straně, jeho pas byl ovšem zablokován.

58:42
    Domácí florbalisté drží míček na svých holích a přihrávají si na vlastní polovině. Už se nikam neženou.

57:59
    Před Musilem se objevil Petržela, jeho klepnutí do míčku z bezprostřední blízkosti však zamířilo nad branku.

56:48
    Krzyžanek byl trochu v potížích při rozehrávce, nakonec ale podél levého mantinelu vyvezl míček do bezpečných míst.

55:26
    Zápas se už bezstarostně dohrává, o vítězi je již dlouho rozhodnuto. Hraje se tak nahoru a dolů, bez zbytečných přerušení.

54:08
    Tomašík zasprintoval středem a z dobré pozice nechal vyniknout Haleše. Čtrnáctý gól v síti Pardubic se tak nekonal.

53:18
    A platí to i po akci Pakosty, který zasekl, zbavil se tím obránce a prudce vystřelil. Musil vyrazil k mantinelu.

52:40
    Po delší době se chvíli hrálo na půlce domácích, Musil si i sáhl na děrovaný míček, za svá záda ale pro něj nemusel.

51:52
    Další gól se pro tuto chvíli nekoná, akce domácích byla zastavena ještě před finální fází.
    50:45 Martin TOKOŠ - 13:4

50:45
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    No... Skóre narůstá do obrovských výšin. Na levé straně měl míček na holi Tomašík, křížnou přihrávkou našel na opačné straně MARTINA TOKOŠE a ten z první poslal míček do branky. Haleš se přemístit nestačil. Asistence: Milan Tomašík.

50:01
    Po signálu střílel hostující Petr, Musil jeho příklep zvládl vyrazit k mantinelu.

49:39
    Hráči Mladé Boleslavi nemají dost, zase jsou u míčku a nedají gólmanovi hostů ani chviličku klidu.
    48:39 Martin TOKOŠ - 12:4

48:39
    Tohle je už pro Pardubice kruté... Zleva nahodil Zakonov a před brankou probíhající MARTIN TOKOŠ sklepl míček za brankářova záda. Asistence: Filip Zakonov.
    47:45 Jan NATOV - 11:4

47:45
    Další gól. Akce domácích pokračovala, ke střele se na středu chystal Novák, míček se mu však svezl. Pro domácí tým to ale konec akce neznamenalo, neboť to bylo na hůl JANA NATOVA a ten ranou z otočky zamířil přesně. Asistence: Tomáš Novák.

47:35
    Střela z pravé strany Haleše neohrozila, domácí jsou ale stále u míčku.

46:26
    Hostující Teichman se pustil mezi dva obránce Mladé Boleslavi, o míček v tomto presu ale přišel. Musil rozehrává.

45:55
    Sledujeme bezstarostný a útočný florbal, oba týmy obraně moc nedají...
    44:32 Martin TOKOŠ - 10:4

44:32
    Je tu desítka! Domácí bleskově rozehráli volný úder, Tomašík našel na středu MARTINA TOKOŠE a ten ranou z první propálil Haleše – 10:4. Asistence: Milan Tomašík.
    44:09 Přemek PAKOSTA - 9:4

44:09
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté pokračují ve snižování náskoku Mladé Boleslavi. Šmíd nahodil na nabíhajícího PŘEMKA PAKOSTU a ten zblízka sklepl míček za Musila. Asistence: Adam Šmíd.

43:46
    Natovova střela byla zblokováná, Haleš zasahovat nemusel.

43:13
    Teď už zase Mladá Boleslav, Novák je na začátku postupného útoku.

42:41
    Teichman a Zozulák se snaží o nápor před brankou, teď ještě prudce a přesně vystřelit.

41:14
    Dlouhé nahození skončilo těsně vedle Musilovy branky, Pardubice zahájily třetí třetinu slušným tlakem.

40:40
    Dnešní utkání sleduje 302 diváků.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Druhá dvacetiminutovka přinesla opravdu gólostroj, domácí unikli až na hrozivých 9:1 a až poté dovolili Pardubicím mírkou korekci skóre. Martin Zozulák a Tomáš Dlesk překonali Musila a do kabin se tak jde s šestibrankovým rozdílem. Nad pardubickými visí hrozba desítky...

40:00

39:58
    Pardubice rozehrávali ještě jednu standardku před brankou soupeře, pokusili se o signál, jenže bez úspěchu.

38:46
    Mladoboleslavští se vrátili do útoku, vypadá to, že by desítku rádi dovršili ještě před přestávkou.

37:58
    A jak vidno, tak Pardubice jsou polité živou vodou, naopak domácí zastihl závěr druhé třetiny v útlumu.
    36:27 Tomáš DLESK - 9:3

36:27
    No, přestřelka pokračuje a hosté opětovně snižují. Míček se na dvě přihrávky dostal od levého mantinelu k tomu pravému, odkud vystřelil TOMÁŠ DLESK a prostřelil Musila. Asistence: Jan Bílý.

35:15
    Trocha klidu na palubovce, k vidění bylo i několik nepřesností.
    34:35 Martin ZOZULÁK - 9:2

34:35
    Hosté snižují. Po náhozu neudržel brankář Musil míček, ten se vykutálel do prostoru a volný MARTIN ZOZULÁK měl snadnou práci, stačilo trefit odkrytou branku. Asistence: Ivo Teichman.
    34:04 Jan NATOV - 9:1

34:04
    Po rychlém přechodu do útoku posunul Curney do druhé vlny a JAN NATOV prudkým švihem nedal brankáři žádnou šanci na zákrok. Gól byl sice na místě nahlášen Curneymu, ale to by snad platilo jen v momentě, kdyby si oblékl spoluhráčův dres... Asistence: Jiří Curney.

33:44
    Hostující Žáček prováhal okamžik na střelu, měl prostor i čas. Přihrávka pak skončila mimo dění.

32:51
    Krzyžanek u míčku, zprava rozjíždí další atak Mladé Boleslavi.
    31:26 Filip ZAKONOV - 8:1

31:26
    Kanonáda domácích pokračuje. Po přihrávce od levého mantinelu mohl už střílet Höffer, posunul však ještě na FILIPA ZAKONOVA a ten z ideální pozice a nebráněný prostřelil Haleše – 8:1. Asistence: Aleš Höffer.

30:47
    Tokoš marně čekal na přihrávku do běhu, běžel by sám na gólmana. Takhle se musí i on vrátit.

29:47
    Po několika přihrávkách na půlce přesunuli domácí hru blíže branky soupeře, Novák se ale ke střele neodhodlal.

28:36
    Musil po nějaké době předvedl úspěšný zákrok, vyrazil střelu z pravé strany, navíc přes obránce.

28:05
    Řehoř se na vlastní polovině hezky uvolnil několika kličkami a sám poté rozvinul akci. Tu však i sám ukončil nepřesnou přihrávkou na levé křídlo.

27:12
    Jelínek teď neměl kudy, pardubičtí mu vystavili neprůchodnou zeď, proto raději přihrával dozadu.

26:04
    Prudkou Novákovu střelu Haleš vyrazil, tlak Mladé Boleslavi opět narůstá.

25:41
    Míček po nahození skončil v rohu za brankou Pardubic, hosté jej poté pouze vyhodili na opačnou polovinu. Do protiútoku se nedostali.

24:36
    Po tříbrankové smršti si domácí dávají menší oddych a nikam zvlášť se neženou.

23:47
    Po delší době se do útoku dostali i hosté, ovšem pouze na chviličku, Musil zasahovat nemusel.
    22:50 Jakub BÍNA - 7:1

22:50
    No, tohle se pardubickým nevydařilo. Po chybné rozehrávce přisunul Curney na JANA BÍNU a ten po bekhendové kličce skóroval střelou pod padajícím brankářem. Asistence: Jiří Curney.
    21:58 Tomáš CHROUST - 6:1

21:58
    Už to začíná připomínat debakl. Z dálky nahodil Pluhař a před brankářem zavazející TOMÁŠ CHROUST sklepl míček za gólmanova záda – 6:1. Asistence: Josef Pluhař.
    21:29 Aleš HÖFFER - 5:1

21:29
    A je tu další gól. Po výhozu k půlce vrátil míček do prostor blíže brance Jelínek a zcela volný ALEŠ HÖFFER snadno zamířil do odkryté branky. Asistence: Jan Jelínek.

20:31
    První střelu druhé třetiny předvedl domácí Bína, jeho křížný pokus šel mimo branku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:40.

Je za námi první třetina a domácí florbalisté si v ní vybudovali příjemný náskok. Už v osmé minutě to bylo po gólech Tadeáše Chrousta a Jana Natova 2:0 a když na začátku 13. minuty zvýšil Josef Pluhař, zdálo se, že by se mohl rozjet opravdu velký gólostroj. Ten však využitou přesilovkou pozastavil Martin Zozulák a Pardubice se na chvíli dostaly na koně. Jenže po chybě v rozehrávce se v 19. minutě dnes podruhé trefil Jan Natov, uklidnil tým a ustanovil současný výsledek na 4:1.

20:00

19:48
    Domácí drží míček na svých holích a čekají na konec této periody.

19:19
    Od levého mantinelu vyletěl míček na Musila, ten ale situaci dobře kontroloval a nedovolil snížení chvíli před koncem třetiny.
    18:31 Jan NATOV - 4:1

18:31
    Už je to zase o tři branky. Domácí na útočné polovině vybojovali míček a poté předvedli dokonalou rozborku obrany Pardubic. JAN NATOV už mohl zakončovat do odkryté branky. Asistence: Jiří Curney.

17:44
    Tomáš Chroust se snažil o rychlé oběhnutí branky a zasunutí za tyčku, Haleš to však vystihl a jeho noha tam byla včas.

16:50
    Haleš se snažil vysunout Černého, poslal ale míček až k Musilovi. Takže se hra zase otáčí opačným směrem.

16:18
    Rychlý protiútok se naopak konal ze strany hostů, Petržela si to namířil středem, před zakončením však byl zablokován.

15:35
    Domácí se snaží vytáhnout soupeře z obranného postavení a podniknout rychlý kontr. Pardubice na tohle ale nechtějí přistoupit.

14:45
    Až příliš volný byl Natov a okamžitě k němu mířila přihrávka. Prudkou střelu Haleš vyrazil před sebe.

13:14
    Domácí Tadeáš Chroust zpracoval v plné rychlosti míček a po otočce přihrával před branku. To už ale obrana Pardubic vystihla a dostala hru do bezpečných míst.

12:41
    A hosté jsou po prvním gólu hned aktivnější a jdou si za dalším snížením. Musil má najednou docela dost práce.
    12:07 Martin ZOZULÁK - 3:1

12:07
    Přesilovka je využitá a Pardubice snižují. Po rychlé výměně míčku pálil z dálky MARTIN ZOZULÁK a prostřelil Musila. Asistence: Přemek Pakosta.

11:34
    Přesilovka pro hosty, dvě minuty za sekání dostal Tomáš Kadlec.

10:45
    Rychlý přechod do útoku byl zakončen nahozením před branku Pardubic, sklepnutí od Tokoše šlo ale nad branku.

09:38
    Pardubičtí se umí dostat do útoku a vytvořit si prostor pro střelu, jenže finální fáze je zatím hodně slabá.

09:05
    Hostující Zozulák potáhl a švihem vyzkoušel Musilovu připravenost. Ten nezklamal a připsal si zákrok.
    08:15 Josef PLUHAŘ - 3:0

08:15
    Na druhé straně ale udeřilo. Na pravém křídle se ke střele dostal JOSEF PLUHAŘ a prudkým švihem se trefil pod horní tyčku. Asistence: Tomáš Kadlec.

07:50
    Hostující Žáček měl chviličku čas na zakončení, našteloval si tak míček na bekhend a vyslal nepříjemnou střelu z bezprostřední blízkosti. Musil vyrazil.

07:05
    Další výpad mladoboleslavských zastavil pozorný Haleš, ten se dnes asi nudit nebude.

06:22
    Před brankou stál domácí Höffer, po trochu delším zpracování ale prudkou ranou trefil jednoho z obránců.

05:57
    Přerušení hry ve středu hrací plochy, pardubičtí sportovně vrátili domácím míček. Ti zakládají pozvolný útok.

04:58
    Pardubičtí na chviličku na útočné polovině, dlouho jim to ale nevydrželo.

03:48
    A Mladá Boleslav pokračuje v náporu, úvod zápasu domácí zastihl ve skvělém rozmaru.
    03:02 Jan NATOV - 2:0

03:02
    No a už je to o dvě branky. JAN NATOV měl okolo sebe dostatek prostoru na střelu a z otočky vyslal nechytatelný projektil. Haleš na jeho pumelici neměl šanci zareagovat. Asistence: Petr Krzyžanek.
    02:04 Tadeáš CHROUST - 1:0

02:04
    Je tu první gól utkání. Po rychlém přenesení hry přiklepl Pluhař míček na levou stranu, kde stál zcela volný TADEÁŠ CHROUST a ten prudkou ranou rozvlnil síťku Halešovy branky. Asistence: Josef Pluhař.

01:30
    Nyní Tokoš přihrával zpoza branky, své spoluhráče však nenašel. Pardubice jdou do protiútoku.

01:12
    Tokoš se zpoza branky neuvolnil, míček skončil mimo hrací plochu.

00:41
    Na druhé straně pálil domácí Natov, jeho pokus z levého křídla ale byl zblokován.

00:24
    Na Musila letěla první střela, šla ale těsně vedle.

00:01

Technology Florbal MB: Musil (Bauer) – Novák, Řehoř, Kadlec, Höffer, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Tokoš, Pluhař, Curney – Tomašík, Natov.

Sokol Pardubice: Haleš (Vítek) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Kaluža, Formánek – Petr, Zozulák, Teichman – Dlesk, P. Pakosta, Šmíd – Žáček, Černý, Petržela.

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý.

Oba týmy jsou již na palubovce, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v MSH Mladá Boleslav začne v 17 hodin, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit František Pangerl a Jiří Šedivý.

Technology Florbal MB

Domácí tým tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky se ziskem 29 bodů a jednobodovou ztrátou na druhé Vítkovice. Tým v minulém kole nehrál, duel proti Spartě má odložena na 20. listopadu a tak naposledy, kdy se mladoboleslavští představili, bylo na začátku měsíce v České Lípě. Hrál se vyrovnaný souboj a o vítězi rozhodla až třetí třetina a branka Jiřího Curneyho v 51. minutě. Hosté si nakonec odvezli výhru 6:5.

Sokol Pardubice

Hosté jsou na tom v tabulce o hodně hůře, na 12. místě mají 13 bodů. Nicméně do dnešního utkání půjdou z výhrou v zádech, v pondělí totiž na své palubovce rozebrali Vinohrady 7:3. když o osudu utkání rozhodla už první třetina, kterou Pardubice vyhrály 4:0. Dva góly v tomto utkání dal Přemek Pakosta o zbývající branky se pak podělilo pět dalších hráčů. Nálada by tak u pardubických měla být nahoře, nicméně však platí, že proti soupeři dnes mohou hráči Sokola pouze překvapit.

Dobré odpoledne u florbalové Tipsport Superligy. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy Technology Florbal MB a Sokol Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Tadeáš Chroust (Pluhař), 4. Natov (Krzyžanek), 9. Pluhař (Kadlec), 19. Natov (Curney), 22. Höffer (Jelínek), 22. Tomáš Chroust (Pluhař), 23. Bína (Curney), 32. Zakonov (Höffer), 35. Natov (Curney), 45. Tokoš (Tomašík), 48. Natov (Novák), 49. Tokoš (Zakonov), 51. Tokoš (Tomašík) – 13. Zozulák (P. Pakosta), 35. Zozulák (Teichman), 37. Dlesk (Bílý), 45. P. Pakosta (Šmíd)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Musil (Bauer) – Novák, Řehoř, Kadlec, Höffer, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Tokoš, Pluhař, Curney – Tomašík, Natov.
    Sokoli Pardubice: Haleš (Vítek) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Kaluža, Formánek – Petr, Zozulák, Teichman – Dlesk, P. Pakosta, Šmíd – Žáček, Černý, Petržela.

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý