New Jersey – Montreal 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.)
Carolina – Toronto 5:2 (kon.) | Washington – Chicago 4:2 (kon.) | Detroit – Boston 3:2 (po pr.)
Tampa – Florida 7:3 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 5:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:1 (kon.)
Minnesota – Ottawa 6:4 (kon.) | Arizona – Vegas 2:3 (po pr.) | Anaheim – Vancouver 4:3 (kon.)
Calgary – Winnipeg 6:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:7 (kon.)
Calgary Flames
6:3 (5:1, 0:1, 1:1)
Winnipeg Jets
Čtvrtek 22.11.2018, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci ze středy 21. na čtvrtek 22. listopadu je na programu nejlepší hokejové ligy světa hned čtrnáct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma kanadskými týmy, ve kterém Calgary Flames přivítají Winnipeg Jets. Úvodní vhazování přitom bude v Scotiabank Saddledome vhozeno v 04:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou čtvrteční noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Calgary Flames a Winnipeg Jets.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk, Backlund (A), S. Bennett – Czarnik, D. Ryan, Neal – Dubé, Jankowski, Hathaway.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Petan, Roslovic, Perreault.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Schlenker – Steve Miller, Steve Barton.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

WPG: Hellebuyck – Morrissey, Trouba – Copp, Lowry, B. Tanev

Obě zahajovací pětky stojí na modrých čarách, v Scotiabank Saddledome zazní kanadská státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Flames a Jets začne co nevidět.

Do středového kruhu se už na úvodní vhazování staví Ryan a Lowry, jdeme na to!

00:01

00:03
    Buly vyhráli Jets.

00:15
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Skvělý nástup Tryskáčů do dnešního utkání! Skóre otevírají už po pouhých 15 vteřinách. Bekhendem se z předbrankového prostoru prosazuje dorážkou vlastní, předchozí, střely BRANDON TANEV. Jeho druhý gól v letošní sezoně, 1:0 pro Winnipeg! Asistence: Andrew Copp, Adam Lowry.
    00:15 Brandon TANEV - 0:1

00:59
    Scheifele nabil na modrou Morrisseymu, Rittich vyráží jeho pokus před sebe.

01:18
    Littleova střela od levého mantinelu, Rittich drží kotouč ve svém náručí.

01:30
    Kotouč si to namířil na střídačku Winnipegu, hra je opět přerušena.

02:07
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Začátek třetí minuty, máme srovnáno! Po přihrávce Jankowského zpoza brány se trefuje DILLON DUBÉ. Pro dvacetiletého kanadského útočníka je to první gól v nejlepší hokejové lize světa, 1:1! Asistence: Mark Jankowski, Garnet Hathaway.
    02:07 Dillon DUBÉ - 1:1

02:57
    Postavení mimo hru ze strany Plamenů.

03:36
    Střelecký pokus Neala z úhlu, z levé strany, Hellebuyck vyráží.

03:45
    Winnipeg vyhodil puk na zakázané uvolnění.

03:58
    Monahan přihrával od levého mantinelu před bránu, od ohně, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.

04:20
    Následnou útočnou akci Jets vyřešil Rittich přerušením hry.

04:56
    Střely na bránu: 3 – 6

05:19
    Icing hostujících hokejistů, vhazovat se tedy za malý moment bude v jejich obranné zóně.

05:23
    Prudká střela Giordana od modré čáry, z levé strany, Hellebuyck vyráží touš před sebe.

05:43
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nikolaj Ehlers – 2 min., hrubost).

05:43
    Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazuje se v neutrální zóně, před střídačkou Calgary.

06:45
    Střele Wheelera z levého kruhu pro vhazování chyběla razance. Rittich tak mohl zůstat v klidu.

07:03
    Scheifeleho pokus z pravé strany, Rittich pozorný.

07:30
    Ofsajd Jets, na řadě je první reklamní přestávka.

07:30
    Konec reklamní přestávky, Backlund a Scheifele v souboji na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Flames.

07:43
    Oba týmy v plném počtu.

07:51
    Nahození Giordana z levé strany, Hellebuyck pohodlně vyráží.

08:20
    Domácí jdou do vedení! Špatnou rozehrávku soupeře – Jets – potrestal po pasu od Tkachuka SAM BENNETT. Kanadský forvard zaznamenal svou čtvrtou trefu v sezoně 2018/2019, 2:1! Asistence Matthew Tkachuk.
    08:20 Sam BENNETT - 2:1

09:37
    Útočnou akci Plamenů zastavují čároví a postavení mimo hru.

09:58
    Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny a Flames vedou doma nad Jets 2:1. Před malou chvíli poslal Calgary do vedení Bennett.

10:39
    Flames se provinili icingem.

11:35
    Flames jdou do dvougólového vedení! MATTHEW TKACHUK projel do útočného pásma, přičemž následně zkusil vystřelit. Hellebuyckovi propadl puk do brány. Tkachukův dvanáctý gól v sezoně, jeho druhý bod v dnešním zápase, 3:1! Asistence: TJ Brodie, Sam Bennett.
    11:35 Matthew TKACHUK - 3:1

11:35
    Střídání v týmu Winnipeg Jets: ze hřiště odchází Connor Hellebuyck, přichází Laurent Brossoit.

12:41
    Střely na bránu: 9 – 9
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:58
    Brossoit a jeho první zákrok. Jeho pozornost přitom otestoval zprava Hamonic. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

12:58
    Zpět do akce! Na vhazování po levici Brossoita se staví Backlund a Scheifele.

13:27
    Winnipegu odpískáno čárovými postavení mimo hru.

14:03
    Nepříjemná střela Gaudreaua z levého kruhu, Brossoit měl plné ruce práce.

14:05
    Kotouč následně opustil hrací plochu, je tu další reklamní přestávka.

14:05
    5 minut a 55 vteřin do konce první třetiny, na vhazování po pravici Brossoita máme Jankowského a Lowryho.

14:22
    Čtvrtý gól Plamenů! MARK JANKOWSKI obkroužil bránu soupeře, přičemž následně dokázal dostat kotouč za Brossoitova záda díky odrazu o brusli soupeře – Myerse. 4:1! Bez asistence.
    14:22 Mark JANKOWSKI - 4:1

16:50
    Connorovo nahození z levé strany na Rittichovu bránu neprošlo.

17:15
    Jankowski se snažil zleva natlačit před bránu, obrana Jets ale tentokrát odvedla dobrou práci.

18:11
    Czarnikova střela z levé strany našla Brossoitovu rukavici.

18:39
    Útočná akce Ehlerse po pravé straně neměla dlouhého trvání.

19:00
    Nyní to zkoušel zprava Trouba, jeho pokus byl ale zablokován Giordanem vysoko nad, do ochranné sítě.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:13
    5:1! JOHNNY GAUDREAU zamířil z levého kruhu pro vhazování přesně do levého horního růžku. Asistence: Sean Monahan, Noah Hanifin.
    19:13 Johnny GAUDREAU - 5:1

19:57
    Pokus Lowryho od modré čáry, z levé strany, zablokován mimo Rittichův dosah.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 2 – 2

Hokejisté Calgary a Winnipegu jsou zpět na ledě Scotiabank Saddledome. Druhá část začne za malou chvíli.

20:01

20:28
    Skvělý zákrok Ritticha na úvod druhé třetiny proti pokusu Coppa!

21:13
    Jets v postavení mimo hru.

21:30
    Tkachuk se před bránou snažil dostat k zakončení, dobrou defenzivní práci ale nakonec odvedl Byfuglien.

21:34
    Puk v ochozech Scotiabank Saddledome, hra je přerušena.

21:36
    Vhazovalo se ve střední třetině, poblíž střídačky Winnipegu.

22:40
    Tryskáči se už nějakou dobu drží v útočném pásmu, ohrozit Ritticha se jim ale nedaří.

22:59
    Pokus Morrowa od modré čáry, z levé strany, minul tři tyče.

23:55
    Jets pokračují v aktivitě, Rittich ale může být zatím relativně v klidu.

24:20
    Nyní velmi dobrá šance pro Scheifeleho, Rittich ale vytáhl výborný zákrok!

24:50
    Winnipeg je v úvodních minutách druhé třetiny jasně lepším týmem.

25:06
    Střely na bránu: 14 – 13

26:05
    Už poměrně dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

26:30
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:30
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru dnešního utkání. Zahrají si ji Jets.

26:30

27:31
    První polovina z trestu Bennetta je minulostí. Jets se sice dostali ke dvěma střelám, obě ale minuly Rittichovu svatyni.

28:10
    Calgary se podařilo vyhodit k Brossoitově bráně, do návratu Bennetta zbývá ještě 20 vteřin.

28:30

28:43
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., podrážení).

28:43
    Další početní převaha pro Winnipeg. Vhazování po pravici Ritticha.

28:48
    Flames vyhráli vhazování, přičemž ihned následně poslali kotouč pryč z obranné zóny.

29:40
    Jets se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

29:54
    Välimäkiho střela od modré čáry při vlastním oslabení zablokována Byfuglienem.

30:35
    Plameny i toto oslabení zvládnou bez výrazných problémů.

30:43

31:01
    Odehráno 31 minut. Flames si na domácím ledě stále drží nad Jets čtyřgólový náskok – 5:1.

32:39
    Střelecký pokus Neala z pravé strany zablokován Morrowem do ochranné sítě, Brossoit tak zasahovat nemusel. Na řadě reklamní přestávka.

32:39
    Můžeme pokračovat. Vhazuje se mezí hole Monahana a Roslovice po pravici Brossoita.

33:17
    Ostrá rána Byfugliena od modré čáry, z pravé strany, tečována před bránou Petanem. Rittich se musel mít na pozoru!

33:37
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Juuso Välimäki – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brandon Tanev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

33:37
    Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazování po pravici Ritticha.

34:42
    Nahození Myerse od modré skončilo na tyči!

34:42
    Hra je přerušena, proběhne další z reklamních přestávek.

34:42
    Konec reklamní přestávky, Monahan a Little na vhazování po levici Ritticha.

35:11
    Střely na bránu: 16 – 20

35:37

36:45
    Morrow zkusil štěstí zleva z otočky, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Rittichovo náručí.

37:42
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., vysoká hůl).

37:42
    V pořadí třetí přesilová hra pro Jets. Vhazuje se po levici Ritticha.

37:46
    Hamonic ihned po vhazování vyhazuje puk pryč z obranné třetiny svého týmu.

38:30
    Velká šance pro Hathawye při vlastním oslabení, zleva ovšem přestřeluje Brossoitovu bránu.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:42

39:46
    Hosté snižují 14 vteřin před koncem druhé třetiny na 2:5! Po pasu od Wheelera se trefuje z první z vrcholu levého kruhu PATRIK LAINE. Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
    39:46 Patrik LAINE - 5:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 10 – 4

Obě mužstva máme zpět na ledové ploše Scotiabank Saddledome. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

40:01

40:29
    První střelu třetí třetiny obstaral Gaudreau, Brossoit ale dokázal vyrazit. Obstát navíc následně dokázal i proti dorážce Lindholma.

40:51
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

41:50
    Střela Byfugliena od modré čáry bez přípravy minula Rittichovu bránu.

42:07
    Backlundovo nahození ze střední třetiny, Brossoit pohodlně sbírá puk do své lapačky.

42:44
    Icing v podání Jets.

43:08
    Kotouč v hledišti, hra je tedy sudími přerušena.

43:22
    Střela Hamonica od modré čáry, z pravé strany, skončila na zadním mantinelu. Brossoit následně přikryl touš pod svou rukavici.

43:36
    Wheeler měl dobrou příležitost snížit na 3:5 z pohledu Jets, s tečí však neuspěl.

44:44
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Juuso Välimäki – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

44:44
    Čtvrtá početní výhoda v utkání pro Winnipeg. Vhazuje se po pravici Ritticha.

44:48
    Ihned po vhazování kotouč míří do střední třetiny.

45:22
    Wheeler a jeho střela z pravého kruhu pro vhazování, za Rittichem se ozvala branková konstrukce.

45:29
    Z levé strany nyní vystřelil nebezpečně z první Laine a trefil boční oblouk brány.

46:06
    Laine a jeho další pokus, tentokrát ale pro Ritticha žádné nebezpečí.

46:17
    Využitá přesilovka Jets, 3:5 z jejich pohledu! Z levého kruhu se bez přípravy trefuje pod horní tyč PATRIK LAINE. Jeho druhý gól v zápase! Asistence: Dustin Byfuglien, Mark Scheifele.
    46:17 Patrik LAINE - 5:3

46:47
    Winnipegu se podařilo Ritticha překonat počtvrté. Kotouč dopravil za záda českého brankáře konkrétně Little. Celé situaci ale předcházelo nedovolené bránění brankáři, gól tedy neplatí.

46:47
    Střídačka Jets si bere coach's challenge.

46:47
    Gól neplatí ani po zkoumání videozáznamu. Jets tak ztrácejí svůj oddechový čas.

46:47
    Za stavu 5:3 pro Flames se vhazuje ve střední třetině, před střídačkou domácích.

47:01
    Střely na bránu: 23 – 34

47:19
    Zakázané uvolnění Calgary.

48:26
    Nyní se svěřencům Billa Peterse píská postavení mimo hru. Je tu první reklamní přestávka ve třetí třetině.

48:26
    Zpět do akce! Jankowski a Lowry v souboji na buly v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Jets.

49:55
    Jsme těsně před polovinou třetí třetiny a Flames vedou doma nad Jets o dva góly – 5:3.

50:06
    Plamenům odpískána přihrávka rukou, máme tu reklamní přestávku.

50:06
    Monahan a Little na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice Tryskáčů.

50:49
    Dobrá šance pro Monahana, který střílel bez přípravy po Gaudreauově přihrávce, Brossoit nyní podržel své mužstvo.

51:56
    Střely na bránu: 25 – 36

53:30
    Hra je nyní plná nepřesností. Bez přerušení se už hraje poměrně dlouho.

54:59
    Přihrávka rukou v podání Jets, je tu další z reklamních přestávek.

54:59
    Pět minut a jedna vteřina do konce třetí třetiny, Jets stále prohrávají na ledě Flames o dva góly. Na vhazování ve střední třetiny, poblíž trestné lavice Calgary, se nyní staví Backlund a Scheifele.

55:18
    Hra přerušena kvůli další přihrávce rukou v podání Winnipegu.

55:20
    Vhazování proběhlo před střídačkou hostů.

56:38
    Tryskáčům se nyní píská zakázané uvolnění.

56:54
    Roslovic jednoduše nahodil puk na bránu, Rittich hru přerušil.

56:54
    Brossoit na střídačce, Jets zkusí štěstí v šesti!

57:36
    Winnipegu se zatím nedaří dostat do nějakého velkého tlaku.

57:48
    Puk opustil hrací plochu, hra je přerušena.

57:48
    Vhazování po levici Ritticha.

58:12
    Je rozhodnuto! Opuštěnou bránu Jets totiž trefuje z pravé strany po Gaudreauově přihrávce DEREK RYAN. 6:3! Asistence: Johnny Gaudreau, Elias Lindholm.
    58:12 Derek RYAN - 6:3

58:15
    Brossoit už samozřejmě zase zpět mezi třemi tyčemi.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:48
    Diváci pomalu vstávají ze svých sedadel a aplaudují svým oblíbencům za dnešní předvedený výkon.

Konečný výsledek: Flames vs Jets 6:3

Flames si díky dnešnímu úspěchu připsali už třetí výhru v řadě za sebou. V tabulce Pacifické divize se nacházejí na prvním místě, přičemž na svém kontě mají celkem 27 bodů.

Jets prohráli podruhé za poslední tři zápasy – bilance 1-1-1. Po 20 odehraných zápase mají celkem 26 bodů.

David Rittich (CGY) 37 zákr., 3 OG, 92.5%, 60:00

Michael Frolík (CGY) do utkání nenastoupil.

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné čtvrteční ráno! (07:05:56)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 3. Dubé (Jankowski, Hathaway), 9. S. Bennett (Tkachuk), 12. Tkachuk (Brodie, S. Bennett), 15. Jankowski, 20. J. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 59. D. Ryan (J. Gaudreau, E. Lindholm) – 1. B. Tanev (Copp, Lowry), 40. Laine (Wheeler, Byfuglien), 47. Laine (Byfuglien, Scheifele)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (12. Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Petan, Roslovic, Perreault.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Schlenker – Steve Miller, Steve Barton

Diváci: 17 661