Švýcarsko – Slovensko 22:35 (kon.) | Česko – Chorvatsko 21:19 (kon.)
Česko
21:19 (13:4)
Chorvatsko
Pátek 23.11.2018, 19:00 • Městská sportovní hala Hvězda, Cheb • Turnaj O štít města Chebu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Češky včera porazily Švýcarsko 34:25 v této sestavě, neprosadily se pouze tři hráčky: Satrapová 1, Mučková – Knedlíková 1, Kovářová 2, Ryšánková 3, Mika 2, Kordovská 4, Luzumová 4, Mikulášková, Hurychová 1, Adámková 1, Marčíková 1, Šetelíková 3, Zachová, Jeřábková 3, Malá 7.

Chorvatsko včera vyzvalo ve večerním duelu Slovensko. Účastník mistrovství Evropy z Balkánu dokázal zvítězit 22:20.
    Trenér Bašný vyšle do dnešního duelu nejsilnější sestavu.

Česko: Satrapová, Kudláčková – Knedlíková, Ryšánková, Konečná, Mika, Kordovská, Luzumová, Mikulášková, Šustková, Adámková, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Jeřábková, Malá

Chorvatsko: Kapitanovićová, Tucakovićová, Pijevićová – Blaževićová, Debelićová, P. Posavecová, Kalausová, Krsniková, Plaheniková, S. Posavecová, Ježićová, Vukojevićová, Dežićová, Milosavijevićová, Glavanová, Turková, Miloševićová, Prkačinová

Rozhodčí: Haramul, Nezbeda.

Střet účastnic evropského šampionátu by měl být největší prověrkou před blížícím se ME ve Francii.

Česko ve včerejším zápase přehrálo výběr Švýcarska 34:25, Chorvatky se naproti tomu trápily proti výběru Slovenska a nakonec ho zdolaly rozdílem dvou branek.

V prvním dnešním duelu si Slovenky jednoznačně poradily s týmem Švýcarska 35:22.

Hráčky jsou na hrací ploše, utkání bude zanedlouho odstartováno.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Knedlíková z křídla úspěšná. (1:0)

2
    Satrapová vychytala chorvatskou hráčku na brankovišti a následně utekla do brejku Malá a prostřelila gólmanku hostujícího týmu. (2:0)

2
    Češky výborně brání brankoviště a Kalausová si zatím cestu ke gólu nenašla. (2:0)

3
    Zakončení z křídla Plahinekové skončilo na tyči. (2:0)

3
    Pěkná kombinace končí faulem na Ryšánkovou a je tu sedmička pro český výběr. (2:0)
    3
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Česko (Luzumová).
    (3:0)

4
    Žlutá karta pro tým Česko (Jeřábková). (3:0)

4
    Chorvatky stále marně hledají cestu k bráně Satrapové, která si proti střele z dálky od Posavecové připsala zákrok. (3:0)

5
    Nádherné uvolnění Luzumové na brankovišti přináší čtvrtý gól českého výběru. (4:0)

6
    Chorvatky stále musí hrát do plných a proti postavené obraně českého týmu se trápí. (4:0)

6
    Adámková faulovala Krsnikovou a je tu sedmička. (4:0)

6
    Satrapová ovšem předvedla další úžasný zákrok a drží stále čisté konto. (4:0)

7
    O střelu z velké dálky se pokusila Jeřábková, ale Kapitanovičová ránu hezky vytáhla. (4:0)

7
    Na druhé straně se prosazuje Kalausová a Chorvatky daly svůj první gól. (4:1)

7
    Český tým navíc záhy přišel zbytečně o míč, Chorvatky však pokračují v postupném útoku. (4:1)

8
    Signalizovaná pasivita pro Chorvatky. (4:1)

8
    Kalausová ovšem vypálila jen do bloku a domácí celek jde do postupného útoku. (4:1)

9
    Jeřábková byla při pokusu o přihrávku faulována, Češky jsou i nadále u míče. (4:1)

9
    Nádherná střela Ryšánkové zaplula o tyč do chorvatské svatyně a náskok je opět čtyřgólový. (5:1)

10
    Turková to zkusila z pravého křídla, branku Satrapové však zcela minula. (5:1)

10
    Jeřábková zastavena na brankovišti, žlutou kartu dostává Krsniková. (5:1)

11
    S obrovským štěstím se nyní prosazuje Luzumová. Její rána o zem zapadla za překvapenou Kapitanovičovou. Time-out pro Chorvatsko. (6:1)

11
    Kalausová to zkusila individuálním průnikem na brankoviště, je z toho jen devítka. (6:1)

11
    Po pěkné dohrávce na pivota zakončovala Ježićová, ale přešlápla. Satrapová však její ránu schytala do obličeje a chvilku se tak nehraje. (6:1)

12
    Dravá Ryšánková se probíjela na brankoviště, kde ji zastavil faul Plahinekové. Sedmička pro Česko. (6:1)
    12
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Česko (Malá).
    (7:1)

13
    Kalausová to zkusila ze spojky, Satrapová v klidu chytá. (7:1)

14
    Ryšánková se rozparádila. Další skvělá střela levačkou a Kapitanovičová byla bez šance. Na druhé straně zase úspěšná Satrapová. (8:1)

14
    Neskutečnou pohodu českého týmu demonstruje Ryšánková. Její třetí gól posouvá skóre do stavu 9:1. (9:1)

15
    Tečovaná střela Miloševićové skončila rohovým hodem. (9:1)

15
    Když už Chorvatky rozebraly obranu českého týmu, provinila se Ježićová přešlapem. (9:1)

16
    Do branky Chorvatska nastoupila Pijevićová, proti ní ale zase trefila přesně Jeřábková. (10:1)

16
    Blaževićová se probila na brankoviště, kde vybojovala sedmimetrový hod. (10:1)
    17
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Kalausová).
    (10:2)

17
    Krásná dohrávka na pravé křídlo, odkud se prudce pod břevno trefila Knedlíková. (11:2)

18
    Luzumová výborně zasáhla v obraně, dopředu tak zase půjde domácí tým. (11:2)

18
    Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Blaževićová). (11:2)

18
    Šustková v útočné akci špatně zpracovala míč a dopředu se tak žene výběr Chorvatska. (11:2)

19
    Další pokus o zakončení z křídla nebyl úspěšný. Plahineková vypálila hodně vedle. Následuje ovšem technická chyba Češek. (11:2)

20
    Kordovská zablokovala střelu Miloševičové. Devítka pro Chorvatsko. (11:2)

20
    V signalizované pasivitě se dostala do zajímavého zakončení Ježićová, branku ale vysoko přestřelila. (11:2)

21
    Češky v útoku nikam nespěchají a pozvolna kombinují. (11:2)

21
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Miloševićová). (11:2)

21
    Knedlíková sice udělala technickou chybu, ale Ryšánková se vrátila velmi svižně a Češky se vrací v přesilovce do útoku. (11:2)

22
    Kroky v podání Luzumové a míč pro Chorvatsko. (11:2)

22
    Chorvatský výběr nyní šetří čas na útočné polovině. (11:2)

23
    Proti střele Dežićové se zase vytáhla Satrapová, míč ale pořád má Chorvatsko. (11:2)

23
    Blaževićová zastavena za cenu devítimetrového hodu. (11:2)

24
    Chorvatky jsou v plném počtu, ale Češky mají míč. (11:2)

24
    Kolářová ani Blaževićová v dalších akcích neuspěly, na špatnou hru v útoku teď ale reaguje trenér Jan Bašný oddechovým časem. (11:2)

25
    Trenér Bašný prostřídal, ale podstřel v podání Šustkové skončil jen úspěšným zákrokem Pijevićové. (11:2)

25
    Česká obrana stále funguje neuvěřitelně dobře, Chorvatky jsou nuceny povětšinou jen stříelt z velké dálky a nejsou úspěšné. (11:2)

26
    Opět signalizovaná pasivita chorvatského týmu. (11:2)

26
    Rána Dezićové skončila jen na tyči a Česko jde dopředu. (11:2)

26
    Kovářová sice dala gól, ale rozhodčí ho neuznávají a nařizují sedmičku pro česká děvčata. (11:2)
    27
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Česko (Kordovská).
    (11:2)

27
    Po pěkné dohrávce na pivota se prosadila Debelićová. (12:3)

27
    Česky si zahrají druhou přesilovou hru. (12:3)

27
    Místní časoměřič zapomněl spustit čas, a tak si chvilku počkáme. (12:3)

27
    Do konce první půle zbývá ještě 3:38, generálku před startem ME zatím zdobí velmi dobrá obranná práce týmu trenéra Jana Bašného. (12:3)

28
    Těžkou střelu Kovářové vykopla Pijevićová. (12:3)

28
    Opět byla signalizovaná pasivita, Chorvatky pak následnou devítku neproměnily. (12:3)

29
    Ani přechod českých házenkářek dopředu nebyl stoprocentní, a tak je z toho jen postupný útok. (12:3)

29
    Chorvatky už byly kompletní, ale přesto dokázala Pijevićovou překonat Šustková. (13:3)

29
    Technická chyba Chorvatek a dopředu mohly jít Češky, ale byla z toho nepřesná rozehrávka. (13:3)

30
    Posavecová z brankoviště po rychlém brejku přidává čtvrtý gól Chorvatska. (13:3)

30
    V posledních vteřinách ještě Mikulášková vypálila do tyče a poločas končí. (13:4)

30
    První poločas skončil. (13:4)

Český tým zvládl první poločas naprosto znamenitě a má k dispozici devítigólový náskok. Domácí družstvo skvěle brání a Chorvatky prakticky k ničemu nepouští.

Problém s časomírou snad vyřešen a druhý poločas může odstartovat.

31
    Začal druhý poločas. (13:4)

31
    Hned první střela Chorvatska končí gólem. Debelićová se trefila ze spojky. (13:5)

31
    Na druhé straně neúspěšně kontrovala Jeřábková. (13:5)

32
    Nepřesná přihrávka na pivotku Debelićovou, hraje Česko. (13:5)

32
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Dežićová). (13:5)

32
    Nepřesná přihrávka Jeřábkové málem dala míč do rukou Chorvatek, ale rozhodčí si všimli provinění soupeřek. (13:5)

33
    Důležitý gól tak v přesilovce zaznamenala Kovářová. (14:5)

33
    Odpověď Debelićové ovšem přišla rychleji než jsme si přáli. (14:6)

34
    Mika mířila z křídla na bližší tyč, Pijevićová předvedla dobrý zákrok. (14:6)

34
    Chorvatky jsou kompletní a Miloševićová z dálky trefila přesně k tyči. (14:7)

34
    Prakticky hned po rozehrávce se ovšem ze střední vzdálenosti prosadila Kovářová. (15:7)

35
    Češky nyní přitvrdily v obraně, po faulu na Miloševičovou je tu však devítka. (15:7)

35
    Krásná dohrávka na křídlo, odkud se bezpečně trefila Posavecová. (15:8)

36
    Žlutá karta pro trenéra Chorvatek Šostariče. (15:8)

36
    Češky nyní hledají těžkou cestu k brance soupeřek, Jeřábková neuspěla ranou doprostřed. Na druhé straně Miloševičovou vychytala Satrapová. (15:8)

36
    A na druhé straně si došla pro sedmičku Jeřábková. (15:8)

37
    Pijevićová ovšem chytá sedmičku Luzumové! (15:8)

37
    Turková si vyběhla z křídla a trefila přesně pod břevno, Chorvatky mohutně snižují. (15:9)

38
    Především se pak Chorvatky zvedly v obraně a zastavily Luzumovou. (15:9)

38
    Ránu Jeřábkové z dálky opět vyrazila Pijevićová. (15:9)

38
    No a je tu drama. Blaževićová opět velmi snadno prošla ke gólu. (15:10)

39
    Trenér Bašný na trápení českého týmu reaguje oddechovým časem. (15:10)

39
    Opět zvednutá ruka rozhodčích, ale Kovářová dělovkou trefuje do šibenice. (15:10)

40
    Dobrá obrana českého týmu na brankovišti, po faulu Kristýny Miky je tu ale devítka. (16:10)

40
    Chorvatky teď trefují všechno a Blaževićová opět vrací skóre na rozdíl pěti gólů. (16:11)

41
    V české brance je nyní Kudláčková místo Satrapové. (16:11)

41
    Opět sledujeme hodně kostrbatý český útok. (16:11)

41
    Ten definitivně končí po ztrátě Luzumové. (16:11)

42
    Chorvatsko pokračuje v postupném útoku. (16:11)

42
    Debelićová při signalizované pasivitě dává další gól a navíc je tu dvojka pro Kovářovou. Češky neubrání ve druhé půli prakticky nic. (16:12)

43
    Český tým zatím kombinuje na útočné polovině, ale je to bez nápadu. (16:12)

43
    Střelu Jeřábkové zneškodnila Pijevićová. (16:12)

44
    Netrefila se ani Ryšánková a dopředu mohou jít Chorvatky. (16:12)

44
    Skvělý zákrok Kudláčkové proti Ježićové! Tohle český tým potřeboval jako sůl. (16:12)

44
    Domácí tým je v plném počtu. (16:12)

45
    Ryšánková nezpracovala banální přihrávku a Ježićové po rychlé akci skórovala. (16:12)

46
    Ryšánková vystřelila hodně vedle, je tu další devítka pro Češky. (16:13)

46
    Prorážení Luzumové, opět možnost pro Chorvatky. (16:13)

46
    Posavecová poslal do šance Ježićovou a ta prostřelila Kudláčkovou. (16:14)

47
    Jeřábková se probila na brankoviště a vybojovala sedmičku. Kalausová navíc dostává dvojku. (16:14)

47
    Hm, Luzumová zase nedala sedmičku a krize českého týmu má nevídané rozměry. (16:14)

48
    Kudláčková skvěle vytáhla ránu Blaževićovou, ale už by to chtělo po letech nějaký ten gól. (16:14)

48
    Čitelná přihrávka Ryšánkové na pivota opět vystižena, Chorvatky jsou v držení míče. (16:14)

49
    Češky brání aktivně, ale míč soupeřkám stále nesebraly. (16:14)

49
    Asi je někde něco špatně, když dvakrát po sobě při signalizované pasivitě rozeberou Chorvatky obranu soupeřek a Ježićová dává snadný gól. (16:15)

50
    Adámkové odpískán útočný faul na brankovišti. (16:15)

50
    Ježićová se zase dostala na pivota do jasné šance a máme srovnáno. (16:16)

50
    Výkon, který snad ani nelze komentovat slušnými slovy, rezultuje v další time-out trenéra Bašného. Deset minut bez gólu a tři branky za poločas, to je tedy síla. (16:16)

51
    Přesná rána z dálky v podání Kovářové dostává český tým do vedení. (17:16)

51
    Ježićová tentokrát pečlivěji bráněná na pivotu, ale míč stále v moci Chorvatek. (17:16)

52
    Signalizovaná pasivita Chorvatek. (17:16)

52
    Teď už přihrávka na pivotku Ježićovou neprošla, ale dlouhý výhoz Kudláčkové nebyl přesný. Na druhé straně Milosavljevičová minula branku. (17:16)

53
    Marčíková nedala, naopak na druhé straně to byl snadný gól z brejku pro Posavecovou. (17:17)

53
    Střela Kordovské z nesmyslné pozice letěla vedle. (17:17)

53
    Sedmička pro Chorvatsko. Šance pro hostující tým jít poprvé do vedení. (17:17)

53
    Kudláčková ovšem zlikvidovala sedmičku! (17:17)

54
    Pijevićová si vychutnala Kovářovou i Adámkovou na pivotu. (17:17)

55
    Podstřel Kordovské opět zlikvidovala Pijevićová. (17:17)

56
    Do konce utkání ještě zbývá pět minut, Češky pokračují v naprosto bezmocném počínání v útoku. Sledujeme duel dvou zcela jiných poločasů. (17:17)

56
    Po dobré obraně utekla do protiútoku Malá a prostřelila Pijevićovou. (18:17)

57
    Češky přitvrdily v obraně, což odnesla Turková. U míče i nadále tým Chorvatska. (18:17)

58
    Pasivita chorvatského celku. (18:17)

58
    Rána Milosavijevićové letěla nakonec vedle a je tu šance pro české družstvo. (18:17)

58
    Kovářová nachytala Pijevićovou ranou z levé spojky. Důležitý gól. (19:17)

58
    Oddechový čas pro Chorvatsko. Do konce zbývají dvě minuty a 22 vteřin. (19:17)

58
    Chorvatky teď musí hrát do plných a zatím si neví rady. (19:17)

59
    Opět pouze devítka pro hostující tým. (19:17)

59
    Hodně laciný gól v podání Blaževićové a šance Chorvatska tak stále žije. (19:18)

59
    Prudká rána Malé z křídla zaplula do šibenice. Minuta do konce. (20:18)

60
    Kudláčková sice lapila střelu Blaževićové, ale je tu sedmička pro chorvatský tým. Zbývá ještě 35 vteřin. (20:18)

60
    Dežićová svůj úkol splnila, míč mají Češky. (20:19)

60
    Ale hned po rozehrávce utekla do šance Kordovská a rozhodla. (21:19)

60
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Dežićová). (21:19)

60
    V posledních vteřinách to ještě Chorvatky zkusily s nahozením míče na brankoviště, Blaževićová ještě s bolestivou grimasou zůstává ležet na palubovce. (21:19)

Konec zápasu. (21:19)

Český tým vydřel výhru nad Chorvatskem v generálce na ME ve Francii. I přes katastrofální dvacetiminutovku ve druhé půli to v kombinaci s dobrým výkonem v první půli nakonec Češkám stačilo a k výhře na celém turnaji jim stačí prohrát se Slovenskem o jeden gól.