Toronto – Boston 4:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 4:2 (kon.)
Florida – New Jersey 4:3 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:7 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Boston Bruins
Úterý 27.11.2018, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:43:00)

Bodyčeky: 23:19

Je konec. Toronto dnes nakonec dokázalo zvítězit na domácím ledě 4:2 proti Bostonu.
    Ve 13. minutě se Kadri dostal do obrovské šance, když jel sám na bránu, ale posléze orazítkoval pravou tyč. O minutu později se dostal hostující hráč do zakončení, ale i on trefil brankovou konstrukci. V 18. minutě se už ale domácí mohli radovat, jelikož Travis Dermott vypálil přesně k pravé tyči.
    Do druhé třetiny ovšem vstoupil Boston mnohem lépe a ve 24. minutě se prosadil David Pastrňák. Bruins pokračovali v tlaku a Toronto se dvanáct minut nedostalo ke střele na bránu, ale nakonec to byli právě domácí, kteří šli do vedení po první trefě Igora Ožiganova v NHL. Ve 35. minutě se ale opět prosadil David Pastrňák, kterému se proti Torontu hodně daří a srovnal na 2:2. Ale ve 39. minutě se v přesilovce trefil z dorážky Josh Leivo.
    V poslední periodě dnešního zápasu se hrál vyrovnaný hokej, ale nakonec to Boston zkusil bez brankáře a to v 59. minutě potrestal Zach Hyman, který zakončil do prázdné brány.

59:52
    Posléze Marchand opět vypálil, ale i tentokrát jeho pokus skončil vedle brány.

59:37
    Marchandovi nesedla střela z pravé strany a skončila tak vedle domácí svatyně.

59:23
    Hosté hrají opět bez brankáře!

59:02
    Halák zatím zůstává v bráně a Boston musí začít novou akci od své svatyně.
    58:25 Zach HYMAN - 4:2

58:25
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! ZACH HYMAN se po skvělé přihrávce dostal do úniku na prázdnou bránu a pohodlně zakončit kotouč do sítě. Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.

58:18
    Krejčí vypálil od modré, ale jeho pokus skončil na mantinelu.

57:52
    Krejčí udělal velkou chybu a Toronto se dostalo do šance, ovšem to nevyužilo, jelikož vázla komunikace na domácí straně.

57:23
    Hosté hrají bez brankáře!

57:23
    Střela Joakima Nordströma z levé strany byla zblokována do ochranné sítě.

56:50
    Posléze skončil kotouč na střídačce Bostonu a hra je tak přerušena.

56:30
    Následně ale Toronto nepustilo soupeře na svou polovinu a Boston tak musí začít akci opět ve své třetině.

56:08
    Maple Leafs se snaží držet kotouč v pásmu soupeře, ale to trvalo jen pár vteřinek.

55:42
    Boston zvyšuje tempo a závěr dnešního zápasu bude ještě velká podívaná.

55:09
    Nyní musel zase zasahovat na druhé straně Jaroslav Halák.

54:28
    Jake DeBrusk ujel po pravé straně, ale následně zamířil přímo do vyrážečky Andersena.

54:00
    Šest minut před koncem třetí třetiny se Boston provinil zakázaným uvolněním.

53:02
    Kasperi Kapanen mohl přinést klid na domácí hokejky, ale jeho střela skončila jen vedle pravé tyče.

52:45
    Toronto si zatím ví rady s útoky Bostonu a Bruins se nemohou dostat do nějakého vážnějšího zakončení.

51:19
    Pastrňákova přihrávka nebyla přesná a dopředu se dostalo Toronto, ovšem to toho nevyužilo, jelikož střela Hymana skončila na zákroku Haláka a posléze se Boston dopustil zakázaného uvolnění.

50:44
    Jake DeBrusk byl v leže na ledě a posléze dostal střelu do hlavy právě od vlastního spoluhráče, ale bylo to do helmy, která ho ochránila a posléze sám vstal a bude moct pokračovat.

50:12
    Marleaova střela skončila jen v moci Haláka a následuje komerční přestávka.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut a Toronto stále vede 3:2.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:47
    Connor Clifton vypálil od modré pouze vedle pravé tyče. Posléze se dopředu dostal Andreas Johnsson, ale Jaroslav Halák drží hosty nad vodou.

49:19
    Boston se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu a samozřejmě chce srovnat, ale zatím se hraje jen u mantinelu.

48:43
    Danton Heinen se dostal do zakončení z levé strany, ale jeho pokus skončil pouze v lapačce Frederika Andersena.

47:55
    Nyní domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, ale po boji se k němu dostali Bruins.

46:54
    Morgan Rielly projel okolo tří obránců soupeře, ale posléze vyslal svou ránu jen vedle brány.

46:11
    Nyní je hra opět přerušena, jelikož se Boston dopustil zakázaného uvolnění a následuje komerční přestávka.

45:47
    Hostující hráč se dopustil pouze ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

45:00
    Patrick Marleau byl ve svém 1600 zápase v šanci, ale neprosadil se.

44:15
    Danton Heinen vypálil z levého kruhu nebezpečnou ránu, která skončila pouze na pravé tyči a Frederik Andersen má dnes velké štěstí na střely do brankové konstrukce!

43:36
    Momentálně se bojuje za bránou Toronta, kde Forsbacka-Karlsson bojoval se dvěma obránci, ale nakonec se k puku dostali právě domácí.

42:32
    John Tavares v krásném souboji s obráncem nakonec vyhrál a dostal se do zakončení z bezprostřední blízkosti, ovšem Halák si připsal úspěšný zákrok.

41:51
    Nyní není moc k pochopení rozhodnutí rozhodčích, jelikož Connor Brown byl ve vyrovnané linii v souboji s obráncem, ale nakonec je to zakázané uvolnění.

41:03
    Danton Heinen dostal ránu kotoučem, ale po chvíli se zvedl a může tak pokračovat.

40:44
    Kasperi Kapanen se po buly dostal ke kotouči a nabral rychlost, ovšem jeho střela z pravé strany byla zblokována obráncem do ochranné sítě.

40:37
    Frederik Andersen si pohlídal střelu z pravé strany a připisuje si tak první zákrok ve třetí třetině.

Bodyčeky: 11:7

Druhá gólová dvacetiminutovka je u konce a Toronto stále vede o gól, ovšem tentokrát už 3:2. Do druhé třetiny ovšem vstoupil Boston mnohem lépe a ve 24. minutě se prosadil David Pastrňák. Bruins pokračovali v tlaku a Toronto se dvanáct minut nedostalo ke střele na bránu, ale nakonec to byli právě domácí, kteří šli do vedení po první trefě Igora Ožiganova v NHL. Ve 35. minutě se ale opět prosadil David Pastrňák, kterému se proti Torontu hodně daří a srovnal na 2:2. Ale ve 39. minutě se v přesilovce trefil z dorážky Josh Leivo a Toronto tak vede 3:2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32
    Domácí jsou opět u kotouče a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.
    38:38 Josh LEIVO - 3:2

38:38
    Domácí jdou potřetí v dnešním utkání do vedení! Vše začal fantasticky Mitchell Marner, který se od vlastní brány dostal přes dva hráče až do útočného pásma, kde se posléze dostal do velké šance Tyler Ennis, ale jeho zakončení ještě vychytal Halák, ovšem na dorážku JOSHE LEIVA už nestačil. Asistence: Tyler Ennis a Patrick Marleau.

38:14
    Nyní hostující hráč vyvezl puk ze svého pásma, ale Toronto už jde opět dopředu.

37:35
    Opět si Maple Leafs vytvořili střeleckou příležitost, ale Halák opět nemusel zasahovat.

37:12
    Toronto má přesilovou hru a může se dostat opět do vedení, ovšem první střelecký pokus letěl na bránu Haláka.

36:58
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Anders Bjork – 2 min., podrážení).

35:34
    Connor Brown to zkoušel z levé strany, ale minul bránu Bostonu.
    34:22 David PASTRŇÁK - 2:2

34:22
    Bruins právě vstřelili branku!
    Český zabiják Toronta opět udeřil a je srovnáno na 2:2! Po buly před domácí svatyní poslal Krug skvělou přihrávku na DAVIDA PASTRŇÁKA, který si chladnokrevně počkal po parádním zpracování a nachytal Andersena, kterému následně poslal kotouč do prázdné brány a dohnal Laineho na prvním místě střelců. Asistence: Torey Krug a Brad Marchand.

34:18
    Nyní se hra přerušila a následuje opět komerční přestávka.
    33:06 Igor OŽIGANOV - 2:1

33:06
    Tak tohle je neskutečné a pro Boston možná trochu nespravedlivé, jelikož do vedení jde tým, který zatím ve druhé třetině vypálil pouze čtyřikrát na bránu! Marner zpoza brány poslal kotouč na IGORA OŽIGANOVA, který jej vypálil do hostujícího obránce, od kterého se puk odrazil za záda Haláka a Ožiganov dává svůj první gól v NHL! Asistence: Mitchell Marner a Frédérik Gauthier.

32:48

32:31
    A tentokrát napálil Brad Marchand tyč z levé strany a Frederik Andersen má v tomto oslabení obrovské štěstí!

31:52
    Brad Marchand mohl otočit utkání, když si chtěl objet bránu a zakončit do poloprázdné svatyně, ale měl to na bekhend a puk tak jen proletěl brankovištěm!

31:09
    Marchandova střela skončila jen vedle domácí svatyně.

30:48
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

30:31
    Kadri se dostal ke střele a Toronto se pomalu rozehrává, jelikož nyní semklo soupeře.

29:42
    První hráč domácích, který vystřelil po dvanácti minutách na bránu je Igor Ožiganov, ovšem Jaroslav Halák si s ním lehce poradil.

29:17
    Josh Leivo dával kotouč na Frédérika Gauthiera, ale ani on se nedostal do zakončení.

28:58
    Anders Bjork vypálil z pravého kruhu jen vedle domácí svatyně.

28:32
    Jake DeBrusk jen nahodil kotouč do útočného pásma, ale domácí se posléze nedostali přes polovinu hrací plochy.

27:46
    Pastrňák chtěl vyslat Marchanda, ale jeho přihrávka se mu nepovedla o kousek a Toronto se už deset minut nedostalo ke střele.

27:22
    Nyní se už Maple Leafs dostali do pásma soupeře, ale stále beze střely na bránu.

26:45
    A opět problémy před brankou Toronta, které hraje ve druhé periodě velice špatně a stále se domácí nedostali ani ke střele.

26:09
    Rána Noela Acciariho byla zblokována do ochranné sítě.

26:02
    Nyní se navíc domácí hráč ocitl v ofsajdu a následuje komerční přestávka.

25:55
    Toronto má velké problémy ve druhé třetině a celkově se nedostalo ke střele už osm minut!

25:12
    A opět to byl Pastrňák, který je při chuti a bude chtít zopakovat poslední vzájemný zápas s Torontem, kdy vstřelil hattrick.

25:00
    Poté se ovšem dostali dopředu hosté a Jake DeBrusk si najel do mezikruží, kde dostal přihrávku a pálil do pravé šibenice, ale tam vytáhl svou lapačku Frederik Andersen!

24:45
    Posléze se Boston dostal do další šance, ale nyní už mají kotouč v moci hráči Toronta.
    23:39 David PASTRŇÁK - 1:1

23:39
    Hosté opět potvrzují skvělé přesilovky a navíc se prosazuje DAVID PASTRŇÁK, když dostal fantastickou přihrávku Marchanda k levé tyči, kde tvrdě vypálil z první a o Andersena dostal puk do brány. Asistence: Brad Marchand a Torey Krug.

23:02
    David Pastrňák se ocitl v dobré šanci, ale nesrovnal stav utkání po skvělém zákroku Andersena.

22:45
    A hned od začátku Bruins pálí na bránu Andersena.

22:14
    Přihrávka rukou a následuje tak vhazování v pásmu Toronta. Uvidíme jak si Boston poradí v první přesilovce, jelikož jí má třetí nejlepší v NHL.

21:55
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Pär Lindholm – 2 min., hákování).

21:06
    Nazem Kadri nezpracoval kotouč a jedná se tak o zakázané uvolnění.

20:29
    Matt Grzelcyk se dostal ke střele z levé strany, ale Frederik Andersen vyrazil tento pokus.

Bodyčeky: 8:7

První třetina je u konce a Toronto zatím vede 1:0. Viděli jsme skvělou atraktivní hru, která rozhodně nenudila a po dvou tyčích nakonec padla také branka. Ve 13. minutě se Kadri dostal do obrovské šance, když jel sám na bránu, ale posléze orazítkoval pravou tyč. O minutu později se dostal hostující hráč do zakončení, ale i on trefil brankovou konstrukci. V 18. minutě se už ale domácí mohli radovat, jelikož Travis Dermott vypálil přesně k pravé tyči.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    David Backes měl dobrou příležitost ke skórování, ale Frederik Andersen i obránci Toronta byli připraveni.

18:42
    Opět se domácí snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale Bruins se podařilo vyhodit kotouč.
    17:44 Travis DERMOTT - 1:0

17:44
    Nyní už domácí dávají gól a jdou do vedení! Nejprve měl velkou šanci John Tavares, ovšem ten nepropálil chumel hráčů a tak jej Marner poslal na modrou čáru, kde byl připraven TRAVIS DERMOTT, který si jej zpracoval a posléze vypálil přesně k pravé tyči a připsal si první trefu v letošní sezóně! Asistence: Mitchell Marner.

16:51
    Nyní skončil puk jen na bráně Frederika Andersena a rozhodčí tak hru přerušili.

16:39
    Toronto pouze nahodilo kotouč do útočného pásma, ale z toho nebylo nic vážnějšího.

15:55
    A opět Nazem Kadri, ale tentokrát minul hostující svatyni a zatím je ústřední postavou Toronta.

15:41
    Opět je to pouze zakázané uvolnění ze strany Toronta.

15:25
    Kapanen přenechal kotouč Kadrimu, který ale ani tentokrát nepřekonal Haláka, který je zatím fantastický. Následuje komerční přestávka.

14:52
    Nyní se Maple Leafs provinili zakázaným uvolněním a následuje buly před bránou Frederika Andersena.

14:02
    Pastrňák vstoupil s kotoučem do pásma, ale posléze přišla nepřesná přihrávka a u kotouče tak bude Toronto.

13:12
    Také na druhé straně zní branková konstrukce a Frederik Andersen tak měl nyní velké štěstí! Na tyče je srovnáno 1:1.

12:02
    Nazem Kadri se po fantastické přihrávce Travise Dermotta řítil sám na hostující bránu, ale posléze zakončil bekhendem jen do tyče!

11:30
    Toronto sice vyhodilo kotouč, ale ten nakonec nedoletěl na zakázané uvolnění, jelikož puk mířil na bránu Haláka.

10:26
    Dva hráči Bostonu se srazili a Toronto se tak dostalo do přečíslení, ale Jaroslav Halák předvádí další skvělý zákrok!

10:03
    Nyní se puk dostal před bránu Frederika Andersena, který na něj pro jistotu položil svou lapačku a následuje tak opět komerční přestávka.

09:08
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Kasperi Kapanen místo přihrávky vypálil přesně do lapačky Jaroslava Haláka!

08:41
    John Tavares pálil z první po přisunutí kotouče, ovšem jeho pokus letěl pouze vedle hostující svatyně.

07:52
    Posléze se Toronto dopustilo ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

07:33
    Joakim Nordström to zkoušel z velkého úhlu, ale neúspěšně a u puku tak budou domácí.

06:42
    Rozhodčí tentokrát hru přerušili díky ofsajdu a následuje první komerční přestávka.

05:57
    Čtvrtý útok Toronta se dostal dopředu, ale nebylo z toho nic nebezpečného a dopředu tak může jít Boston.

05:31
    David Krejčí se nyní dostal ke střele, ale ta byla sražená do ochranné sítě.

05:21
    Hosté se dostali do zakončení na bránu, ale Frederik Andersen si připsal úspěšný zákrok.

04:39
    Kasperi Kapanen číhal před svatyni Bruins na přihrávku, kterou nakonec dostal, ale nepovedlo se mu zakončit a kotouč tak skončil v moci brankáře Jaroslava Haláka.

04:30
    Jaroslav Halák raději přikryl kotouč lapačkou, jelikož se k němu blížil Nazem Kadri.

04:08
    Nyní se Bostonu podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma, ale to bylo vše a dopředu tak mohou jít Maple Leafs.

03:26
    Zach Hyman si odnesl z předešlého souboje zranění, když při pádu dostal hokejkou do obličeje, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

03:26
    Frederik Andersen nyní lehce zaváhal, když chtěl pomoct svým spoluhráčům, čehož málem využil Brad Marchand, ale puk skončil v moci domácího brankáře.

02:46
    Nyní se bojuje především u mantinelu, ale posléze se k němu opět dostalo Toronto, které je od úvodního buly o něco aktivnější.

01:40
    Opět je u kotouče Toronto, ale to se posléze dopustilo jen ofsajdu.

00:56
    David Backes byl sám před brankářem Andersenem, ale následně zakončil pouze nad bránou Toronta.

00:39
    Na začátku utkání se hraje především ve třetině Bostonu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), Marinčin, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, P. Lindholm, A. Johnsson – Leivo, F. Gauthier, Ennis.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – K. Miller, J. Moore, Clifton, Krug, Grzelcyk, Lauzon – Pastrňák, Forsbacka-Karlsson, Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí (A), Heinen – Acciari, Nordström, Bjork – Backes (A), Cave, Wagner.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Garrett Rank – Steve Miller, Andrew Smith.

Boston Bruins:

Boston je ve Východní konferenci na čtvrté příčce se třiceti body a skóre 65:55. V posledním utkání zavítal do Montrealu, kde ovšem vedl po první třetině 2:0. Ve druhé periodě gól nepadl a pro Bruins to vypadalo dobře, ale ve třetí třetině se Montrealu povedlo srovnat. Nakonec se ale v 58. minutě prosadil v přesilovce Moore a Boston vyhrál 3:2. Nejproduktivnějšími hráči jsou s šestadvaceti body Pastrňák a Bergeron, ovšem nejlepším střelcem je se sedmnácti góly právě Pastrňák.

Toronto Maple Leafs:

Toronto se momentálně nachází ve Východní konferenci na třetím místě s třiceti dvěma body a skóre 84:62. V posledním zápase přivítalo na svém ledě Philadelphii. Začátek zápas byl pro Maple Leafs naprosto neskutečný, jelikož si Johnsson připsal hattrick a domácí vedli vysoce 4:0. Ve druhé třetině zvýšili náskok a nakonec vyhrálo Toronto naprosto dominantně 6:0. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti body Marner, ovšem nejlepším střelcem je s patnácti góly Tavares.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Toronto Maple Leafs a Boston Bruins. Poslední vzájemné střetnutí těchto mužstev se odehrálo před šestnácti dny na ledě Bostonu. Po první třetině vedli Bruins 1:0. Stav po druhé periodě byl už 3:1 pro Boston, přičemž si Pastrňák připsal dva góly. Ve třetí dvacetiminutovce si Pastrňák připsal ještě jednu branku a zkompletoval tak hattrick. Boston nakonec vyhrál jasně 5:1. Dnes se ovšem bude hrát ve Scotiabank Aréně v Torontu. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 800 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 18. Dermott (Marner), 34. Ožiganov (Marner, F. Gauthier), 39. Leivo (Ennis, Marleau), 59. Hyman (Tavares, Marner) – 24. Pastrňák (Marchand, Krug), 35. Pastrňák (Krug, Marchand)

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Garrett Rank – Steve Miller, Andrew Smith