Chabarovsk – Soči 2:3 (2:3 po s.n.) | Kunlun – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:0 (kon.)
po s.n. (2:3)
Amur Chabarovsk
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
HK Soči
Čtvrtek 29.11.2018, 10:00 • Platinum Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Dnes se proti sobě utkají týmy Amur Chabarovsk a HK Soči. Naposled se spolu tato mužstva před dvěma měsíci na ledě Soči, které vyhrálo 4:1. Dnes se ovšem bude hrát v Platinum Aréně, která nabídne kapacitu pro 7 100 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 10:00.

Chabarovsk je momentálně ve Východní konferenci na dvanáctém místě s dvaceti dvěma body a skóre 63:94. V posledním zápase přivítal na svém ledě Novosibirsk, ale prohrál s ním 2:3. Nejproduktivnějšími hráči jsou s patnácti body Rudenkov a Gorškov.
    Soči je v Západní konferenci na šesté příčce se třicet třemi body a skóre 73:88. Naposled zavítalo na led Vladivostoku, kde ovšem prohrálo 2:4 a je to tak třetí prohra v řadě. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti dvěma body Rosen.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

04:41
    Omlouvám se za zpoždění...po pěti minutách hry nám branka nepadla.

04:57
    Amur vyhrál vhazování v pásmu soupeře, který se však záhy dokázal osvobodit a vyváží puk.

05:51
    Soči taktéž dlouho nebylo v pásmu a soupeř vybojoval puk. Nyní se snaží o útok...

06:10
    ...nicméně dlouhá přihrávka a brankář Soči bez problémů rozehrává puk na své spoluhráče.

07:17
    Michal Jordán vystřelil z levé strany, ale jeho pokus byl nadzvednutý a nedonutil k zásahu brankáře hostujícího celku.

08:08
    Hosté se dostali ke střele, se kterou si ovšem Alexej Murygin poradil.

09:06
    Chabarovsk pouze nahodil kotouč do útočného pásma, ale to bylo vše a dopředu tak může jít Soči.

09:41
    Ale ani z hostující strany to není žádné velké tempo, ale hraje se více na polovině Amurů.

10:41
    Alexej Murygin ztratil hůl, když se snažil pomoct svým spoluhráčům s rozehrávkou. Zasahovat ale nemusel, jelikož se Chabarovsk dostal do šance, kterou chtěl uklidit do kuchyně, ale Alexandr Kuzněcov zakončil těsně vedle.

11:50
    Nyní se ke kotouči dostali za svou bránou domácí, kteří čekají na vhodný moment, kdy mohou rozjet novou akci.

12:26
    I tentokrát skončil útok Amurů střelou na bránu, ale nebylo to nic nebezpečného.

12:37
    Posléze se dopředu vydalo Soči, ale Alexej Murygin byl opět připraven a následuje komerční přestávka.

12:37
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Kuzmin – 2 min., sekání).

13:26
    Soči je v dnešním utkání prvním týmem, který hraje přesilovou hru, ovšem do zakončení na bránu se zatím nedostal.

14:37

15:13
    Útočník Chabarovsku vypálil tvrdou ránu na svatyni soupeře, ale Dmitrij Šikin vyrazil kotouč do ochranné sítě.

16:09
    Amuři jsou opět u kotouče a poslední minuty předvádějí lepší hru, než hosté ze Soči. Tentokrát se domácí natlačili na bránu hostů, ale Dmitrij Šikin si připsal jen další zákrok.

16:18
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí vyhráli buly v pásmu soupeře a posléze se dostal ke kotouči Gorškov, který jej vyslal na bránu Šikina, kdy jej ještě tečoval těsně před brankovištěm DANIL FAJZULLIN. Asistence: Alexandr Gorškov, Valentin Pjanov.
    16:18 Danil FAJZULLIN - 1:0

Rozhodčí jde ovšem ještě tuto gólovou situaci prozkoumat na videu a není tak nic jisté!

Gól platí a Chabarovsk jde do vedení!

17:29
    A opět se domácí hráči v oranžových dresech dostali směrem dopředu, ale tentokrát se vše obešlo beze střely na bránu.

18:35
    Alexandr Gorškov se snažil vypálit z pravé strany, což se mu také povedlo, ale jeho pokus nebyl přesný.

19:13
    Amuři vůbec nepouštějí své protivníky do hry a drží puk od vstřelené branky stále na svých holích.

19:44
    Tomáš Zohorna mohl poslal Chabarovsk do dvoubrankového vedení, ale střela z levé strany skončila na vyrážečce Dmitrije Šikina.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce a Chabarovsk vede 1:0. Začátek utkání byl vyrovnaný a obě mužstva se dostávala do šancí, ale ta největší přišla ve 17. minutě a byla zakončená gólem, když se prosadil Danil Fajzullin. Posléze na ledě dominovali pouze domácí, ale druhou branku do sirény už nestihli.

20:16
    Hosté se chvíli po úvodním buly druhé třetiny dopustili zakázaného uvolnění.

20:42
    Střela Igora Ruděnkova nebyla špatná, ale Dmitrij Šikin si s ní opět poradil.

21:29
    Chabarovsk pokračuje ve velmi dobré hře z první třetiny a nyní se pro domácího hráče naskytla další šance skórovat, ovšem střela z mezikruží skončila vedle levé tyče.

21:52
    Soči se ale nebojí zaútočit jako nyní, ovšem Alexej Murygin nakonec nemusel zasahovat.

23:35
    Hra se nyní uklidnila a Soči tak může něco vymyslet při přechodu dopředu.

23:58
    Ovšem následně přišel ofsajd domácích a následuje tak buly ve středním pásmu.

24:27
    Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Zborovskij – 2 min., podrážení).

24:40
    Amuři získali první přesilovou hru v dnešním zápase, ale následná střela zatím jediného střelce Danila Fajzullina z pravé strany zamířila jen do lapačky Šikina.

25:02
    Šikin měl dost práce s další střelou, která mu vypadla z lapačky, ale Chabarovsk toho nedokázal využít.

26:14
    Amuři sice drží soupeře pod tlakem, ale až po minutě přišla další střela, která ovšem z hole Tomáše Zohorny trefila jen spoluhráče.

26:27

27:38
    Damir Rachimullin neprostřelil blok obránců Chabarovsku.

28:00
    Posléze přišlo zakázané uvolnění Chabarovsku a následuje buly před bránou Murygina.

28:45
    Soči se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny, ale následně se tak k němu dostal opět soupeř.

29:52
    Chabarovsk se dostal do další šance, když Igor Ruděnkov nepříjemně tečoval střelu Aťušova, ale se vším si poradil Dmitrij Šikin a následuje komerční přestávka.

31:27
    A další pokus z domácí strany, ale ten končí i tentokrát na zákroku Šikina.

31:47
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a následuje buly v pásmu Chabarovsku.

32:36
    Soči se snaží něco vymyslet, ale v dnešním zápase nepředvádějí dobrou hru a Amuři jsou v obranné fázi skvělí.

33:17
    Posléze se hra opět přerušila a následuje další komerční přestávka.

34:56
    Chabarovsk je opět u puku, ale tentokrát se útok obešel beze střely na bránu.

35:38
    Vyloučení v týmu HK Soči (Stanislav Bočarov – 2 min., držení).

36:09
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., držení).

36:17
    Přesilovka domácích tak neměla moc dlouhého trvání a nyní se bude hrát 4 na 4.

37:33
    Alexej Murygin si poradil jak se střelou z levé strany, tak s následnou dorážkou a drží svůj tým nad vodou.

37:38

37:59
    Anton Lazarev se dostal v oslabení ke střele, ale minul soupeřovu svatyni.

38:09

39:22
    Momentálně se toho na ledové ploše moc neděje a vypadá to, že ve druhé třetině se gólu nedočkáme.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá dvacetiminutovka je u konce a Chabarovsk stále vede 1:0, díky brance v první periodě. V první polovině druhé třetiny měli Amuři přesilovku, kterou ovšem nevyužili. Posléze se minutu a půl hrálo 4 na 4, ale ani při menším počtu hráčů na ledě gól nepadl a třetí perioda tak bude ještě hodně zajímavá.

40:44
    Alexandr Gorškov se dostal po levé straně do zakončení, ale s tím si skvěle poradil Šikin!

41:45
    Opět se domácí dostali ke střele, ale ta nebyla přesná.

42:46
    Nyní se ovšem Amuři provinili zakázaným uvolněním.

43:50
    Chabarovsk si hlídá toto utkání, ve kterém je lepším týmem a za odvedený výkon v prvních dvou třetinách si zaslouží vyhrát.

45:39
    Soči momentálně drží kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se nedostalo.

46:58
    Michal Jordán se opřel do volného kotouče, ale trefil jen obránce před sebou.

47:12
    Posléze se snažil ještě zakončit Igor Ruděnkov, ale s jeho pokusem si Šikin poradil a následuje komerční přestávka.

48:53
    Alexej Murygin začíná mít čím dál více práce, ale i tentokrát střela hostujícího hráče skončila na jeho zákroku.

49:14
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení a tento gól může být rozhodující! DANIL FAJZULLIN dostal skvělou přihrávku před bránu v rychlém protiútoku a následně bekhendem překonal brankáře. Asistence: Valentin Pjanov.
    49:14 Danil FAJZULLIN - 2:0

50:00
    Soči právě vstřelilo branku!
    Přesně deset minut před koncem základní hrací doby hosté dávají první branku v zápase a snižují na 1:2! JURIJ ALEXANDROV vypálil od modré prudkou ránu mezi betony Murygina. Asistence: Jyrki Jokipakka, Robert Rosén.
    50:00 Jurij ALEXANDROV - 2:1

50:58
    A opět se Soči dostalo ke střele, ale s tou si tentokrát poradil Alexej Murygin.

51:16
    Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Polunin – 2 min., vysoká hůl).

51:34
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valentin Pjanov – 2 min., podrážení).

Dnešní utkání sleduje 5 514 diváků.

52:06
    Chabarovsk mohl hrát ke konci zápasu přesilovku, ale nakonec je z toho hra 4 na 4.

52:52
    Jegor Rykov se dostal ke střele z levé strany, ale Alexej Murygin chytil puk do lapačky a následuje komerční přestávka.

53:39
    Je srovnáno! Alexandrov vypálil od modré čáry, ale STANISLAV BOČAROV skvěle tečoval kotouč a překvapený Alexej Murygin už nestihl nic udělat. Asistence: Jurij Alexandrov, Robert Rosén.
    53:39 Stanislav BOČAROV - 2:2

54:01
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:49
    Hosté jsou opět natlačeni v útočné třetině a mohou dokonce obrátit zápas ve svůj prospěch.

55:43
    Hosté drží Amury pod tlakem a přihrávají si z jedné strany na druhou v útočném pásmu.

56:01

57:56
    Hosté opět získali puk za bránou soupeře a vydali se dopředu.

58:37
    Pomalu to vypadá, že se dočkáme prodloužení, jelikož momentálně toho hra moc nenabízí.

59:14
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., sekání).

Oddechový čas pro domácí.

59:31
    Dmitrij Šikin si věděl rady se střelou z levé strany a podržel tak svůj tým v těžkých chvílích.

59:51
    Nyní se Amuři provinili ofsajdem a s velkou pravděpodobností následuje prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba je u konce a o vítězi stále není rozhodnuto. Ve třetí třetině sice šel Chabarovsk do dvoubrankového vedení, když se v 50. minutě podruhé trefil Danil Fajzullin. Ovšem pouze o čtyřicet šest vteřin později snížil Jurij Alexandrov a ve 14. minutě srovnal Stanislav Bočarov. Amuři budou v prodloužení pokračovat v přesilové hře.

60:27
    Domácí se ve hře 4 na 3, díky přesilovce dostali ke střele z pravé strany, ale s tou si poradil Dmitrij Šikin.

61:06
    Domácí hráč si objel bránu a chtěl nachytat Šikina, který ležel, ale tato šance gólem neskončila.

61:14

61:47
    Další střela Chabarovsku, ale ta letěla opět jen vedle hostující svatyně.

62:29
    Nyní se svádí boj za bránou Amurů.

62:47
    Nakonec se k puku dostali domácí a stále se hraje bez přerušení.

63:06
    Málem bylo rozhodnuto, ale hostující hráč vypálil přesně do lapačky Murygina!

64:02
    Igor Ruděnkov se snažil zakončit, ale to se mu nepovedlo a u kotouče tak je Soči.

Bodyčeky: 1:0

Prodloužení se odehrálo bez jediného přerušení a jelikož branka nepadla tak následují samostatné nájezdy.