Znojmo – Dornbirn 4:5 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:5 (1:3, 2:1, 1:1)
Dornbirn Bulldogs
Pátek 30.11.2018, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Neuběhl ani měsíc a hokejisté Dornbirnu míří znovu do malebného města na jihu Moravy. Za tu dobu se toho ale dost změnilo. Znojmo se vyhrabalo ze dna tabulky a místo na posledním dvanáctém místě se nachází na osmém, oproti tomu buldoci se propadli o tři příčky dolů, a to ze sedmého místa na desáté.

Od posledního vzájemného utkání se nezměnily pouze pozice obou týmů v tabulce. Orlům se díky famózní formě povedl navýšit bodový zisk o krásných 18 bodů (o šest bodů víc, než nasbírali do té doby), Dornbirn během té doby nasbíral bodů sedm. Znojmu se začala výrazně zlepšovat i produktivita jednotlivých hráčů. Konkrétně Janu Lattnerovi a C.J. Stretchovi se v listopadu daří fantasticky. Oba si připsali už devět kanadských bodů.

Znojmu příchod chladného listopadového počasí opravdu sedl. V sedmi zápasech nepoznal výhru pouze jedinkrát. V porovnání se začátkem sezóny to je fantastická bilance. Vědom si toho je i Jan Lattner: "Je vidět, že si to už na ledě trochu sedlo. V kabině se naopak stmelila parta, je větší sranda. Musíme na naše výkony navázat i v pátek, abychom tabulkou dál stoupali nahoru. Do spodní poloviny nepatříme."

Oba celky se utkají tuto sezónu již potřetí. V předchozích dvou případech se vždy radovalo Znojmo, shodou okolností vždy tříbrankovým rozdílem. V Rakousku zvítězilo 3:0, v Nevoga aréně 4:1. Znojemští tak budou chtít bezpochyby navázat na pozitivní vzájemnou bilanci i v pátek. Na domácím kluzišti už navíc neprohráli přesně měsíc!

Dornbirner EC: Rinne – Magnan, Gauthier, McNeill, Connelly, Pulli, Vallant, Wolf – O´Donnell, Trotter, Parks – Macierzynski, Timmins, Reid – Dupont, Häußle, Číp – Haberl D., Neubauer, Haberl L.

Rozhodčí: Gruber, Siegel – Gatol, Rezek.

00:01

01:04
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Macierzynski – 2+2 min, vražení na hrazení).

01:19
    Hosté vyhazují.

01:49
    Orli už kombinují v útočné třetině, Kujawinski orazítkoval levou tyč.

02:33
    Dornbirn vyhazuje.

02:54
    Sotva Orli přešli do útočného pásma, hosté opět vyhodili.

03:40
    Teď mohl dorážet Stretch, obránce hostů však našel puk dříve a vyhodil.

03:57
    Znojmo teď zastavil ofsajd.

04:32
    Hosté opět vyhazují, Znojmu se zatím v přesilovce příliš nedaří.

05:00
    Hlava od modré minul.

05:04

06:07
    Teď se v útočné třetině usadili hosté, ani jim se však v zakončení příliš nedaří.

06:50
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Hosté nyní vyrazili do rychlého protiútoku, ze kterého zakončoval MICHAEL PARKS přímo mezi nohy brankáře domácích. Asistence: Brendan O'Donell.

07:09
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Macierzynski – 2 min., podrážení).

08:55
    Orli se snaží, nedaří se jim ale udržet se v útočné třetině a pořádně zahrozit.

09:09

10:05
    Ani jednomu z celků se nyní příliš nedaří. Hraje se ale především v obranné třetině Znojma.

10:43
    Stehlík nyní od modré nastřelil jen hráče stojícího před sebou a hosté okamžitě ujeli zpět na stranu Znojma, zahrozit ale nedokázali.

11:12
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min.).

11:17
    Orli okamžitě vyhazují.

11:29
    Tak tohle takto nemyslel ani sám autor gólu. BROCK ALEXANDER TROTTER nyní poslal puk k brankovišti, kde nejspíš čekal, že ho někdo bude tečovat, nebylo to ale ani potřeba, protože puk se pod betonem brankáře došoural až do znojemské klece. Bez asistence.

12:24
    Orli právě vstřelili branku!
    Od mantinelu dostal do mezikruží přihrávku PATRIK PARKKONEN, zpracoval si puk nohou a bekhendem ho poslal za Rinneho záda.

12:55
    Třetí gól mezi Lassilovy betony. Trotter poslal křižnou přihrávku na BRENDANA O'DONELLA, který se z první nemýlil a prosřelil znojemského brankáře. Asistence: Brock Alexander Trotter.

12:55
    Střídání v týmu Orli Znojmo: ze hřiště odchází Lassila, přichází Halász.

14:06
    Znojmo teď chtělo vymyslet útočnou akci, bylo ale zastaveno ofsajdem.

14:28
    Čípovu střelu z levého kruhu Halász svými betony vyrazil.

15:04
    Němec využil zmatku v obranné třetině hostů. Zmocnil se puku, popojel si na vrchol levého kruhu a střílel. Bylo to ale jen do náruče Rinneho.

16:22
    Matuš teď zblokoval přihrávku hostů a zabránil jim tak při přechodu do útoku.

16:30
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Matuš – 2 min., podrážení).

16:57
    Skvělý Halász, který nyní odolal Timminsovi i následné O'Donellově dorážce.

17:20
    Gauthier Halásze od modré překvapit nedokázal.

17:26
    Znojmo vyhazuje.

17:39
    Ofsajd hostů.

18:05
    Conellyho tečovanou střelu znojemský brankář také zneškodnil.

18:30

18:48
    Domácí se na modré čáře ujali puku a chtěli ujíždět do brejku. Díky chybné přihrávce je z toho ale icing.

19:45
    Hraje se poslední minuta 1. třetiny, na žádnou akci už to ale nevypadá.

20:00

Znojmo do zápasu vstoupilo přesilovou hrou, tu proměnit nedokázalo. Dornbirn se dokázal držet více na puku a těžil z toho poprvé v sedmé minutě díky gólu Parkse, další góly přišly zanedlouho, a tak Znojmo vystřídalo brankáře. Dornbirn je zatím na ledě lepším týmem. Ani jeho předváděná hra ale není výstavní. Co přinese další třetina zjistíme přibližně v 19:18.

20:01

20:23
    Znojmo se hned vrhlo do útoku. Kalus po přihrávce od mantinelu z prostoru před brankou přestřelil horní tyč. Škoda.

21:48
    Novákovu střelu z pravého kruhu vyrazil Rinne z ramenem. Hra, kterou nyní Orli předvádí je mnohem sympatičtější.

22:41
    Hosté si teď vypomohli icingem, vhazování po Rinneho pravici.

23:11
    Orli napadají rozehrávku v obranné třetině hostů.

23:38
    Kalusova střela z levého kruhu se svezla po Rinneho betonu.

23:58
    Úmyslný ofsaj hostů.

24:31
    Hlavovu střelu z levého kruhu zastavil Rinne svou hrudí, vhazování po jeho levici.

24:37
    Další icing hostů.

25:15
    Tejnorova střela od modré k Rinneho brance neprošla.

26:29
    Lattnerova tečovaná střela od modré Rinneho branku minula.

27:22
    McPherson poslal křižnou přihrávku na Lattnera, ten ji ale špatně zpracoval, Orli ale nadále tlačí.

28:28
    Orli teď nepřestávají vyvíjet tlak. Nyní je ale skvěle podržel Halász. Hosté ujeli do brejku dva na jednoho. Macierzynski nahrál Conellymu, který střílel, naštěstí ale jen do hrudi znojemského gólmana.

29:28
    Čípovu střelu vyrazil Halász betonem.

30:00
    Novák teď chtěl poslat pas na Lucianiho, který si najel do volné pozice před brankářem, jeho přihrávka ale neprošla.

30:34
    Trotterova střela skončila v Halászově lapačce.

31:11
    Kalus byl teď volný v mezikruží, z otočky ale branku hostů přestřelil.

31:37
    Znojmo zaslouženě srovnává. Tentokrát už se MAREK KALUS nemýlil. Obkroužil celé kluziště, z levé strany si najel blíže k brankáři a zakončoval rovnou do sítě hostů. Bez asistence.

33:00
    Novák teď poslal pas na druhou stranu Matušovi, který stál sám u levé tyče, bohužel ale nedokázal z první vystřelit.

34:07
    Oščádal nyní poslal z levého kruhu střelu na Rinneho, tu brankář hostů dokázal vyrazit. Jestli si ale poradil i se Špačkovou dorážkou ukáže až video.

34:07
    Rozhodčí gól uznávají. Utkání je vyrovnáno! Po Oščádalově střele z levého kruhu se puk odrazil k MARKU ŠPAČKOVI, ten okamžitě střílel ke vzdálenější tyči za Rinneho záda.

34:50
    Halász se teď musel pořádně zapotit, když chtěl vyhodit puk. Nastřelil totiž jen hráče před sebou. Kotouč se odrazil zpět, znojemský gólman ho ale zachytil a napodruhé již rozehrál bez problémů.

36:06
    Novákovu střelu Rinne vyrazil svými betony.

36:55
    Rozhodčí nyní signalizují zakázané uvolnění, fanoušci na něj odpovídají svým nesouhlasem.

36:59
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lattner – 2 min., podrážení).

37:05
    Trotter nahrál Gauthierovi, ten okamžitě střílel. Bylo to ale jen do ochranné sítě.

37:35
    Stretch nyní zachytil přihrávku hostů, poslal puk Kalusovi, ten si najel k vrcholu pravého kruhu, trefil ale jen Rinneho náruč.

38:09
    Hosté díky své rychlé kombinační hře využívají přesilovou hru. Trotter poslal z levé strany pas na BRENDANA O'DONELLA, Který čekal v pravém kruhu a z první zakončoval za přesouvajícího se Halásze.

39:40
    Novákovo nahození bylo zlikvidováno Rinneho betonem.

39:48
    Icing Znojma.

40:00

Ve druhé třetině byli jasně lepším týmem Orli, kteří soupeři nedovolili téměř žádný kontakt s pukem. Zaslouženě srovnali. Ke konci třetiny si ale zahráli hosté přesilovou hru, kterou využili a opět se ujali vedení. S jakým elánem Orli vstoupí do další třetiny zjistíme přibližně ve 20:10.

40:01

40:45
    Na Conellyho přihrávku čekal u levé tyče jeho spoluhráč, zasunout puk ale nedokázal.

41:14
    Teď zahrozili na druhé straně Znojemští, Rinne si ale opět poradil.

42:48
    Znojmo se snaží, teď se ale hra přesouvá zpět před Halásze. Z Lattnerova nahození je zakázané uvolnění.

43:40
    Po závaru před brankou hostů přichází icing i na druhé straně.

43:55
    Po Stretchově nahození zkoušel ještě dorážet jeden ze Znojemských, Stretch si ale puk podržel.

44:57
    Po chybné rozehrávce teď hosté uzavřeli domácí celek v obranné třetině.

45:24
    Puk se nyní odrazil rovnou ke Stehlíkovi, který před sebou měl prázdnou branku. Tu ale minul!

47:52
    Zakázané uvolnění Znojma.

48:42
    Kalusovu střelu z levého kruhu si Rinne pohlídal.

49:25
    Kalusova střela teď byla tečována a skončila v ochranné síti, Orli se nadále snaží udělat něco s nepříznivým výsledkem.

49:48
    Opět Kalus, který z levého kruhu trefil tyč.

50:21
    Šnajnar nyní od modré zacílil jen Rinneho náruč.

50:34
    Opět Šnajnar, tentokrát si Rinne poradil svými betony.

51:25
    Novák si nyní nabruslil k levé straně a poslal pas na druhou, tam ale nikdo nečekal.

51:42
    Icicng domácích.

52:04
    Další zakázané uvolnění na znojemské straně.

52:45
    Orli opět dorovnávají a znovu zásluhou MARKA KALUSE. Zpoza branky poslal C.J. Stretch přihrávku před branku, kde stál připravený a nikým nebráněný již zmiňovaný znojemský útočník, který zavěsil puk za Rinneho záda. Asistence: Charles C.J. Sretch.

54:20
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Parkkonen – 2 min., držení).

54:30

54:56
    Hosté se opět dostávají do vedení díky přesilové hře. Neubauerovu střelu vyrazil Halász svými betony. U druhé tyče si ale počkal BRENDAN O'DONELL a vyražený puk zacílil přesně za přesouvajícího se Halásze, který neměl žádnou šanci.

55:40
    Orli se nevzdávají, z levého kruhu poslal nebezpečnou střelu Šnajnar, Rinne ji ale lapačkou zlikvidoval.

56:18
    Zakázané uvolnění hostů.

56:38
    Z boku kluziště dostal nahrávku do mezikruží Šnajnar, okamžitě střílel. Rinne si se svou lapačkou ale opět poradil.

58:23
    Znojmo odvolalo gólmana a zkouší to v šesti.

59:08
    Lattnerova střela od modré nyní orazítkovala obě tyče.

59:34
    Hosté na druhé straně nebyli úspěšní, střela šla také jen od tyče k tyči.

59:43
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (McPherson – 2 min., krosček).

59:46
    Znojmo opět bez brankáře.

Znojemským se nepovedla první třetina, zbylé dvě byly ale jasně dominantnějším týmem na ledě. V poslední periodě se jim podařilo opět dorovnat. Hosté si ale znovu dostalo výhodu v podobě přesilovky, kterou využilo a zajistilo si výhru v utkání.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek pátečního večera. (20:47:27)

Nikola Katolická

Branky a nahrávky: 13. Parkkonen, 32. Kalus, 35. Špaček (Bulín, Oščádal), 53. Kalus (Stretch) – 7. Parks (O'Donell), 12. Trotter, 13. O'Donell (Trotter), 39. O'Donell (Trotter, Gauthier), 55. O'Donell (Neubauer, Gauthier)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila – Lattner, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Šnajnar, Kruckovyč, Jonáš – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Kujawinski, Němec – Novák, Matuš, Luciani – Špaček, Bulín, Oščádal.
    Dornbirn Bulldogs: Rinne – Magnan, Gauthier, McNeill, Connelly, Pulli, Vallant, Wolf – O´Donnell, Trotter, Parks – Macierzynski, Timmins, Reid – Dupont, Häußle, Číp – Haberl D., Neubauer, Haberl L.

Rozhodčí: Gruber, Siegel – Gatol, Rezek