Košice – Trenčín 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 2:3 (po pr.) | Žilina – MAC Budapešť 4:2 (kon.)
Zvolen – Banská Bystrica 2:3 (2:4 po s.n.) | Detva – Poprad 3:4 (kon.) | Miskolc – Nové Zámky 6:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
HK Nitra
Neděle 02.12.2018, 17:00 • ZS Liptovský Mikuláš • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Domácí vstoupili do dnešního utkání skvěle a po dvou slepených brankách se v první třetině ujali dvoubrankového náskoku. Nitra ale nesložila zbraně, ve druhé třetině srovnala a pět minut před třetí sirénou hosté srovnali. Prodloužení tvralo jen 48 vteřin. vítěznou trefu zaznamenal Samuel Buček a dva body tak putují do Nitry. (19:28:44)

Buček (NIT) - 2:3

60:48
    Nitra právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! SAMUEL BUČEK po krásné individuální akci dokonává obrat a zajišťuje hostům druhý bonusový bod. Asistence: Dalibor Bortňák.

60:01

Hosté v poslední třetině dokázali vyrovnat, proto nás čeká po krátké pauze prodloužení.

60:00

58:28
    Buček ani Mezei se svým zakončením neuspěli.

58:00
    Jsou před námi poslední dvě minuty třetí třetiny.

55:34
    Domácí mohli bleskově odpovědět, ale Šimboch souboj s Kriškem vyhrál.
    Kerbashian (NIT) - 2:2

54:59
    KALE KERBASHIAN dostal dobrou přihrávku před domácího brankáře a s touto šancí naložil na jedničku. Máme vyrovnáno! Asistence: Róbert Lantoši, Judd Blackwater.

53:10
    Hosté stupňují svůj tlak, obrana MHk zatím odolává.

51:57
    Hosté neuhlídali přechod do útočného pásma, je pískán ofsajd.

49:00
    Hosté pomalu, ale jistě přebírají iniciativu. Domácí čeká těžkých posledních jedenáct minut.

46:57
    Hra se v posledních vteřinách odehrává především ve středním pásmu.

44:43
    Heikkilä sa dokázal dostat přes Pupáka, jeho zakončení ale nebylo dostatečně prudké.

43:31
    Lantoši si nabruslil do dobrého zakončení, jeho zakončení z pravého křídla ale ke gólu nevedlo.

42:59
    V úvodu poslední dvacetiminutovky jsou zatím aktivnější hostující hokejisté, kteří mají častěju kotouč v držení.

41:16
    Tamáši měl na hokejce třetí trefu domácího mužstva! Po chybné rozehrávce Nitry se rítil na bránu soupeře, ale obrovsou šanci trestuhodně zahodil.

40:51
    Kislicyn nechtěl nic riskovat, tak raději přerušil hru.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli spoustu faulů a vyloučení. Z jedinégolové trefy se radovali hosté, kteří zásluhou Scheilda snížili na rozdíl jediné branky.

40:00

37:46
    Rapáč se dostal do dobré pozice, z níž ale nedokázal zakončit dostatečně razantně.

36:47
    Hra je opět přerušena. Hosté se provini ofsajdem.

36:26
    Hra je přerušena, na ledové ploše zůstává ležet Róbert Huna.

35:43
    Hosté odpálili kotouč až za domácí bránu a ušetřili další ceené vteřiny.

34:25
    Domácí mají k dispozici krátkou přesilovku o dva hráče.

34:24
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Pupák – 2 min., hákování).

33:26
    Šimboch vůbec netušil, kde je puk, ten nakonec zůstal pod jeho pravým betonem.

32:47
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Morrison – 2 min., krosček).

31:43
    Ve hře čtyř proti čtyřem zakončovali hosté, následuje vhazování před domácím brankářem.

31:16
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Nemec – 2 min., faul loktem).

30:59
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Mezei – 2 min., krosček).
    Scheidl (NIT) - 2:1

30:31
    Hosté snižují na rozdíl jednoho gólu. Postaral se o to LANE SCHEILD, který tvrdou střelou překonal Kislicyna. Asistence: Róbert Lantoši, Graeme McCormack.

29:00
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Košecký – 2 min., krosček).

28:29
    Puk létá ze strany na stranu, střelba však chybí. Ani jeden z brankářů si už delší čas nepřipsal zákrok.

27:29
    Další přerušení. Hra se nám začíná poněkud kouskovat.

26:23
    Hra je přerušena, důvodem je zakázané uvolnění domácích hokejistů.

24:57
    Domácí jsou v těchto chvílích aktivnější, většinu času tráví s pukem na holi a v obranném pásmu Nitry.

23:19
    Tvrdá střela Krišky končí u pozorného Šimbocha.

22:11
    Nitra se osvobozuje, u kotouče jsou ale opět domácí.

20:18

20:01

Je za námi první třetina, v ním mězi v úvodu navrhc hosté, kteří však v rychlém sledu dvakrát inkasovali po střelách Bači a Richarda Huny. Favorit tak po dvaceti minutách zatím prohrává o dvě branky.

20:00

19:51
    Kuralimu zakončení od modré čáry nevyšlo, obránce domácích netrefil puk ideálně.

19:11
    Závar před Šimbochem, hostující golman přerušuje hru. Následuje vhauzování v obranné třetině Nitry.

18:18
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Korím – 2 min., hákování).

17:58
    Piatka přihrával na modrou na Suchého, ten okamžitě pálil na bránu. Puk ale mířil mimo tři tyče.

15:40
    Ve zbytku přesilovky si Nitra žádnou šanci nevytvořila. Domácí jsou kompletní.

13:59
    Rapáč zahodil velkou šanci na snížení, když nevyužil Morrisonovu pobídku.

13:40
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., faul kolenem).
    12:36 Ri. Huna (LMI) - 2:0

12:36
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! RICHARD HUNA využil přihrávky svého bratra Róberta a posílá domácí do nečekaného dvoubrankového vedení. Asistence: Huna Róbert a Martin Kriška.

12:10
    Útočná akce Nitry končí ofsajdem.

10:00
    Je za námi polovina první třetiny, ve kterém měli navrch hosté, o gól napřed jsou ale paradoxně domácí hráči.
    09:21 Bača (LMI) - 1:0

09:21
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení, postaral se o to MATEJ BAČA, který skóroval po Uramově přihrávce. Asistence: Marek Uram.

08:14
    Scheidl pěkně nešel Kerbašiana, který z těžké pozice nedokázal překonat domácího brankáře.

07:35
    Lantoši přihrával před branku na Slováka, proti kterému výborně zasáhl Kislicyn.

05:20
    Suchého pokus Šimboch jen vyrazil, nikdo z domácích hráčů se ale k dorážce nedostal.

04:47
    Do útočné třetiny se vytali domácí, Šimbocha však vážněji neohrozili.

03:14
    Lantošiho nebezpečné zakončení nadělalo Kislicynovi velké problémy.

01:49
    Úvodní desítky vteřin patří hostům, kteří jsou u puku častěji, než domácí mužstvo.

00:01

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Bača, Nádašdi, Kurali, Mezovský, Fereta, Košecký, Nemec, Suchý – Uram, Oško, Heikkilä – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Žiak, Uhrík, Lištiak – Števuliak, Piatka, Tamáši

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Hrušík

Rozhodčí: Martin Korba, Dániel Soós – Martin Jobbágy, Áron Soltész – Rudolf Lauff.

Pěkný den při sledování onlajn přenosu z utkání dohrávky 18. Kola Tipsport ligy mezi Liptovským Mikulášem a Nitrou. Pro oba celky jde už o třetí letošní vzájemné utkání. V prvním utkání vyhráli hráči Liptovského Mikuláše v Nitře 0:4, na druhý pokus Nitra svůj led ubránila a vyhrála jasně 5:0.

Domácí jsou aktuálně na 9. místě tabulky jen s dvoubodovým náskokem na jedenáctou Detvu. Liptáci odehráli poslední dva zápasy proti soupeřům z Maďarska. Oba duely však prohráli s výrazně záporným skóre 2:11. To Nitra neprohrála už sedm utkání v řadě, díky čemu poskočila na aktuální pátou příčku. Na první Zvolen ztrácí už jen sedm bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 10. Bača (Uram), 13. Huna Richard (Huna Róbert, Kriška) – 31. Scheild (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. Buček (Bortňák)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn (Hollý) – Bača, Nádašdi, Kurali, Mezovský, Fereta, Košecký, Nemec, Suchý – Uram, Oško, Heikkilä – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Žiak, Uhrík, Lištiak – Števuliak, Piatka, Tamáši