Jekatěrinburg – Kunlun 5:3 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 3:0 (kon.) | Čerepovec – Jokerit 3:4 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 09.12.2018, 15:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání ruské KHL, v němž CSKA MOSKVA nastoupí doma proti SALAVAT JULAJEV UFA.

CSKA Moskva odehrálo 36 zápasů a s bilancí 26-6-0-4 a 64 body je na prvním místě Západní konference. Posledních pěti zápasů vyhrálo, kdy doma porazilo Viťaz 3:1 i Omsk 3:2, venku pak zvládlo zápasy v Soči (3:1), na ledě Spartaku Moskva (4:3) i na ledě Dinama Riga (5:0).

Salavat Julajev Ufa odehrál 36 zápasů s bilancí 17-3-4-12 a získal 44 bodů. V tabulce Východní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů dvakrát vyhrál a třikrát prohrál.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 1. 10. 2018 a CSKA ho vyhrálo 2:1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov, Dahlbeck, Marčenko, Pašnin, Naumenkov, Čmychov – Grigorenko, Kaprizov, Šalunov – Slepyšev, Andronov, Kalinin – Tolčinskij, Vey, Scott – Al. Popov, Rtiščev, Okulov – Mamin.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Panin, Larsen, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, S. Garejev, S. Těreščenko, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Chochrjakov, Burdasov – Busarov, Tkačov, Filatov – V. Žarkov, Dubrovskij, Kadějkin.

Rozhodčí: Gofman, Odinš – Šalagin, ŠIšlo.

00:01

00:32
    V úvodu první třetiny o sobě dávají vědět příznivci Ufy, kteří skandují název svého klubu.

01:09
    Kirill Kaprizov (CSKA Moskva) se k puku ve třetině soupeře nedostal, hosté odehráli do středního pásma.

01:35
    Ofsajd hostů na útočné modré, vhazování ve středním pásmu, puk zůstává na hokejkách hostujících hráčů.

02:02
    CSKA dostává puk ze třetiny, domácí se poté snaží usadit ve třetině Ufy.

02:32
    Sergej Tolčinskij (CSKA Moskva) střílí z pravé strany, branku ale míjí, domácí zůstávájí ve třetině hostů.

03:20
    Vhazování po levici Karejeva, puk získávají hosté, kteří ho dostávají ze třetiny.

04:04
    CSKA se drží v útočném pásmu Ufy již nějakou dobu.

04:32
    Až v tuto chvíli se hosté dostali k puku, Grigorij Panin ho podrží za vlastní brankou, aby spoluhráči mohli prostřídat.

04:51
    Icing CSKA, hra se stěhuje před Ilju Sorokina.

05:41
    CSKA má v posledních minutách zřetelnou převahu, bude z toho první gól zápasu?

06:32
    Dlouhou přihrávkou se domácí dostávají do útočného pásma, ale tam se nedokázali rozmístit, hosté puk vyhazují.

07:22
    Teemu Hartikainen (Ufa) se prodral přes obránce CSKA do zakončení, zkusil to bekhendem, ale trefuje pouze dobře postaveného Sorokina.

07:46
    Zásah domácí střídačky, hra přerušena, následuje reklamní přestávka.

08:19
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) znovu v akci, tentokrát po dorážce Burdasova z levé strany, puk končí za brankou.

09:34
    Ufa, zdá se, vyrovnala hru, hosté nyní dobře bruslí a dostávají se do třetiny CSKA i před branku Sorokina.

10:40
    Puk za brankou Ufy, Maxim Mamin (CSKA Moskva) o něj bojuje a je úspěšný.

10:58
    Andrej Karejev (Ufa) raději přikrývá puk před dotírajícím Kadějkinem a přerušuje hru.

11:20
    Ufa se dostává do útoku, ale je to pouze souboj u mantinelu, po němž domácí vyhazují puk do středního pásma.

12:20
    Nahozený puk CSKA zastavuje za svou brankou Andrej Karejev (Ufa), který tak výrazně pomáhá svým obráncům.

13:20
    Je škoda, že zatím tomuto zápasu chybí šance a góly, je to pouze o bruslení ze strany na stranu, jinak nic...

13:43
    Linus Omark (Ufa) nahazuje puk, který končí na Sorokinovi, ten přerušuje hru.

14:12
    Hosté v útočné třetině, přihrávka zpoza branky do mezikruží ale nenašla správného adresáta, puk míří ze třetiny CSKA.

14:50
    Teemu Hartikainen (Ufa) vypálil z levé strany, od mantinelu, Sorokinovi škrlt puk lapačku a zamířil do rohu.

15:36
    Ufě patří poslední minuty, kdy se více dostává do útočného pásma, než favorizované CSKA.

15:56
    Alexandr Kadějkin (Ufa) tečuje střelu od modré, těsně před Sorokinem, ten ale dokázal pokrýt volné místo u pravé tyčky a puk chytá.

16:18
    Alexandr Popov (CSKA Moskva) si najel do útočného pásma z pravé strany, byl ale vytlačen za branku, odkud nepřihrál a o puk přišel.

17:33
    Hosté v útočném pásmu, domácí koledují o první gól ve své síti!

18:23
    Hosté vyhrávají vhazování ve středním pásmu, snaží se dostat do útočné třetiny, ale zastavuje je hvizd sudího pro ofsajd na modré čáře.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, CSKA s pukem za vlastní brankou.

19:20
    Nepřesná střela Kirilla Kaprizova (CSKA) od pravého mantinelu, hosté poté dostávají puk ze třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Kirill Kaprizov (CSKA Moskva) se v posledních sekundách dostal ke střele z mezikruží, ale Karejeva nepřekonal. První dvacetiminutovka tak končí bezbrankovou remízou, což je vypovídající stav s ohledem na to, co oba týmy předváděly na ledě. Bruslit oba týmy umí, ale to je asi tak všechno...

Další třetina začne přibližně v 16:20.

20:01

21:16
    Ufa se celkem krkolomně dostává do útočného pásma.

21:38
    Opět je to ale o souboji u mantinelu, do předbrankového prostoru se hráči dostávají sporadicky.

22:18
    CSKA je pod tlakem při rozehrávce a je to znát, domácí těžko přechází přes červenou čáru.

23:25
    Špatná přihrávka zpoza branky a CSKA přichází o útočné pásmo.

23:46
    Několik střel Andrej Karejev (Ufa) pouze vyrazil před sebe, toho by mohli domácí využít k nějakým dorážkám, což se zatím neděje.

24:47
    Michail Pašnin (CSKA Moskva) uspěl v souboji za vlastní brankou, domácí se dostali ze třetiny.

25:50
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, ale znovu z toho nic není.

26:43
    Nadějný průnik Konstantina Okulova (CSKA), po levé straně, který vypálil, ale trefil jen dobře postaveného Karejeva.

27:20
    CSKA to zkouší střelami z dálky, před branku Karejeva se domácím zatím vůbec nechce.

27:42
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., hákování).

27:53
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Konečně se také někdo vydal před branku a hned je z toho gól! Andrej Karejev (Ufa) opět jen vyrazil puk před sebe a za jeho záda ho poslal před brankou stojící GREG SCOTT. Asistence: Sergej Tolčinskij a Alexej Marčenko.
    27:53 Greg SCOTT - 1:0

28:38
    Ofsajd CSKA, rozhodčí přerušují hru a vykazují domácí ze třetiny Ufy.

29:01
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., hákování).

29:30
    Ufě se zatím nepodařilo dostat do třetiny CSKA.

30:03
    Až v tuto chvíli se Ufa usadila ve třetině soupeře.

31:01

31:40
    Ufa svou přesilovou hru nezvládla, CSKA je po prvním gólu na koni.

31:50
    Andrej Karejev (Ufa) opět pouze vyráží střelu před sebe, hodně nejisté zákroky hostujícího gólmana.

32:38
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., podrážení).

32:58
    CSKA opět od úvodních vteřin v útočném pásmu, dočkáme se druhého gólu?

33:32
    Bránící hráč Ufy nyní sáhl hokejkou do přihrávky soupeře a dostal puk ze třetiny.

34:08
    Poslední půl minuta z přesilové hry CSKA, které se stále drž v útočném pásmu.

34:27
    Hosté dostávají puk ze třetiny a toto oslabení pravděpodobně přečkají bez inkasovaného gólu.

34:38

35:30
    CSKA pokračuje v tlaku, Ufa se urputně brání.

36:31
    Pouze na zakázané uvolnění posílají nyní bránící se hosté puk, hra se tak vrátí před Karejeva.

37:31
    Icing odpískán také domácím, vhazovat se bude po pravici Sorokina.

37:48
    Klas Dahlbeck (CSKA Moskva) bojuje ve své třetině u mantinelu, počíná si velmi dobře.

38:10
    Hosté se ale i tak drží v útočném pásmu.

38:38
    Jenže hostům se v útočném pásmu vůbec nedaří, do koncovky se Ufa dostává velmi sporadicky, je to i díky dobré defenzivní práci CSKA.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

CSKA těsný náskok v závěru druhé dvacetimiuntovky v pohodě udrželo, Ufa toho moc v této části zápasu nepředvedla. Hostům nepomohla ani přesilová hra, CSKA dobře brání a i proto se zatím Sorokin může pyšnit čistým kontem.

Další třetina začne přibližně v 17:10.

40:01

40:46
    CSKA s pukem ve středním pásmu, nahození do třetiny soupeře znamená jen odevzdání puku.

41:55
    Philip Larsen (Ufa) pálí z voleje, jeho pokus z levé strany ale končí pouze vedle branky Sorokina.

42:34
    Závar před brankou Ufy, odkud se puk ale dostal za branku, tam hrají hosté.

42:56
    Ufa vstoupila aktivně do třetí třetiny, nyní ale špatně rozehrává a je pískán icing.

43:43
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 2 min., držení).

43:48
    Joonas Kemppainen (Ufa) vyhrál důležité vhazování ve třetině soupeře.

44:27
    CSKA se ale dobře brání a zatím se domácím daří vyhazovat puky ze třetiny.

45:10
    Přesilová hra Ufy, to je zatím jedno velké trápení, tak snad nyní se hosté udrží ve třetině soupeře.

45:43

46:42
    Po reklamní přestávce se vhazuje ve třetině Ufy, po levici Karejeva.

46:44
    Maxim Šalunov vyhrál vhazování, puk poslal za sebe, odkud švihem vypálil pohotově KONSTANTIN OKULOV a puk končí v brance! Asistence: Maxim Šalunov.
    46:44 Konstantin OKULOV - 2:0

47:30
    Nahozený puk v podání Ufy, hosté se pak k němu opět dostali a mohou zaútočit.

48:05
    Ne, Ufa je doslova bezradná v útočné fázi. Když už se hosté dostanou do zakončení, netrefují ani branku, Sorokin moc práce nemá.

49:07
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Blažijevskij – 2 min., vysoká hůl).

49:25
    CSKA vyhazuje puk z vlastní třetiny, Ufa to musí zkoušet znovu.

50:00
    Je před námi posledních deset minut třetí třetiny, možná i celého zápasu, vzhledem k útočné nemohoucnosti Julajeva Ufa.

50:21
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) sráží střelu od modré vedle své branky, CSKA se musí i nadále bránit.

50:40
    V tuto chvíli dostávají domácí puk z pásma a rychle střídají.

51:07

51:48
    Jegor Dubrovskij (Ufa) se dostal do třetiny soupeře po levé straně, pak ho ale obránce odstavil od puku.

53:18
    CSKA v útočném pásmu, dělovka Nikity Nestěrova od modré, jeho pokus ale zablokoval obránce Ufy.

53:55
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., nesportovní chování).

54:18
    Ufě se nepodařilo dostat puk ze třetiny, CSKA útočí.

54:40
    Až nyní hosté vyhazují přes všechny čáry a bleskově střídají.

55:15
    CSKA opět v útočném pásmu, Ufa má velké problémy při tomto oslabení.

55:55

56:36
    Hosté dokázali dopravit puk do branky poté, co se Linus Omark přihnal z levé strany k brance CSKA a poslal puk za záda Sorokina. Rozhodčí ještě celou situaci posuzují přes video, zda všemu nepředcházel ofsajd na modré čáře... a závěr je tady – gól neplatí pro ofsajd!

57:06
    Otřesení hosté dostávají zřejmě zlomový gól, kdy Andrej Karejev (Ufa) opět neudržel puk, ten si znovu sebral LINDEN VEY, který poté neomylně zavěsil pod horní tyčku, přesouvající se Karejev neměl šanci zasáhnout. Asistence: Klas Dahlbeck.
    57:06 Linden VEY - 3:0

57:20
    Bezradní hosté budou chtít zápas již jen nějak dohrát se ctí, hlavně nedostat další góly.

58:13
    Puk míří ze třetiny Ufy až za branku CSKA, není to zakázané uvolnění, domácí musí hrát.

58:42
    Kirill Kaprizov (CSKA Moskva) nahazuje kotouč do třetiny Ufy a domácí střídají, to jim již stačí.

59:15
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu, o vítězi je již rozhodnuto.

Je konec, CSKA Moskva vítězí i v dalším zápase a drží zajímavou sérii neporazitelnosti, naproti tomu Ufa opět prohrává. Dnes naprosto zaslouženě, hosté nepředvedli v podstatě vůbec nic, byl to velmi slabý výkon směrem dopředu, není divu, že Sorokin (CSKA) v pohodě udržel čisté konto.

Československá stopa v utkání
    Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

CSKA Moskva: 31

Salavat Julajev: 27.

Dnešní utkání sledovalo 10 765 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:49:59)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 28. Scott (Tolčinskij, Marčenko), 47. Okulov (Šalunov), 58. Vey (Dahlbeck)

Rozhodčí: Gofman, Odinš – Šalagin, ŠIšlo

Diváci: 10 765