Chabarovsk – Barys 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Minsk – Viťaz 0:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Riga – Kazaň 1:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Spartak Moskva
Pondělí 10.12.2018, 15:00 • Uralec Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Spartak Moskva. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Spartaku, který vyhrál 4:3 po prodloužení. Dnes se ovšem bude hrát v Uralec Aréně v Jekatěrinburgu. Úvodní buly je naplánováno na 15:00.

Avtomobilist Jekatěrinburg je momentálně ve Východní konferenci na prvním místě s šedesáti jedna body a skóre 124:70. V posledním zápase přivítal na svém ledě Kunlun, se kterým si ovšem poradil a vyhrál 5:3. Nejproduktivnějším hráčem Jekatěrinburg, ale také celé KHL je se čtyřiceti osmi body Dawes.
    Spartak Moskva je aktuálně v Západní konferenci na páté příčce se čtyřiceti dvěma body a skóre 96:91. V posledním zápase zavítal na led Magnitogorsku, odkud si ovšem odvezl prohru 3:7. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti šesti body Chochlačov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – I. Višněvskij, Gurkin, Mišarin, Alexej Vasilevskij (A), Mamkin, D. Bodrov (A), Pereljajev, Ljamin – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré, Česalin – Chripunov, Kučerjavenko, A. Garejev – Rassejkin, Torčeňuk, Obidin.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – D. Višněvskij, Kutějkin (A), Grišin, Dyblenko, Kalinin (C), Provolněv, Kulik – Zubov (A), Karsums, Daugavinš – Fjodorov, R. Hanzl, Chochlačov – Maxwell, Nikoncev, Leščenko – Kruženkov, Cyplakov, A. Voronin – Truňov.

Rozhodčí: Anton Kislov, Anton Lavrentyev – Ilnur Galimov, Maxim Stroganov.

00:01

00:52
    Jekatěrinburg se sice dostal dopředu, ale tam nedokázal nic velkého vymyslet.

01:16
    Spartak pouze zatím vyhazuje kotouče ze své třetiny a tlak domácích je od úvodního buly velký.

01:39
    Arťom Garejev se snažil zakončit do odkryté svatyně, ale ztratil rovnováhu a nic nebezpečného tak z toho nebylo.

02:47
    Tentokrát si už hostující celek poradil s útokem soupeře, ale zatím se nemůže dostat do útočného pásma.

03:38
    Zatím je k vidění aktivní hokej, ale momentálně se hraje především ve středu hrací plochy beze střel.

04:18
    Georgij Mišarin vypálil ránu od modré, ale ta skončila pouze v lapačce Júliuse Hudáčka.

05:00
    A nyní zase musel být ve střehu český brankář na domácí straně Jakub Kovár, jenž si rovněž poradil se střelou Arťoma Fjodorova.

05:39
    Nyní přišel pouze ofsajd domácích a následuje tak buly ve středním pásmu.

06:05
    A opět si Jekatěrinburg nepohlídal přechod přes modrou čáru a je z toho tak další ofsajd.

06:36
    Spartak se dostal po levé straně, až ke střele, ale s tou si opět poradil Jakub Kovář.

07:02
    Andrej Kutějkin si udělal místo a vyprodukoval nebezpečnou střelu k pravé tyči, ale tu vyrazil Kovář.

07:58
    Stéphane Da Costa se dostal po pravé straně do zakončení, ovšem Július Hudáček byl připraven i tentokrát.

08:22
    Následně se pro změnu na druhé straně dostal Spartak do šance, ale Maxim Cyplakov nedokázal ani z dorážky překonat Jakuba Kováře.

09:36
    Zápas je od začátku velice vyrovnaný, tak jak se očekávalo a poslední minuty má o něco více ze hry Spartak, ale Jakub Kovář si zatím poradil s každou střelou.

09:47
    Nyní se navíc Avtomobilist dopustil ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

10:39
    Spartak si lehce poradil s útočným snažením soupeře a vyvezl tak kotouč po levé straně.

11:10
    Vjačeslav Leščenko se dostal dopředu po levé straně, ale střela z jeho hole nakonec nepřišla.

12:35
    Bohužel poslední minuty schází zápasu především střely na branku a také by utkání rozproudila vstřelená branka.

13:42
    Jekatěrinburg držel kotouč ve svém pásmu, ale následně přišla jen nepovedená dlouhá přihrávka a k puku se tak dostal Spartak.

14:33
    Hosté se dostali, až ke střele na Jakuba Kováře, ovšem ten si s pokusem od modré čáry lehce poradil.

15:00
    Jekatěrinburg se nyní dostal do dvou solidních šancí, ale Július Hudáček si tentokrát skvěle poradil.

15:54
    Tentokrát skončil kotouč jen na střídačce Jekatěrinburg a bude z toho buly ve středním pásmu.

16:53
    A další šance domácích, ale ani tentokráte to není gól! Hudáček pustil kotouč ze své výstroje po střele z pravé strany, ale následná dorážka domácího hráče jen proletěla brankovištěm!
    16:53 Jekatěrinburg neproměnil tuto šanci v branku.

17:40
    A tentokráte musel zasahovat na druhé straně Jakub Kovář, ale ten si s tímto pokusem poradil suverénně.

18:45
    Spartak drží kotouč na své polovině, ale zatím se nemůže dostat přes polovinu hrací plochy.

19:42
    Posléze se Jekatěrinburg vydal do posledního útoku, ale ten pravděpodobně nic velkého nepřinese.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce a branky jsme se bohužel v tomto vypjatém zápase nedočkali. Od začátku je utkání velice vyrovnané. V 17. minutě měli domácí největší šanci v první třetině, ale ani tu neproměnili. Následné dvě periody tak budou ještě velice zajímavé.

20:45
    Jekatěrinburg stejně jako v první, tak i do této třetiny vlétl, ale následné střely zatím míjí branku Spartaku.

21:31
    A opět se dostali ke střele hráči Avtomobilistu, ovšem Július Hudáček si připisuje jen další úspěšný zákrok.

22:25
    Nyní to zkoušel Andrej Obidin, ale Július Hudáček si připsal další zákrok, tentokráte proti střele z pravé strany.

23:55
    Obrana domácího celku zabránila Spartaku vystřelit na branku a Jekatěrinburg tak může jít dopředu.

24:34
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Truňov – 2+2 min, vysoká hůl).

24:45
    Jekatěrinburg má nyní velkou možnost se dostat do vedení, jelikož bude hrát čtyř minutovou přesilovou hru.

25:37
    Zatím se ale přesilovka domácím příliš nedaří, jelikož se Spartak lehce dostává ze svého pásma.

25:55
    Nyní už Avtomobilist sevřel soupeře, ale zatím si pouze přihrává.

26:16
    Posléze přišla rána, která ale letěla jen vedle hostující svatyně a Július Hudáček tak nemusel zasahovat.

26:37
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Nyní už je to gól a domácí tak využívají přesilovou hru! ALEXEJ VASILEVSKIJ vypálil z první od modré prudkou ránu po ledě k levé tyči a Július Hudáček byl krátký. Asistence: Arťom Garejev.
    26:37 Alexej VASILEVSKIJ - 1:0

27:05
    Jekatěrinburg pokračuje v přesilové hře, ale tentokrát skončil puk jen mimo hrací plochu.

27:52
    Nigel Dawes se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale puk tentokrát skončil jen v lapačce Júliuse Hudáčka.

28:34

28:43
    Domácí sice dávají gól, ale ten není uznán! Stěpan Chripunov se dostal do zakončení po přihrávce Garejeva, ale po přezkoumání videa ho rozhodčí pravděpodobně kvůli kopnutí neuznali!
    28:43 Neuznaná branka Jekatěrinburgu.

28:43
    Následuje tak buly ve středním pásmu.

29:41
    Nyní se Spartak provinil pouze zakázaným uvolněním a hra se tak přesune před bránu Júliuse Hudáčka.

30:00
    Polovina základní hrací doby je u konce a Jekatěrinburg stále vede těsně 1:0, ovšem utkání je velice vyrovnané.

30:32
    Nyní se domácí dostali opět do zakončení, ale to skončilo i tentokrát jen na zákroku Hudáčka.

31:54
    Spartak zkouší něco vymyslet, ale nemůže se dostat do útočného pásma na nějakou delší dobu.

32:26
    Tentokrát už hosté obsadili pásmo soupeře a budou hrát přesilovou hru, ovšem ještě to zkouší v šesti.

32:57
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).

33:28
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny a Spartak tak musí z útočného pásma ven.

33:49
    Posléze se hosté dopustili dokonce ofsajdu a přesilovka se tak Spartaku zatím moc nedaří.

34:25
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté se nakonec dočkali a srovnávají na 1:1 v přesilové hře! Kaspars Daugavinš to nejprve zkusil z pravé strany, s jeho pokusem si Jakub Kovář poradil, ale na dorážku ILJI ZUBOVA už nestačil. Asistence: Kaspars Daugavinš.
    34:25 Ilja ZUBOV - 1:1

35:05
    Domácí se neprocpali dopředu středem hrací plochy a na druhou stranu tak může jít Spartak.

35:59
    Domácí si berou vedení zpět na svou stranu a jdou tak znovu do vedení! FRANCIS PARÉ si najel z levé strany na střed a posléze vypálil mezi betony Hudáčka. Asistence: Ivan Višněvskij.
    35:59 Francis PARÉ - 2:1

36:51
    Spartak se snaží odpovědět, ale domácí se vysvobodili ze svého pásma.

37:16
    Skvělý zákrok Jakuba Kováře, který nyní podržel domácí mužstvo, když betonem vyrazil kotouč!
    37:16 Fantastický zákrok Jakuba Kováře.

38:06
    Opět je u kotouče hostující mužstvo, ale nemůže se dostat ke střele.

38:38
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Truňov – 2 min., sekání).

39:11
    Hosté se i v oslabení dostali ke střele z levé strany, ale s tou si poradil Jakub Kovář.

39:41
    Pokus domácího hráče od modré skončil jen vedle hostující svatyně.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá perioda je u konce a tentokrát jsme se už gólů dočkali a Jekatěrinburg vede 2:1. Ve 27. minutě využil přesilovou hru Alexej Vasilevskij a poslal domácí do vedení. Ve 29. minutě se trefil Stěpan Chripunov, ale jeho gól nakonec nebyl uznán. Ve 35. minutě získal Spartak přesilovou hru, ve které srovnal stav zápasu Ilja Zubov. Ovšem hosté ve vedení moc dlouho nebyli, jelikož o minutu později vrátil vedení na domácí stranu Francis Paré.

40:54
    Jekatěrinburg se nyní dopustil pouze zakázaného uvolnění a následuje tak vhazování v pásmu domácích.

41:35
    Domácí se dostali do dobré šance, ale Július Hudáček nakonec přikryl kotouč svou lapačkou.

42:37
    Spartak se nyní dostal do šance, ale Jakub Kovář si připsal úspěšný zákrok.

43:26
    Momentálně je hra opět vyrovnaná a Jekatěrinburg se snaží držet kotouč co nejdál od své brány.

44:18
    Spartak ale následně získal opět kotouč na své hole, ale následně nic nevymyslel směrem dopředu.

44:55
    Kovář pomohl svému týmu při rozehrávce a následně se tak ke kotouči dostal Avtomobilist.

45:41
    Střelu od modré čáry Július Hudáček viděl a také si s ní poradil bez problémů.

46:58
    Střela domácího hráče z levé strany skončila jen vedle hostující svatyně.

47:56
    Hra zatím ve třetí dvacetiminutovce není moc pohledná a domácí mužstvo hraje to co potřebuje a především se soustředí na svou defenzívu.

48:20
    Následně přišlo jen zakázané uvolnění ze strany Spartaku a následuje tak buly před bránou Júliuse Hudáčka.

49:30
    A opět následuje buly v pásmu Spartaku.

49:43
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení a tento gól může být zlomový! Hostující obránce udělal velkou chybu, když ztratil kotouč na své modré čáře a Jekatěrinburg se tak dostal do šance, ve které Kučerjavenko poslal kotouč na pravou stranu, kde jej vrátil před prázdnou bránu Chripunov a následně tak zakončil z bezprostřední blízkosti do prázdné svatyně ARŤOM GAREJEV. Asistence: Stěpan Chripunov a Alexandr Kučerjavenko.
    49:43 Arťom GAREJEV - 3:1

50:15
    Spartak se dostal do velmi dobré šance, ale Jakub Kovář opět podržel svůj tým.

51:07
    A nyní se do zakončení dostal Alexandr Chochlačov, ovšem fantastický Jakub Kovář předvedl další parádní zákrok!

52:22
    Hosté se snaží něco vymyslet, ale domácí Jekatěrinburg už nebude chtít ztratit dvougólový náskok.

53:04
    Hosté se sice dostali, až před bránu soupeře, ale tam zakončení nepřišlo.

53:33
    Následně se vydal do útoku na druhé straně Anatolij Golyšev, ale ani ten se neprosadil.

54:00
    Jakub Kovář jen zkontroloval, kde se nachází kotouč po zakončení Vjačeslava Leščenka.

54:55
    Avtomobilist bezpečně drží kotouč na svých holích a nikam nespěchá.

55:47
    Domácí se sice dostali do pásma soupeře, ale tam se ke kotouči dostal soupeř.

56:10
    Posléze to Spartak zkusil po levé straně, ale domácí obránce včas zablokoval pokus o střelu.

57:02
    A opět přišla rána z hole hostujícího hráče, ale ta minula domácí svatyni a Spartak má čím dál větší tlak.

57:24
    Posléze skončil puk mimo hrací plochu a hra je tak pozastavena.

57:49
    Je rozhodnuto! Domácí totiž jdou už do tříbrankového vedení. Mamkinova rána sice byla zblokována Hudáčkem, ale na dorážku NIGELA DAWESE už hostující brankář nestačil. Asistence: Michail Mamkin a Denis Bodrov.
    57:49 Nigel DAWES - 4:1

58:53
    Spartak se sice snaží, ale z dnešního zápasu bod nevytěží.

59:25
    Nyní se hraje v pásmu Spartaku, kde se bojuje o kotouč.

Statistiky ve třetí třetině:

Branky: 2:0
    Střely na branku: 12:9
    Zblokované střely: 2:2
    Vyhrané buly: 13:7
    Bodyčeky: 0:6

Je konec. Jekatěrinburg dnes zvítězil v důležitém zápase se Spartakem jasně 4:1.
    Od začátku je utkání velice vyrovnané. V 17. minutě měli domácí největší šanci v první třetině, ale ani tu neproměnili.
    V 50. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Arťom Garejev, který neměl problém z bezprostřední blízkosti zakončit do prázdné svatyně. V 58. minutě se prosadil také Nigel Dawes a domácí tak vyhráli 4:1.

Statistiky utkání:

Branky: 4:1
    Střely na branku: 31:25
    Zblokované střely: 12:10
    Vyhrané buly: 28:27
    Bodyčeky: 11:12

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:24:11)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 27. Alexej Vasilevskij (A. Garejev), 36. Paré (I. Višněvskij), 50. A. Garejev (Chripunov, Kučerjavenko), 58. Dawes (Mamkin, D. Bodrov) – 35. Zubov (Daugavinš)

Rozhodčí: Anton Kislov, Anton Lavrentyev – Ilnur Galimov, Maxim Stroganov