Kometa Brno – Pardubice 2:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:0, 1:1, 1:0 - N 0:0 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Středa 12.12.2018, 18:30 • DRFG arena • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pardubic, který si z Brna odváží nakonec bod útěchy. Já se s vámi pro dnešek loučím a z Brna přeji příjemný zbytek dnešního večera. (20:52:27)

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení rozhodnutí o bonusovém bodu navíc nepřineslo, po krátké upravě ledu tak dojde na samostatné nájezdy.

64:18
    Kadlic nyní v jízdě obdržel kotouč a směřoval jej mezi Nečasovy betony, také pardubický brankář nadále působí spolehlivým dojmem.

63:49
    Pardubice nyní s kotoučem v útočném pásmu, rána Blažejovi však vůbec nesedla, přesto Východočeši nadále drží puk.

62:56
    Na druhé straně Minárik chystal příležitost pro Kunce, ale v předbrankovém prostoru jej nenašel.

62:16
    Pardubice nyní v brankové příležitosti, Rozlílek poslal kotouč zpoza branky na hůl Bucka, ten však trefil pouze beton brněnského brankáře.

61:31
    Pochobradský se dostal ke střele, ale ta nijak nemohla vyvézt z míry pozorného brankáře Micku.

61:13
    Obrany jsou zatím pozorné, hraje se převážně ve středním pásmu.

60:09
    Po úvodním vhazování nebylo dlouho jasné, kdo jej vyhrál, kotouč se zastavil ve středovém kruhu, kde se o něj sváděl tuhý boj, nakonec se puk dostal na hole brněnských hráčů.

60:01

Základní hrací doba je minulostí. Domácí Kometa si z dnešního utkání odnese minimálně tříbodový zisk. Zda přidají domácí i bonusový bod navíc nebo si Pardubice povezou domu alespoň bod útěchy, o tom rozhodne pětiminutové prodloužení případně samostatné nájezdy.

59:48
    Pardubice odvolaly brankáře, jejich útočná akce však nyní končí postavením mimo hru.

59:31
    Pardubice kompletní.

59:09
    Pardubice se zatím dobře brání a Kometu nepouštěji do možnosti kombinace v útočném pásmu.

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:05
    Pardubice blízko srovnání ve vlastním oslabení! Brněnská obrana opomněla hostujícího Cháru, který se dnes podruhé hnal osamocen na brankáře Micku, ani tentokrát jej však nedokázal prostřelit!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31
    Pardubice se ovšem budou nyní bránit, dvě minuty za sevření kotouče rukou fasuje Filip Koffer.

57:15
    Pardubice byli blízko vyorvnání, Koffer přihrál kotouč Rohlíkovi, jenž ještě vylepšil pozoci pro Rozlílka, tomu se však nepodařilo kotouč usměrnit za záda brankáře Micky, krušnou chvíli brněnská obrana v čele se svým brankářem ustála.

56:34
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nyní se ovšem Kometě podařilo vyrazit do rychlého protiútoku, který končí v pardubické brance! Snášel poslal kotouč Kadlicovi, jenž jej v útočném pásmu předložil MICHALOVI KUNCOVI, ten jeho nabídku zužitkoval přesnou střelou z voleje. Asistence: Vojtěch Kadlic, Stanislav Snášel.

56:22
    Pardubicím se nyní daří držet Kometu na uzdě, ta se nemůže dostat z vlastního pásma.

55:14
    Další střelecký pokus Pardubic, z pravého kruhu pálil Koffer, trefil připravenou vyrážečku brankáře Micky.

54:34
    Pardubičtí hned při první příležitosti zahrozili, do mezikruží si s kotoučem najel Pochobradský, Micka vyrazil.

54:19
    Pardubice hrají v plném počtu.

54:11
    Kometa se nyní vlastní vinou připravuje o pobyt v útočném pásmu.

53:40
    Kowalczyk vypálil z voleje a trefil Nečase do masky, pardubický brankář však přerušení nežádá a Kometa pokračuje v náporu.

53:13
    Pardubicím se podařilo osovobodit a Kometě se momentálně nedaří přechod přes střední pásmo do útočné třetiny.

52:44
    Kometa byla blízko vedoucí brane, po ráně Kučeříka dorážel Krejčí, ale odkrytou branku minul!

52:19
    Nyní si přesilovou hru zahraje Kometa, dvě minuty za krosček, tak zní verdikt pro pardubického Daniela Blažeje.

51:53
    Kometa hraje v plném počtu.

50:56
    Po přirhávce od Ledera pálil ostře Tobiáš, Micka puk vyrazil a ten se následně svezl po mantinelu až do středního pásma.

50:18
    Antoníček vedl kotouč do útočného pásma po pravém křídle a předložil jej do předbrnakového prostoru Rozlílkovi, ten z voleje okamžitě mířil na brněnskou branku, avšak puk se svezl těsně kolem brankové konstrukce!

50:01
    Kometa se hned v úvodu oslabení osvobozuje.

49:53
    Komplikace pro Kometu, domácí hráli v šesti, čehož si rozhodčí dokázali všimnout a domácí lavici trestají dvouminutovým trestem, ten odsedí Stanislav Svozil.

49:43
    Pardubická obrana musí zvýšit pohotovostní stupeň, útočné vpády Komety jsou čím dál častější.

48:42
    Na druhé straně si další úspěšný zákrok připisuje také brankář Micka, když zneškodnil střelu v podání Trejbala.

48:02
    Brno operuje v útočném pásmu, Popelka nyní poslal kotouč do mezikruží, odkud pálil Malý, Nečas musel pohotově vyrazit svým betonem.

47:26
    Brňané jsou v posledních okamžicích aktivnějším týmem, daří se jim více držet kotouč na holi a jejich pobyty v útočné třetině se prodlužují.

46:58
    Koffer při snaze proniknout do obranného pásma Brna troskotá na zodpovědném přístupu domácích hráčů, Kometa je opět na kotouči.

45:52
    Krejčí si nyní zformoval kotouč ke střele, mířil mezi betony brankáře Nečase, ten však včas zaklapl a kotouč míři mimo pardubickou branku.

45:06
    Znovu se o kotouč bojuje v neutrální zóně, oba celky jakoby čekaly na zaváhání toho druhého.

44:15
    Zakázané uvolnění Pardubic, hra se stěhuje před Nečase.

43:52

43:44
    Až nyní se Pardubice usadily v útočném pásmu a k jedovaté střele se dostal Jelínek, jeho projektil ztlumil až brankář Micka ve své výstroji.

43:16
    Východočechům se v početní výhodě nedaří ani rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

43:03
    A znovu kotouč míří až k Nešasovi, Pardubice se zatím k ničemu nedostaly.

42:41
    Kometa vyhazuje.

41:52
    Přesilová hra pro Pardubice, dvě minuty za podrážení fasuje Jakub Brabenec.

41:32
    Ze středního pásma se po levém křídle vydal vstříc brněnské brance Trejbal, jeho rána však Micku nijak nerozhodlila a brněnský brankář kotouč vyrazil.

40:40
    A na druhé straně rychlý přechod do pásma, Rozlílek vyzval ke střele Rohlíka, také brněnský brankář předvedl pohotový zákrok.

40:15
    Třetí třetina začala souhrou Minárika s Krejčím, druhý jmenovaný vypálil z levého křídla, Nečas musel použít svou vyrážečku, aby odvrátil kotouč od své branky.

40:01

Druhá třetina přinesla bojovný hokej. Ve zběsilém tempu dokázaly skóre otevřít Pardubice, když přesilovou hru využil Rozlílek. Kometu ovšem inkasovaná branka rozhodně nepoložil a dál kladla soupeři velký odpor. Vyrovnat se Brňanům podařilo ve vlastním oslabení, když samostatný únik proměnil Matula. Více než hokejové krásy přináší toto utkání maximální bojovnost obou celků, vítězem se dnes stane ten tým, který to bude chtít víc. Třetí třetina odstartuje v 19:59.

40:00

38:50
    Nyní úřadovaly v útočném pásmu Pardubice a rána v podání Hrádka byla sice nepříjemná, ale Sedláček ji dokázal zpacifikovat a vyrazit.

38:14
    Kometa se na chvíli usalida v útočném pásmu a kombinaci zakončoval střelou od modré čáry Sedláček, Nečas ovšem kotouč dokázal ve skrumáži najít a pohodlně jej zachytil.

37:14
    Nyní se ovšem za pardubické linie dostal s kotoučem Meluzin, najel si do střelecké pozice, ale na Nečase nevyzrál.

36:43
    Znovu jsme svědky bojovného hokeje ze strany na stranu, obrany musejí být pozorné.

35:59
    Lederovo zakončení končí v lapačce brankáře Micky, značně unavená pětice brněnských hráčů odchází střídat.

34:55
    Na závěr povedeného oslabení ještě vyhodil kotouč Mlčák a Kometa se tak může zformovat do hry v plném počtu hráčů.

34:16
    Kometa srovnává ve vlastním oslabení! Rohlík přišel o kotouč ve středním pásmu a toho využil Malý, když do samostatného úniku vyslal JAKUBA MATULU, jenž byl sice faulován, ale i v pádu dokázal bekhedovým zakončením nad vyrážečku překonat pardubického brankáře. Asistence: Jakub Malý.

33:46
    Mlčák osvobozuje Brno.

33:12
    Trejbal to zkusil zpoza branky, Micka si však na jeho úmysl počíhal a prostor u bližší tyče ucpal.

32:58
    Kometa se bude muset znovu bránit početní výhodě soupeře, menší trest fasuje Stanislav Svozil, dvě minuty podrážení.

32:29
    Kometa blízko vyrovnání, zpoza branky poslal kotouč do mezikruží Kunc, kde si jej zpracoval Kadlic a z otočky zkusil zavěsit bekhendem, brankář Nečas byl ovšem připraven a kotouč ukryl ve své lapačce.

31:52
    Pardubice se znovu hnaily do útočného pásma, tentokrát však kombinaci nevytvořily.

30:28
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice využívají přesilovou hru a otevírají skóre dnešního zápasu! Východočeši nyní předvedli tlak do brány, nejprve se snažil překonat pardubického brankáře Antoníček, jeho střelu však Micka vyrazil a z dorážky to zkoušel Rohlík, když se ani jemu nepovedlo Micku překonat, přijel dílo dokonat VÍT ROZLÍLEK. Asistence: Ondřej Rohlík, Petr Antoníček.

30:21
    Možnost pro Pardubice, dvě minuty za krosček fasuje domácí obránce Radek Kučeřík.

30:03
    Svozil nyní napálil kotouč od modré čáry, Nečase jej dokázal zastavit, ale chvíli si vůbec nebyl jistý, kde s puk nachází, toho se snažil využít Krejčí, ale než mohl z této situace těžit, dokázal se pardubický brankář zorientovat a hru přerušil.

29:41
    Hra je značně neuspořádaná, k vidění je divoký hokej bez větších brankových příležitostí, nyní kotouč po několika soubojích končí mimo ledovou plochu.

28:59
    Styl tam a zpátky nadále pokračuje, nyní se do útočného pásma dostala Kometa a kombinaci střelou od modré čáry zakončil Mlčák, Nečas nalezl kotouč mezi svými betony.

28:00
    Kučeřík ve středním pásmu vystihl pardubickou rozehrávku a uvolnil Kadlice, ten však neměl dostatečnou rychlost na únik, a tak napřáhl z hranice levého kruhu, jeho dělovou ránu Nečas úspěšně zneškodnil.

27:22
    Po dlouhé době se přerušuje, na vině je sražený kotouč do ochranné sítě po střeleckém pokusu pardubického Ledera.

26:10
    Kometa nyní měla největší příležitost v dnešním utkání! Brabenec ve středním pásmu zachytil kotouč a postupoval do přečíslení společně s Popelkou, druhý jmenovaný obdržel přihrávku a zakončil, celá akce ztroskotala na pohotovém betonu brankáře Nečase!

24:48
    Utkání se hraje v rychlém tempu, zbytečně se nepřerušuje, avšak nepřesnost v kombinacích zůstává.

23:55
    Slibná příležitost Pardubic, ve středním pásmu se kotouč odrazil od mantinelu k Pochobradskému, jenž nechal za zády brněnského obránce a upaloval směrem k Mickovi, zkoušel jej překonat střelou nad lapačku, ale brněnský brankář dokázal zachovat klid a šanci zneškodnit, k dorážce se ještě dostal Rouha, ale byl už v příliš ostrém úhlu na to, aby jeho dorážka skončila v brněnské brance.

22:54
    Opět jsme svědky mnoha soubojů o kotouče, ani jednomu z celku se nedaří kombinovat, což vede k aktuální nezaměsnanosti obou brankářů.

21:59
    Opět neúspech Pardubic při snaze vymanit se z obranného pásma, vhazuje se před Nečasem.

21:33
    Rozehrávka se však Východočechům nedaří, puk končí na zakázaném uvolnění.

21:20
    Pardubice se nyní dobře vypořádaly s pobytem brněnských hráčů v obranném pásmu a chystají se rozehrát.

20:28
    Druhá třetina odstartovala, oba soupeři se na sebe vrhli a výsledkem je mela o kotouč ve středním pásmu.

20:01

Skončila první třetina utkání DHL extraligy juniorů mezi Kometou Brno a Pardubicemi. V úvodní dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Více ze hry měla domácí Kometa, ale vážnější brnakové příležitosti se rodily na druhé straně. Pardubice byly nebezpečně zejména v brejkových situacích nebo v momentech, kdy se Kometě nedařil přechod do útočného pásma. Brankář Micka však zatím dokázal svůj tým podržet. Kometa si také vytvořila několik střeleckých pokusů, ale spolehlivým dojmem působí i brankář Nečas. Oba celky měli v úvodní třetině možnost zahrát si dvakrát v početní výhodě, ale červené světlo nerozsvítily. Druhá třetina odstartuje v DRFG areně v 19:14.

20:00

19:37
    Pardubice kombinují v obranném pásmu Komety, nejprve pálil od modré čáry Trejbal, branku však minul, po něm se v předbrnakovém prostoru zjevil Rohlík, ale ani dotřetice na pozorného Micku nevyzrál.

18:52
    Matula s Krejčím nyní dostali kotouč do obranné třetiny Pardubic, kde se snaží posbírat cenné vteřinky.

18:19
    Mlčák vystihl pardubickou kombinaci a osvobozuje svůj tým.

17:53
    Pardubice si podruhé vyzkouší početní výhodu, z týmu Komety Brno je vyloučen Stanislav Svozil menší trest za hákování.

16:58
    Kometa chybovala v přechodu přes střední pásmo a toho se snažil využít Chára, když zachytil kotouč a zcela osamocen putoval na brnkáře Micku, prostřelit se mu však brněnského brankáře nepodařilo, ten zlikvidoval už druhý samostatný únik hostů v první třetině!

16:15
    Koffer nyní směřoval kotouč před branku, kde byl postaven Nedelka, tomu se však nepodařilo puk ideálně zpracovat a propasírovat za záda brankáře Micku.

15:45
    Pardubice přečkaly i druhé oslabení a hrají v plném počtu.

15:19
    Snášel nyní dokázal výborně uvolnit Kowalczyka, mělo to však drobný háče, druhý jmenovaný byl v ofsajdu.

14:58
    Kučeřík nahazoval kotouč na pardubickou branku, kde číhal Svozil, ale nedokázal kotouč usměrnit za záda brankáře Nečase.

14:21
    Brnu se zatím přesilovka nedaří, po nepřesné rozehrávce je odpískán icing.

13:59
    Kometa hraje v plném počtu a startuje její zkrácená početní výhoda.

13:45
    Početní výhoda Pardubic je u konce, menší trest za hákování tak zní verdikt pro Václava Ledera.

13:18
    Pardubice zformované v útočném pásmu, od modré čáry pálil Antoníček, ale pro Micku nebyl žádný problém jeho střelu vyrazit, neboť brněnský brankář měl na jeho pokus luxusní výhled.

13:18

12:22
    Kometa zásluhou Kowalczyka vyhazuje.

12:01
    Přesilovou hru si tentokrát vyzkouší Pardubice, dvě minuty za podrážení fasuje Petr Krejčí.

11:42
    Minárik vlétl do útočného pásma a z levého křídla zkoušel Nečase překonat bekhendovou střelou, pardubický brankář opět úspěšně zasáhl a skóre je stále bezbrankové.

10:38
    Pardubice se zatím s vysokým herním tempem srovnávají dobře a Rozlílek nyní servíroval kotouč před branku, kde se jej za Mickova záda snažil usměrnit Antoníček, díky brněnskému brankáři neznamená tento rychlý brejk otevření brnakového účtu zápasu.

09:54
    Kometa nepřesná v rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

09:15
    Kometa usazena v útočném pásmu, od modré čáry to zkoušel obránce Kowalczyk, ale jeho pokus branku minul.

08:16
    Kometa zvýšila pohybovou aktivitu a Pardubice mají problémy s rozehrávkou ve vlastním pásmu, Brňané se po ztrátě kotouče ihned vrhají do soubojů, aby získali puk zpět na své hole.

07:10
    Brněnská obrana nyní při pardubickém přechodu do útoku opomněla hostujícího útočníka Rohlíka, ten se dnes podruhé v zápase dostal do slibné střelecké příležitosti, ale jeho bekhendové zakončení z mezikruží dokázal Micka pohotově vyrazit.

06:30
    Kometa nyní řádila v útočném pásmu, slibnou kombinaci domácích zakončoval Krejčí, Nečas znovu na místě.

06:04
    Na druhé straně se dostal do slibné pozice Meluzin, když se dokázal prodrat mezi bránicími hráči Pardubic a vystřelit, jeho ránu však Nečas dokázal úspěšně zastavit.

05:28
    Koffer nyní dokázal na modré čáře uvolnit Rohlíka, ten už měl před sebou pouze brankáře Micku, jeho zakončení však brněnský brankář vyrazil do ochranné sítě!

04:59
    Ve hře obou celků se při rovnoměrném počtu hráčů na ledě vyskytuje řada nepřesností, hraje se tak nahoru dolů bez střeleckých příležitostí.

04:04

03:44
    Mlčák nezpracoval na modré čáře kotouč ideálně a Kometa musí vyklidit útočné pásmo.

03:27
    Pardubicím se podařilo vyhodit.

03:18
    Kombinaci Brňanů se střelou od modré čáry snažil zakončit Kučeřík, jeho rána však byla sražena do ochranné sítě.

02:48
    Kometa je stále usazena v útočné třetině, ale do dalších střeleckých pokusů se zatím nedostala.

02:18
    Po přihrávce od Minárika se ke střele odhodlal Krejčí, brankář Nečas dokázal jeho pokus zpacifikovat a bude se vhazovat po jeho pravici.

02:04
    Kometa si zahraje přesilovou hru, dvouminutovým trestem za podrážení byl potrestán Dominik Dubovčí.

01:07
    Snášel zavážel kotouč do útočného pásma, hledal výhodně postaveného spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka byla zablokováná pozorným obráncem Nedelkou.

00:33
    Kometa vedla první útočnou akci, kterou zakončoval Minárik, brankář Nečas si připsal první úspěšný zákrok, když jeho střelu vyrazil.

00:03
    Utkání odstartovalo, na úvodním buly úspěšnější pardubický Pochobradský proti domácímu Minárikovi.

00:01

HC Kometa Brno: Micka (Vystavěl) – Fajmon, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Matula, Popelka, Snášel, Minárik, Meluzin, Krejčí, Malý, Kadlic, Brabenec, Kunc, Bartes.

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Vlk) – Dubovčí, Hrádek, Leder, Nedelka, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Bucek, Trejbal, Tobiáš.

Rozhodčí: Čuňočka – Urubčík, Kleprlík..

HC Dynamo Pardubice: Východočeši stihli v novém rozpoložení soutěže odehrát o jedno utkání navíc, ve kterém si připsali zisk pěti bodů. Pardubice nejprve v domácím prostředí přivítali soupeře z Moravskoslezského kraje. Proti Vítkovicím podlehli těsně 2:3, o den později mělo utkání podobný vývoj, tentokrát se v Pardubicích radoval Třinec po vítězství v základní hrací době 4:2, nicméně Východočeši urvali alespoň bod v samostatných nájezdech. První tříbodové vítězství vybojoval pardubický tým na vsetínském Lapači, když z ledu Valachů dovezl všechny body za vítězství 6:2.

HC Kometa Brno: Brňané stihli zatím odehrát pouze dvě utkání v rámci nadstavby. Svěřenci trenéra Zachrly cestovali na západ Čech, kde nejprve měřili síly z Plzní, které podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. O den později se Kometa přesunula do Litvínova. Severočechům se zatím nadstavba daří na výbornou, nejinak tomu bylo i s Kometou, ta cestovala domů na Moravu s porážku 2:6. Nyní chce Kometa ukořistit první vítězství a odpoutat se od předposlední pozice, na které je i díky dvouzápasovém manku oproti ostatním soupeřům.

Hezký den z Brna. Domácí Kometa se poprvé v rámci skupiny o umístění pro play-off představí na domácí půdě. V DRFG areně vyzve celek Pardubic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 35. Matula (Malý), 57. Kunc (Kadlic, Snášel) – 31. Rozlílek (Rohlík, Antoníček)