Česko U16 – Polsko U18 6:0 (kon.) | SR 18 – Maďarsko U18 3:4 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Maďarsko U18
Čtvrtek 13.12.2018, 18:00 • PSG aréna, Zlín • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště, na viděnou. (20:04:49)

Dnešní utkání je tedy u konce a šťastnější mohou být Maďarky, které ukořistily tři body. V závěrečné periodě nejprve navýšily své vedení po gólech Maji Ágnes Fecske a Kármen Kerekes, nicméně Slovenky ještě dokázaly odpovědět góly Romany Haluškové a Nikoly Nemčekové. V poslední minutě ještě měla šanci Nemčeková, která jela sama na brankářku, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

Dnešní utkání sledovalo 38 diváků.

59:57
    Tak to byla fantastická šance Slovenska na závěr zápasu! Nemčeková jela v posledních vteřinách sama na Szabó, pokusila se ji roztáhnout a zakončit mezi betony, ale místo tam nenašla! Čeká nás tak zřejmě poslední buly zápasu.

59:46
    Szeregély zamířila hodně mimo branku.

59:20
    Tak to je vážná komplikace pro slovenský tým. Nina Kučerová (SVK18) si musí odpykat dvouminutový trest za vražení na hrazení.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:07
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Domácím se přece jen podařilo dostat na kontakt! Proti střele Klimantové se ještě Szabó stačila fantasticky přesunout, ale v následném zmatku našla puk nejrychleji NIKOLA NEMČEKOVÁ.

58:55
    Vysokajová v pádu minula branku.

58:17
    Hajniková to zkusila z úhlu. Szabó byla pozorná.

58:03
    Střelu Kučerkové zblokovala hromada těl před brankou, ale puk i tak doskákal k Szabó. Ta ho ukryla pod lapačku.

57:49
    Kerekes přes celé hřiště jen o vlas minula branku! Píská se zakázané uvolnění.

57:26
    Střelu Kúbekové tečovaly její spoluhráčky jen mimo branku.

57:04
    Slovenky to zkusí bez brankářky!

57:04
    Oddechový čas pro domácí.

57:04
    Puk ale končí na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Szabó.

57:01
    Na Slovenkách jde vidět, jak jsou lačné po vyrovnání, ale Maďarky jim nedovolí usadit se v útočném pásmu.

56:15
    Dobošová jela dokonce sama na brankářku, ale ta byla i tentokrát pozorná.

55:47
    Ty se vzápětí dostaly do přečíslení dvou proti jednomu, ale Dobošovou vychytala Szabó.

55:29
    Ivády pouze nahazuje do útočného pásma. Tam budou první domácí hráčky.

54:52
    Matejková si sjela mezi kruhy, ale její pokus srazila bránící hráčka.

53:54
    Kerekes na sebe stáhla hru, sjela za branku a nabízela puk spoluhráčkám mezi kruhy. Ani jedna z Maďarek však na puk nedosáhla.

53:24
    Na druhé straně Zimková ukryla střelu z pravého kruhu do lapačky a přerušila hru.

53:08
    Halušková se prokličkovala až před branku, ale v poslední chvíli jí sjel puk z čepele!

52:29
    Na obou stranách se opět hromadí nepřesnosti. Ani jeden tým si nedokáže vypracovat příležitost.

51:28
    Szeregély vybojovala puk v útočném pásmu a jela sama na domácí brankářku, ale ta si její kličku do forhendu pohlídala.

50:58
    Na střelu Hajnikové Szabó vůbec neviděla, ale puk se od ní odrazil mimo branku!

50:11
    Domácí udeřilil dokonce při vlastním oslabení! Dobošová zakončila úspěšně střídání tím, že vybojovala puk za brankou soupeře a poslala ho mezi kruhy najíždějící ROMANĚ HALUŠKOVÉ, která už měla lehkou práci. Asistence: Tamara Dobošová.

49:58
    Dobošová vystihla přihrávku soupeřek a její spoluhráčky tak mohly vyhodit.

49:29
    Domácí posílají puk až za branku Maďarska.

48:52
    Také Maďarky teď předvedly důraz v brankovišti, ale Zimková si s jejich dorážkami poradila.

48:21
    Maďarky si navíc zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si opdyká Andrea Klimantová (SVK18).

47:59
    Opět bylo před hostující brankářkou pořádně dusno, ale ta stále drží pohodlný náskok svého týmu.

47:27
    Střelu Alžběty Šulikové vyrazila Szabó k Schredlové, která ale skákavý puk nedokázala dorazit.

47:01
    Hosté se osvobozují a odcházejí střídat.

46:38
    Kučerková od modré čáry minula branku.

46:00
    Hajniková orazítkovala pravou tyč!

45:44
    Nahození Vysokajové vyrazila Szabó jen před sebe. Jašková ale neprotlačila puk přes její beton.

45:22
    Nemčeková se rozjela do útočného pásma a Kármen Kerekes (HUN18) ji zastavila jen za cenu podražení.

44:16
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Na Slovensko se snesla lavina gólů. V přečíslení dvou proti jednomu vzala KÁRMEN KEREKES zakončení na svá bedra a střelou na bližší tyč navýšila vedení svého týmu už na tři branky! Asistence: Imola Horváth.

43:47
    Preisinger před sebou měla spoustu prostoru a tak si s pukem sjela na vrchol kruhů. Její střela ale skončila nad brankou.

43:10
    Ivády se do cesty připletl rozhodčí a tak ztratila rychlost. Proto jen nahodila za branku soupeře.

42:09
    MAJA ÁGNES FECSKE dostala puk na vrchol kruhů a propálila Zimkovou mezi betony. Asistence: Zsófia Pázmandi, Csenge Lázar.

41:48
    Pázmandi se s pukem zahnala za branku. Maďarsko ale aspoň drží útočné pásmo.

41:02
    Kerekesinu střelu Zimková vykopla betonem.

40:32
    Preisinger propadl puk na modré čáře, ale domácí toho nedokázali využít.

40:25
    Na druhou stranu se řítila Seregély. Zimková má puk pod lapačkou.

40:05
    Dobošová se ihned vrhla do útoku, ale její střela skončila nad brankou.

40:01

Hráčky už jsou na ledě a vyvrcholení dnešního souboje se blíží! Podaří se ještě Slovenkám zvrátit vývoj utkání?

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

Po druhé třetině vedou Maďarky těsným rozdílem 2:1, a to díky brance Kármen Kerekes, které se podařilo překvapivou střelou využít přesilovou hru. Slovensko bylo v dalších minutách opět o něco aktivnější, ale byly to Maďarky, kdo si po celou druhou třetinu tvořil více šancí. Nejvíce pak zatopily soupeři v závěru, kdy hrálo Slovensko přesilovou hru.

40:00

39:32
    Nemčeková ale zůstala u branky úplně sama! Její střelu mezi betony si však Szabó pohlídala.

39:24
    Kučerková se pokusila nabruslit si před branku, ale hostující obrana ji zastavila.

38:36
    Kreisz ze středního pásma prověřila Zimkovou.

38:14
    Slovensku se přechod do útočného pásma nepodařil. Maďarky opět posílají puk do bezpečí.

37:55
    Maďarky se i v početní nevýhodě dostaly k protiútoku. Zimková raději přerušuje hru.

37:40
    Nahození Laury Šulikové zastavila před brankou jedna z bránících hráček.

37:02
    V závěru třetiny čeká Slovensko další přesilovka. Dvě minuty za podrážení si odpyká Adél Márton (HUN18).

36:40
    Domácí šly do přečíslení dvou proti jednomu, ale Klimantová pod tlakem pouze vystřelila z úhlu. Szabó byla pozorná.

36:29
    Střelu z pravého kruhu si Zimková pohlídala a drží puk v náručí.

36:10
    Tatáž hráčka teď stála na správném místě u rozehrávky hostů a tak může puk opět vrátit za jejich branku.

35:42
    Hajniková opět posílá puk do bezpečí.

35:20
    Hosté vyhazují puk až k Szabó.

35:01
    Pokus od modré čáry minul slovenskou branku.

34:29
    Lívia Kúbeková (SVK18) se dorážet snažila, ale vysloužila si jen dvě minuty za podrážení.

34:18
    Střelu Vysokajové Szabó vyrazila, ale poblíž nebyl nikdo, kdo by dorážel.

33:46
    Nemčeková se šikovně uvolnila u mantinelu a vyjela si s pukem před branku. Její pokus Szabó pouze vyrazila, ale ani jedna z dorážejících hráček nedokázala puk dorazit do branky.

33:22
    Na střelu Leskovjanské měla Szabó dobrý výhled. Puk zaplachtil přímo do její připravené lapačky.

32:17
    Hosté přesilovku vzápětí i využívají. Maďarské hráčky přenesly puk na levou stranu kluziště a KÁRMEN KEREKES překvapila Zimkovou střelou z těžkého úhlu. Asistence: Emma Kreisz, Orsolya Váradi.

31:55
    Vyloučení v týmu Slovensko U18 (A. Šuliková – 2 min., hákování).

31:25
    Střelu Jaškové zkoušela tečovat Schredlová, ale poslala puk mimo branku.

30:42
    Po krásném přečíslení tří proti dvěma se dostala ke střele Matejková, která ale o kousek minula bližší tyč.

30:23
    Józsa nahazuje do útočného pásma, ale její spoluhráčky střídají a k puku se dostanou Slovenky.

29:33
    Hosté šli do dalšího přečíslení dvou proti jednomu, ale i tentokrát Seregély zvolila střelu, kterou si Zimková pohlídala.

28:54
    Rozehrávka hostů byla příliš dlouhá a skončila až u Alžběty Šulikové.

28:16
    Nahození Preisinger srazila Zimková do rohu.

27:42
    Kreisz vyvezla puk do útočného pásma, ale tam ji odstavila obrana domácích.

27:07
    Nahození Laury Šulikové od modré čáry zaplachtilo přímo do lapačky Szabó.

26:33
    Slovenský tým hrál asi patnáct vteřin dobrovolně ve čtyřech, ale nutno podotknout, že i tak udržel soupeře ve svém útočném pásmu.

25:40
    Ze zmatku před brankou se zničehonic vyřítil puk proti Zimkové, která ale byla připravená a kotouč vyrazila.

24:50
    Horváthová hledala na vzdálenější tyči spoluhráčku, té ale chyběl krok.

24:36
    Slovenky zatím drží soupeře daleko od své branky.

23:36
    Také Maďarky si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Tamara Dobošová (SVK18).

23:30
    Domácí chybovaly v rozehrávce a mohla z toho těžit Seregély, která jela se spoluhráčkou do přečíslení dvou proti jednomu. Maďarská hokejistka zvolila střelu, kterou si Zimková pohlídala.

22:39
    Maďarky se dlouhým vyhozením dostaly až do útočného pásma. Pázmandi byla u puku jako první a zakázané uvolnění se tak nepískalo.

22:06
    Ta zakročila také dobře na modré čáře a drží svůj tým v útočném pásmu.

21:40
    Hned po buly prověřila betony Szabó Vysokajová.

21:19
    Puskás se neprotlačila před brankářku.

20:28
    Seregély se vrhla do protiútoku a zamířila do horní šibenice. Zimková její střelu ale dokázala vytěsnit.

20:17
    Laura Šuliková nahodila jen mimo branku.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:43.

Ačkoliv do první třetiny vstoupily lépe slovenské hokejistky, byl to jejich jižní soused, kdo se dočkal branky jako první, když Orsolya Váradi využila chyby v obraně domácích a v samostatném úniku zakončila na vzdálenější tyč. Slovensko se ovšem ještě před přestávkou dočkalo vyrovnání po dorážce Tamary Dobešové, a tak i po první třetině platí nerozhodný stav.

20:00

19:59
    Hostující hráčky se nepohodly a přihrály na hůl soupeřce. Ta se ještě napřáhla ke střele, ale už bylo příliš pozdě. První třetina končí.

19:23
    Tvrdá střela z první Haluškové zamířila do masky hostující brankářky. Pokračuje se ale dál.

18:47
    Klimantová vybojovala puk za brankou soupeře, ale její přihrávku srazila jedna z hostujících hráček.

18:11
    Slovensky raději vyhazují na zakázané uvolnění.

18:04
    Gengeliczky udržela útočné pásmo a ihned nahodila na branku. Před Zimkovou tečovala Pázmandi a slovenská brankářka měla plné ruce práce, aby puk vykopla.

17:30
    Klimantová uklidňuje situaci a posouvá puk do útočného pásma.

16:44
    Střela Preisinger postrádala razanci. Po ní mohla dorážet ještě Kreisz, jejíž pokus ale zastavily domácí hráčky.

16:27
    Puskás vybojovala puk v útočném pásmu, ale odevzdala ho pouze soupeři.

15:20
    Poté co Halušková důsledným napadáním vybojovala puk, dostala se ke střele Kučerková, jejíž střelu hostující brankářka vyrazila pouze k TAMAŘE DOBOŠOVÉ, jež zakončovala do prázdné branky. Asistence: Nina Kučerková, Michaela Hana Hajniková.

14:36
    Střelu Matejkové z pravého kruhu vytáhla Szabó vyrážečkou.

13:52
    Střelu Klimantové Szabó promáchla a puk jen o vlas minul šibenici!

13:14
    Hosté se vrhli do rychlého protiútoku, který ale končí na brankářce Zimkové.

12:58
    Slovenky nahazují do útočného pásma. Momentálně ale nejsou schopné vytvořit si souvislejší tlak.

11:54
    Faggyas jela sama na brankářku, ale ta ji vychytala ramenem!

11:12
    Cengelová našla puk před brankářkou, ale ta včas srazila betony!

10:26
    Kučerková vystřelila jen do zadního mantinelu.

09:52
    Domácí opět rozehráli nepřesně a Maďarsko může opět vyhodit.

09:29
    Maďarsko vyhazuje přes všechny čáry. Slovenky zatím nejsou schopné usadit se v pásmu.

09:00
    Domácí si vyzkoušejí přesilovku. Dvě minuty za hákování si odpyká Imola Horváth (HUN18).

08:00
    Obě strany si vyměnily několik nepřesných rozehrávek. Hra se přelévá přes střední pásmo.

07:13
    Slovensko se drží v útočném pásmu, ale marně hledá cestu přes soupeřovu brankářku.

06:47
    Domácím se otevřel prostor k přečíslení dvou proti jednomu, ale nedomluvily se a ani jedna z hráček nepřevzala volný puk.

05:45
    Dobošová zůstala nehlídaná na pravém křídle, po její střele se ještě pokoušela dorážet Nemčeková, ale Szabó si s oběma pokusy poradila.

05:07
    Klimantová se hnala za brejkem, pokusila se natlačit před soupeřku, ale ta jí vypíchla puk!

04:28
    Pázmandi zkusila překvapit domácí brankářku střelou z úhlu.

04:12
    Vysokajová nahodila pouze mimo branku.

03:47
    Laura Šuliková dobře zasáhla proti pronikající soupeřce. Kerekes poté zavezla puk do ofsajdu.

03:24
    Slovensko se dál tlačí do branky, ale zatím marně. Bekhendovou střelu z mezikruží si Szabó pohlídala.

03:14
    Střelu Leskovjanské srazili hosté na zadní mantinel.

02:32
    Slovenská obránkyně ale posléze namazala přesně na hůl ORSOLYE VÁRADI, která se protáhla kolem slovenské obrany a zakončila na vzdálenější tyč. Bez asistence.

01:59
    Kučerková od modré čáry prověřila Szabó.

01:15
    Horváth tečovala pouze mimo branku.

00:56
    Seregély si vyjela před branku a prověřila betony Zimkové.

00:35
    Maďarky přestály úvodní tlak a mají čas na rozehrávku, zatímco Slovensko střídá.

00:07
    Jako první se do útoku vydaly Slovenky. Střela Dobošové ale postrádala razanci.

00:01

Stadionem zní státní hymny obou celků. Utkání za malou chvíli začne.

Maďarsko U18: Szabó (Tóth) – Faggyas, Preisinger, Gengeliczky, Márton, Gaitz, Fecke, Lázár – Szelényi, Puskás, Józsa, Strobl, Kreisz (C), Váradi, Pázmandi, Horváth (A), Ivády, Kerekes, Seregély (A).

Rozhodčí: Blaha – Kučera, Šico.

Budou se Slovenky radovat také letos? Nebo jim Maďarky vrátí loňskou porážku? To se ukáže v 18:00.

Slovensko
    Slovensko U18 – Maďarsko U18 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
    Polsko U18 – Slovensko U18 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
    Česko U16 – Slovensko U18 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Maďarsko
    Maďarsko U18 – Česko U16 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
    Polsko U18 – Maďarsko U18 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Na programu dnes máme utkání dvou týmů, které se spolu loni rvaly o druhé místo, přičemž šťastnější byly Slovenky, jež zvítězily těsným skóre 2:1. Maďarky poté hrály ještě s Polskem, které bylo outsiderem loňského šampionátu a skončilo na posledním místě. I přesto s Maďarkami sehrálo více než vyrovnanou partii, ve které padla pouze jediná branka.

Krásné dobrý večer všem hokejovým fanouškům! Čeká nás druhé utkání Turnaje Visegradské čtyřky, ve kterém se spolu utkají ženské reprezentace Slovensko U18 a Maďarsko U18!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 16. Dobošová (Kučerková, Hajniková), 51. Halušková (Dobošová), 60. Nemčeková – 3. Váradi, 33. Kerekes (Kreisz, Váradi), 43. Fecske (Pázmandi, Lázar), 45. Kerekes (Horváth)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Zimková (Fabriová) – Vysokajová (C), Leskovjanská, Plankenauerová, A. Šuliková, Vrbinská, Jašková, Kučerková, L. Šuliková (A) – Klimantová, Haluškovám, Matejková (A), Hajniková, Nemčeková, Kúbeková, Dobošová, Schredlová, Cengelová, Husáková.
    Maďarsko U18: Szabó (Tóth) – Faggyas, Preisinger, Gengeliczky, Márton, Gaitz, Fecske, Lázár – Szelényi, Puskás, Józsa, Strobl, Kreisz (C), Váradi, Pázmandi, Horváth (A), Ivády, Kerekes, Seregély (A).

Rozhodčí: Blaha – Kučera, Šico