Česko U16 – Polsko U18 6:0 (kon.) | SR 18 – Maďarsko U18 3:4 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Maďarsko U18
Čtvrtek 13.12.2018, 18:00 • PSG aréna, Zlín • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásné dobrý večer všem hokejovým fanouškům! Čeká nás druhé utkání Turnaje Visegradské čtyřky, ve kterém se spolu utkají ženské reprezentace Slovensko U18 a Maďarsko U18!

Na programu dnes máme utkání dvou týmů, které se spolu loni rvaly o druhé místo, přičemž šťastnější byly Slovenky, jež zvítězily těsným skóre 2:1. Maďarky poté hrály ještě s Polskem, které bylo outsiderem loňského šampionátu a skončilo na posledním místě. I přesto s Maďarkami sehrálo více než vyrovnanou partii, ve které padla pouze jediná branka.

Loňské výsledky v turnaji:

Slovensko
    Slovensko U18 – Maďarsko U18 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
    Polsko U18 – Slovensko U18 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
    Česko U16 – Slovensko U18 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Maďarsko
    Maďarsko U18 – Česko U16 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
    Polsko U18 – Maďarsko U18 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Tabulka turnaje Visegradské čtyřky 2017:

1. Česko U16 – 9b (15:1)
    2. Slovensko U18 – 6b (9:6)
    3. Maďarsko U18 – 3b (2:6)
    4. Polsko U18 – 0b (1:14)

Budou se Slovenky radovat také letos? Nebo jim Maďarky vrátí loňskou porážku? To se ukáže v 18:00.

Maďarsko U18: Szabó (Tóth) – Faggyas, Preisinger, Gengeliczky, Márton, Gaitz, Fecke, Lázár – Szelényi, Puskás, Józsa, Strobl, Kreisz (C), Váradi, Pázmandi, Horváth (A), Ivády, Kerekes, Seregély (A).

Rozhodčí: Blaha – Kučera, Šico.

Stadionem zní státní hymny obou celků. Utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:07
    Jako první se do útoku vydaly Slovenky. Střela Dobošové ale postrádala razanci.

00:35
    Maďarky přestály úvodní tlak a mají čas na rozehrávku, zatímco Slovensko střídá.

00:56
    Seregély si vyjela před branku a prověřila betony Zimkové.

01:15
    Horváth tečovala pouze mimo branku.

01:59
    Kučerková od modré čáry prověřila Szabó.

02:32
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Slovenská obránkyně ale posléze namazala přesně na hůl ORSOLYE VÁRADI, která se protáhla kolem slovenské obrany a zakončila na vzdálenější tyč. Bez asistence.

03:14
    Střelu Leskovjanské srazili hosté na zadní mantinel.

03:24
    Slovensko se dál tlačí do branky, ale zatím marně. Bekhendovou střelu z mezikruží si Szabó pohlídala.

03:47
    Laura Šuliková dobře zasáhla proti pronikající soupeřce. Kerekes poté zavezla puk do ofsajdu.

04:12
    Vysokajová nahodila pouze mimo branku.

04:28
    Pázmandi zkusila překvapit domácí brankářku střelou z úhlu.

05:07
    Klimantová se hnala za brejkem, pokusila se natlačit před soupeřku, ale ta jí vypíchla puk!

05:45
    Dobošová zůstala nehlídaná na pravém křídle, po její střele se ještě pokoušela dorážet Nemčeková, ale Szabó si s oběma pokusy poradila.

06:47
    Domácím se otevřel prostor k přečíslení dvou proti jednomu, ale nedomluvily se a ani jedna z hráček nepřevzala volný puk.

07:13
    Slovensko se drží v útočném pásmu, ale marně hledá cestu přes soupeřovu brankářku.

08:00
    Obě strany si vyměnily několik nepřesných rozehrávek. Hra se přelévá přes střední pásmo.

09:00
    Domácí si vyzkoušejí přesilovku. Dvě minuty za hákování si odpyká Imola Horváth (HUN18).

09:29
    Maďarsko vyhazuje přes všechny čáry. Slovenky zatím nejsou schopné usadit se v pásmu.

09:52
    Domácí opět rozehráli nepřesně a Maďarsko může opět vyhodit.

10:26
    Kučerková vystřelila jen do zadního mantinelu.

11:12
    Cengelová našla puk před brankářkou, ale ta včas srazila betony!

11:54
    Faggyas jela sama na brankářku, ale ta ji vychytala ramenem!

12:58
    Slovenky nahazují do útočného pásma. Momentálně ale nejsou schopné vytvořit si souvislejší tlak.

13:14
    Hosté se vrhli do rychlého protiútoku, který ale končí na brankářce Zimkové.

13:52
    Střelu Klimantové Szabó promáchla a puk jen o vlas minul šibenici!

14:36
    Střelu Matejkové z pravého kruhu vytáhla Szabó vyrážečkou.

15:20
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Poté co Halušková důsledným napadáním vybojovala puk, dostala se ke střele Kučerková, jejíž střelu hostující brankářka vyrazila pouze k TAMAŘE DOBOŠOVÉ, jež zakončovala do prázdné branky. Asistence: Nina Kučerková, Michaela Hana Hajniková.

16:27
    Puskás vybojovala puk v útočném pásmu, ale odevzdala ho pouze soupeři.

16:44
    Střela Preisinger postrádala razanci. Po ní mohla dorážet ještě Kreisz, jejíž pokus ale zastavily domácí hráčky.

17:30
    Klimantová uklidňuje situaci a posouvá puk do útočného pásma.

18:04
    Gengeliczky udržela útočné pásmo a ihned nahodila na branku. Před Zimkovou tečovala Pázmandi a slovenská brankářka měla plné ruce práce, aby puk vykopla.

18:11
    Slovensky raději vyhazují na zakázané uvolnění.

18:47
    Klimantová vybojovala puk za brankou soupeře, ale její přihrávku srazila jedna z hostujících hráček.

19:23
    Tvrdá střela z první Haluškové zamířila do masky hostující brankářky. Pokračuje se ale dál.

19:59
    Hostující hráčky se nepohodly a přihrály na hůl soupeřce. Ta se ještě napřáhla ke střele, ale už bylo příliš pozdě. První třetina končí.

20:00

Ačkoliv do první třetiny vstoupily lépe slovenské hokejistky, byl to jejich jižní soused, kdo se dočkal branky jako první, když Orsolya Váradi využila chyby v obraně domácích a v samostatném úniku zakončila na vzdálenější tyč. Slovensko se ovšem ještě před přestávkou dočkalo vyrovnání po dorážce Tamary Dobešové, a tak i po první třetině platí nerozhodný stav.

Druhá třetina začne přibližně v 18:43.

20:01

20:17
    Laura Šuliková nahodila jen mimo branku.

20:28
    Seregély se vrhla do protiútoku a zamířila do horní šibenice. Zimková její střelu ale dokázala vytěsnit.

21:19
    Puskás se neprotlačila před brankářku.

21:40
    Hned po buly prověřila betony Szabó Vysokajová.

22:06
    Ta zakročila také dobře na modré čáře a drží svůj tým v útočném pásmu.

22:39
    Maďarky se dlouhým vyhozením dostaly až do útočného pásma. Pázmandi byla u puku jako první a zakázané uvolnění se tak nepískalo.

23:30
    Domácí chybovaly v rozehrávce a mohla z toho těžit Seregély, která jela se spoluhráčkou do přečíslení dvou proti jednomu. Maďarská hokejistka zvolila střelu, kterou si Zimková pohlídala.

23:36
    Také Maďarky si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Tamara Dobošová (SVK18).

24:36
    Slovenky zatím drží soupeře daleko od své branky.

24:50
    Horváthová hledala na vzdálenější tyči spoluhráčku, té ale chyběl krok.

25:40
    Ze zmatku před brankou se zničehonic vyřítil puk proti Zimkové, která ale byla připravená a kotouč vyrazila.

26:33
    Slovenský tým hrál asi patnáct vteřin dobrovolně ve čtyřech, ale nutno podotknout, že i tak udržel soupeře ve svém útočném pásmu.

27:07
    Nahození Laury Šulikové od modré čáry zaplachtilo přímo do lapačky Szabó.

27:42
    Kreisz vyvezla puk do útočného pásma, ale tam ji odstavila obrana domácích.

28:16
    Nahození Preisinger srazila Zimková do rohu.

28:54
    Rozehrávka hostů byla příliš dlouhá a skončila až u Alžběty Šulikové.

29:33
    Hosté šli do dalšího přečíslení dvou proti jednomu, ale i tentokrát Seregély zvolila střelu, kterou si Zimková pohlídala.

30:23
    Józsa nahazuje do útočného pásma, ale její spoluhráčky střídají a k puku se dostanou Slovenky.

30:42
    Po krásném přečíslení tří proti dvěma se dostala ke střele Matejková, která ale o kousek minula bližší tyč.

31:25
    Střelu Jaškové zkoušela tečovat Schredlová, ale poslala puk mimo branku.

31:55
    Vyloučení v týmu Slovensko U18 (A. Šuliková – 2 min., hákování).

32:17
    Hosté přesilovku vzápětí i využívají. Maďarské hráčky přenesly puk na levou stranu kluziště a KÁRMEN KEREKES překvapila Zimkovou střelou z těžkého úhlu. Asistence: Emma Kreisz, Orsolya Váradi.

33:22
    Na střelu Leskovjanské měla Szabó dobrý výhled. Puk zaplachtil přímo do její připravené lapačky.

33:46
    Nemčeková se šikovně uvolnila u mantinelu a vyjela si s pukem před branku. Její pokus Szabó pouze vyrazila, ale ani jedna z dorážejících hráček nedokázala puk dorazit do branky.

34:18
    Střelu Vysokajové Szabó vyrazila, ale poblíž nebyl nikdo, kdo by dorážel.

34:29
    Lívia Kúbeková (SVK18) se dorážet snažila, ale vysloužila si jen dvě minuty za podrážení.

35:01
    Pokus od modré čáry minul slovenskou branku.

35:20
    Hosté vyhazují puk až k Szabó.

35:42
    Hajniková opět posílá puk do bezpečí.

36:10
    Tatáž hráčka teď stála na správném místě u rozehrávky hostů a tak může puk opět vrátit za jejich branku.

36:29
    Střelu z pravého kruhu si Zimková pohlídala a drží puk v náručí.

36:40
    Domácí šly do přečíslení dvou proti jednomu, ale Klimantová pod tlakem pouze vystřelila z úhlu. Szabó byla pozorná.

37:02
    V závěru třetiny čeká Slovensko další přesilovka. Dvě minuty za podrážení si odpyká Adél Márton (HUN18).

37:40
    Nahození Laury Šulikové zastavila před brankou jedna z bránících hráček.

37:55
    Maďarky se i v početní nevýhodě dostaly k protiútoku. Zimková raději přerušuje hru.

38:14
    Slovensku se přechod do útočného pásma nepodařil. Maďarky opět posílají puk do bezpečí.

38:36
    Kreisz ze středního pásma prověřila Zimkovou.

39:24
    Kučerková se pokusila nabruslit si před branku, ale hostující obrana ji zastavila.

39:32
    Nemčeková ale zůstala u branky úplně sama! Její střelu mezi betony si však Szabó pohlídala.

40:00

Po druhé třetině vedou Maďarky těsným rozdílem 2:1, a to díky brance Kármen Kerekes, které se podařilo překvapivou střelou využít přesilovou hru. Slovensko bylo v dalších minutách opět o něco aktivnější, ale byly to Maďarky, kdo si po celou druhou třetinu tvořil více šancí. Nejvíce pak zatopily soupeři v závěru, kdy hrálo Slovensko přesilovou hru.

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

Hráčky už jsou na ledě a vyvrcholení dnešního souboje se blíží! Podaří se ještě Slovenkám zvrátit vývoj utkání?

40:01

40:05
    Dobošová se ihned vrhla do útoku, ale její střela skončila nad brankou.

40:25
    Na druhou stranu se řítila Seregély. Zimková má puk pod lapačkou.

40:32
    Preisinger propadl puk na modré čáře, ale domácí toho nedokázali využít.

41:02
    Kerekesinu střelu Zimková vykopla betonem.

41:48
    Pázmandi se s pukem zahnala za branku. Maďarsko ale aspoň drží útočné pásmo.

42:09
    MAJA ÁGNES FECSKE dostala puk na vrchol kruhů a propálila Zimkovou mezi betony. Asistence: Zsófia Pázmandi, Csenge Lázar.

43:10
    Ivády se do cesty připletl rozhodčí a tak ztratila rychlost. Proto jen nahodila za branku soupeře.

43:47
    Preisinger před sebou měla spoustu prostoru a tak si s pukem sjela na vrchol kruhů. Její střela ale skončila nad brankou.

44:16
    Na Slovensko se snesla lavina gólů. V přečíslení dvou proti jednomu vzala KÁRMEN KEREKES zakončení na svá bedra a střelou na bližší tyč navýšila vedení svého týmu už na tři branky! Asistence: Imola Horváth.

45:22
    Nemčeková se rozjela do útočného pásma a Kármen Kerekes (HUN18) ji zastavila jen za cenu podražení.

45:44
    Nahození Vysokajové vyrazila Szabó jen před sebe. Jašková ale neprotlačila puk přes její beton.

46:00
    Hajniková orazítkovala pravou tyč!

46:38
    Kučerková od modré čáry minula branku.

47:01
    Hosté se osvobozují a odcházejí střídat.

47:27
    Střelu Alžběty Šulikové vyrazila Szabó k Schredlové, která ale skákavý puk nedokázala dorazit.

47:59
    Opět bylo před hostující brankářkou pořádně dusno, ale ta stále drží pohodlný náskok svého týmu.

48:21
    Maďarky si navíc zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si opdyká Andrea Klimantová (SVK18).

48:52
    Také Maďarky teď předvedly důraz v brankovišti, ale Zimková si s jejich dorážkami poradila.

49:29
    Domácí posílají puk až za branku Maďarska.

49:58
    Dobošová vystihla přihrávku soupeřek a její spoluhráčky tak mohly vyhodit.

50:11
    Domácí udeřilil dokonce při vlastním oslabení! Dobošová zakončila úspěšně střídání tím, že vybojovala puk za brankou soupeře a poslala ho mezi kruhy najíždějící ROMANĚ HALUŠKOVÉ, která už měla lehkou práci. Asistence: Tamara Dobošová.

50:58
    Na střelu Hajnikové Szabó vůbec neviděla, ale puk se od ní odrazil mimo branku!

51:28
    Szeregély vybojovala puk v útočném pásmu a jela sama na domácí brankářku, ale ta si její kličku do forhendu pohlídala.

52:29
    Na obou stranách se opět hromadí nepřesnosti. Ani jeden tým si nedokáže vypracovat příležitost.

53:08
    Halušková se prokličkovala až před branku, ale v poslední chvíli jí sjel puk z čepele!

53:24
    Na druhé straně Zimková ukryla střelu z pravého kruhu do lapačky a přerušila hru.

53:54
    Kerekes na sebe stáhla hru, sjela za branku a nabízela puk spoluhráčkám mezi kruhy. Ani jedna z Maďarek však na puk nedosáhla.

54:52
    Matejková si sjela mezi kruhy, ale její pokus srazila bránící hráčka.

55:29
    Ivády pouze nahazuje do útočného pásma. Tam budou první domácí hráčky.

55:47
    Ty se vzápětí dostaly do přečíslení dvou proti jednomu, ale Dobošovou vychytala Szabó.

56:15
    Dobošová jela dokonce sama na brankářku, ale ta byla i tentokrát pozorná.

57:01
    Na Slovenkách jde vidět, jak jsou lačné po vyrovnání, ale Maďarky jim nedovolí usadit se v útočném pásmu.

57:04
    Puk ale končí na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Szabó.

57:04
    Oddechový čas pro domácí.

57:04
    Slovenky to zkusí bez brankářky!

57:26
    Střelu Kúbekové tečovaly její spoluhráčky jen mimo branku.

57:49
    Kerekes přes celé hřiště jen o vlas minula branku! Píská se zakázané uvolnění.

58:03
    Střelu Kučerkové zblokovala hromada těl před brankou, ale puk i tak doskákal k Szabó. Ta ho ukryla pod lapačku.

58:17
    Hajniková to zkusila z úhlu. Szabó byla pozorná.

58:55
    Vysokajová v pádu minula branku.

59:07
    Domácím se přece jen podařilo dostat na kontakt! Proti střele Klimantové se ještě Szabó stačila fantasticky přesunout, ale v následném zmatku našla puk nejrychleji NIKOLA NEMČEKOVÁ.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Tak to je vážná komplikace pro slovenský tým. Nina Kučerová (SVK18) si musí odpykat dvouminutový trest za vražení na hrazení.

59:46
    Szeregély zamířila hodně mimo branku.

59:57
    Tak to byla fantastická šance Slovenska na závěr zápasu! Nemčeková jela v posledních vteřinách sama na Szabó, pokusila se ji roztáhnout a zakončit mezi betony, ale místo tam nenašla! Čeká nás tak zřejmě poslední buly zápasu.

Dnešní utkání sledovalo 38 diváků.

Dnešní utkání je tedy u konce a šťastnější mohou být Maďarky, které ukořistily tři body. V závěrečné periodě nejprve navýšily své vedení po gólech Maji Ágnes Fecske a Kármen Kerekes, nicméně Slovenky ještě dokázaly odpovědět góly Romany Haluškové a Nikoly Nemčekové. V poslední minutě ještě měla šanci Nemčeková, která jela sama na brankářku, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště, na viděnou. (20:04:49)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 16. Dobošová (Kučerková, Hajniková), 51. Halušková (Dobošová), 60. Nemčeková – 3. Váradi, 33. Kerekes (Kreisz, Váradi), 43. Fecske (Pázmandi, Lázar), 45. Kerekes (Horváth)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Zimková (Fabriová) – Vysokajová (C), Leskovjanská, Plankenauerová, A. Šuliková, Vrbinská, Jašková, Kučerková, L. Šuliková (A) – Klimantová, Haluškovám, Matejková (A), Hajniková, Nemčeková, Kúbeková, Dobošová, Schredlová, Cengelová, Husáková.
    Maďarsko U18: Szabó (Tóth) – Faggyas, Preisinger, Gengeliczky, Márton, Gaitz, Fecske, Lázár – Szelényi, Puskás, Józsa, Strobl, Kreisz (C), Váradi, Pázmandi, Horváth (A), Ivády, Kerekes, Seregély (A).

Rozhodčí: Blaha – Kučera, Šico