Mechelen – Kortrijk 3:0 (kon.) | Eupen – Oostende 0:1 (kon.) | St.Gilloise – Genk 2:2 (4:3 po pen.)
KAS Eupen
0:1 (0:0)
KV Oostende
Středa 19.12.2018, 20:00 • Stadion am Kehrweg, Eupen • Belgický pohár • Čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (21:58:06)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 17:21.

A je konec. Domácí končí stejně jako minulý rok ve čtvrtfinále a závěrečný tlak jim nevyšel. Hosté tak postupují a závěr v deseti hráčích úspěšně zvládli. Druhý poločas byl bohatý na karty, celkem jich bylo uděleno 7. Hráčem utkání byl zvolen střelec branky Živkovič. Hosté si mohou v klidu užít cestu domů, páč postupují do semifinále.

90+4

90+2
    A znovu! Fall dostal výbornou přihrávku, ovšem ten zkusil střelu z první, míč mu sklouzl po kopačce a netrefil tak bránu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    A zase vedle. Domácí zřejmě střely na bránu moc netrénovali, jelikož dnes ji z 8 pokusů trefili pouze dvakrát. Tentokrát se do střely položil Molina, ale jak jsem již říkal, střela šla mimo.

89
    Rohový kop nevyšel a pro domácí začíná jít do tuhého, pokud chtějí vyrovnat.

88
    Domácí ještě dostávají výhodu rohového kopu.

86
    Zlý sen pro domácí. Domácí vstřelili branku, ale z ofsajdu, tudíž všechno nadšení fanoušků bylo zbytečné.

85
    Po přímém kopu přišla přihrávka na druhou stranu brankoviště, odkud vypálil Fall, jeho pokus však chytil Dutoit.

84
    Hosté ještě faulují a pro domácí je tu přímý kop.

83
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Diagne, přichází Pollet.

82
    Domácí jsou v držení míče a drží se na polovině hostů.

81
    Domácí ještě dostávají šanci na vyrovnání. Zbytečný zkrat Milovoče, teď dostává hosty do perných nervů.

78
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Canesin, přichází Nkaka.
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Marquet, přichází Sakala.

77
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Yagan, přichází Fall.

76
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Milovič (KV Oostende).

73
    Oostende právě vstřelilo branku!
    A hosté se zaslouženě dostávají do vedení. Canesin skvěle připravil míč RICHAIRU ŽIVKOVIČOVI a ten již prázdnou bránu neminul.

71
    Rohový kop byl zahrán na krátko a následně přišel centr z pravé strany. Ve vápně se k míči nikdo nedostal, pouze brankář Dutoit.

70
    A domácí se dočkali, budou zahrávat první rohový kop.

69
    Přímý kop byl špatně zahrán a domácí pronikli do protiútoku. Únik vedl Essende, který zřejmě zpanikařil a vypálil z velké dálky, střela též letěla vedle.

68
    Domácí si příliš dovolují a velmi faulují, hosté tak mají výhodu přímého kopu.

67
    Žlutou kartu dostává Milovič (KV Oostende).

65
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Schauerte, přichází Laurent.

63
    Hra se znovu přesunula na střed, odkud plula na polovinu hostů. Tam se zmocnil míče Ocansey a vystřelil z velké dálky, střela ale letěl nad.

59
    Hráči Oostende se drží na polovině domácích a snaží se dostat do vedení. Obrana Eupenu to však nechce dovolit a drží jako kámen.

55
    Žlutou kartu dostává Bataille (KV Oostende).

53
    To se dějí věci. Niasse opět předvedl dobrý zákrok, po prudké střele z kopačky Tomaševiče. Následně na to přišel daleký odkop a na hranici vápna byli domácí. Po menší kombinaci se Pouraliganji odvážil vystřelit, ovšem jeho rána letěla pouze doprostřed a s tím si Dutoit poradil.

51
    To je jako přes kopírák. Domácí udělali totéž co v předešlém poločase. Rychlý protiútok vypadal slibně, fanoušky to zvedlo ze sedaček, ovšem v samotném závěru, přišla přihrávka do běhu, která byla přesná, jenže Yagan se vyskytl v ofsajdovém postavení a celá akce končí.

50
    A opět špatně. Rohový kop opět skončil na kopačkách obránců, ti však zakládají rychlý protiútok.

49
    Hosté budou zahrávat, dnes již 4 roh.

48
    Druhý poločas začíná, tam kde skončil ten první, míč na kopačkách hostů.

46

Závěr prvního poločasu už nic nepřinesl a rozhodčí ho tak v klidu ukončil. První poločas se jednoznačně vydařil hostům, kteří vyslali 4 nebezpečné střely, ty však Niasse skvěle chytil. Domácí vystřelili pouze jednou a to nepřesně. Hosté mají 61% držení míče a domácí se skoro celý poločas pouze bránili. Přišly i dvě žluté karty pro domácí hráče a to konkrétně pro Essendeho a Marreha. Uvidíme co přinese druhý poločas, ten by měl začít přibližně ve 21:00.

45+2

45
    Do konce prvního poločasu jsou nastaveny dvě minuty.

43
    Pomalu ale jistě se blíží konec prvního poločasu a stále jsme neviděli branku. Domácí se snaží dostat na stejné tempo hry, jako hosté, to se jim ale nedaří.

39
    Po dlouhém bránění se domácí hráči dostali na polovinu hostů. Essende se pokusil o vzdušnou přihrávku za obranu, ale nabíhající Molina byl v ofsajdovém postavení.

38
    Rohové kopy dnes hostům nejsou a dokazuje tomu i ten třetí. Míč pouze u obránců a následně nadešel odkop do bezpečí.

37
    Canesin Matos se skvěle uvolnil a dostal se až do zakončení. Na poslední chvíli mu veškerou radost spasil brankář Niasse, který míč vyrazil na roh.

34
    Hosté obstřelují branku domácích, ovšem jediné co jim k brance překáží, je zatím skvělý Niasse.

32
    Žlutou kartu dostává Marreh (KAS Eupen).

30
    Domácí zatím spíše faulují a nyní přichází další žlutá karta.

28
    Domácí se zatím pouze brání, jelikož hosté zatím hrají velmi dobře a favority dnešního zápasu zcela přehrávají.

27
    Hosté to opět zkusili z velmi dobré pozice, ale stejně tak jako naposled, míč letěl pouze vedle pravé tyče.

23
    A po dlouhé době se na hřišti něco děje. Hosté velice přitvrdili a brankář domácích měl plné ruce práce. Coopman vyslal na bránu tvrdou střelu, tu však skvěle vychytal Niasse. Vzápětí na to se hosté dostali do dalšího zakončení, s tím už však Niasse práci neměl, střela letěla vedle brány.

21
    Žlutou kartu dostává Essende (KAS Eupen).

18
    Na hřišti byl teď delší dobu ošetřován jeden z domácích hráčů, po tvrdém nárazu s Coopmanem. Hra po třech minutách pokračuje.

16
    Tak ani ten druhý roh hostům nevyšel, tentokrát míč přímo ze vzduchu sbíral brankář Niasse.

15
    Hosté se probojovali až do vápna domácích. Diagne skvěle zblokoval střelu Tomaševiče a pro hosty je tu druhý rohový kop.

12
    Zápas stále pokračuje v klidném režimu, oba týmy se spíše drží na polovině a čeká se na chybu v obraně.

9
    Hosté mají na míči zatím velkou převahu, ke střele se však ještě nedostali.

8
    A domácí se odvážili vystřelit první pumelici na bránu, ovšem Yaganovi střela moc nesedla, a proto branku minula.

6
    Rohový kop též nedopadl podle představ hostů a domácí tak mohou založit protiútok.

6
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

5
    Přímý kop nedopadl podle plánů a míč skončil pouze v obranné zdi.

4
    Je tu první faul. Hosté budou zahrávat přímý kop.

3
    Utkání má zatím poklidný průběh a oba celky drží míč na polovině hřiště.

2
    Domácí se ihned snažili založit první útok, ovšem vše skončilo na obrancích.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté v černých dresech. Hosté mají dresy červené.

1

KAS Eupen: Niasse – Diagne, Schauerte, Marreh, Schouterden – Essende, Bushiri, Pouraliganji, Ocansey – Yagan, Molina
    Náhradníci: Van Crombrugge, Keita, Loties, Pollet, Garcia, Laurent, Fall

KV Oostende: Dutoit – Faes, Milovič, Lombraerts, Marquet – Živkovič, Boonen, Bataille, Tomaševič – Coopman, Canesin Matos
    Náhradníci: Ondoa Ebogo, De Bock, Sakala, Guri, Banda, Nkaka Bazunga, Vandenderiessche

Rozhodčí: A. Boucaut -T. Koen, B. Pieter.

KV Oostende:

Hosté jsou na tom v lize stejně. Drží se o místo níž a mají stejný počet bodů, jako Eupen. Oostende se minulý rok dostali do čtvrtfinále, kde však padli 3:2 nad Lutychem. Tento rok se budou chtít dostat dále a tuto smůlu překazit. Do utkání ovšem vstupují jako outsideři. I hosté nemají žádnou absenci, takže se můžeme těšit na plné sestavy. Jak zápas dopadne, to se dozvíme dnes ve 20:00.

KAS Eupen:

Eupen se momentálně nachází na 11. místě v domácí soutěži. Poslední zápas zvládli na jedničku a vyhráli za 3 body. Dnešní soupeř je jim velmi známí, jelikož také hrají první ligu. V této sezóně se spolu utkali již dvakrát, oba zápasy ovládli hráči Eupenu. Dnes se však utkají ve čtvrtfinále, kde se může stát opravdu cokoliv. Domácí jsou favorité a do utkání vstoupí bez absence. Minulý rok Eupen skončil již v osmifinále, tudíž je to pro ně tento rok úspěch.

Dobrý den, vítám Vás u čtvrtfinále Belgického poháru. Dnes se podíváme na zápas KAS Eupen – KV Oostende. Eupen do utkání vstoupí jako favorité, ovšem v této části turnaje se může stát cokoliv.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.