Bohemians – Vítkovice 3:10 (kon.) | Ostrava – Slavia Plzeň 18:0 (kon.) | Židenice – Chodov 1:4 (kon.)
Ne – Panthers 6:2 (kon.) | Střešovice – Jičín 5:3 (kon.)
FbŠ Bohemians
3:10 (1:3, 0:5, 2:2)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle 06.01.2019, 13:00 • SH Děkanka, Praha • ČEZ Extraliga žen • 16. kolo

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. Třeba u dnešního zápasu Bohemians-Znojmo od 16:00. (15:43:43)

Tomáš Grigara (Bohemians): "Jako vždy proti Vítkovicím těžké utkání. Soupeř předvedl velmi dobrý výkon v útoku. Naše hra byla lepší než ve Vítkovicích, ale stále máme na čem pracovat. Děkujeme soupeři za utkání a brzké uzdravení zraněné hráčky."

Tomáš Martínek (Vítkovice): "Jsme moc rádi, jak jsme zápas zvládli. V momentě, kdy jsme se dostali do vedení. jsme se uklidnili a až do konce zápasu jsme předváděli svižný aktivní florbal. Dařila se nám kombinace a klasicky škoda více využitých gólových šancí. Byl to pro nás náročný týden a jsme rádi, že jsme úspěšnou švédskou misi dnes potvrdili kvalitním výkonem a vítězstvím. Děkujeme soupeřkám za zápas."

Dnešní utkání je u konce. Vítkovice nakonec berou tři body a stávají se tak aspoň na pár hodin prvním týmem Extraligy.

Do zápasu lépe vstoupili domácí hráčky. Martina Pokorná v 6. minutě propálila Klečkovou. Pak se ale vítkovický válec rozjel, už o 30 sekund později Enenkelová se štěstím propálila Omelkovou. Za pár sekund se hráčky z Vítkovic radovaly znovu, Husková z otočky trefila levou šibenici. V 15. minutě se z první prosadila Šponiarová.

Druhá třetina přinesla absolutní demolici domácího celku. V 29. minutě se ve svém debutovém zápase prosadila Polka Krzywaková, o minutu později přihrávala na gól Plankové. Ve 37. minutě branku přidala Šponiarová. Poslední dvě branky daly hráčky z Vítkovic v početní nevýhodě, nejdříve se v 39. hattrick zkompletovala Šponiarová, o minut později pak přidala druhou branku Krzywaková.

V té třetí se už jenom dohrávalo. V 50. minutě se prosadila Husková, o čtyři minuty dala gól Paloncyová. Těsně před koncem se ještě prosadila Vrátná, z nájezdu pak Císařová.

Střely: 15:33
    Hráčky utkání:Martina Pokorná (Bohemians) a Ivana Šupáková (Vítkovice)

59:56
    Bohemians právě vstřelili branku!
    ELIŠKA CÍSAŘOVÁ na nic neváhala z ze samostatného nájezdu poslala míček do levé šibenice vítkovické branky. Bez asistence.

59:56
    Trestní střílení pro tým Bohemians. Provede ho Eliška Císařová.

59:23
    Tak to bylo něco! Omelková výhozem našla ELIŠKU VRÁTNOU, která kličkou do strany obelstila Klečkouvou a poslala míček odkryté branky. Asistence: Jitka Omelková.

59:15
    Husková to opět zkouší, a opět nepochodila!

59:00
    Právě probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:26
    Navrátivší se Kamila Paloncyová mohla přidat i druhou branku, ze středu hřiště ale přestřelila.

58:04
    Po velmi sérii zkažených přihrávek si Klečková skáče pro míček za vlastní branku.

57:53
    Zajímavý volný úder pro Bohemians.

57:12
    Barbora Husková stále pokouší hattrick, i tentokrát ale Omelkovou neprostřelila.

56:42
    Eliška Planková pálí ze středu hřiště, Omelková si připisuje další zákrok.

56:22
    Tempo hry je teď o hodně pomalejší, vypadá to, že oba týmy chtějí dnešní zápas už jen dohrát.

55:00
    Vítkovice teď mají jasně navrch.

54:44
    Střela Reischlové skončila sražená mimo hřiště.

54:07
    Omelková sbírá přihrávku putující kolem její pravé tyčky.

53:06
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to je návrat po zranění, jak má být! Seevaldová dobře našla KAMILU PALONCYOVOU na středu hřiště, odkud i druhá jmenovaná vypálila. Pozdě se přemisťující Omelková do střely už neměla možnost nijak zasáhnout. Asistence: Sára Seevaldová.

52:45
    Jessica Zlámalová pálí, ze středu hřiště ale trefuje pouze Klečkovou.

52:01
    Kateřina Peterková v nadějné střelecké pozice, čepel soupeřky byla u míčku ale rychleji. Vítkovice přesto stále v útoku.

51:16
    Barbora Husková sice v přečíslení 2 na brankářku měla možnost nahrát své spoluhráče, nakonec to ale vzala na sebe. Ani napotřetí však nepropálila Omelkovou.

50:47
    Střela Kamily Paloncyové sražená jednou z hráček Bohemians málem skončila v brance, nakonec těsně minula pravou tyč.

50:09
    Aneta Toulová trefuje břevno!

49:38

49:21
    Napodruhé už ale Husková pálí přesně! BARBORA HUSKOVÁ si míček povodila do středu hřiště, odkud i švihem vypálila do levé šibenice. Asistence: Lenka Novotná.

49:09
    Barbora Husková si málem obhodila Omelkovou, míček jí ale nakonec utekl.

48:39
    Klečková vyskočila z branky pro sraženou přihrávku. Vítkovice opět v útoku.

47:55
    Na hřišti opět základní sestava Vítkovic, která i v početní nevýhodě válcuje Bohemians.

Dnešní utkání sleduje 78 diváků.

47:38
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tereza Mikulová – 2 min., Nedovolené vrážení).

47:09
    Eliška Planková ani napodruhé nepropálila Omelkovou.

46:52
    Eliška Reischlová střílí z nadějné pozice ale netrefuje ani branku.

45:59
    Hraje se přesouvá z jedné strany hřiště na druhou, žádné střely ale k vidění nejsou. Kvalita zápasu ve třetí třetině o hodně klesla.

44:46
    Ze souboje v rohu hřiště vycházejí lépe domácí hráčky.

44:22
    Ze hry je pomalu tuhý boj o každou píď hřiště. Vítkovice stáhly svou nejsilnější pětku a teď nastupují spíše hráčky, co si jindy tolik nezahrají.

43:19
    I na druhé straně to jiskří. Andrea Kadidlová ale Klečkovou nepropálila.

42:53
    Kamila Paloncyová si návrat po zranění málem zpestřila brankou. Její pokus z pravého křídla ale nakonec Omelková zastavila.

42:28
    Hra bude pokračovat po buly ve středu hřiště.

41:45
    Bohemians jsou v úvodu třetí třetiny o něco aktivnější celek.

41:19
    Tak to je zákrok! Justyna Krzywaková našla Veroniku Enenkelovou ve stoprocentní příležitosti, Omelková se ale dokázala neuvěřitelně rychle přemístit a střelu Enenkelové do poloprázdné branky ještě vyrazit.

41:05
    Císařová v nadějné pozici, sama si ale nakonec ukopla míček,

40:04
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají Vítkovice.

40:01

Střely: 9:21

Třetí třetina začne zhruba v 14:24.

40:00

39:18

39:13
    Lepší debut si JUSTYNA KRZYWAKOVÁ ani nemohla přát! Po levém křídle si povodila míček až před domácí branku, kde střelou k tyčce prostřelila Omelkovou. Asistence: Barbora Husková.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Z dnešního zápasu se pomalu stává střelnice hostujících hráče. V početním oslabení se totiž dvojice vítkovických hráček dostala do přečíslení na samotnou Omelkovou. Alžbeta Ďuríková našla před odkrytou brankou ZUZANU ŠPONIAROVOU, která ze stoprocentní pozice skóruje! Asistence: Alžbeta Ďuríková.

38:15
    Divišová pálí z levého křídla, míří ale pouze do míst, kde už stojí připravená Klečková.

37:54
    Hráčky Bohemians se zatím ke střele v početní výhodě nedostaly.

37:18
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Lenka Novotná – 2 min., Nedovolené vrážení).

36:54
    Alžbeta Ďuríková našla ZUZANU ŠPONIAROVOU, která z pravého křídla prostřelila domácí gólmanku. Asistence: Alžbeta Ďuríková.

36:48
    Chaloupková pálí z pravého křídla, hostující branku ale minula o dobrý kus.

36:18
    Nahození Loudové propadlo až m Klečkové, která ze vzduchu míček chytla.

35:30
    Vrátná to zkusila od modré, Klečková míček dokázala povedeným zákrokem vyrazit za branku.

34:59
    Sára Seevaldová srazila střelu vlastní spoluhráčky.

34:26
    Sára Seevaldová našla před brankou domácích Enenkelovou, ta z první netrefila míček úplně ideálně a ze vzduchu ho pak těžko lovila. Vítkovice jsou přesto stále ve vzduchu.

33:35
    Vítkovice opět v útoku, hráčky Bohemians jsou teď hodně zatažené.

33:07
    Justyna Krzywaková to po dlouhé kombinaci zkusila ze středu hřiště, domácí brankářka zasáhla tělem.

32:11
    Divišová pálila z těžké pozice, Klečková si připisuje další zákrok.

31:29
    Bohemians buly vyhrávají a ženou se do útoku.

31:24
    Hra bude pokračovat vhazování za brankou domácích Bohemians.

30:29
    A nadějná Polka teď přidává i svou první asistenci v dresu Vítkovic! Justyna Krzywaková dobrou přihrávkou našla ELIŠKU PLANKOVOU, která z nadějné pozice neváhala a propálila domácí brankářku! Asistence: Justyna Krzywaková.

29:10
    Ďuríková ze středu našla žabičkou na levém křídle stojící JUSTYNU KRYZWAKOVOU, která se střelou pod víko domácí branky poprvé prosazuje v dresu Vítkovic! Asistence: Alžbeta Ďuríková.

28:26
    Rozhodčí bude vylučovat, Klečková odbíhá střídat. Vítkovice budou hrát v šesti.

27:39
    Vítkovice mají stále navrch, nedostávají se už ale do tolika gólových šancí, jako v první třetině.

26:58
    Klečková si vyskočila pro přihrávku mířící kolem levé tyčky vlastní branky.

26:26
    Vítkovice v šanci! Seevaldová se do střely ale nakonec nedostala.

25:46
    Divišová vypálila od půlky, Klečková nakonec střela jen vyrazila.

25:31
    Adéla Bočanová byla podražená za brankou hostujících hráček, vylučovat se ale nebude.

25:11
    Kateřina Peterková se o míček prala až moc bojovně, Bohemians budou rozehrávat z vlastní poloviny.

24:39
    Další střela Vítkovic, tentokrát ale letí vysoko nad.

24:19
    Novotná to zkusila z pravého křídla, její pokus ale skončil sražený domácí hráčkou.

23:46
    Eliška Planková si seběhla do útoku, odkud i pálila! Omelková její pokus tělem vyrazila.

23:27
    Vítkovice kombinují na půlce Bohemians, žádné střele se zatím ještě ale nedostaly.

22:35

22:19
    Povedená akce Vítkovic! Enenkelová našla Šponiarovou, ta z nadějné pozice ale promáchla.

21:32
    Zuzana Šponiarová využila zaváhání v domácí rozehrávce a skoro osamocená se hnala do Omelkovou. Ta se ale nakonec vytasila s povedeným zákrokem nohou.

21:16
    Divišová střílí, Klečková její pokus vykryla tělem.

20:35
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Alžbeta Ďuríková – 2 min., Sekání).

20:15
    Zuzana Šponiarová pálí ze středu hřiště, Omelková její vysokou střelu sbírá ze vzduchu.

20:04
    Šponiarová na buly přetlačila Kadidlovou a ihned poslala Vítkovice do útoku.

20:01

V první třetině hostující hráčky zaslouženě zvítězily 1:3. Byly jasně lepším celkem a nebýt několika tyček a nevyužitích gólovek, mohlo být střelecké konto Vítkovic klidně o několik fíků objemnější.

Střely: 2:13

Druhá třetina začne zhruba v 13:43.

20:00

19:39
    Střela Polákové nakonec ale k Klečkové ani nedošla, srazila ji totiž jedna z hostujících hráčů.

19:36
    Tohle bude volný úder pro Bohemians z velmi nadějné pozice!

19:10
    Veronika Enenkelová z nadějné pozice těsně minula domácí branku.

19:00
    Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

18:57
    Sára Seevaldová sama před Omelkovou, z kličky do bekhendu ale ani nevystřelila.

18:36
    Nadějná akce domácích. Reischlová ale svou přihrávku nenamířila úplně ideálně.

17:48
    Zlámalová pálí ze středu hřiště! Klečková měla se střelou nemalé problémy zejména kvůli dotěrné domácí hráčce, která míček málem dorazila do branky.

17:27

17:09
    Krzystyniaková opět pálí! Tentokrát ale trefila pouze vnější síť.

16:26
    Zuzanna Krzystyniaková to zkusila z levého křídla! Pokus talentované polky Omelková vyrážela helmou.

15:58
    Zuzana Šponiarová trefuje tyčku domácí branky! Omelková si dnes branku velmi dobře postavila!

15:27
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Aneta Toulová – 2 min., Bránění ve hře).

15:12
    Planková to zkusila z dálky, s jejím pokusem Omelková měla sice menší problémy, nakonec ho ale dokázala zlikvidovat.

14:39
    Tak to byla kombinace! Enenkelová na pravém křídle našla nabíhající ZUZANU ŠPONIAROVOU, která z první střelou k levé tyčce propálila domácí gólmanku! Asistence: Veronika Enenkelová.

13:55
    Další obrovská šance! Přihrávka přes celé hřiště směřovala na Veroniku Enenkelovou, která ale ze stoprocentní pozice netrefila odkrytou domácí branku!

13:43
    Veronika Enenkelová ukázkovou obranou získává míček .

13:08
    Šárka Boľová stála na konci vítkovického přečíslení! Střelou švihem nakonec trefila levou tyč domácí branky.

12:55
    Nadějný volný úder pro Vítkovice.

12:33
    Další obrovská šance! Husková nejdříve Omelkovou donutila k pohlednému zákroku, pak trefila levou tyč.

11:56
    Omelková předvádí další skvělý zákrok! Seevaldová si před brankou Bohemians trochu nechtěně zpracovala střelu sama vlastní spoluhráčky, načež pálila z otočky! Omelková ale dobře zasáhla nohou.

11:41
    Poláková pálí, její pokus ale končí sražený.

10:54
    Peterková stála před Omelkovou, z nadějné pozice bekhendem trefila vnějším konstrukci branky.

10:22
    Toulová to zkusila takřka z půlky, jejímu úderu chyběla ale jak přesnost, tak i razance.

10:03
    Husková se řítila na Omelkovou! Ta ale správně vykročila proti střele a předvedla velmi dobrý zákrok!

09:48
    Další nepřesná střela Vítkovic, tentokrát končí až daleko za mantinely.

09:31
    Povedená kombinace Vítkovic po pravém křídle končí u Ďuríkové, ta z příklepu přestřeluje domácí branku.

08:55

08:34
    Poláková pálí z nadějné pozice na středu hřiště! Trefila ale pouze hráčku před sebou.

08:15
    Krzystyniaková opět pálí! Ani tentokrát ale domácí branku neohrozila!

07:56
    Rychlý brejk Vítkovic. Ďuríková jen o kousek minula domácí branku. Vítkovice teď ale budou rozehrávat zpoza klokaní branky.

07:40
    Vrátná to zkusila skoro z půlky, hlouček hráček ale neprostřelila.

07:08
    Divišová pálila z levého křídla! Trefila ale pouze soupeřku před sebou! Bohemians stále v útoku.

06:55
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tereza Mikulová – 2 min., Sekání).

06:23
    Tak to byla paráda! BARBORA HUSKOVÁ obdržela míček na levé straně hřiště, odkud z otočky vystřela. Její nechytatelná dělovka skončila až v pravé šibenici domácí branky! Asistence: Eliška Planková.

06:02
    Tohle si Omelková za rámeček nedá. VERONIKA ENENKELOVÁ si středem seběhla do nadějné střelecké pozice, odkud ale vyslala nepříliš razantní střelu na přední tyč. Omelkové míček propadl mezi tělem a rukou až do branky. Bez asistence.

05:28
    Tak takhle si Vítkovice vstup do utkání určitě nepřáli! Šindelářová našla MARTINU POKORNOU, která z nadějné pozice na pravém křídle prostřelila hostující brankářku! Asistence: Lucie Šindelářová.

05:19
    Šupáková to zkusila ze středu, další zásah pro Omelkovou.

05:08
    Sražená přihrávka za mantinel, Vítkovice budou rozehrávat z půlky.

04:45
    Velká chyba v hostující rozehrávce. Reischlová z nadějné pozice ve středu hřiště ale netrestala.

04:21
    Útočná ztráta Vítkovic, hostující hráčky jsou už ale opět u míčku.

03:54
    Klečková opět zasahuje, tentokrát si vyskočila pro přihrávku na levou tyč.

03:28
    Pokorná pálila z bekhendu, z těžké pozice trefila ale pouze nohu Klečkové.

03:12
    Krzystyniaková to zkusila mezi nohama, netrefila ale branku.

02:46
    Bohemians se v útoku moc dlouho neohřáli. Vítkovice opět v útoku.

02:20
    Kolářová našla Ďuríkovou, ta ale špatně zpracovala míček a při pokusu ho získat zpět zfaulovala protihráčku. Bohemians budou rozehrávat z vlastní poloviny.

01:57
    Enenkelová pálí! Její pokus je ale opět sražen ta branku domácího týmu.

01:51
    Vítkovice kombinují v útoku, žádná střela ještě ale neohrozila branku domácí Omelkové.

00:55
    Krzystyniaková si připisuje svou první střelu v dresu Vítkovic! Její pokus mířil vysoko nad branku domácího týmu.

00:24
    Enenkelová po zisku míčku střílí, její střela je ale sražená a míří vysoko nad branku Omelkové.

00:04
    Úvodní buly vyhrávají hráčky Bohemians.

00:01

Zahajovací sestava Bohemians: Omelková – Kadidlová, Vrátná, Poláková, Divišová, Bočanová.

Zahajovací sestava Vítkovic: Klečková – Kolářová, Ďuríková, Šponiarová, Enenkelová, Seevaldová.

FbŠ Bohemians: Omelková (Kreisingerová) – Šindelářová, Nguyenová, Císařová, Loudová, Andrlová – Cukrová, Bašová, Reischlová – Kadidlová, Vrátná, Toulová – Poláková, Pokorná, Chaloupková – Zlámalová, Divišová, Pavlicová – Bočanová.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Klečková (Příleská) – Ďuríková, Kolářová, Peterková, Seevaldová, Theimerová, Planková, Krzystyniaková – Novotná, Trošková, Z. Šponiarová – Enenkelová, Boľová, Šupáková – Husková, Paloncyová, L. Suchánková – Mikulová.

Rozhodčí: Václav John, Lukáš Starý – Petr Galasovský (delegát).

Eliška Reischlová (hráčka Bohemians): "Víme, že musíme předvést naprosté maximum a i víc než to, abychom mohly myslet na dobrý výsledek. Základem bude dobrá a trpělivá obrana a proměňování vytvořených šancí.

Jiří Velecký (trenér Vítkovic): „Sezóna bude ve svém finiši náročná. Tým má za sebou vrchol v podobě Poháru mistrů, kde se na něj s ním připravovaly a úspěšně jej absolvovaly i Míša Kubečková a Dominika Buczek. V Česku ale musí kvůli předpisům zpět do juniorky, a tak je rozšíření áčkového kádru v podobě návratu uzdravené Kamily Paloncyové a příchodu Zuzanny Krzystyniak nasnadě“.

1. SC TEMPISH VÍTKOVICE
    2. místo, 41 bodů, skóre 107:35, rekord 13-1-0-1

Vítkovice za poslední čtyři roky a 19 zápasů s hráčkami Bohemians ještě ani jednou neprohráli. V pátek navíc slavili nevídaný úspěch v podobě finále Champions Cupu, což je turnaj pro mistryně Česka, Švédska, Švýcarska a Finska. V semifinále v prodloužení udolali finské SB-pro, ve finále už ale nestačili na favorizované Švédky z IKSU.

Tým z Ostravy navíc před zápasem s Bohemians hlásí několik změn v sestavě. Do hry by se po táhlém zranění měla vrátit Kamila Paloncyová, z Polska přivedli Vítkovice talentovanou devatenáctiletou Zuzanny Krzystyniakovou. Kádr Vítkovic opouští Barbora Suchánková, která za větší herním vytížením míří zpět do Olomouce.

Vítkovice výborně brání, průměrně totiž obdrží totiž pouze 2,3 branky na zápas.

Jednička Vítkovic, Nikola Příleská, je s 87,14% úspěšností zákroků druhou nejlepší brankářkou v Extralize.

FBŠ BOHEMIANS
    5. místo, 26 bodů, skóre 83:92, rekord 8-1-0-6

Do konce základní části zbývá ještě sedm kol, už teď je ale skoro jisté, že se hráčky Bohemians do play-off určitě podívají. Na deváté Střešovice mají náskok už jedenácti bodů. Otázkou ale stále je, ze kterého místa do play-off půjdou. Na čtvrtou Ostravu a potencionálního soupeře do play-off ztrácí pět bodů. Na šesté místo a Jičín mají náskok taky pěti bodů.

V posledních dvou zápasech si navíc přispali důležité vítězství právě na Jičínem a sedmými Panthers Praha.

Své mezery mají v defenzívě, s průměrem 6,1 obdržené branky na zápas jsou třetím týmem s nejhorší obranou. V útoku je to už ale jiná pohádka, zejména v přesilovkách, do kterých se zeleno-bílé hráčky dostávají nejčastěji z ligy. Ve 29 přesilovkách 13 skórovali a s 44,83% úspěšností přesilovek jsou v početní výhodě jedním z nejnebezpečnějších týmů v Extralize.

Jedničkou Bohemians je 79,29% úspěšností zákroků Daniela Kreisingerová.

Hráčky Bohemians čeká nelehký zápas proti favorizovaným florbalistkám z Vítkovic. Ty by ale vzhledem k Champions Cupu nemuseli nastoupit v plné polní. Pokud chtějí Vítkovice bojovat o první místo v základní části, měly by dnešní utkání zvládnout.

Krásné odpoledne všem sportovním fanouškům! Vítáme Vás u on-line přenosu z utkání 16. kola Extraligy žen. V něm se proti sobě od 13:00 postaví pražské Bohemians a hráčky z Vítkovic. Utkáním Vás bude provázet Libor Kokoška.

Libor Kokoška

Branky a nahrávky: 6. Pokorná (Šindelářová), 60. Vrátná (Omelková), 60. Císařová (TS) – 7. Enenkelová, 7. Husková (Planková), 15. Z. Šponiarová (Enenkelová), 30. Krzywaková (Ďuríková), 31. Planková (Krzywaková), 37. Z. Šponiarová (Ďuríková), 39. Z. Šponiarová (Ďuríková), 40. Krzywaková (Husková), 50. Husková (Novotná), 54. Paloncyová (Seevaldová)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Klečková (Příleská) – Ďuríková, Kolářová, Peterková, Seevaldová, Theimerová, Planková – Novotná, Trošková, Z. Šponiarová – Enenkelová, Boľová, Šupáková – Husková, Paloncyová, L. Suchánková – Mikulová, Krzywaková.

Rozhodčí: Václav John, Lukáš Starý – Petr Galasovský (delegát)