Švédsko – Rusko 3:5 (kon.) | Česko – Japonsko 4:2 (kon.) | Kanada – USA 2:3 (kon.)
Švýcarsko – Finsko 2:4 (kon.)
Kanada
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
USA
Pondělí 07.01.2019, 09:00 • Arena 1, Obihiro (Japonsko) • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

To bude z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný pondělní den a u dalšího hokejového zápasu zase někdy na počtenou. (10:57:04)

Je dobojováno! Američanky byly sice po celý zápas poměrně aktivnějším týmem, ale například první třetina jim vůbec nevyšla, a tak se musely spolehnout na zbývajících čtyřicet minut. Což se podařilo a USA si tak může připsat další tři body za vítězství 3:2. Právě americký tým míří za postupem ze skupiny. Kanada si to bude muset o postup rozdat s ruskou Sbornou.

59:29
    Vhazování před americkou branku dopadlo lépe pro USA, které vyvezlo puk daleko od své branky.

59:07
    Kanada zkouší hru v šesti, Kirková míří na střídačku!

58:52
    Tvrdé zákroky můžeme vidět v mužském hokeji, jenže i holky dokáží pořádně rozdat. Zákrok jedné Američanky toho byl důkazem.

58:24
    USA drží puk a s přehledem kombinuje po celé hrací ploše. Kanadě nepomáhá ani zvýšené napadání.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Nakonec přece i USA se snaží rozhodnout utkání svým dalším gólem, ale ten zatím nepřichází.

56:45
    Kanada se snaží, ale proti pozorné a hlavně dobré obraně USA to jednoduše nejde podle představ.

56:06
    USA se brání zatím velmi pozorně, aby to nebylo zakázané uvolnění, tak se puk dostal do středního pásma a až poté byl vyhozen za branku soupeře.

55:42
    Kanadský tým se přece jenom snaží vzchopit a zvyšuje na svého soupeře tlak v jeho pásmu.

55:06
    Serdachnyová mohlo vyrovnat, ale na Vetterovou v brance USA si nepřišla. Stav zůstává i nadále stejný.

54:22
    Pro Kanadu se bude čas krátit velmi rychle. Uvidíme, zda vsadí ke konci na hru bez brankáře.

54:15
    Oba týmy v plném počtu.

53:31
    Na ledě je více prostoru, ale ani jeden tým toho nedokázal zatím využít. Nezměnila to ani další americká akce z pravé strany.

52:15
    Vyloučení v týmu Kanada (Ann-Frederik Naudová – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu USA (Katy Knollová – 2 min., držení).

51:33
    Grantová se ze své obranné pozice vydala do útoku a hned z toho byla zajímavá šance, jenže bez gólového efektu.

51:14
    Samoskevichová naznačila střelu a poté přihrála spoluhráčce na druhou stranu hrací plochy. Té ale střela vůbec nesedla.

50:33
    Americký tým opět zamknul svého soupeře v jeho pásmu, Kirková musí být na pozoru.

50:01
    Dostáváme se do posledních desíti minut základní hrací doby tohoto utkání, USA i nadále vede nad Kanadou o jedinou branku.

49:26
    Cooperová nepřesně rozehrála a svou chybu musela hasit až ve vlastním pásmu.

48:56
    Americký tým přežil dlouhé oslabení a teď se opět může vrhnout do útoku. Uvidíme, jak se jim bude v posledních desíti minutách dařit.

47:59
    USA v plném počtu.

47:22
    Hra byla přerušena, jelikož rozhodčí odpískal kanadský ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:41
    Po krátké odmlce přišlo další vyhození přes všechny čáry, oba týmy navíc střídají.

46:16
    Pomalu ale jistě se blíží poslední sekundy této početní výhody, avšak Kanada ji zřejmě nevyužije.

45:37
    Jedno vyhození za druhým. Američanky dokonce vyjela do útoku a přinutily Kirkovou k zákroku.

45:07
    Kanadský tým má obrovskou příležitost vyrovnat, ale jejich soupeř se zatím skvěle brání a ukrajuje cenné vteřinky.

43:59
    Vyloučení v týmu USA (Katy Knollová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy) + 2 min., vysoká hůl).
    43:41 MURPHYOVÁ - 2:3

43:41
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Jenže na tuto střelu, kterou měla na svědomí Abbey MURPHYOVÁ byla kanadská brankářka krátká. Americký tým dokázal otočit nepříznivý průběh utkání a ve třetí třetině prozatím vede – 2:3. Asistence: Casey O'Brienová.

43:16
    Kirková drží kanadské naděje v tomto zápase, jelikož teď dokázala vychytat americké duo v samostatném nájezdu.

42:53
    Trevorsová to všechno chtěla změnit, ale daleko se nedostala. Její cesta skončila ve středním pásmu.

42:08
    Kanaďanky jako by zůstaly ještě v šatnách, protože se ve třetí třetině nedostaly do tempa.

41:27
    Před pár desítkami sekund začala poslední třetina základní hrací doby, do které vstoupil americký tým o poznání lépe.

40:01

Další třetina začne přibližně v 10:22.

Je za námi druhá třetina tohoto utkání, která byla dozajista zajímavější než ta předcházející. Kanadský tým sice ihned v úvodu zvýšil své vedení na rozdíl dvou branek, jenže to Američankám nezabránilo během čtrnácti sekund vyrovnat. Třetí třetina tohoto zámořského derby bude ještě zajímavá a je Vás k tomuto sledování srdečnu zvu.

40:00

39:55
    Ve druhé třetina se už nic zásadního nestane. O možném vítězi rozhodně po přestávce poslední třetina.

39:29
    Kirková si připsala skvělý zákrok lapačkou, hra byla přerušena. Vhazovat se bude po její levici.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:18
    Jenže netrvalo to dlouho a USA je opět v útočném pásmu, kde se snaží ohrozit branku soupeře.

37:58
    Skvělé kanadské napadání vytlačilo americkou rozehrávku až do vlastního pásma.

37:37
    Kanada v plném počtu.

37:09
    Početní výhoda se blíží ke konci a zdá se, že USA ji znovu nevyužije.

36:57
    Nicholsonová přitvrdila u mantinelu muziku, poslala soupeřku na led a opět vyhodila puk přes všechny čáry.

36:17
    Střelecký pokus stále nepřichází. Toho využil kanadský výběr, který se dostal k puku a ten skončil až v americkém pásmu.

35:52
    USA se ihned usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje, aby se dostalo ke střeleckému pokusu.

35:37
    Vyloučení v týmu Kanada (Laura Coteová – 2 min., podrážení).

34:25
    Na ledové ploše se začínají kupit nepřesnosti na obou stranách. Ani jeden tým si puk nedokáže na delší dobu udržet.

33:48
    Websterová vletěla do útočného pásma jako uragán, ale k ničemu ji to nebylo. Kanada se dokázala ubránit.

33:03
    Bilková volila mezi přihrávkou a střelu. Zvolila to druhé, což v danou chvíli byla špatná volba.

32:29
    Zdá se, že se Kanada dokázala otřepat s nepovedené první poloviny druhé třetiny a je opět nebezpečná.

31:36

31:07
    Calabresová vypálila velmi tvrdou střelu, kterou schytala americká hráčka. Vetterová byla bez práce.

30:16
    V sérii vyhození přes všechny čáry pokračovala i teď Monihanová. Kanada je zatím bezzubá.

29:53
    I americký tým dokáže zahrát povedené oslabení. To se daří i v tomto případě.

29:36
    Vyloučení v týmu USA (Caroline Harveyová – 2 min., podrážení).

29:14

29:00
    Grantová plácla do kotouče, který skončil až za americkou brankou. Kanada se dokázala ubránit.

28:41
    Americký tým stále hraje svou přesilovou hru, ale kanadská obrana v čele s Kirkovou i nadále drží.

27:14
    Vyloučení v týmu Kanada (Kendall Cooperová – 2 min., podrážení).

26:36
    Vyloučení v týmu Kanada (Alexie Guayová – 2 min., nedovolené bránění).
    24:22 MURPHYOVÁ - 2:2

24:22
    V Obihiru se dějí věci, neuběhlo ani třicet sekund a americké hráčky dokázaly vyrovnat stav dnešního utkání. ABBEY MURPHYOVÁ si dokázala s Kirkovou poradit a zasunula puk do kanadské branky – 2:2. Asistence: Hayley Winnová.
    24:08 PETRIEOVÁ - 2:1

24:08
    Americký tým byl pod velkým tlakem, ale nakonec se z něj dokázal dostat kvůli nepřesné přihrávce na modrou čáru. Toho využila DOMINIQUE PETRIEOVÁ, která se ze samostatného nájezdu nemýlila – 2:1. Bez asistence.

22:08
    Samoskevichová se na modré čáře dostala ke střele, ale tu poslala daleko od kanadské branky.

21:44
    USA se dostává do velkých problémů a v následujících minutách musí rozhodně zabrat.
    21:26 COTEOVÁ - 2:0

21:26
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanadský tým se v úvodu druhé třetiny dostává do dvoubrankového vedení. Nicole Goslingová si všimla rozjeté LAURY COTEOVÉ, která se posléze přesnou střelou nemýlila – 2:0. Asistence: Nicole Goslingová.

20:57

20:26
    Americký tým se i v oslabení vydal do útoku a málem z toho byla vyrovnávací branka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 9:40.

Máme za sebou úvodní dějství tohoto zápasu, které přineslo jedinou branku. O tu se postarala dvě minuty před koncem Julia Goslingová z Kanady, která svůj tým poslala do vedení. Na druhou stranu kanadský tým má před sebou ještě dost práce, protože v první třetině nebyl lepším týmem. USA bude jistě ještě dělat problémy.

20:00

19:57
    Cherkowskiová netrefila ze své dorážky odkrytou branku, třetina tedy zůstane pouze o jedné brance.

19:18
    Kanadský tým má na konci třetiny velkou příležitost, jenže si nedokáže přesně přihrát.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:57
    Vyloučení v týmu USA (Sydney Bardová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

18:37
    Už to mohlo být o dvě branky, ale na poslední chvíli se do střely vložila jedna z amerických hráček.

18:02
    Tak přece jenom jsme se v první třetině dočkali branky. Kanada využila svůj tlak z posledních minut a ujala se vedení. Jak odpoví americký tým?
    17:54 J. GOSLINGOVÁ - 1:0

17:54
    Kanadský tým využil svého zlepšeného výkonu v první třetině a zásluhou JULIE GOSLINGOVÉ se ujímá vedení. Goslingová dostala parádní přihrávku od Wheelerové a střelou na vzdálenější tým rozvlnila americkou síť – 1:0. Asistence: Maddi Wheelerová.

17:04
    Kanada uzavřela svého soupeře ve vlastním pásmu a zatím kombinuje bez střeleckého pokusu.

16:12
    Knollová se pěknou inviduální akcí dostala do útočného pásma, ale neměla podporu od spoluhráček.

15:40
    Arénou to po střele jedné z amerických obránkyň pouze zahučelo. Kirková měla velké štěstí.

15:07
    Čím víc se blíží konec první třetiny, tím víc je Kanada nebezpečnější. Hráčky USA si musí dávat pozor.

14:43
    Wheelerová bylo blízko úvodní branky v utkání, ale svou střelu poslala pouze těsně vedle americké branky.

13:28
    Shirleyová se dostala do útočného pásma, ale byla zastavena. Rozhodčí viděl ofsajd její spoluhráčky.

12:14
    První třetina se nám pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. USA je i nadále aktivní, Kanada se ji snaží vyrovnat.

09:52
    Ojedinělý výpad kanadského týmu skončil nepřesnou střelou mimo branku soupeře.

09:26
    Avšak nesmíme zapomínat, že o něco aktivnějším týmem jsou hráčky USA.

09:00
    V Obihiru stále čekáme na další zajímavé šance, ale ty jsou zatím v nedohlednu. Oba týmy hrají vyrovnanou partii.

08:24

08:07
    Kombinace to sice byla na jeden dotek, ale v závěru přišla lehká žabička, která se od mantinelu dostala mimo útočné pásmo.

07:26
    USA má za sebou minutu své početní výhody, která zůstává i nadále nevyužitá.

06:54
    Americký tým hraje svou přesilovku zatím s přehledem, ale chybí tomu lepší střelba na branku.

06:24
    Vyloučení v týmu Kanada (Danielle Serdachnyová – 2 min., podrážení).

05:41
    Americký tým se osvobozuje pouze vyhozením z pásma. Kanadský tým si začíná v útoku dost věřit.

05:15
    Trevorsová se skvěle uvolnila, ale při přípravě střely ji nakonec puk sklouznul po hokejce mimo dosah.

04:34
    Když se podíváme na dnešní brankářky, tak zatím více práce má ta kanadská. Vetterová v brance USA ještě nemusela zasahovat.

04:02
    Už se zdálo, že budeme svědky prvního vyloučení, ale rozhodčí kanadské podražení přehlédnul.

03:26
    Kirková se musela vydat za bránu, aby rozehrála. Jenže její přihrávku vystihnula jedna z amerických hráček.

02:49
    První třetina je v úvodních minutách dost plynulá, rozhodčí nemá důvod zbytečně přerušovat.

02:22
    Shirleyová čistým zákrokem odebrala puk soupeřce a udržela pro svůj tým výhodu útočného pásma.

01:57
    Kanadský tým se i nadále hledá. Tentokrát sice zaútočil, ale z jejich akce nic nebezpečného nebylo.

01:17
    Úvodní desítky sekund jsou zatím v režii USA, které se snaží převzít kreativitu v zápase.

00:26
    Nahození Websterové prolétlo velmi těsně kolem pravé tyčky kanadské branky.

00:01
    Úvodní buly dopadlo lépe pro americký tým, který na nic nečeká a vrhá se do útoku.

00:01

Kanada: Kirková (Sarrazinová) – Carterová, Cooperová, MacEachernová, Grantová, Guayová, N. Goslingová – J. Goslingová, Serdachnyová, Cherkowskiová – Kellyová, Calabresová, Trevorsová – Gardinerová, Shirleyová, Weissová – Coteová, Wheelerová, Naudová

USA: Vetterová (Ferencová) – Nicholsonová, Winnová, Bernardová, Uihleinová, Harveyová, Monihanová, Samoskevichová, Hartmetzová – Bilková, O'Brienová, Websterová – Murphyová, Knollová, Petrieová – Zanonová, Edenová, Shearenová – van Wierenová, Wethingtonová, Bardová

Rozhodčí: Ermaková, Haacková – Hammarová, Sainiová.

USA

Hegemonem posledních let tohoto šampionátu je dozajista americký tým, který už tento šampionát vyhrál čtyřikrát za sebou. V Japonsku se tedy budou Američanky pokoušet o pátý titul v řadě. V prvním zápase měl tento tým, taky namále, ale nakonec slavil cenný skalp Ruska, které přehrálo 3:2.

USA – Rusko 3:2
    Branky a nahrávky: 5. Webstrová, 23. O'Brienová (Webstrová), 26. Shearenová (Edenová, Nicholsonová) – 6. Marková (Mezeňtseová), 37. Mezeňtsevová (Marková)

Sestava USA: Vetterová (Ferencová) – Nicholsonová, Winnová – Harveyová, Monihanová – Bernardová, Uihleinová – Samoskevichová, Hartmetzová – Murphyová, Knollová, Petrieová – Bilková, O'brienová, Webstrová – Zanonová, Edenová, Shearenová – Van Wierenová, Wethingtonová, Bardová

KANADA

Kanadský výběr má za sebou velmi těžký vstup do tohoto turnaje, jelikož v prvním zápase se o své vítězství bál až do samotného konce. Kanaďanky se nadřely, ale přece jenom dokázali Švédsko přehrát a vyhrát těsně 2:1.

Švédsko – Kanada 1:2
    Branky a nahrávky: 32. Johanssonová (Mogrénová, Thuviková) – 12. Calabresová (Wheelerová, Markowskiová), 29. Serdachynová (Goslingová, Markowskiová)

Sestava Kanady: Sarrazinová (Kirková) – Carterová, Cooperová – Guayová, Markowskiová – Maceachernová, N. Goslingová – J. Goslinogvá, Serdachnyová, Cherkowskiová – Coteová, Wheelerová, Naudová – Snowová, Shirleyová, Weissová – Kellyová, Calabresová, Trevorsová

Hezký den, ženský světový šampionát v ledním hokeji do 18 let má na programu své další zápasy. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na zámořské derby mezi Kanadou a USA. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Jan Mládek

Branky a nahrávky: 18. J. Goslingová (Wheelerová), 22. Coteová (N. Goslingová) – 25. Petrieová, 25. Murphyová (Winnová), 44. Murphyová (O'Brienová)

Rozhodčí: Ermaková, Haacková – Hammarová, Sainiová