Švédsko – Rusko 3:5 (kon.) | Česko – Japonsko 4:2 (kon.) | Kanada – USA 2:3 (kon.)
Švýcarsko – Finsko 2:4 (kon.)
Kanada
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
USA
Pondělí 07.01.2019, 09:00 • Arena 1, Obihiro (Japonsko) • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

59:07
    Kanada zkouší hru v šesti, Kirková míří na střídačku!

52:15
    Vyloučení v týmu Kanada (Ann-Frederik Naudová – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu USA (Katy Knollová – 2 min., držení).

43:59
    Vyloučení v týmu USA (Katy Knollová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy) + 2 min., vysoká hůl).
    43:41 MURPHYOVÁ - 2:3

43:41
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Jenže na tuto střelu, kterou měla na svědomí Abbey MURPHYOVÁ byla kanadská brankářka krátká. Americký tým dokázal otočit nepříznivý průběh utkání a ve třetí třetině prozatím vede – 2:3. Asistence: Casey O'Brienová.

35:37
    Vyloučení v týmu Kanada (Laura Coteová – 2 min., podrážení).

29:36
    Vyloučení v týmu USA (Caroline Harveyová – 2 min., podrážení).

27:14
    Vyloučení v týmu Kanada (Kendall Cooperová – 2 min., podrážení).

26:36
    Vyloučení v týmu Kanada (Alexie Guayová – 2 min., nedovolené bránění).
    24:22 MURPHYOVÁ - 2:2

24:22
    V Obihiru se dějí věci, neuběhlo ani třicet sekund a americké hráčky dokázaly vyrovnat stav dnešního utkání. ABBEY MURPHYOVÁ si dokázala s Kirkovou poradit a zasunula puk do kanadské branky – 2:2. Asistence: Hayley Winnová.
    24:08 PETRIEOVÁ - 2:1

24:08
    Americký tým byl pod velkým tlakem, ale nakonec se z něj dokázal dostat kvůli nepřesné přihrávce na modrou čáru. Toho využila DOMINIQUE PETRIEOVÁ, která se ze samostatného nájezdu nemýlila – 2:1. Bez asistence.
    21:26 COTEOVÁ - 2:0

21:26
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanadský tým se v úvodu druhé třetiny dostává do dvoubrankového vedení. Nicole Goslingová si všimla rozjeté LAURY COTEOVÉ, která se posléze přesnou střelou nemýlila – 2:0. Asistence: Nicole Goslingová.

18:57
    Vyloučení v týmu USA (Sydney Bardová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).
    17:54 J. GOSLINGOVÁ - 1:0

17:54
    Kanadský tým využil svého zlepšeného výkonu v první třetině a zásluhou JULIE GOSLINGOVÉ se ujímá vedení. Goslingová dostala parádní přihrávku od Wheelerové a střelou na vzdálenější tým rozvlnila americkou síť – 1:0. Asistence: Maddi Wheelerová.

06:24
    Vyloučení v týmu Kanada (Danielle Serdachnyová – 2 min., podrážení).

Jan Mládek

Branky a nahrávky: 18. J. Goslingová (Wheelerová), 22. Coteová (N. Goslingová) – 25. Petrieová, 25. Murphyová (Winnová), 44. Murphyová (O'Brienová)

Kanada: Kirková (Sarrazinová) – Carterová, Cooperová, MacEachernová, Grantová, Guayová, N. Goslingová – J. Goslingová, Serdachnyová, Cherkowskiová – Kellyová, Calabresová, Trevorsová – Gardinerová, Shirleyová, Weissová – Coteová, Wheelerová, Naudová
    USA: Vetterová (Ferencová) – Nicholsonová, Winnová, Bernardová, Uihleinová, Harveyová, Monihanová, Samoskevichová, Hartmetzová – Bilková, O'Brienová, Websterová – Murphyová, Knollová, Petrieová – Zanonová, Edenová, Shearenová – van Wierenová, Wethingtonová, Bardová

Rozhodčí: Ermaková, Haacková – Hammarová, Sainiová