Toronto – Nashville 0:4 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 0:3 (kon.) | Montreal – Minnesota 0:1 (kon.)
Chicago – Calgary 3:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 3:1 (kon.)
Montreal Canadiens
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Minnesota Wild
Úterý 08.01.2019, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:13 (04:04:52)

1. Devan Dubnyk (MIN) 32 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Carey Price (MTL) 24 zák., 1 gól, 96,0%
    3. Mikael Granlund (MIN) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 32-25; Zablokované střely: 21-19; Vhazování: 41%-59%; Hity: 27-20; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 26-25.

O osudu utkání v Bell Centre rozhodla velká chyba Jeffa Petryho, který za bezbrankového skóre ve třetí třetině namazal puk zpoza brány na hokejku Mikaela Granlunda, který v obrovské šanci nezaváhal. Wild porazili Canadiens podeváté v řadě. Konečný výsledek tohoto klání. Montreal Canadiens 0 Minnesota Wild 1.

59:33
    Wild střelou z obranného pásma těsně minuli levou tyč prázdné brány Habs a pískal ose zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:19
    Jeff Petry vypálil od modré čáry, jeho rána s příklepem ale byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.

57:50
    Devan Dubnyk vyrazil ránu Canadiens z vrcholu pravého kruhu a Carey Price ihned vyrazil na střídačku! Dnešní utkání v Bell Centre vrcholí.

57:39
    Vyloučení Max Domi a Greg Pateryn jsou zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu 5 na 5.

57:11
    Habs od modré čáry nahodili puk bekhendem vysoko nad bránu a Devan Dubnyk ho stáhl do své lapačky.

55:55
    Paul Byron se snažil v mezikruží zakončit zápěstím, jenže jeden z hráčů Wild mu puk dokázal vypíchnout.

55:39
    Max Domi byl vyloučen za sekání a souběžně s ním na dvě minuty také Greg Pateryn za podražení – 4 na 4.

55:25
    A nyní Bell Centre znovu bučí, protože Minnesotě bylo podruhé v rychlém sledu odpuštěno vyloučení.

54:48
    Nicolas Deslauriers vypálil od modré čáry a puk minul nad ledem levou tyč. V hledišti to jen zahučelo.

53:02
    Mike Reilly na levém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím a jeho nahození minulo pravou tyč brány.

51:35
    Phillip Danault na levém křídle ve středním pásmu ztratil puk a Jordan Greenway vyrazil do protiútoku jeden na jednoho, který v levém kruhu pro vhazování vyřešil střelou zápěstím. Victor Mete ji ale zablokoval.

50:56
    Wild na vrcholu levého kruhu vystřelili ihned po vhazování a jejich rána byla na přední tyči zablokována.

50:53
    Eric Staal se řítil na levém křídle po chybné rozehrávce Montrealu sám na bránu, jenže v levém kruhu se ocitl pod tlakem a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

50:30
    Canadiens před pár okamžiky vypálili na levém křídle od modré čáry a Devan Dubnyk puk vyrazil mimo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:58
    Gól Minnesoty zápasu hodně pomohl a nyní jsme svědky otevřeného hokeje, zatím bez druhé trefy.

48:59
    Charlie Coyle se ocitl na bodu pravého kruhu pro vhazování ve skvělé šanci, jenže střelou zápěstím trefil pouze levé rameno Careyho Price!

48:47
    Montreal se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, obě dvě ale byly zablokovány. Druhá od modré čáry v podání Jeffa Petryho skončila v ochranné síti.

47:55
    Nino Niederreiter bleskově objel bránu a u pravé tyče se puk snažil z otočky zasunout do sítě, jenže ani dvakrát Careyho Price nepřekonal!

47:35
    Montreal mohl odpovědět, střela z levého křídla ale našla náruč Devana Dubnyka. Komerční přestávka.
    46:58 Mikael GRANLUND - 0:1

46:58
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Jeff Petry chtěl zpoza vlastní brány rozehrát zády ke hře bekhendem, jenže pouze namazal puk na hokejku MIKAELA GRANLUNDA, který si z pravého kruhu pro vhazování přebruslil do levého a z ostrého úhlu zamířil do odkryté sítě!

46:01
    Canadiens odpověděli střelou z levé strany, kterou na vzdálenější pravé tyči Devan Dubnyk vyrazil betonem.

45:40
    Carey Price si snadno poradil se střelou Wild od modré čáry a poté předvedl další spektakulární zákrok, když u tyče vychytal Charlieho Coylea!

45:23
    Wild na levém křídle vystřelili z úhlu a Carey Price vkleče bez problému puk podržel ve svém náručí.

45:00
    Mikko Koivu vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela zápěstím byla před bránou zablokována.

43:24
    Mike Reilly chtěl rukavicí zastavit vysoké nahození z pravého kruhu a ve výskoku zboural k ledu Devana Dubnyka. Obránce Montrealu dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáře Minnesoty Wild.

43:03
    Artturi Lehkonen z pravého kruhu napálil puk před bránu a Mike Reilly tvrdě narazil do Devana Dubnyka.

42:23
    Mikael Granlund na levém křídle vypálil z úhlu a připravený Carey Price puk na přední tyči zachytil.

42:08
    Nick Foligno na levém křídle podrazil Michaela Chaputa, rozhodčí se ale tentokrát vylučovat nerozhodli.

41:30
    Greg Pateryn na pravém křídle vypálil od modré čáry a Carey Price i přes clonu puk úspěšně puk vyrazil.

41:01
    Brendan Gallagher na levém křídle vystřelil od hrazení, jenže našel pouze náruč klečícího Devana Dubnyka.

40:28
    Několik hráčů tečovalo puk ve vzduchu a ve středním pásmu byla hra přerušena kvůli hře vysokou holí.

40:01
    V Bell Centre jsme během 40 minut gól neviděli a doufáme, že přijde v poslední třetí třetině utkání.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-14; Zablokované střely: 12-11; Vhazování: 38%-62%; Hity: 20-14; Přesilové hry: 0/3-0/2; Tr. minuty: 22-23.

Třetí třetina začne přibližně v 3:25.

Minnesota ihned po přestávce přečkala třetí přesilovou hru Montrealu a v závěru druhé třetiny si vytvořila velký tlak, ani jeden z hostů ale bezbrankové skóre protrhnout nedokázal. Skóre po druhé třetině utkání v Kanadě zní. Montreal Canadiens 0 Minnesota Wild 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:16
    Brett Kulak na pravém křídle vypálil od modré čáry směrem na vzdálenější levou tyč, kde Devan Dubnyk puk dokázal vyrazit pravým betonem mimo bránu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:24
    Hra byla přerušena a ve druhé třetině si odbudeme poslední reklamní přestávku. Stále je to 0:0.

38:02
    Nino Niederreiter se málem řítil sám na bránu, před kterou rychle zamíchal s pukem, ale nezakončil. Skvělý bekčeking předvedl na domácí straně Habs Paul Byron.

37:29
    Jared Spurgeon na levém křídle napřáhl od hrazení k táhlé střele, která byla sražena vedle přední tyče.

36:48
    Montrealu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění.

35:46
    Canadiens na pravém křídle nahodili puk od modré čáry před bránu, kde byl tečován a minul pravou tyč.

35:08
    Wild se v rychlém sledu ocitli ve dvou šancích, jenže bekhendová střela z blízkosti minula pravý horní roh brány, zatímco pokus od modré čáry dopadl podobně.

34:28
    Jeff Petry na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a Devan Dubnyk puk dokázal vyrazit pravým betonem.

34:24
    Devan Dubnyk ukryl nahození Montrealu z pravé strany v lapačce a následuje krátká reklamní přestávka.

33:58
    Zach Parise se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže ani natřikrát se mu úvodní gól vstřelit nepodařilo.

33:16
    Michael Chaput před bránou skvěle tečoval nahození Tomáše Tatara, Devan Dubnyk ale puk vkleče vyrazil.

32:42
    Carey Price po střele Wild od modré čáry rychle vytřepal puk z lapačky, aby rozehrál za svou bránu.

32:03
    Jonathan Drouin na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Devan Dubnyk tečovaný puk vyrazil.

31:44
    Phillip Danault neměl na levém křídle útočného pásma dostatečnou podporu a Wild se ubránili.

30:40
    Jason Brodin na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která se od Zacha Pariseho clonícího před bránou odrazila vedle vzdálenější pravé tyče brány.

29:44
    Mikko Koivu v levém kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a z úhlu napřáhl ke střele, kterou na přední tyči Carey Price bez problému vyrazil do rohu kluziště.

28:17
    Nicolas Deslauriers na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a od hrazení napřáhl k bekhendové střele, kterou Devan Dubnyk vyrazil levým betonem.

27:55
    Puk opustil hrací plochu a jeden z fanoušků v Bell Centre získal suvenýr. Následuje komerční přestávka.

26:14
    Paul Byron z pravého rohu útočného pásma nahodil puk před bránu a Jesperi Kotkaniemi ho tečoval mimo.

25:56
    Eric Staal se před pár sekundami ocitl před bránou ve velké šanci, jenže ji z blízkosti dokázal minout.

23:26
    Dvouminutový trest Careyho Price vypršel a Minnesota v dnešním zápase nevyužila druhou přesilovou hru.

23:16
    Wild vypálili z pravého kruhu pro vhazování a puk zřejmě orazítkoval vzdálenější levou tyč!

22:39
    Minnesota vyvolala před bránou Careyho Price velký závar, skórovat se jí ovšem nepodařilo.

21:26
    Carey Price dostal dvě minuty za zdržování hry poté, co v rohu obranného pásma nedokázal zkrotit poskakující puk. Trest odpyká Jesperi Kotkaniemi.

21:23
    Vyloučený Mikael Granlund je zpět na ledě a Minnesota úspěšně přečkala třetí hru v oslabení.

20:24
    Tomáš Tatar si z pravého křídla sjel před bránu a na přední tyči bekhendem mířil do bližšího horního rohu brány, brankář Devan Dubnyk ale puk vytáhl levým ramenem mimo! Skvělý zákrok.

20:01
    Montreal sice v závěru první části nevyužil tlak, na začátku druhé ale dohrává přesilovou hru.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-9; Zablokované střely: 7-5; Vhazování: 26%-74%; Hity: 10-6; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 20-23.

Druhá třetina začne přibližně v 2:36.

Během úvodní části utkání padlo několik trestů, žádný z týmů se ale prosadit nedokázal. Největší šanci zápasu měl na holi Jason Zucker, jenže ani nadvakrát z blízkosti Careyho Price nepřekonal. Skóre po první třetině. Montreal Canadiens 0 Minnesota Wild 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:23
    Mikael Granlund byl vyloučen v závěru první části za držení. Třetí přesilová hra pro domácí Montreal.

19:19
    Jordan Greenway se dostal u pravé tyče ke střele z blízkosti, kterou Carey Price úspěšně vyrazil.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:43
    Minnesotě se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.

18:34
    Jonathan Drouin na vrchlu mezikruží krásně zamíchal s pukem a mezi dvěma protihráči napřáhl ke střele zápěstím, kterou Devan Dubnyk podržel na hrudi.

17:27
    Jesperi Kotkaniemi napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč, a poté přišla rána od modré čáry, kterou na přední pravé tyči úspěšně lapil do lapačky Devan Dubnyk.

17:05
    Oba týmy během osmi sekund vystřelily od modré čáry, jenže oba brankáři byli připravení. Carey Price puk vyrazil, zatímco Devan Dubnyk ho lapil do lapačky.

16:26
    Joel Armia v blízkosti levé tyče vystřelil po přihrávce Maxe Domiho z levého kruhu pro vhazování z nulového úhlu a Devan Dubnyk puk pravým betonem vyrazil.

15:15
    Puk byl ve středním pásmu přizvednut do hlediště a nyní nastává okamžik pro komerční přestávku.

14:48
    Jordan Greenway předvedl skvělý forčeking a Wild se dostali na levém křídle v rychlosti ke dvěma střelám, z nichž první skončila mimo a druhá byla zablokována.

13:28
    Vyloučený Jason Brodin je zpět na ledové ploše a Minnesota úspěšně přečkala druhou hru v oslabení.

13:15
    Canadiens na pravém křídle vypálili od hrazení a připravený Devan Dubnyk podržel puk v náručí.

12:57
    Střela Jeffa Petryho z vrcholu levého kruhu pro vhazování byla na přední tyči sražena mimo, a tak to zkusil z druhé strany. Devan Dubnyk puk ale vyrazil.

12:09
    Jeff Petry znovu vypálil od modré čáry a jeho rána tentokrát trefila brusli jednoho z hráčů Minnesoty.

11:45
    Jeff Petry na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila na boční síti.

11:28
    Jonas Brodin vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

10:54
    Max Domi si na bodu pravého kruhu pro vhazování zpracoval puk a napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem, která našla náruč Devana Dubnyka. Komerční brejk.

10:09
    Wild vypálili na vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk těsně minul vzdálenější pravou tyč brány.

09:00
    Vyloučený Jason Zucker je zpět na ledě a oba týmy po několika trestech hrají opět v plném počtu.

08:46
    Montreal rozjel nádhernou kombinační akci, jenže finální přihrávka z levého rohu před bránu neprošla.

07:02
    Canadiens na pravém křídle vypálili od modré čáry a po zákroku Devana Dubnyka následuje komerční přestávka. Zatím jsme v Bell Centre žádný gól neviděli.

07:00
    Jason Zucker byl vyloučen na dvě minuty za držení a hra by měla nyní pokračovat ve hře 4 na 4.
    06:25 Carey Price vychytal v obrovské šanci Jasona Zuckera!

06:25
    Jason Zucker se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ztroskotal na pravém betonu Careyho Price, který puk nadvakrát vleže zmrazil pod lapačkou! Obrovská šance Minnesoty Wild.

06:05
    Wild vypálili od modré čáry a u levé tyče byl puk nebezpečně tečován, Carey Price ho ale vyrazil.

05:56
    Jason Zucker se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže Paul Byron jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.

02:28
    Kenny Agostino a Nick Seeler nakonec byli vyloučeni do konce utkání a už se dnes na ledě neobjeví.

02:28
    Kenny Agostino ještě dostal desetiminutový osobní trest, stejně jako obránce hostí Nick Seeler, který ještě dostal dvě minuty navíc za vyvolání bitky.

02:28
    Kenny Agostino narazil pravým ramenem před střídačkou Wild na hrazení Erica Fehra po odehrání puku a dostal pět minut za nedovolené bránění a pět za bitku, během které ho poslal na lopatky Nick Seeler.

02:03
    Joel Armia si najel mezi kruhy na skvělou přihrávku Maxe Domiho zpoza brány, střela bez přípravy mu ale nesedla a Devan Dubnyk zmrazil puk pod lapačkou.

01:09
    Tomáš Tatar si na pravém křídle najel na přihrávku Shea Webera a od hrazení napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči vyrazil připravený Devan Dubnyk.

00:01
    Minnesota vyhrála úvodní vhazování zápasu a jako první se může vydat směrem vpřed. Montreal dnes proti Minnesotě pokračuje v sérii tří domácích utkání v řadě.

00:01

Bell Centre se pomalu zaplňuje, zatímco hokejisté obou týmů dokončují tradiční rozbruslení, po kterém bude následovat americká a kanadská hymna a poté už buly.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber (C), Reilly, Petry, Kulak, Jo. Benn – Drouin, Domi, Armia – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Agostino, Chaput, Deslauriers. Hlavní trenér: Claude Julien.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), Coyle, Kunin – Greenway, M. Koivu (C), Niederreiter – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Justin StPierre, Eric Furlatt. Čároví: Ryan Gibbons, Libor Suchánek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Předpokládané úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber, Reilly, Petry, Kulak, Jo. Benn – Drouin, Domi, Armia – Tatar, Danault, Gallagher – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron – Agostino, Chaput, Deslauriers.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise, Coyle, Kunin – Greenway, M. Koivu, Niederreiter – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.

MINNESOTA WILD

Minnesota proti Montrealu vyhrála osm utkání v řadě a proti Canadiens má ze všech týmů NHL nejdelší aktivní vítěznou sérii. V bráně Wild by měl potřinácté v řadě začít Devan Dubnyk, který během posledních dvanácti zápasů inkasoval v průměru 2,56 gólu na zápas s průměrnou procentuální úspěšností 91,5 procent. Minnesota bude spoléhat na Zacha Pariseho, který bodoval v pěti zápasech v řadě a ve třech utkáních po sobě vstřelil minimálně jeden gól (4 góly a 5 asistencí).

MONTREAL CANADIENS

Montreal po dvou výhrách v řadě nestačil na Nashville, kterému v domácím prostředí podlehl 4:1. Canadiens se proti Wild velmi nedaří a v posledním vzájemném zápase, který se uskutečnil 12. prosince loňského roku v Xcel Energy Center, navíc utrpěli debakl 7:1. Bodově je na tom ovšem v letošní sezóně Montreal lépe než Minnesota, když nasbíral 49 bodů, zatímco soupeř 43. Hokejisté Minnesoty však odehráli o dva zápasy méně.

Montreal v úterý v noci změří síly se soupeřem, proti kterému se mu během posledních čtyř let vůbec nedaří. Canadiens proti Minnesotě prohráli osm utkání v řadě a naposledy ji dokázali porazit 9. listopadu 2014, když v domácím Bell Centre vyhráli přesvědčivě 4:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.