Los Angeles – St. Louis 4:3 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:4 (kon.) | Florida – San Jose 6:2 (kon.)
Florida Panthers
6:2 (1:0, 1:2, 4:0)
San Jose Sharks
Úterý 22.01.2019, 01:10 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji Vám příjemné úterní ráno při sledování online přenosu z NHL. Dnes se nám představí celky Florida Panthers a San Jose Sharks. Utkání, které bude pro Vás komentovat Daniel Fekets, začíná v 1:00. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Žraloci jsou na tom stále v tabulce velmi dobře. Momentálně jim patří třetí příčka v Západní konferenci. Na svém kontě mají po padesáti zápasech 63 bodů. Svěřenci kouče Petera DeBoera měli v měsíci lednu velmi dobrou formu, ale poslední dvě utkání nezvládli. S Arizonou a Tampou prohráli shodně 3:6. Do sestavy Sharks se v posledním zápase vrátil obránce Radim Šimek, který laboroval s otřesem mozku. Z dalších českých jmen, které do utkání zasáhnou musíme zmínit Tomáše Hertla a Lukáše Radila. Nejproduktivnějším hráčem San Jose zůstává obránce Brent Burns s 52 kanadskými body.

Panteři jsou na tom daleko hůře. Na pozice, které by zaručovaly play off momentálně ztrácí už 12 bodů. Florida sice vyhrála poslední dvě utkání (3:1 s Torontem a 4:2 v Nashvillu), ale stále má pouhých 46 bodů ze 47 zápasů. Domácí však neskládají zbraně a chtějí se ještě porvat o play off. Pomoct jim má k tomu Nick Bjugstad a Vincent Trocheck, oba se totiž vracejí po zranění. Velmi dobrou formu má v letošní sezoně Jonathan Huberdeau, pětadvacetiletý útočník nasbíral přesně 50 kanadských bodů a v klubové produktivitě má šestibodový náskok před finským centrem Barkovem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Brown, McCoshen – Dadonov, Barkov (C), Vatrano – Bjugstad, Trocheck (A), Huberdeau – Malgin, Borgström, Hoffman – Sceviour, McCann, Hawryluk.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, R. Šimek, Braun, Dillon, Heed, J. Ryan – Pavelski (C), J. Thornton (A), Sörensen – Labanc, Couture (A), Meier – Donskoi, Hertl, E. Kane – M. Karlsson, Goodrow, Radil.

Rozhodčí: St. Laurent, Anderson – Racicot, Murray.

Florida vstupuje na led v červené barvě dresů. San Jose nastupuje v bílých barvách.

00:01

00:32
    Začalo se nepřesně na obou stranách. Na úvodní střelecký pokus čekáme a ani jednomu týmu se nepovedlo napoprvé zavést puk do útočné třetiny.

01:24
    Burns hledal před bránou spoluhráče, ale jeho pobídka mu úplně nevyšla. Florida se první útočné akci ubránila.

02:03
    Pysykova střela na opačné straně zamířila do betonu hostujícího brankáře. Domácí pokračují v útočné akci a obléhají území před bránou Sharks.

02:49
    Barkov z pravé strany pálil z dobré pozice, ale Jones se stačil včas přesunout. Připsal si tak první důležitý zákrok.

03:33
    Matheson střílel od modré čáry a před bránu dobře dostoupil Bjugstad. Také tomuto pokusu Jones čelil bez větších potíží.

04:09
    Florida přebrala aktivitu a hostující tým pouze vyhodil touš na icing.

04:26
    Sörensen najížděl na levém křídle sám a ještě mířil svou přihrávku na Karlssona. Domácí dokázali vyřešit tuto situaci.

04:28
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., držení).

04:52
    Labancova zpětná přihrávka pouze vyhostila hosty z útočné třetiny. Musejí tak rozjíždět útočnou akci znovu.

05:34
    Labanc krásně přenesl hru na Joea Pavelskiho, který pálil z levého křídla. Roberto Luongo se dokázal přesunout a první velkou šanci utkání zastavil.

06:28

06:57
    Jones zastavil průnik domácích po levé straně. Střelu lapil do lapačky a máme zde první komerční přestávku.

07:30
    Dillon se svou přihrávkou vyčkal na najetého Pavelskiho, který však nedokázal kotouč zpracovat. Florida tak opět vyváží puk z pásma a snaží se něco vymyslet.

08:41
    Hra je nyní celkem rozháraná. Hostům se nedaří pevně usadit v pásmu a to samé platí také o Panterech.

09:08
    Puk opustil hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:58
    Čtvrtá lajna Floridy je nyní hodně aktivní v útočném pásmu. Hawrylukova přihrávka ale nenašla před bránou hůl Scevioura.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:26
    Roberto Luongo po nahození od modré čáry raději hru přerušil a máme zde další komerční přestávku.

10:50
    Brent Burns byl dvakrát po sobě v hlavní roli. Nejprve jeho dělovka propadla až k zadnímu mantinelu a jeho druhý pokus Luongo dobře viděl a neměl problém zasáhnout lapačkou.

11:26
    Malgin se sice dostal do útočného pásma, ale domácí tam puk moc dlouho nepodrželi. San Jose se zatím dobře brání a domácí celek moc nepouští k zakončení.

12:17
    Yandle si na poslední chvíli rozmyslel střelu po pobídce z hole Trochecka.

13:36
    Logan Couture nahazoval touš poměrně nenápadně z pravé strany. Luongo však přitiskl beton k tyči a nepovolil, aby puk skončil za jeho zády.

14:50
    San Jose sice drží puk v útočné třetině, ale zatím je to bez střelby. Domácí navíc stačí dostupovat hráče včas.

15:41
    Labanc viděl lépe postaveného Dillona. Obránce hostů si rovnal puk ke střele, ale napálil pouze prvního bránícího hráče.

16:12
    Domácí se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Už je to dlouho, kdy Florida naposledy zahrozila v pásmu Sharks.

17:21
    Florida právě vstřelila branku!
    Přestože Florida nebyla moc aktivní v posledních minutách, tak střílí první gól utkání. Vatrano zavezl puk za modrou čáru a postrčil ho Barkovovi. Finský centr viděl rozjetého AARONA EKBLADA, kterému posunul puk. Obránce Floridy trefil přesně a stav je tak 1:0. Asistence: Aleksander Barkov a Frank Vatrano.
    17:21 Aaron EKBLAD - 1:0

18:45
    Domácí se dostali do přečíslení. Bjugstad hledal před bránou hůl Trochecka, ale přihrávka do tohoto prostoru neprošla.

19:26
    Burns pálil od modré čáry a Luongo měl ztíženou pozici. Moc toho sice neviděl, ale nakonec dokázal zasáhnout.

19:27
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., hrubost).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Právě nám skončila první třetina. Florida po ní vede 1:0. Moc šancí jsme neviděli a o jediný přesný zásah se postaral obránce Aaron Ekblad. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně ve 2:02. Střely na bránu: 6-7.

20:01

20:16
    Tomáš Hertl pronikl hned na začátku třetiny mezi dva hráče. Ke střele se ale nedostal.

21:08
    Vatrano mířil těsně vedle pravé tyče. Florida pokračuje v útočení s pukem na holi.

21:27
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

22:24
    Hosté bojují o puk v rohu kluziště. Florida má všechny prostory dobře obsazené.

23:05
    Domácí vyhazují puk tak šikovně, že se nejedná o zakázané uvolnění a navíc mohou vystřídat, přestože střídačku mají dál.

23:40
    Hra zatím ani ve druhé periodě nemá nikterak závratné tempo. Panteři se zatím ve druhé třetině nedostali ke střele.

24:21
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hostující celek srovnává vývoj skóre. LOGAN COUTURE si před bránou počkal na nahození Burnse a krásnou tečí dokázal usměrnit kotouč mezi betony Luonga. 1:1. Asistence: Brent Burns a Timo Meier.
    24:21 Logan COUTURE - 1:1

25:20
    Pavelski dostal na levém křídle prostor a centroval puk před bránu. Tam stál střelec poslední branky Couture. Bohužel pro hosty, přihrávka od Pavelskiho nebyla moc přesná.

26:07
    Domácí opět odskakují! San Jose zaváhalo ve středním pásmu a Florida se dostala do přečíslení 2 na 1. Jevgenij Dadonov si všiml na pravé straně obránce MICHAELA MATHESONA, jehož následná střela rozvlnila síť. Jones se přesunout nestačil. 2:1. Asistence: Jevgenij Dadonov a Frank Vatrano.
    26:07 Michael MATHESON - 2:1

27:24
    Po brankách na obou stranách nám hra stoupla. Obě mužstva rázem lépe bruslí a více si věří.

28:24
    McCann si počkal na přechod do pásma, aby nebyl v ofsajdu a nyní už bojuje o puk v rohu kluziště proti obránci Ryanovi.

29:14
    Roberto Luongo opět uklidnil hru. Chytá, stejně jako v ostatních zápasech, velmi jistě a dává potřebný klid na hokejky hráčů v červené barvě.

29:24
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., hákování).

29:50
    Domácí se nenápadně probili až ke střele, a ta stála za to! Barkov se dobře zorientoval v nepřehledné situaci a následně z mezikruží pálil pouze do betonu Jonese.

30:49
    Florida si sice v přesilovce vytvořila zajímavé šance, ale neusadila se pevně v pásmu.

31:20
    Přesilovka pomalu končí. Luongo drží puk za bránou a co nevidět se Kane do hry vrátí.

31:24

31:54
    Hertl dostal prostor na pravém křídle a střílenou přihrávkou hledal před bránou spoluhráče. Do pobídky českého hráče nevložil hůl nikdo.

32:35
    Pavelski přihrál Meierovi, jenž se ocitl v těsné blízkosti Luonga. Na zkušeného brankáře ale nevyzrál.

33:20
    San Jose vsítilo branku, ale hlavní sudí ihned rozpažil. Vypadalo to však, že se jednalo o regulérní gól a uvidíme, jestli své rozhodnutí ještě přehodnotí.

33:20
    Po konzultaci s videorozhodčím hlavní rozhodčí branku uznává. TIMO MEIER si před bránou počkal na přihrávku Thorntona a těsně před lapačkou dokázal puk vstřelit do sítě. Branka to podle všeho byla regulérní, protože Luongo neměl touš ve své moci. 2:2 . Asistence: Joe Thornton a Joe Pavelski.
    33:20 Timo MEIER - 2:2

33:20
    Ale pozor! Domácí si ještě vyžádali coach challange.

33:20
    Sudí ukázal na středový kruh i podruhé a branka definitivně platí. 2:2.

33:45
    Hosté se dokázali ubránit pouze za cenu zakázaného uvolnění.

34:13
    Bjugstad využil svých fyzických parametrů a dokázal se natlačit před bránu. Poté ještě hledal přihrávkou spoluhráče. Hosté měli štěstí, že hráč s číslem 27 nevystřelil.

34:19
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., nedovolené bránění).

34:23
    Obránce Burns pálil hned po vyhraném buly od modré čáry. Luongo vše viděl a lapačkou zasáhl.

35:04
    V oslabení zahrozili dvakrát po sobě hráči Floridy. Barkov ve spolupráci se Sceviourem ujel a měl na holi velkou šanci. Při druhém pokusu se musel Jones ubránit vším možným, aby potřetí neinkasoval.

36:05
    Tahle početní výhoda San Jose nabízí skvělý hokej na obou stranách. Hraje se ve velkém tempu.

36:19

37:14
    Sharks musí opustit útočnou třetinu, neboť je čárovým sudím signalizován ofsajd.

37:49
    Sörensen pouze nahodil puk za bránu. Dillon se už do útočení nezapojil, protože neměl tolik sil.

38:24
    Hosté přitlačili za bránou a k odraženému puku se dostal Evander Kane. Okamžitě si všiml před bránou stojícího Hertla, ale přihrávka na českého centra nakonec neprošla.

39:16
    Puk doputoval až do moci Luonga. Kanadský brankář přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní podstatně lepší hokej, než v třetině první. Hosté dokázali zásluhou Coutura vyrovnat už ve 25. minutě. Florida se však vzápětí dostala znovu do vedení díky obránci Mathesonovi. Vyrovnávací branka padla ve 34. minutě. Trefil se důrazný Timo Meier. Po druhé třetině platí nerozhodný stav 2:2. Střely na bránu: 13-21.

Další třetina začne přibližně ve 3:02.

40:01

40:17
    Dadonov se vřítil do útočného pásma jako tank. Následně se kotouč odrazil na modrou čáru k Yandleovi, který okamžitě střílel. Jones jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

40:59
    Goodrow se probíjel do útočného pásma, ale byl v obležení protihráčů.

41:13
    Hoffman se zbavil skvělou kličkou protihráče a zápěstím vystřelil. Martin Jones však se zákrokem problém neměl.

41:45
    Domácí si vytvořili dvě zajímavé příležitosti. Vatrano pálil z mezikruží těsně vedle pravé tyče.

41:56
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2+2 min, vysoká hůl).

42:20
    Jonathan Huberdeau nahodil puk před bránu. Před ní máchl hokejkou Dadonov. Ruský hráč ale tečovat nedokázal.

42:27
    Domácí celkem rychle využívají přesilovku. KEITH YANDLE si vyměnil puk s Huberdeauem a vypálil od modré čáry. Skvělou clonu předvedl Barkov, takže Jones toho moc neviděl. 3:2. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.
    42:27 Keith YANDLE - 3:2

42:36
    Neuběhlo ani deset sekund a čtyřminutová přesilovka Panthers je naplno využita. Jeden z beků San Jose udělal hrubku a upadl v pásmu. Vatrano si všiml na středu volného VINCENTA TROCHECKA, který propálil Jonese střelou mezi betony. 4:2. Asistence: Frank Vatrano.
    42:36 Vincent TROCHECK - 4:2

43:25
    Roberto Luongo se musel předvést. Útočník hostů Karlsson nedokázal v leže dotlačit puk za jeho pevný beton.

44:31
    Žraloci se tlačí dopředu. Situace však pro ně momentálně není příliš komfortní.

45:10
    Burns nahazoval před bránu, kde stál Donskoi. Finský útočník nedokázal ani nadvakrát dorazit touš za zkušeného Luonga.

45:51
    Joe Thornton nepřihrál dobře a Šimek se musí pro puk vracet až do vlastního pásma.

46:31
    Útočná akce Sharks končí ofsajdem. Obě mužstva si mohou oddechnout. Následuje komerční přestávka.

46:58
    Martin Jones vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

47:22
    První lajna Panthers je k nezastavení! Barkov přenesl hru na Dadonova, který viděl rozjetého spoluhráče. Tím byl FRANK VATRANO, jenž udělal dva rychlé kroky a dostal se do samostatného úniku. Kličkou do bekhendu pak dokázal Jonese překonat. 5:2. Asistence: Jevgenij Dadonov a Aleksander Barkov.
    47:22 Frank VATRANO - 5:2

47:22
    Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Aaron Dell.

48:24
    Hosté jsou opaření. Nyní vyhazují na zakázané uvolnění.

49:11
    Labanc vypálil z pravého kruhu a jeden z hostů sekl Luonga v době, kdy měl puk ve své moci. Uvidíme jestli se bude vylučovat.

49:11
    Vylučovat se zřejmě nebude. Brown se tam poté svého brankáře zastal.

50:00
    Pavelski přihrál do jízdy Hertlovi, který dostal prostor. Na posledního obránce však svou kličkou nevyzrál.

50:40
    Velká šance Floridy! Opět chyba v obraně hostů zapříčinila únik na bránu. Sceviour na čerstvého Della vyzrát nedokázal.

51:52
    Zdá se, že Florida má tento zápas už plně pod kontrolou. Nic nenasvědčuje tomu, že by San Jose utkání mělo zvrátit.

52:24
    Aleksander Barkov byl u puku trochu později. Čárový sudí navíc odpískal úmyslný ofsajd.

52:55
    Dadonov skvěle projel levým křídlem a žabičkou hledal Vatrana. Hráč s číslem 72 si zatím pátý bod v zápase nepřipsal.

54:14
    Florida je momentálně jasně lepší. Skvěle bruslí a zároveň nepolevuje. Stále se snaží přidat další branky.

55:01
    Hra je přerušena. Oba týmy mají čas na vystřídání. Následovat totiž bude poslední komerční přestávka tohoto duelu.

55:02
    Josh Brown vyzval na bitku Brendena Dillona a máme tady regulérní pěstní souboj!

55:02
    Bitka končí remízou, neboť rozhodčí po chvíli zasáhli.

55:02
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Josh Brown – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., bitka).

56:06
    Barkov zrychlil na pravé straně, ale nepovedlo se mu přesně najít Vatrana před bránou. Stále však Florida hraje v útočné třetině.

56:30
    Od modré čáry pálil Pysyk. Brankář Dell měl odkrytý výhled, a tak střelu bez větších potíží udržel ve své moci.

56:50
    Mathesonovi se přihrávka nepovedla. Těžiště hry se přesune před Luonga. Odpískán byl icing.

57:39
    McCoshen nahodil na bránu a Dell vyrazil pouze před Trochecka. Centr druhé lajny Floridy ale ani nadvakrát nedokázal brankáře Sharks překonat.

58:43
    Florida drží puk v útočném pásmu. Oba týmy už zápas jen dohrávají.

59:14
    Z Evandera Kanea je cítit frustrace. Byl před bránou velmi aktivní a nesportovně dohrál obránce Floridy. Trest mu neunikne.

59:14
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., nesportovní chování).

59:22
    Domácí přidávají šestý gól. V samotném závěru využívají přesilovku. V mezikruží se uvolnil NICK BJUGSTAD a přesnou střelou překonal Della. 6:2. Asistence: Jayce Hawryluk a Colton Sceviour.
    59:22 Nick BJUGSTAD - 6:2

Utkání skončilo. Florida díky skvělé třetí třetina získává dva body a vítězí 6:2. O góly Panterů se podělili Aaron Ekblad, Michael Matheson, Keith Yandle, Vincent Trocheck, Frank Vatrano a Nick Bjugstad. Jediné dvě branky San Jose padly ve druhé třetině. Trefil se Logan Couture a po něm také Timo Meier. Skvělý zápas sehrál Frank Vatrano, který si připsal 4 kanadské body.

Lukáš Radil (SJS), 0+0, 1 střela, +/-: 0, čas na ledě: 11:37
    Tomáš Hertl (SJS), 0+0, 0 střel, +/-: -1, čas na ledě: 17:51.

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (03:58:00)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 18. Ekblad (Barkov, Vatrano), 27. Matheson (Dadonov, Vatrano), 43. Yandle (Huberdeau, Barkov), 43. Trocheck (Vatrano), 48. Vatrano (Dadonov, Barkov), 60. Bjugstad (Hawryluk, Sceviour) – 25. Couture (Burns, Meier), 34. Meier (J. Thornton, Pavelski)

San Jose Sharks: M. Jones (48. Dell) – Burns, R. Šimek, Braun, Dillon, Heed, J. Ryan – Pavelski (C), J. Thornton (A), Sörensen – Labanc, Couture (A), Meier – Donskoi, Hertl, E. Kane – M. Karlsson, Goodrow, Radil.

Rozhodčí: St. Laurent, Anderson – Racicot, Murray

Diváci: 14 014