Francie – Německo 26:25 (kon.) | Dánsko – Norsko 31:22 (kon.)
Francie
26:25 (9:13)
Německo
Neděle 27.01.2019, 14:30 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa • Utkání o bronz

Francie je bronzová po gólu Nikoly Karabatiče sekundu před koncem normální hrací doby. Přitom to s obhájci zlata nevypadalo vůbec dobře. Po poločase prohrávali poměrem 9:13, ale za sedm minut vymazali německý náskok. Vzápětí se dostali do vedení o tři branky, ale Němci dorovnali. Důležitým momentem byla červená karta pro Wienceka po třech vyloučeních. Přitom Wiencek byl vynikající na pivotu a svým vyloučením do konce zápasu dost oslabil Německo. V závěru duelu poté nastalo velké drama, kapitán Gensheimer dostal dvojku v čase 57:53.

Když už se zdálo, že Francouzi této výhody nevyužijí, tak si slovo vzal jeden z nejlepších hráčů francouzské historie a propálil Heinevetter, který v závěru nahradil mezi třemi tyčemi Wollfa. Nutné je také zmínit skutečnost, že zhruba od poloviny prvního poločasu měla Francie pouze jednoho zdravého brankáře (Gerarda), neboť Dumoulin se zranil, když špatně došlápl po svém zákroku na levou nohu. (16:16:33)

Konec zápasu. (26:25)
    60
    Tak to je neskutečně! Němci získali míč takových šest, nebo sedm sekund před koncem normální hrací doby. Nedohráli míč zleva na pivota.

Francie běžela do přečíslení. NIKOLA KARABATIČ to vzal na sebe na ose hrací plochy a z levé strany na přední tyč do dolní části branky okolo pravé ruky propálil brankáře Heinevettera v čase 59:59. Rozhodčí si ještě vyžádali video, ale k dosažení branky došlo před časem. Tak to je velký příběh jednoho z nejlepších házenkářů francouzské historie, který vystřelil Francii bronz s cenou zlata. Karabatič na tomhle šampionátu nastupoval sporadicky kvůli zranění nohy, ale stejně ti jej budou házenkářští fanoušci pamatovat díky této trefě. ve spjatosti s letošním MS.
    (26:25)

60
    Abalo nevyzrál z pravého křídla na Heineveittera. Němci poté ztratili balón. (25:25)

60
    Francie hraje s brankářem a neriskuje tak všechno, nebo nic. (25:25)

60
    27 sekund před koncem normální hrací doby si Francie vzala timeout. (25:25)

60
    Faul na pravou spojku Francie, devítka. (25:25)
    59
    První německá sedmička, kterou neházel Gensheimer. Musche proměnil pravačkou do levé poloviny brány a protipohybu brankáře. (25:25)

59
    Sedmička také na druhé straně, Luka Karabatič bránil v brankovišti proti Fäthovi. (25:24)
    59
    Mahe pravačkou do pravé části branky uspěl ze sedmičky proti Heinevetterovi. (25:24)

58
    Němci nesouhlasí ani v nejmenším, ale po faulu na Abala z levé strany dostává Gensheimer dvě minuty a do konce normální hrací doby budou Němci hrát v pěti. (24:24)

58
    Francie chtěla rozpohybovat obranu soupeře, nakonec kostrbatý útok skončil faulem na pravou spojku. (24:24)
    57
    Francouzská obrana byla hodně vytažená, ale ani to nezabránilo k dohrávce na Kohlbachera na šest metrů a trefě po pravé noze Gerarda. (24:24)

57
    Zajímavé! Wolffa vystřídal Heinevetter vůbec poprvé v zápase. (24:23)
    56
    Mahe našel Fabregase, ten se otočil na pivotu a rozjásal střídačku Francie. (24:23)
    56
    Místo toho Weinhold srovnal z pravé spojky. Gerard ani nereagoval. (23:23)

56
    Po zasažení Luky Karabatiče chtěl Nikola Karabatič dvojku pro Weinholda. Pravda je ta, že to vypadalo, že Luka byl zasažený loktem do obličeje. (23:22)
    55
    Jeden z Francouzů si našel odražený míč a nahrál na pravou spojku Memovi, který levačkou překonal brankáře. (23:22)