Chabarovsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Novosibirsk – Jokerit 3:4 (po pr.) | Barys – Petrohrad 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Kazaň 5:4 (kon.) | Minsk – Vladivostok 2:3 (0:2 po s.n.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Riga – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | HC Slovan – Soči 3:2 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 31.01.2019, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:04:25)

Střely na branku ve třetí třetině: 9-3
    Střely na branku celkem: 34-20

Hosté v úplném závěru dokázali trefit odkrytou branku, kotouč se ale za čáru dostal až vteřinu po klaksonu. Hokejisty Petrohradu to nemusí mrzet, body totiž putují na jejich konto. Ve třetí dvacetiminutovce hry jsme žádnou branku neviděli, hosté velmi dobře bránili modrou čáru a Astana to měla nesmírně těžké. Domácí se v závěru i přesto dostali do šancí, ale Akolzin trefil tři minuty před koncem tyčku, Hellberg poté vychytal Peterssona.

59:50
    Frattin nahodil na Hellberga, který už rozehrát nedokázal. Do konce zbývá deset vteřin, vhazovat se bude po pravé ruce švédského gólmana!

59:06
    Puk se dostal na střídačku, vhazovat se bude ve středním kruhu. Brankář Karlsson se po rozhodnutí domácího kouče vrací na led.

58:55
    Někteří hráči Astany už zvedali ruce! Petersson získal kotouč za brankou, tu obkroužil a vypadalo to, že puk zasune za záda Hellberga. Švédský gólman předvedl parádní přesun, následně důležitý zákrok!

58:16
    Po špatné přihrávce se puku zmocnil Tichonov. Ten se pokoušel trefit odkrytou branku, jeho střela ale těsně minula pravou tyčku!

58:00
    Barys už nemá na co čekat. Brankář Karlsson zůstává na střídačce, kazašský celek to zkouší v šesti!

58:00
    Zakázané uvolnění Petrohradu, domácí lavička si vyžádala čas na poradu!

57:08
    Tak to byla obrovská příležitost na srovnání skóre! Z levé strany zakončoval Akolzin, Hellberg puk neudržel a vyrazil ho před sebe. K dorážce se dostal opět Akolzin, který ze složitého úhlu trefil tyčku!

56:48
    O malou chvíli později to zkoušel další obránce Makljukov. Ani jeho střela ale problémy Hellbergovi nenadělala.

56:12
    Rozběhly se závěrečné čtyři minuty třetí části, nahození Svedberga od modré čáry bylo nepřesné, mezi tři tyče se nevešlo!

55:23
    Ani Dacjuk si zbytečně nekomplikoval situaci a kotouč po mantinelu nahodil do útočného pásma, následně se vydal na střídačku.

54:49
    Po více než čtyřech minutách hry je tady přerušení. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ještě předtím je tu reklamní přestávka.

54:01
    V posledních minutách ožili především domácí příznivci, které je hodně slyšet. Další akce Astany teď začíná znovu až od Karlssona.

53:13
    Domácí hokejisté to mají proti pozorně bránícímu soupeři nesmírně těžké. Už téměř tři minuty se hraje bez přerušení.

52:29
    A zase jen žabička, která se zastavila ve středním pásmu. Hostům se podařilo vystřídat, na ledě je Tichonov a spol.

51:38
    Petrohrad se rozhodně nikam nežene. Hosté teď pouze nahazují do středního pásma a situaci si co nejméně komplikují.

50:59

50:35
    Střelecký pokus Frattina tečoval Boyd, Hellberg pak nadvakrát dokázal pokrýt kotouč, Bochenski se o dorážku pokoušel marně.

50:24
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, možná i celého utkání. Astana se ke konci své přesilovky usadila v pásmu soupeře.

49:34
    Hodně prostoru dostal na levé straně Boyd. Jeho zakončení směřovalo doprostřed branky, snadná práce pro Hellberga!

48:59
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., podrážení).

48:21
    Favorit už příliš neotvírá hru. Hosté velmi chytře brání modrou čáru a dostávají se do brejků, jeden takový teď skončil nepřesnou přihrávkou.

47:42
    Po pravé straně zahrozil Gusev. Ten volil rychlé zakončení na vzdálenější tyčku, jeho střela ale pouze prosvištěla vedle branky!

46:55
    Hellberg nechtěl hrát, rozhodčí tak nepískal zakázané uvolnění. Obrana hostujícího týmu se ale stihla vrátit včas do vlastní třetiny.

46:28
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu, vhazovat se bude po levé ruce Karlssona. To ale až po kratší reklamní přestávce.

45:33
    Na pravé straně zůstal úplně volný Ševčenko. Jeho tvrdá rána mířila do ramene švédského brankáře, který tak vytáhl důležitý zákrok!

44:59
    Domácí úspěšně napadali za Hellbergem, Boyd poté hledal své spoluhráče před brankou, hostující obrana byla pozorná.

44:24
    Po delší době se kotouče zmocnili také domácí, konkrétně Michajlis. Ten vybojoval vhazování v útočném pásmu.

43:29
    Několik zblokovaných střel na hostující straně. I přesto zůstává Petrohrad u kotouče, momentálně kombinuje za brankou Astany.

42:42
    Boj o kotouč u střídaček. Chvíli to vypadalo, že domácí hokejisté hráli v šesti, rozhodčí však vylučovat nebudou, hra pokračuje.

41:58
    Další útočná akce Petrohradu začíná až od brankáře Hellberga. Švédský gólman s rozehrávkou nepospíchá, oba týmy střídají.

41:10
    V úvodu třetí dvacetiminutovky se hraje hodně kouskuje, Blacker se nyní dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve střední třetině.

40:44
    Ke střele se napřahoval Chafizullin. Na poslední chvíli ale zasáhl Boyd, který puk vypíchl a dostal jej až do středního pásma.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:24.

Střely na branku ve druhé třetině: 15-5

Prostřední část hry je za námi. Přinesla nám po brance na obou stranách, hostující náskok navýšil v přesilovce Jakupov, za domácí pak snižoval taktéž v početní výhodě Dietz, Petrohrad má tedy i nadále těsný náskok. Třetí třetina tak slibuje pořádné drama!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Po nahození od modré čáry se o teč pokoušel Dietz. Puk se od jeho hole odrazil těsně vedle branky, víc už se nestane!

38:55
    Domácí se během krátké chvíle dostali hned dvakrát do zakončení. Střela však v obou případech nemířila mezi tři tyče, nepříjemně byl navíc zasažen Boyd.

38:04
    Už se zase hraje, rozběhly se poslední dvě minuty druhé třetiny. Astanu zastavilo postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:34
    V útočném pásmu Petrohradu došlo k nepříjemné srážce dvou hostujících hráčů. Tu nejhůře odnesl Rundblad, který zůstal ležet na ledě a nevypadá to s ním úplně nejlépe.

37:10
    Tempo hry v závěru druhé dvacetiminutovky trochu opadlo, sledujeme spoustu nepřesností z obou stran, hraje se převážně ve střední třetině.

36:32
    Byvalcev se skvěle uvolnil, poté ještě volil přihrávku. Hostující obrana jeho úmysl přečetla a bez problémů se ubránila.

35:46
    Mezi kruhy zůstal úplně volný Dacjuk. Hostujícímu hráči střela vůbec nesedla, kotouč poté skončil v rohu kluziště!

35:04
    Útočná snaha domácích se s úspěchem nesetkala. Gavrikov drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

34:23
    Barabanov obkroužil branku soupeře, poté zakončoval ze složitého úhlu. Hra je přerušena, následovat bude reklamní přestávka.

33:33

33:20
    Přesilovka domácích spěje ke svému konci. Z pravé strany zakončoval opět Starčenko, Hellberg už drží puk ve své moci!

32:24
    Obrovský závar před Hellbergem! Švédský brankář ve službách Petrohradu nakonec našel puk, poté ho schoval ve své lapačce a přerušil hru.

31:33
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. – zdržování hry / pozdní nástup).

31:33
    Celou situaci ještě kontrolovali rozhodčí na videu. Branka nakonec k radosti většiny diváků v hale platí, kazašský tým snižuje!
    31:33 Darren DIETZ - 2:3

31:33
    Astana právě vstřelila branku!
    Také domácí hokejisté využívají početní výhodu a snižují na nejtěsnější možný rozdíl ve skóre! Po přihrávce Frattina se ke střele dostal DARREN DIETZ, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Matt Frattin.

30:44
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., nedovolené bránění).

30:21
    Chybné rozehrávky soupeře teď mohl využít Petuchov. Ten místo střely ještě přihrával na levou stranu, kde nikdo nebyl.

29:36

29:12
    Z těžkého úhlu na pravé straně to zkoušel Starčenko. Hellberg vyrazil před sebe, ovšem k dorážce už se žádný z domácích hokejistů nedostal!

28:44
    Domácí příznivci teď hlasitě skandují, přejí si branku. Astana se usadila v útočné třetině a kombinuje, zatím tomu chybí střelba.

28:05
    Před modrou čarou už nedokázal zahrát Koskiranta, celá situace byla posouzena jako úmyslný ofsajd, vhazovat se bude před Hellbergem.

27:36
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Gavrikov – 2 min., nedovolené bránění).

27:36
    Gavrikov si ve středním pásmu pomohl jasným faulem a míří na trestnou lavici. Ještě předtím je tady reklamní přestávka.

26:22
    Sledujeme hodně aktivní hokej z obou stran, jedna nebezpečná situace teď střídá tu druhou, u kotouče jsou už zase domácí.

25:33
    Na druhé straně teď z pravého kruhu zakončoval Ševčenko. Střela mířila doprostřed brány, snadná práce pro švédského gólmana!

25:13
    Obrana Astany teď úplně zapomněla Kručinina, který se dostal do samostatného úniku. Hostující útočník udělal kličku do bekhendu, následně však netrefil branku!

24:20
    Hosté se dožadovali dalších dvou minut pro soupeře. Rozhodčí po poradě došli k závěru, že kotouč se do hlediště dostal s tečí.

23:53
    Čárový rozhodčí pískal zakázané uvolnění. Hra se v tuto chvíli stěhuje před Hellberga, který na svůj první zákrok ve druhé třetině stále čeká.
    23:08 Nail JAKUPOV - 1:3

23:08
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Favorit využívá další přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového náskoku! Gusev přihrával zpoza domácí svatyně přesně na hůl NAILA JAKUPOVA, který poté volil střelu mezi betony Karlssona! Asistence: Nikita Gusev a Pavel Dacjuk.

22:10
    Ke střele od modré čáry napřáhl Zubarev. Karlsson měl odkrytý výhled, kazašský brankář puk dokázal vyrazit do bezpečí!

21:42
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., sekání).

21:11
    Hlavní rozhodčí má zdviženou pravici, vypadá to, že Frattin půjde na trestnou lavici, hostující hokejisté teď hrají v šesti.

20:34
    Domácí jsou sice kompletní, ale zatím to vypadá, že hrají v oslabení. Petrohrad do druhé třetiny vstoupil velmi aktivně!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:24

Střely na branku: 9-12

Úvodní dvacetiminutovka hry byla pořádně divoká a rozhodně nenudila! Domácí celek šel hned ve druhé minutě do vedení, ovšem hosté dokázali srovnat, poté se začalo vylučovat na straně Astany, která musela hrát dvě minuty ve dvojnásobné početní nevýhodě. Favorit toho využil, Dacjuk trefil odkrytou branku, hosté tak mají po první třetině těsný náskok.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:23
    Rozběhla se závěrečná minuta první třetiny, po delší době zasahoval také Hellberg, Astana po dlouhé době konečně v plném počtu.

18:44
    Několik ostrých zákroků na obou stranách, domácí příznivci se dnes už poněkolikáté marně dožadovali odpískání faulu ze strany Petrohradu.

17:58
    Astana zahrozila i v oslabení! Nakonec však pouze sbírala cenné vteřinky u mantinelu, za za malou chvíli se rozeběhnou závěrečné dvě minuty.

17:11
    Sledujeme hodně emocí na obou stranách, Petrohrad bude pokračovat v klasické početní výhodě, musí však začít až od Hellberga.
    16:32 Pavel DACJUK - 1:2

16:32
    Hosté využívají dvounásobnou početní výhodu a dostávají se do vedení! Přihrávku mezi kruhy dostal Barabanov, kterému ale střela vůbec nesedla. Puk se naštěstí pro hosty odrazil přesně na hůl PAVLA DACJUKA, ten trefil odkrytou branku! Asistence: Alexandr Barabanov a Nikita Gusev.

15:55
    Domácí se zatím zvládají bránit, nyní se jim povedlo puk dostat do středního pásma, vystřídat stihl pouze jediný hráč Astany.

15:01
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadejev – 2 min., nebezpečná výstroj).

15:01
    Tohle je obrovská komplikace pro Astanu! Hlavní rozhodčí ukazuje, že se bude vylučovat na domácí straně, následovat tak bude dlouhá přesilovka pěti proti třem!

13:55
    Tvrdá rána Chafizullina od modré čáry, kotouč prosvištěl těsně kolem tyče, Karlsson měl v tuto chvíli pořádné štěstí!

13:22
    Petrohrad má pátou nejlepší přesilovku v celé soutěži. Zatím však tenhle fakt nepotvrzuje, domácí vyhazují přes všechny čáry.

12:34
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Patrice Cormier – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Patrice Cormier – 5 min. + do konce utkání, sekání).

12:02
    Brankář Hellberg zamířil na střídačku, Petrohrad dostal výhodu. Domácí příznivci teď hlasitě pískají, hosté hrají v šesti.
    11:35 Nail JAKUPOV - 1:1

11:35
    Rundblad posunul na střed, NAIL JAKUPOV poté nahazoval před branku. Karlsson toho moc neviděl, do souboje s domácím bekem se totiž před brankovištěm dostal Koskiranta, srovnáno! Asistence: David Rundblad a Jarno Koskiranta.

11:11
    Zblokovaná střela Michajlise, kotouč skončil v ochranné síti. Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude před Hellbergem.

10:44
    Blacker se dostal do situace jeden na jednoho. Kotouč si poslal kolem Zuba, který ho poté zastavil na hranici pravidel. Vylučovat se ale nebude!

10:03
    Úvodní desetiminutovka je za námi. Tempo hry se po divokém úvodu trochu zklidnilo, Astana má však i nadále lehce navrch.

09:22
    Hodně krkolomný přechod do útočného pásma, domácí hokejisty nakonec zastavil hvizd čárového rozhodčího, který pískal ofsajd.

08:38
    Snad poprvé se v tomto zápase ke slovu dostali také hosté, kteří se nyní usadili v útočném pásmu, Gavrikov se poté marně dožadoval odpískání faulu.

07:48
    Jakupov se s kotoučem dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu, to ale až po reklamní přestávce.

07:15
    Švédský brankář ve službách Petrohradu si dnes na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, hraje se převážně jen v útočném pásmu Astany.

06:40
    Hosté byli pod tlakem, celou situaci tak vyřešili dlouhým vyhozením přes všechny čáry, hra se stěhuje před Hellberga.

06:19
    Starčenko posunul na Cormiera, který obkroužil branku a snažil se puk zasunout k bližší tyči. Hostující brankář byl pozorný!

05:32
    Obrovský závar před Karlssonem, o dorážku se snažili hned dva hostující hráči. Domácí gólman poté skočil po kotouči a přerušil hru.

05:11
    Na pravé straně zůstal úplně volný Semjonov. S jeho tvrdou ranou od modré čáry si poradil Hellberg, domácí zůstávají u puku.

04:38
    Dlouhý pas na Jakupova. Hostující útočník byl proti dvěma obráncům u mantinelu bez šance, Astana už zase spěchá dopředu.

03:55
    Domácí hokejisté napadají hodně vysoko a soupeř má problémy s rozehrávkou. Opět musel zasahovat Hellberg.

03:18
    Semjonov teď pouze nahodil na Hellberga. Ten nechtěl rozehrát riskovat rozehrávku a podržel puk, hra je přerušena.

02:33
    Hra se přelévá ze strany na stranu, znovu zahrozil také favorit z Petrohradu. Karlsson vyrazil kotouč do rohu kluziště.

01:50
    Utkání začalo ve vysokém tempu! Úplně sám se před Hellbergem ocitl Asetov, který nadvakrát nedokázal přidat druhou branku!
    01:18 André PETERSSON - 1:0

01:18
    Hosté chybovali v rozehrávce, k puku se dostal Starčenko, který jej ihned poslal před branku. Tam se kotouče zmocnil ANDRÉ PETERSSON. Ten udělal kličku, vzápětí skóroval do odkryté svatyně a otevřel skóre! Asistence: Roman Starčenko a Patrice Cormier.

00:30
    Obrovská příležitost pro hosty, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho! Tichonov poslal žabičku na hůl Ketova, ten ale nedokázal dostat puk za záda Karlssona!

00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Malgin) – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), M. Semjonov, Blacker, Polochov, Lipin – Michajlis, Frattin, Bochenski (C) – R. Starčenko, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, Akolzin – Petuchov, Sagadejev, Asetov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Davydjuk) – Rundblad, Gavrikov (A), A. Bělov, Chafizullin, Zub, Zubarev, Sjomin – S. Plotnikov (A), Dacjuk, Kručinin – Barabanov, Byvalcev, Kuzmenko – Jakupov, Koskiranta, N. Gusev – Ketov (C), V. Tichonov, Kablukov – Ivan Morozov.

Rozhodčí: Gusev, Olenin – Biljugin, Golovjov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

První vzájemný duel sezony

24. leden 2019
    Petrohrad – Barys Astana 3:2pn
    Branky a nahrávky:
    16. A. Bělov (N. Gusev, Prochorkin), 56. Gavrikov (Rundblad, N. Gusev), rozh. náj. Prochorkin – 26. Blacker (Michajlis, Sagadejev), 49. Bochenski (Blacker).
    Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Předloňský mistr by po dvou letech Gagarinův pohár znovu rád ukořistil. Petrohrad je nejžhavějším kandidátem, protože vévodí jak celé KHL, tak i produktivitě. Znamenitě si vede také defenziva, ta je ve své činnosti druhou nejlepší. Zapomenout nesmíme ani na vynikající formu, která dovolila SKA bodovat už ve čtrnácti utkáních v řadě.

Nejproduktivnější hráči:
    01. Nikita Gusev – 69 bodů (14+55)
    23. Nikolaj Prochorkin – 38 bodů (20+18)
    32. Alexander Barabanov – 36 bodů (13+23)

Barys Astana

Tým z hlavního města Kazachstánu drží těsně za sebou duo Magnitogorsk – Kazaň, zároveň však pouze o skóre zaostává za Omskem. V našlapaném horním patře tabulky je tak nesmírně cenný každičký bod, protože právě ten může v konečném zúčtování rozhodnout o lepší výchozí pozici pro postup do kvapem blížícího se play-off.

07. Darren Dietz – 47 bodů (15+32)
    29. Matt Frattin – 36 bodů (16+20)
    37. Roman Starčenko – 35 bodů (15+20)

Šlágr dne obstará souboj třetího celku Východní konference s lídrem té Západní. Na jeho sledování jste prostřednictvím naší on-line reportáže srdečně zváni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 2. A. Petersson (R. Starčenko, Cormier), 32. Dietz (Frattin) – 12. Jakupov (Rundblad, Koskiranta), 17. Dacjuk (Barabanov, N. Gusev), 24. Jakupov (N. Gusev, Dacjuk)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Malgin) – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), M. Semjonov, Blacker, Polochov, Lipin – Michajlis, Frattin, Bochenski (C) – R. Starčenko, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, Akolzin – Petuchov, Sagadejev, Asetov.

Rozhodčí: Gusev, Olenin – Biljugin, Golovjov