Florida – St. Louis 2:3 (kon.) | Washington – Vancouver 3:2 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 1:5 (kon.)
Buffalo – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Vegas 2:3 (0:1 po s.n.) | Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Nashville – Arizona 5:2 (kon.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 2:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
Tampa Bay Lightning
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Vegas Golden Knights
Středa 06.02.2019, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý 5. na středu 6. února je na programu zámořské soutěže celkem dvanáct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Tampa Bay Lightning a Vegas Golden Knights. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
    Tampa Bay Lightning vs Vegas Golden Knights, 01:30 SEČ

TAMPA BAY LIGHTNING
    - 1. místo v Atlantické divizi (80 bodů)

Lightning mají v noci možnost přidat třetí výhru v řadě za sebou. V posledních dvou zápasech zvítězili na ledě New Yorku Islanders 1:0 po samostatných nájezdech a na ledě New Yorku Rangers 3:2. Proti Golden Knights zahájí sérii tří zápasů doma v řadě.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS
    - 3. místo v Pacifické divizi (62 bodů)

Golden Knights se na hřišti Lightning pokusí zastavit sérii čtyř porážek. Zároveň zde odehrají třetí utkání z čtyřzápasového tripu. Za posledních osm duelů mají bilanci 2-6-0. Naposledy padli na kluzišti Floridy Panthers 1:3.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou středeční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Vegas Golden Knights.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Strålman, McDonagh (A), Černák, Coburn, Sergačjov – Palát, Stamkos (C), Gourde – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Joseph.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, Zykov – Pacioretty, Stastny, Tuch – Pirri, Eakin, R. Smith (A) – Carpenter, Bellemare (A), Reaves.

Rozhodčí: Chris Rooney, Jean Hebert – Mark Shewchyk, Shandor Alphonso.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

VGK: Fleury – McNabb, Schmidt – Pacioretty, Stastny, Tuch

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Lightning a Golden Knights co nevidět začne.

Souboj na úvodní vhazování obstarají Point a Stastny, jdeme na to!

00:01

00:03
    Na buly uspěli domácí hokejisté.

00:15
    Černákův pokus od modré, z pravé strany, Fleury poprvé v akci.

00:30
    Na levé straně měl z úhlu příležitost Johnson, Fleury připraven. Hra je poprvé přerušena.

01:16
    Lightning s pukem na holích, obě mužstva podruhé střídají.

01:37
    Smith ze středu útočného pásma obstaral první střelecký pokus Vegas, Vasilevskij kotouč vyrazil. Jednalo se přitom o kvalitní šanci.

02:16
    Pokus Černáka od modré před bránou dorážel Stamkos, dobrou defenzivní práci ale odvedl Colin Miller.

02:55
    Theodoreova střela od modré čáry, zleva, Vasilevskij touš vyrazil do rohu.

03:34
    Výborný zákrok Vasilevského proti pokusu Tucha bez přípravy z mezikruží!

03:55
    Úvodní minuty utkání nabízejí velmi pohledný hokej.

04:27
    J.T. Miller dobrým forčekinkem vybídl ke střele z pravé strany McDonagha, Fleury připraven na správné pozici.

04:54
    Střelecký pokus Theodorea od modré, zleva, na Vasilevského neprošel.

05:35
    Na opačné straně ledové plochy zkoušel své štěstí Johnson, jeho pokus však zablokoval Pirri vysoko nad, do ochranné sítě.

05:52
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nate Schmidt – 2 min., krosček).

05:52
    Konec šesté minuty, Lightning si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po Fleuryho pravici.

06:00
    Zlatým rytířům se na úvod oslabení podařilo vyhodit kotouč až k Vasilevskému.

06:36
    Tampa právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka Lightning, 1:0! Po křižné přihrávce Stamkose vystřelil z pravého kruhu Kučerov, avšak neúspěšně. Následně se ovšem z mezikruží prosadil dorážkou BRAYDEN POINT. Jeho už jednatřicátý gól v letošní sezoně! Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.
    06:36 Brayden POINT - 1:0

06:51
    Střely na bránu: 5 – 5

07:21
    Karlssonovi se střela z levého kruhu pro vhazování nevyvedla.

07:38
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Karlsson – 2 min., podrážení).

07:38
    Druhá početní výhoda Lightning začne až po reklamní přestávce.

07:38
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po Fleuryho levici, mezi hole Pointa a Eakina.

07:46
    Point krátce po vhazování ze středu otestoval Fleuryho pozornost.

08:39
    První polovina z trestu Eakina je minulostí, Bleskům se zatím příliš nedaří.

08:57
    Point obstaral druhou střelu Tampy při přesilovce, avšak Fleury pozorný.

09:20
    Nebezpečná střela Stamkose z první z levé strany, Fleury měl nyní velké štěstí, že touš neskončil v jeho bráně.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:38

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny, Lightning vedou nad Golden Knights 1:0. V sedmé minutě se prosadil při přesilovce Point.

10:46
    Střelu Colina Millera z pravé strany zablokoval Cirelli do rohu.

11:35
    Ve hře se nyní na obou stranách objevují nepřesnosti.

12:28
    Nahození McNabba od levého mantinelu postrádalo na přesnosti.

12:47
    Zakázané uvolnění v podání Vegas. Za malý moment se tedy bude vhazovat před Fleurym.

13:06
    Střely na bránu: 6 – 8

13:51
    Pokus Černáka od modré, z pravé strany, Fleuryho nezaměstnal.

14:50
    Palát to zkoušel z levé strany po pasu od Stamkose, avšak netrefil bránu.

15:08
    Velmi dobrá šance Stamkose při situaci 2 na 1, z levé strany ale na Fleuryho nevyzrál.

15:11
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., podrážení).

15:11
    Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku Golden Knights.

15:11
    Čtyři minuty a 49 vteřin do konce první třetiny, Paquette a Pirri na vhazování po levici Vasilevského.

15:17
    Hokejisté Tampy Bay na úvod oslabení dostali puk pryč ze své obranné zóny.

15:29
    Následná snaha hostů o přechod do útočného pásma neúspěšná – postavení mimo hru.

16:12
    Začíná druhá minuta z trestu Gourdea, Golden Knights zatím bez střely na bránu.

16:50
    Velmi dobré oslabení Blesků. Vegas se nemůže k ničemu dostat.

17:11

17:15
    Zlatí rytíři nejenže bez střely na bránu, ale také bez pobytu v útočném pásmu při přesilové hře.

18:44
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., hákování).

18:44
    Lightning budou mít k dispozici v pořadí třetí přesilovou hru. Ještě je ovšem na řadě reklamní přestávka.

18:44
    Vhazování po Fleuryho pravici. Dokáží Bolts odskočit do dvougólového vedení?

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:38
    Kučerov pálil zprava z první, Fleury kotouč vyrazil levým betonem.

19:58
    Stamkos ze středu útočného pásma minul bránu. Následně měl ještě velmi dobrou příležitost Point, avšak puk za Fleurym neskončil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 2 – 6

Hokejisté Tampy a Vegas jsou zpět na ledě Amalie Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

20:01

20:02
    Lightning zahajují druhou třetinu na přesilovce.

20:32
    Stamkos hledal na pravé straně křižnou přihrávkou Kučerova, dobrý defenzivní zákrok ovšem předvedl Bellemare. Puk si to namířil do hlediště.

20:34
    Vhazovalo se v obranné zóně Golden Knights, po Fleuryho levici.

20:44

21:17
    Útočná akce Kučerova po levé straně, Schmidt jej ale rychle zastavil.

21:27
    Stastnyho velká šance z levé strany, Vasilevskij se nyní vyznamenal.

22:02
    Kotouč opustil hrací plochu, sudí tak byli nuceni hru přerušit.

22:04
    Vhazování proběhlo v neutrální zóně, před střídačkou Vegas.

23:50
    Hraje se převážně ve střední třetině. Oba brankáři momentálně bez práce.

24:23
    Carpenter se obtočil kolem brány soupeře a následně také zaměstnal Vasilevského.

24:54
    Pokus J.T.ho Millera z pravé strany, Fleury kotouč vyráží před sebe.

25:11
    Střely na bránu: 11 – 10

25:35
    Colin Miller střílel z dobré pozice, z pravé strany, Vasilevskij jej ovšem zastavil. Dobrá šance Vegas, ruský brankář ve službách Lightning ale zasáhl s velkým klidem.

26:04
    Touš na střídačce Tampy Bay, před námi je reklamní přestávka.

26:04
    Můžeme pokračovat. Stamkos a Karlsson v souboji na vhazování ve středovém kruhu.

26:32
    Velmi aktivní Stamkos se snažil vytvořit šanci pro Gourdea, Bolts se ale nakonec nezadařilo.

26:55
    Střela Smitha od pravého mantinelu mířila mimo tři tyče, Vasilevskij však stejně zasáhl svou rukavicí.

27:35
    Ernemu se střelecký pokus ze středu útočného pásma nevyvedl. Fleuryho ovšem následně vyzkoušel Coburn.

28:11
    Pokus Pointa z pravé strany nebyl z nejpřesnějších.

28:40
    Lightning si nyní v útočném pásmu se soupeřem dělají de facto co chtějí. Neskutečný pohyb hokejistů Tampy.

29:55
    Nacházíme se krátce před polovinou utkání, Lightning vedou stále nad Golden Knights 1:0.

30:39
    Zakázané uvolnění ze strany Bolts.

30:48
    Zykov a následně také Karlsson se snažili něco vymyslet, Vasilevskij ale zasáhl s ledovým klidem. Následuje reklamní přestávka.

30:48
    Zpět do akce! Na vhazování po Vasilevského pravici se staví Point a Marchessault.

30:59
    Marchessault se na levé straně, z úhlu, pokoušel o bekhendovou střelu, avšak příliš nepochodil.

31:35
    Pokus Zykova ze středu útočného pásma, Vasilevskij má kotouč ve své moci.

31:46
    Tým Jona Coopera se provinil icingem. Hra se tedy vrátí zpět před Vasilevského.

31:50
    Druhá třetina nenabízí tak velké množství velkých šancí, jako ta první.

32:32
    Schmidtova střela od modré, z pravé strany, Vasilevskij vytasil svůj levý beton.

32:56
    Střely na bránu: 11 – 16

33:57
    Joseph vystřelil zprava z otočky, Fleuryho ovšem neohrozil.

34:19
    Lightning se podařilo dostat kotouč za Fleuryho záda, rozhodčí však rozpažují. Podle nich totiž došlo k nedovolenému bránění brankáři.

34:19
    V Amalie Areně proběhne další z reklamních přestávek.

34:19
    Lightning si ještě berou coach's challenge. Domnívají se, že k nedovolenému bránění brankáři nedošlo.

34:19
    Úspěšná challenge Blesků, 2:0! Autorem gólu je MATHIEU JOSEPH. Rozhodčí se domnívali, že Fleurymu zabránil v zákroku. Avšak útočník Lightning byl do brankáře Vegas natlačen Colinem Millerem. Situace tedy byla po videu přehodnocena. Asistence: Steven Stamkos, Braydon Coburn.
    34:19 Mathieu JOSEPH - 2:0

35:03
    Zlatí rytíři vyhodili puk na zakázané uvolnění.

36:07
    Touš nyní v ochozech Amalie Areny. Prostřední perioda nenabízí zrovna nejlepší podívanou.

36:09
    Vhazovalo se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Vegas.

36:28
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hokejisté Vegas se dostávají na dostřel! Po parádní dlouhé přihrávce Merrilla skóroval ze samostatného úniku CODY EAKIN. Čtrnáctá trefa pro sedmadvacetiletého útočníka v této sezoně, 1:2 z pohledu Golden Knights! Asistence: Jon Merrill.
    36:28 Cody EAKIN - 2:1

36:56
    Palát se zprava snažil natlačit před bránu, avšak neuspěl.

37:05
    Nyní už byl Palát úspěšnější, z levého kruhu ale narazil na připraveného Fleuryho.

37:43
    Hra přerušena, na ledě zůstává ležet po hitu od Paquettea Carpenter.

37:43
    Carpenter odjel z ledu po svých, potřeboval však asistenci svých spoluhráčů. Zamířil rovnou do šatny, dnešní utkání pro něj zřejmě skončilo.

37:45
    Vhazovalo se v obranné zóně hostů, po Fleuryho levici.

38:44
    Vasilevského pozornost vyzkoušel ze středu útočného pásma Smith.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:23
    Theodore zkoušel štěstí z levé strany, trefil ovšem pouze střed brány, tudíž i Vasilevského náručí.

39:59
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině: Lightning vs Golden Knights 2:1

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 14 – 19
    Vhazování (%): 58 – 42
    Hity: 21 – 16

Oba týmy se vrátily zpět na ledovou plochu Amalie Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

40:01

40:13
    Po 13 vteřinách hra přerušena. Kotouč se totiž ocitl na střídačce Lightning.

40:15
    Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou Blesků.

41:30
    Úvod třetí třetiny je velmi klidný.

41:46
    Stamkos zablokoval střelecký pokus Eakina z levé strany do ochranné sítě.

42:06
    Čároví odpískali Golden Knights zakázané uvolnění.

42:14
    Palát nabil zprava do středu Stamkosovi, do střely ale vložil hůl Colin Miller.

42:22
    Následně je tu další icing Zlatých rytířů.

43:02
    Černákova střela z pravého kruhu pro vhazování, Fleury připraven.

43:29
    Černák to tentokrát zkoušel od modré čáry, Fleury zasahovat nemusel.

43:55
    Johnson pálil po přihrávce od Pointa zleva z první, minul ale bránu.

44:11
    Po bekhendovém pasu od Erneho měl kvalitní příležitost z blízkosti Paquette, Fleury ale svůj tým podržel.

44:46
    Pokus Theodorea na opačné straně ledu Vasilevskij vyrazil svou vyrážečkou do ochranné sítě.

45:22
    2:2! Po skvělé práci Karlssona se prosazuje zleva VALENTIN ZYKOV. Pro ruského forvarda první gól v sezoně 2018/2019! Asistence: William Karlsson, Jonathan Marchessault.
    45:22 Valentin ZYKOV - 2:2

45:46
    Killorn z pravé strany se svou střelou neuspěl.

46:16
    Střely na bránu: 17 – 21

47:30
    Jeden neúspěšný útok nyní střídá druhý. Oba brankáři tak mohou být v klidu.

48:03
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jon Merrill – 2 min., krosček).

48:03
    Po reklamní přestávce přijde na řadu čtvrtá přesilová hra Lightning.

48:03

48:25
    Prudkou střelu Hedmana od modré zablokoval obětavě Bellemare do ochranné sítě.

49:04
    Merrillovi začíná běžet druhá trestná minuta. Fleury zatím bez práce.

49:25
    Velmi dobrá šance Karlssona při vlastním oslabení. Bekhendem zprava však na Vasilevského nevyzrál.

49:57
    Pokus Killorna z levé strany, Fleury touš vyrazil vysoko nad, do ochranné sítě.

50:03

50:55
    Na ledě se nám docela přitvrdilo. Rozdává se jeden hit za druhým.

51:17
    Nyní už to dokonce vypadalo na bitku mezi Černákem a Tuchem. Zatímco slovenský obránce ve službách Lightning už měl shozené rukavice, útočník Golden Knights se poprat nechtěl.

51:17
    Proběhne reklamní přestávka.

51:17
    Vylučovat se nebude. Po reklamní přestávce se vhazuje v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Bolts.

51:31
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Cody Eakin – 2 min., vysoká hůl).

51:31
    Pátá početní výhoda Lightning. Vhazování po Fleuryho levici.

51:37
    Hedmanova střela od modré čáry, Fleury ovšem dával pozor a vyrazil levým betonem.

52:40
    Tampa se drží v útočném pásmu, zatím ale nyní nedokázala ohrozit Fleuryho.

53:27
    Killorn ani Sergačjov se svými střeleckými pokusy neuspěli.

53:31

53:55
    Fantastický Vasilevskij! Nejdřív se vytáhl proti Eakinovi, následně zlikvidoval i šanci Paciorettyho. Neskutečné!
    53:55

54:11
    Střely na bránu: 22 – 26

54:59
    Bekhendové nahození Bellemarea ze střední třetiny, Vasilevskij ponechává puk ve své moci. Je tu poslední reklamní přestávka.

54:59
    Pět minut a jedna vteřina do konce třetí třetiny. Souboj na vhazování po levici Vasilevského obstarávají Cirelli a Marchessault.

55:14
    Zakázané uvolnění domácího celku.

55:21
    Další icing v podání Tampy Bay.

55:40
    Nyní je hra přerušena zase kvůli ofsajdu Bolts. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdeme do prodloužení?

56:57
    Střelecký pokus Bellemarea z levé strany, Vasilevskij zasahuje svou lapačkou.

57:13
    Palát před bránou tečoval nahození Stamkose z pravé strany, Fleury obstál.

57:56
    Cirelliho pokus zprava byl zablokován Engellandem do ochranné sítě.

58:18
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., podrážení).

58:18
    Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny tu máme druhou početní převahu Golden Knights. Vhazování po Vasilevského pravici.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:06
    Znovu výborný Vasilevskij! Stastny nemůže uvěřit, že jeho pokus z levé strany neskončil v síti.

59:35
    Bleskům se dvakrát podařilo vyhodit. Vegas se kromě Stastnyho šance k ničemu nedostalo.

59:58
    Uvidíme prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 3. třetině: Lightning vs Golden Knights 2:2

Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Rozhodnout tedy bude muset prodloužení. V případě nutnosti může dojít i na samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 26 – 31

Statistika prodloužení

TBL: 5 – 2 x VGK: 4 – 3

Na úvodní vhazování prodloužení se staví Cirelli a Pacioretty. Golden Knights budou mít ještě 18 vteřin přesilovku.

60:01

60:16
    Paciorettyho pokus ze středu útočného pásma zablokován Černákem do rohu.

60:18

60:27
    Vasilevskij má po střele Theodorea z pravé strany puk pod kontrolou, hra je přerušena.

61:45
    Karlssonova střela z levé strany, Vasilevskij se musel pořádně zapotit, jelikož kotouč nedokázal udržet a málem skončil v jeho síti.

62:28
    Tuch z pravé strany mířil nepřesně.

62:38
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mathieu Joseph.

62:38
    Oddechový čas pro hosty.

62:38
    Konec oddechového času, Stamkos a Stastny na vhazování po Vasilevského pravici.

62:50
    Schmidtova rána z první od modré končí u Vasilevského v náručí.

63:09
    Stamkos v pádu vyhazuje touš k Fleurymu.

63:30
    Pacioretty zprava bez přípravy netrefil bránu. Puk následně i opustil hrací plochu.

63:39
    Začíná druhá minuta z přesilové hry Vegas.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

64:25
    Lightning se zřejmě zvládnou bez potíží ubránit. Touš v obranné třetiny Zlatých rytířů.

64:38

64:45
    Střela Schmidta z pravé strany bez přípravy, Vasilevskij připraven na správném místě.

65:00
    Prodloužení skončilo.
    Po prodloužení: Lightning vs Golden Knights 2:2

Utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy budou zahajovat Lightning. Prvním exekutorem je Hedman.