3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Red Star Kunlun
Středa 06.02.2019, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (12:51:48)

Je konec tohoto dramatického zápasu, který nakonec zvládl domácí Vladivostok lépe.
    Začátek utkání byl pozvolný, ale v 8. minutě jsme se dočkali branky, když se prosadil Alexandr Ugolnikov. V 15. minutě se ve velké šanci ocitl Vasilij Strelcov, který ale nedokázal dostat kotouč za záda Lazušina. Dvě minuty před koncem periody měl Nikita Serebrjakov plno práce, ale se vším si poradil.
    Ve 34. minutě přišlo srovnání, když samostatný únik proměnil Veli-Matti Savinainen. Kunlun tak byl na koni a následně získal čtyřminutovou přesilovku, kterou využil ve 39. minutě Justin Fontaine.
    Ve 47. minutě srovnal Jurij Petrov a když už se zdálo, že se půjde do prodloužení, tak dvě minuty před koncem rozhodl Alexandr Konnov!

59:55
    Domácím se podařilo dostat do středního pásma a je rozhodnuto.

59:47
    Oddechový čas pro domácí.

59:47
    Sergej Koňkov zkoušel ze středu hřiště trefit prázdnou bránu, ale těsně minul!

59:29
    Hosté bojují o kotouč u mantinelu v pásmu soupeře.

59:02
    Nyní přišel ofsajd hostů a následuje vhazování ve středním pásmu.

58:57
    Střela přes celé kluziště skončila těsně vedle prázdné brány!

58:45
    Hosté hrají bez brankáře!
    58:35 Alexandr KONNOV - 3:2

58:35
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    No pozor! Domácí nakonec dávají gól a necelou minutu a půl před koncem jdou do vedení! ALEXANDR KONNOV to udělal naprosto fantasticky a zakončil z blízkosti do levé šibenice! Asistence: Vasilij Strelcov.

57:40
    Vladimir Butuzov se nakonec nedostal přes obránce ke střele.

56:54
    Oddechový čas pro hosty.

56:54
    Karel Kubát zkoušel své štěstí zpoza modré, ale puk skončil jen v moci Alexandra Lazušina.

55:58
    Hosté mají sice ze hry o něco víc, ale pomalu to vypadá, že se dnes dočkáme prodloužení.

54:45
    Střela Kunlunu z levé strany skončila jen na vyrážečce Nikita Serebrjakova.

53:55
    Dnešní zápas je velice vyrovnaný, což jen potvrzuje aktuální skóre tohoto utkání.

52:38
    Hosté se sice dostali ke střele, ale Nikita Serebrjakov byl i tentokrát připraven.

51:34

50:55
    Hosté sice stále mají kotouč ve své moci, ale zatím si nevytvořili žádnou velkou šanci.

50:08
    Kunlun začíná svou akci od své brány.

49:34
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Strelcov – 2 min., podrážení).

48:55
    Domácí mužstvo je momentálně aktivnějším týmem a snaží se zvrátit výsledek zpět na svou stranu.

47:30
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Lazušina.
    46:12 Jurij PETROV - 2:2

46:12
    A je srovnáno na 2:2! Vladivostok po pár vteřinách využívá přesilovou hru, když byl před bránou Kunlunu velký zmatek a nakonec dokázal překonat Lazušna JURIJ PETROV! Asistence: Alexandr Černikov a Alexandr Ugolnikov.

46:05
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tobias Viklund – 2 min., podrážení).

46:05
    Opět je hra přerušena a následuje tak krátká komerční přestávka. Kunlun si zatím hlídá jednogólový náskok, ale s postupně ubývajícím časem bude tlak Vladivostoku větší.

45:05
    Hosté se dopustili jen zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před svatyní Alexandra Lazušina.

44:19
    Nikita Serebrjakov si poradil s pokusem Patrika Lundha z pravé strany a podržel tak naděje svého týmu.

43:53
    Hosté se posléze dopustili ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

42:55
    Také začátek třetí periody je velice vyrovnaný a momentálně tak toho na hrací ploše k vidění moc není.

41:21
    Pokus Gleba Zajceva z mezikruží byl zblokován a Red Star tak může jít dopředu.

40:38
    Nyní se Kunlun dopustil zakázaného uvolnění a následuje buly před bránou Lazušina.

40:01

Další třetina začne přibližně v 12:13.

Druhá dvacetiminutovka je u konce a Kunlun otočil utkání a vede tak 2:1. Ve 34. minutě přišlo srovnání, když samostatný únik proměnil Veli-Matti Savinainen. Kunlun tak byl na koni a následně získal čtyřminutovou přesilovku, kterou využil ve 39. minutě Justin Fontaine. Třetí perioda tak bude ještě hodně zajímavá a dramatická.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:51
    Opět se Vladivostok snažil dostat do zakončení, ale to se nakonec nepovedlo.

39:15
    Nyní se dostali domácí do dobré šance, ale Lazušin byl připraven.
    38:25 Justin FONTAINE - 1:2

38:25
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Hosté otáčejí zápas a jdou do vedení 2:1! JUSTIN FONTAINE dostal skvělou přihrávku na levou stranu, odkud z první vypálil do mezírky mezi tyčí a brankářem Serebrjakovem. Asistence: Tomáš Mertl a Ondřej Vitásek.

37:10
    Střela hostů z levé strany letěla jen vedle domácí branky a Nikita Serebrjakov nemusel zasahovat.

36:32
    Kunlun má velkou šanci se dostat do vedení a obrátit tak vývoj utkání, jelikož má čtyřminutovou přesilovku.

35:45
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Voronin – 2+2 min, vysoká hůl).

35:07
    Hra je opět na malou chvíli přerušena a následuje tak komerční přestávka.

34:23
    Admiral je opět u kotouče, který drží za svou bránou a bude chtít se dostat zpět do vedení.
    33:31 Veli-Matti SAVINAINEN - 1:1

33:31
    A je srovnáno! Domácí byli v tlaku, ale následně se v obranném pásmu dostal ke kotouči Lockhart, který vyslal do samostatného úniku VELI-MATTI SAVINAINENA a ten pohotově zakončil do pravé šibenice. Asistence: Luke Lockhart.

33:00

32:13
    Vladivostok se dostal do zakončení, ale to skončilo nakonec jen vedle brány Red Staru.

31:31
    Alexandr Lazušin drží hostující tým nad vodou a v oslabení si poradil se střelou soupeře.

31:00
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Christopher Seto – 2 min., podrážení).

30:02

29:26
    Posléze Admiral vyhodil puk ze svého pásma a může tak vystřídat.

28:55
    Kunlun drží kotouč v útočném pásmu, ale to je zatím tak všechno, jelikož se nemůže dostat do větší šance.

28:02
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Anton Krasotkin – 2 min., podrážení).

27:33
    Mikael Tam to zkusil od modré čáry, ale jeho pokus letěl pouze do míst, kde byl připraven Nikita Serebrjakov.

27:03
    Nyní je hra přerušena a následuje tak komerční přestávka.

25:48
    Nyní se už hosté dostali ke střele z pravého kruhu, ale ta byla zblokována.

24:58
    Momentálně toho není moc k vidění a hra je velice vyrovnaná. Bruslí se ze strany na stranu.

23:39
    Alexandr Lazušin předvedl velice důležitý zákrok proti střele z levé strany.

22:51
    Red Star se dál snaží o srovnání, ale obrana Admiralu je stoprocentní a nenechává soupeře se dostat do nějaké šance.

22:00
    Krátce po následném buly přišla okamžitá střela na svatyni Kunlunu, ale Alexandr Lazušin byl připraven.

21:56
    Vojtěch Polák se posléze dostal na druhé straně kluziště ke střele, ale ta skončila v lapačce Alexandra Lazušina.

20:44
    Kunlun se vrhl do útoku po levé straně, ale Vladivostok se v první minutě druhé třetiny ubránil a posléze vyhodil kotouč.

20:01

Další třetina začne přibližně v 11:22.

První třetina je u konce a Vladivostok vede 1:0. Začátek utkání byl pozvolný, ale v 8. minutě jsme se dočkali zatím jediné branky, když se prosadil Alexandr Ugolnikov. V 15. minutě se ve velké šanci ocitl Vasilij Strelcov, který ale nedokázal dostat kotouč za záda Lazušina. Dvě minuty před koncem periody měl Nikita Serebrjakov plno práce, ale se vším si poradil.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Hosté se snažili si něco vytvořit zpoza domácí brány, ale to se jim nepodařilo a Vladivostok vyhodil kotouč.

18:46
    Domácí se posléze dostali do zakončení, které ale nepřineslo nic nebezpečného, ale kotouč skončil v ochranné síti a bude to tak buly před Lazušinem.

18:16
    Velký chumel hráčů před bránou Admiralu, ze kterého přišlo několik střel na domácí bránu, ale Nikita Serebrjakov nyní podržel Vladivostok!

17:56
    Greg Squires nabral rychlost na pravé straně, ale posléze zamířil do míst, kde byl připraven Nikita Serebrjakov. Následně přišel ofsajd Kunlunu.

17:10
    A opět to byl Alexandr Ugolnikov, který je při chuti a chce vstřelit druhou branku, ale jeho střela od modré byla zblokována do ochranné sítě.

16:30

16:19
    Tvrdá střela Alexandra Ugolnikova zpoza modré čáry letěla jen do mantinelu na bránou Kunlunu a Lazušin si tak mohl na chvíli oddychnout.

15:32
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vojtěch Polák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., sekání).

15:32
    Nyní už Admiral držel puk v útočném pásmu a posléze to zkoušel z levé stranyy Alexandr Mereskin, ale s jeho pokusem si Lazušin poradil a posléze přišla strkanice, po které se bude vylučovat.

14:50
    Kunlunu se krátce po buly ve svém pásmu podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

14:30
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Mikael Tam – 2 min., nedovolené bránění).

14:14
    Domácím se podařilo dostat ze svého obranného pásma a následně se do velké šance dostal Vasilij Strelcov, který ale ani nadvakrát nedokázal prostřelit Lazušina!

13:25
    Posléze se Admiral vydal dopředu, ale střela nepřišla. Poslední minuty tak je u puku častěji pekingský tým, ale nedostal se k nějaké větší šanci.

12:48
    Ovšem ani posléze hostující mužstvo nic velkého nevymyslelo a Vladivostok se tak následně osvobodil.

11:20
    Kunlun nenašel prostor na pravé straně a tak vyjel s kotoučem z útočného pásma a bude se pokoušet o nový útok.

10:30
    Hra se nyní přerušila a následuje první komerční přestávka v dnešním zápase mezi Admiralem Vladivostok a Red Star Kunlun.

10:08
    Red Star si vytvořil tak tři příležitosti ke střele, ale Nikita Serebrjakov je zatím stoprocentní a podržel nyní domácí mužstvo od inkasování a srovnání stavu na 1:1.

09:18
    Vladivostok se provinil jen zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování před Nikita Serebrjakovem.

08:59
    Kunlun se snažil rychle odpovědět, ale nakonec byla střela hostujícího hráče zblokována domácí obranou.
    07:24 Alexandr UGOLNIKOV - 1:0

07:24
    Nyní už Kunlun pod tlakem povolil a Vladivostok tak otevírá brankový účet dnešního utkání! Vasilij Strelcov nejprve nahodil kotouč na bránu, který se posléze poodrážel proti ALEXANDRU UGOLNIKOVI a ten se do něj opřel a zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Alexandr Konnov a Vasilij Strelcov.

06:39
    Red Star bojoval o puk za bránou Admiralu, ale k němu se nakonec dostalo právě domácí mužstvo.

05:44
    Domácí hráč Konstantin Glazačev se skvěle dostal z levé strany, až před bránu, ale následně zakončil do betonu připraveného Lazušina. Posléze přišlo zakázané uvolnění Kunlunu.

04:59
    Nikita Serebrjakov si poradil s nebezpečným náhozem na jeho bránu a Vladivostol tak bude moct pokračovat ve svém tlaku.

03:48
    Vladivostok stále drží kotouč na svých holích a snaží si vytvořit ideální střeleckou příležitost.

02:55
    Tlak domácích je na začátku utkání velký, ale Alexandr Lazušin drží pekingský tým nad vodou a chytil také pokus zpoza modré čáry.

02:23
    Red Star Kunlun se pokoušel něco vymyslet s kotoučem středem hřiště, ale posléze o něj přišel a do šance se tak dostal Admiral, ovšem Lazušin byl opět připraven.

01:12
    Tentokrát už Alexandr Lazušin musel zasáhnout proti střele Vladimira Butuzova, se kterou si poradil a chytil kotouč do lapačky.

00:30
    Domácí se krátce po začátku zápasu dostali do velké šance, ale zakončení útočníka Vladivostoku letělo pouze vedle hostující svatyně.

00:01

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – S. Zacharčuk, Kozlovskij, Patrikejev, Ugolnikov (A), Kubát, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov – Černikov, V. Butuzov, J. Petrov – Konnov (C), V. Strelcov, A. Strelcov – V. Polák, Zajcev, Koňkov – Glazačev (A), K. Voronin, Mereskin.

Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – Vitásek (A), Viklund, Järvinen, Parlett, Bartley, Lofquist, Jüe, Tam – Fontaine, Shore (A), Yip (C) – Lundh, Mertl, Palola – Lockhart, Squires, Savinainen – Seto.

Rozhodčí: Anton Kislov, Evgeny Gamalei – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vladivostok je momentálně ve Východní konferenci na dvanáctém místě se čtyřiceti jedna body a skóre 127:168. V posledním zápase sice vyhrál na ledě Podolsku 4:0, ale na postup do playoff už nemá šanci.
    Kunlun je ve stejné tabulce o jednu příčku výš a tudíž je na jedenácté pozici se čtyřiceti sedmi body a skóre 127:168. Ani tento pekingský tým už nemá šanci na postup do playoff. V posledním zápase navíc prohrál na ledě Novosibirsku 2:3.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Admiral Vladivostok a Red Star Kunlun. Tato mužstva se spolu naposled utkala před měsícem na ledě Kunlunu, který zvítězil těsně 4:3. Dnes se ovšem bude hrát ve Fetisov Aréně, která nabídne kapacitu pro 5 500 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 10:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Ugolnikov (Konnov, V. Strelcov), 47. J. Petrov (Černikov, Ugolnikov), 59. Konnov (V. Strelcov) – 34. Savinainen (Lockhart), 39. Fontaine (Mertl, Vitásek)

Rozhodčí: Anton Kislov, Evgeny Gamalei – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov