Kvalifikace HS130, Lahti Vítěz: R. Kobajaši (JPN) (kon.)
SP - kvalifikace HS130, Lahti

Vítěz: R. Kobajaši (JPN)

Pátek 08.02.2019, 18:00 • Lahti (Finsko) • Skoky na lyžích

Kvalifikaci ve finském Lahti vyhrál vedoucí muž Světového poháru Rjoju Kobajaši se skokem dlouhým 127 metrů.

Postup do nedělního závodu vybojovali tři ze čtyř českých skokanů. Nejlépe dopadl Roman Koudelka, jenž potvrdil dlouhodobou formu a obsadil šesté místo po skoku dlouhém 122,5 metrů. Za 114,5 metrů postoupil ze 40. místa Lukáš Hlava a Viktor Polášek se 110 metry obsadil 45. místo.

Na postup naopak nedosáhl Čestmír Kožíšek, jehož 101 metrů znamenalo až 52. pozici. (19:04:40)

Kvalifikace skončila.

57
    Rjoju Kobajaši na závěr kvalifikace předvedl druhý nejdelší skok, který měřil 127 metrů! Vzhledem k odpisu jen pěti bodů za vítr to zároveň znamená vítězství a příjemný finanční bonus pro japonského lídra Světového poháru.

56
    Kamil Stoch skáče tak, aby bez problémů postoupil. V nedělním závodě ale bude muset přidat. Dnes jen 120,5 metrů.

55
    Stefan Kraft se 124 metry naopak vybojoval průběžné druhé místo, o tři desetiny před Finem Aaltem.

54
    Piotr Zyla z Polska předvedl 111 metrů a postupuje. Vítr mu hodně zeslábl, odepisuje jen jeden bod. V Lahti se celkově skákalo poměrně krátce, tudíž je to pro Zylu suverénní postup.

53
    Dawid Kubacki v povedeném stylu, a hlavně dobře zaplaceném, skáče 123,5 metrů a dostává se před Koudelku na třetí místo.

52
    Robert Johansson z Norska skáče 119 metrů při odpočtu jen 3,5 bodů za vítr. Hladce postupuje.

51
    Stephan Leyhe po skoku dlouhém 117 metrů vybojoval postup do nedělního závodu.

50
    Johann Andre Forfang putuje na průběžné páté místo po skoku dlouhém 120,5 metrů.

49
    Karl Geiger skočil úplně stejně, v úplně stejném větru, ale se slabším stylem. A proto s Koudelkou o bod prohrává.

48
    Po krátké přestávce se na můstek dostal i Roman Koudelka, který svůj kvalifikační skok zvládl výborně! Skáče 122,5 metrů s odpisem jen 4,8 bodů a tradičně kvalitním stylem. Průběžné třetí místo!

47
    No, pozor na to. Vítr se na chvilinku dokonce otočil, ale Halvor Egner Granerud si s těžkými podmínkami poradil. I když nakonec odečítá téměř pět bodů, vítr nebyl ideální. Avšak 125,5 metrů stačí na vedení!

46
    Andreas Wellinger z Německa předvedl 115,5 metrů. Vítr pod lyže mu zeslábl, takže i s tímto pokusem se řadí na 14. místo.

45
    Andreas Stjernen těsně za ni. Průběžné třinácté místo za skok dlouhý 114,5 metrů.

44
    Killian Peier se prozatím dostává do první desítky. Skáče 119 metrů.

43
    Jukija Sato z Japonska předvedl 115,5 metrů a vybojoval postup do hlavního závodu.

42
    Parádní veleskok zvládl Fin Antti Aalto. Tomu se podařilo doletět si pro 128 metrů a suverénní průběžné vedení!

41
    Junširo Kobajaši, který letos pravidelně kazí druhá kola, předvedl třetí nejdelší skok kvalifikace se 123,5 metry. Jenže je až šestý kvůli horšímu stylu.