Arizona – Toronto 2:0 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 5:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 3:4 (po pr.)
Tampa – Montreal 3:0 (kon.) | Carolina – Dallas 3:0 (kon.) | Chicago – Columbus 2:5 (kon.)
Vegas – Nashville 5:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (kon.) | Los Angeles – Boston 2:4 (kon.)
Pittsburgh – NY Rangers 6:5 (kon.) | Minnesota – St. Louis 0:4 (kon.)
New York Islanders
5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Edmonton Oilers
Neděle 17.02.2019, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:54:43)

Bodyčeky: 13:20

Je konec! New York Islanders nakonec zvítězil na svém ledě 5:2, když porazil Edmonton Oilers.
    V první polovině první třetiny dominoval Edmonton, ovšem Greisse nepřekonal. Posléze se hra srovnala a ke konci dvacetiminutovky si Islanders vytvořili několik šancí, ale branku rovněž nedali.
    Ve 24. minutě poslal domácí do vedení z přesilovky Pulock. Ve 34. minutě se prosadil také Filppula a domácí šli do dvoubrankového vedení. Tři vteřiny před sirénou ovšem snížil Nugent-Hopkins.
    Ve 46. minutě vrátil dvoubrankové vedení na domácí stranu Barzal. Ovšem posléze dominoval Edmonton, který v 51. minutě snížil, když se prosadil Draisaitl a následně byl pár centimetrů od srovnání. Ovšem gól hosté nedali a po velké chybě hostujícího hráče vstřelil v 58. minutě uklidňující branku Lee a o minutu později se trefil do prázdné také Nelson.

59:53
    Nyní ještě následuje buly v pásmu domácích, jelikož rána z pravé strany byla sražená do ochranné sítě.

59:26
    Opět jsou u kotouče domácí hráči a fanoušci Islanders už slaví dnešní výhru.

58:48
    Střela hostujícího hráče od modré skončila jen vedle domácí svatyně.
    58:16 Brock NELSON - 5:2

58:16
    Islanders právě vstřelili branku!
    Definitivně je rozhodnuto! Hosté to zkusili bez brankáře, ale následně se ve svém pásmu dostal k puku BROCK NELSON, který přes celé kluziště trefil prázdnou bránu. Bez asistence.
    57:44 Anders LEE - 4:2

57:44
    Velká úleva pro domácí, jelikož hostující hráč přišel o puk na modré čáře a Islanders se tak dostali do přečíslení 2 na 1, kdy Komarov poslal fantastickou přihrávku na ANDERSE LEEHO a ten dává gól do odkryté svatyně. Asistence: Leo Komarov.

57:32
    Hosté opět drží puk v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.

57:04
    Oilers se dostali do další velmi dobré šance, ale Colby Cave z bezprostřední blízkosti nepřekonal Lehnera.

56:54

56:35
    Nyní se hosté dopustili ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

56:03
    New Yorku se ovšem podařilo vyhodit puk ze svého pásma, ale stále jsou pod velkým tlakem.

55:25
    Nakonec rozhodčí po zkontrolování videa vyloučil domácího hráče, když už předtím signalizoval faul a Edmonton tak bude mít další přesilovku.

54:54
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., držení).

Michal Raška

Branky a nahrávky: 24. Pulock (D. Toews, Jo. Bailey), 34. Filppula (Leddy, Boychuk), 46. Barzal (D. Toews, Jo. Bailey), 58. Lee (Komarov), 59. B. Nelson – 40. Nugent-Hopkins (K. Russell, Rieder), 51. Draisaitl (McDavid, Klefbom)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson, Klefbom, K. Russell, Nurse, Gravel, Petrovic – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Gagner, Malone, Brodziak – Rattie, Cave, Rieder.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Ghislain Hebert – Tony Sericolo, Steve Miller

Diváci: 14 812