Mladá Boleslav – Plzeň 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Zlín – Sparta 4:1 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 4:1 (kon.)
Olomouc – Liberec 1:0 (kon.)
Piráti Chomutov
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 22.02.2019, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Tipsport extraliga • 47. kolo

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (19:56:26)

Střely na branku: 25 – 30

Je dobojováno. Také ve třetí třetině padla jedna branka. V sedmačtyřicáté minutě se prosadil Lukáš Blaha, jenž vsítil první extraligovou branku. Piráti nakonec neinkasovali a Peters si připsal třetí nulu na svém kontě. Hosté nezískali ani bod a z ledu Chomutova tak pojedou s prázdnou.

59:55
    Diváci už odpočítávají poslední vteřiny duelu. Pomalu, ale jistě jdeme do samého finále.

59:30
    Poslední půlminuta, troufám si napsat, zápasu. Domácí drží kotouč co nejdále od své branky a pomalu, ale jistě mohou začít slavit tříbodový zisk.

58:09
    Piráti jsou v plném počtu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55
    Dynamo se znovu uhnízdilo v domácím teritoriu, ale hosté nakonec nevystřelili. Piráti se tak v pohodě osvobozují a tohle oslabení už asi zvládnou.

57:05
    Domácí celek je už ve čtyřech hráčích.

56:55
    Další rána Petra Sýkory, dobrý obranný zákrok však připsal Bohumil Jank.

56:29
    Závar před brankou Pirátů, Peters byl pod tlakem a hosté se snažili prostrčit kotouč za jeho záda, domácí brankář však odolal. Hra je přerušena.

56:09
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Stanislav Dietz – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Michal Gut.

55:42
    Nyní už ale dostali domácí puk ven a osvobozují se.

55:15
    Petr Sýkora dostal nabito do blízkosti branky Peterse, jeho pohotová střela však mezi třemi tyčemi nekončí. Nicméně hosté stále drží útočnou třetinu.

55:05
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lukáš Kovář – 2 min., nedovolené bránění).

54:16
    Oba celky jsou už v plném počtu.

53:55
    Marek Tomica se pokusil mezi kruhy sklepnout puk po nahození Radka Dudy, to se nepovedlo a domácí tak ztrácejí kotouč a vrací se zpět do obranného pásma.

53:45
    Po jedovce od modré čáry srazil maskou puk mimo Peters a hra je přerušena. Vhazovat se bud po jeho levé ruce, hosté tak zůstávají stále v útočné třetině.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Blaha), 38. Raška I (Tomica, Dietz), 47. Blaha (V. Růžička)

Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Knot, Trefný, L. Kovář, Jank, Blaha, Dietz, D. Zeman – Marjamäki, V. Růžička (A), Sklenář – Klhůfek, Raška I, Tomica (C) – Duda, Vantuch, Koblasa – J. Havel, Gut, Chrpa.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Eklund, Porseland, Mikuš, Holland, J. Zdráhal, Schaus – Rolinek (C), Mandát, L. Horký – Marosz, Ihnačák, P. Sýkora (A) – Machala, Poulíček (A), Koffer – Dušek, Bubela, Hovorka – J. Kloz.

Rozhodčí: Horák, Svoboda – Brejcha, Jelínek

Diváci: 3 571