Eczacibasi – Dinamo Kazaň 3:0 (kon.) | Dinamo Moskva – Chemik Police 3:1 (kon.) | VakifBank – Beziers 3:0 (kon.)
Hämeenlinna – Jekatěrinburg 2:3 (kon.) | Minsk – Budowlani Lodž 1:3 (kon.) | Bukurešť – Fenerbahce 1:3 (kon.)
Plovdiv – MTV 1:3 (kon.) | Schwerin – Scandicci 3:1 (kon.) | Conegliano – LKS 3:0 (kon.)
20 18 15
Úterý 26.02.2019, 20:30 • Pala Igor Gorgonzola, Novara (ITA) • Liga mistryň • Skupina C

Italská Novara neztratila ani v šestém utkání základní skupiny Ligy mistryň set a do pátečního losu půjde z první nasazené pozice! V domácím prostředí si Novara vyšlápla na Cannes.

Úvod prvního setu se Cannes vůbec nevydařil. Francouzky prohrály velmi rychle o šest bodů 8:2, následně se ale podařilo především Helićové s Rodriguesovou stáhnout ztrátu a Cannes se dokonce dostalo do vedení 14:13. Poté ale začala úřadovat na domácí straně Michelle Bartschová, která svým servisem opět otočila průběh první sady. Ve druhém setu se Cannes drželo pouze do střední části, kdy opět Novara lehce přidala a ihned soupeřkám odskočila do nedostižného náskoku. Do třetího dějství sice svěřenkyně Riccarda Marchesiho vstoupily nadějným nástupem, když vedly ještě 4:1, ale poté se závěrečný set převrátil do domácí exhibice. Celý set nakonec ukončila esem blokařka Novary Cristina Chirichellaová. (21:46:22)

Konec zápasu

25:15
    Je konec! Novara sestřelila Cannes ve třech jednoznačných setech. Chirichellaová zakončila zápas esem do rohu kurtu.

24:15
    Po dalším servisu Chirichellaové nedokázala Helićová prostrčit míč skrz blok. Devět mečbolů pro Novaru.

23:15
    Chirichellaová je i nadále na podání. Po mizerné přihrávce smečovaly hostující hráčky jen nedůrazně a toho dokázala využít bodovkou Bartschová.

22:15
    Cristina Chirichellaová pokračuje na podání i po oddechovém čase. Ani příchod Holzerové na palubovku Cannes nepomáhá. Novara získává i další výměnu na svou stranu. Na druhou přes mohla zahrát Carliniová.

21:15
    Oddechový čas pro hosty.

21:15
    A Novara přidává v rychlém sledu také jednadvacátý bod. Servis Chirichellaová nedokázaly hráčky Cannes přesně přihrát a z toho plynul napálený blok útokem.

20:15
    Právě Signorileová se postavila na servis. Za Novaru se následně prosazuje útokem z velké výšky Biciová.

19:15
    Místo Plakové přišla na podání Nizetichová. Cannes ale odpovídá ve skóre útokem na druhou přes nahrávačkou Signorileovou.

19:14
    Klosterová na podání. Biciová se ale v průběhu zápasu dostala do formy a nyní pokládá na zem jeden útokem za druhým.

18:14
    Právě Erblira Biciová se postavila na podání. Už se zdálo, že Plaková zapíše další blok, ale hostující hráčky se skvěle vykryly a po útoku Rankovićové se také radují z bodu.

18:13
    Novara kontroluje situaci ve třetím setu. Po útoku Biciové po lajně je to stále o pět bodů.

17:13
    Ani Veljkovićová se servisem neprosadila. Míč opět končí pouze v síti.

17:12
    Julia Szczurowská se představila na podání. Balon však od střídající univerzálky dolétl daleko do autu.

16:12
    Francouzský tým se ještě snaží se zápasem něco provést. Po servisu Bartschové se ale nehrálo.

16:11
    Také Novara přidává dva body v řadě. Rodriguesová byla ubráněna v poli, na druhé straně naopak smečovala důrazně Plaková.

15:11
    Novara si ale i nadále drží nadějné vedení. S útokem Veljkovićové ze středu sítě si již Cannes neporadilo.

14:11
    Cannes opět snižuje velkou ztrátu ve třetím setu. Přispěla k tomu velkou měrou povedeným servisem Klosterová.