Piast Gliwice – Śląsk 2:0 (kon.) | Legia – Miedź 2:0 (kon.)
GKS Piast Gliwice
2:0 (1:0)
Śląsk Wrocław
Pátek 01.03.2019, 18:00 • Městský stadion, Gliwice (kapacita: 9 913 míst) • Polská Ekstraklasa • 24. kolo

To je ode mě vše, hezký zbytek večera a u fotbalových přenosů na počtenou! (19:58:58)

Je dobojováno! Zasloužené tři body získávají domácí Gliwice, které zvítězily díky brankám Parzyszeka a Valencie. Wroclaw dnes nepředvedla výkon, jenž by se zapsal do dějin. Jak směrem dopředu, tak i dozadu, hosté zaostávali. Piast se po tomto vítězství posune na třetí místo před Jagelonii, která hraje svůj zápas zítra. Śląsk zůstává přibitý na čtrnácté příčce.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:7.

90+3

90+3
    Ani z tohoto rohu branka nepadla, a více se už nestane!

90+3
    Běží poslední minuta dnešního mače, o vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Ještě uvidíme jeden rohový kop Wroclawi.

90+2
    Robak se dostal do gólové šance! Sám proti Plachovi ale neuspěl, nedokázal slovenského brankáře prostřelit!

90+1
    Celé tři minuty nastaví hlavní arbitr Jakubik.

90
    Mateusz Mak nestihl zahrát míč před čarou, a tak se míče ujme Slowik.

89
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Joel Valencia, přichází Michal Papadopulos.

88
    Gliwice zřejmě dnešní vedení udrží, Wroclaw je směrem dopředu po většinu času neškodná.

87
    To byla šance, jež se zrodila prakticky z ničeho. Wroclaw se stále drží na míči.
    86. Mateusz Radecki (SLA)

86
    To byla střela, která vystrašila Placha, který se jako kočka musel natáhnout do levé části branky!

84
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Marcin Pietrowski, přichází Mateusz Mak.

83
    Czerwiński zabránil přihrávce do středu vápna, Lavičkova družina pokračuje v náporu.

83
    Dnešní utkání sleduje 4 528 diváků.

82
    Opět aktivní Ahmadzadeh se dostal k zakončení, jenže hlavičkoval daleko od Plachovy branky.

81
    K blížícímu se závěru zápasu se pomaličku otevírají okénka v obraně Piastu, Wroclaw se toho snaží využít.

80
    Rohový kop nebyl nebezpečný, avšak potom se míč odrazil k Ahmadzadehovi, jenž místo střely volil kličku, a tak balon skončil u Placha.

79
    Íránský útočník trefil jen obránce Piastu, a tak získají hosté první rohový kop v zápase.

78
    Ahmadzadeh se postaví k tomuto přímému kopu.

77
    Sedlar sice kličkou překonal jednoho obránce Wroclawi, ale vzápětí míč ztratil. Navíc následuje nebezpečný přímý kop pro hosty. Hned za hranicí vápna.

76
    Nevidíme pohledný fotbal, spíše takovou kopanou, která místy připomíná českou ligu.

75
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Lubambo Musonda, přichází Farshad Ahmadzadeh.

75
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Piotr Parzyszek, přichází Tomasz Jodłowiec.

74
    Robak si opět připisuje nedovolený zákrok, míč pro Gliwice, jež budou střídat.

73
    Hra se konečně trochu zrychlila, ale zase ji brzdí přesnost přihrávek, ta není na dostatečné úrovni.

72
    Ze šedi nás právě dostali domácí, když z levé strany donutili Słowika k zákroku!

71
    Minuty opravdu pomalu ubíhají, výkon Wroclawi odpovídá jejímu umístění v tabulce. Piast si zkušeně hlídá vedení.

70
    Plach chytil centrovaný míč do vápna, jakékoliv nebezpečí bylo tak eliminováno.

69
    A i wroclawští fotbalisté nezahráli čistě, jeden faul v posledních minutých střídá druhý.

68
    Wroclaw za celý zápas nevybojovala ani jeden rohový kop, a ani se nezdá, že by jej brzy získala.

67
    Další ze série faulů Gliwic, bílí fotbalisté se tak vracejí na míč.

66
    Pietrowski nedovoleně zakročil proti Chrapkovi, volný kop pro Wroclaw.

65
    Spoustu přihrávek dokázali zablokovat domácí obránci, hra je opět bez velkého tempa.

64
    Následuje pouhý odkop od branky po útoku Gliwic, za chvíli i ony sáhnou ke střídání.

63
    Wroclaw se jen stěží dostává přes obranné šiky Gliwic, domácí pevnost nebude jen tak dobyta.

61
    Malé nedorozumění ve vápně Gliwic řeší rychle Plach, který schoval míč do náruče.

60
    Musonda se chytře zbavil dvou protihráčů, získal autové vhazování pro své barvy.
    59. Patryk Dziczek (PIA)

59
    Žlutou kartu dostává Patryk Dziczek (GKS Piast Gliwice).

59
    Útočný faul ukončil wroclawský postup vpřed, domácí gólman Plach s rozehrávkou pospíchat nebude.

58
    Hosté mohou ohrozit domácí, získali aut v blízkosti vápna Gliwic.

57
    Wroclaw nutně musí zabrat, Gliwice se jí vzdálily o dvě branky.

56
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Róbert Pich, přichází Damian Gąska.

56
    Valencia tímto gólem podtrhuje svůj výborný výkon, je rozhodně nejlepším hráčem na hřišti.
    55. Joel Valencia (PIA) - 2:0

55
    Gliwice právě vstřelily branku!
    JOEL VALENCIA přidává druhou branku do sítě Wroclawi! Parzyszek vyhrál hlavičkový souboj, po kterém posunul míč k ekvádorskému křídelníkovi, jenž měl práci už jednoduchou. 2:0!

54
    Už se zdálo, že Wroclaw získá rohový kop, avšak zasáhl asistent, který viděl ofsajdové postavení.

53
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Jakub Łabojko, přichází Michał Chrapek.

53
    To nevypadá dobře. Na zemi leží Celeban (Śląsk Wrocław), snad to nebude nic vážného. Lavička mezitím poprvé střídá v zápase.

52
    Zatím se finální přihrávky před branku odrážejí od obránců Wroclawi, nikoliv od útočníků Piastu do sítě.

51
    Začátek druhé půle probíhá kromě Valenciovy kličkované v pomalejším tempu, Gliwice se to právě snaží změnit.

49
    Tentokrát se ale Valencia dostal do ofsajdu, pomalu tak mohou rozehrát hosté.

48
    Valencia pokračuje ve skvělém výkonu, jeho nohám stačí málokterý hráč na hřišti.

47
    Gliwice rychle dostaly míč na své kopačky, navíc postupují vpřed.

46
    A je tu druhý poločas, který rozhodne o vítězi dnešního mače! První jsou u míče hosté.

46
    Piast vede po poločase nad Wroclawí 1:0

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

Je za námi první půle dnešního klání, po které zaslouženě vedou Gliwice 1:0. Skóre otevřel ve 4. minutě Piotr Parzyszek. V 24. minutě jsme byli svědky odvolané penalty pro Gliwice. Co nabídne druhý poločas? Další branky do sítě Wroclawi, nebo dokáže Lavičkova družina vyrovnat? Sledujte s námi i druhou část ...

45+4

45+3
    První poločas se blíží ke svému konci, zřejmě se už nic nestane.

45+2
    Tři minuty budou nastaveny od rozhodčího Jakubika.
    45+1. Piotr Parzyszek (PIA)

45+1
    Parzyszek se dostal do skvělé šance! Valenciův centr našel jeho hlavu, od níž se míč odrazil mimo tři tyče.

45+1
    Plach vyrazil míč pryč z vápna, navíc jej má opět Valencia.

45
    Volný kop pro Wroclaw po faulu domácích, jak s ním naloží?

44
    Wroclaw dokázala zavřít Gliwice na jejich polovině, nic nebezpečného ale nevymyslela.

43
    I hosté se dostávají k útočení, konkrétně 12gólový Marcin Robak.

43
    Velmi rychlý a skvěle technicky vybavený Valencia táhne další útok Gliwic.

42
    Parzyszek byl sice faulován, ale Jakubik zákrok citlivě pustil, takže se Piast mohl dostat do šance.

40
    Pomalu se blíží závěr první půle, ve které jsme viděli vyrovnaný fotbal, jen s jedinou brankou Piastu.

39
    Standardní situace nejsou zatím silnou zbraní Piastu, navíc modří přišli o držení balonu.

38
    Čtvrtý rohový kop v zápasu získávají domácí fotbalisté.

37
    Valencia se za hranicí šestnáctky zmocnil míče, jejž poslal těsně vedle branky Wroclawi!

36
    Hostující rozehrávku skončila nepřesná přihrávka, autové vhazování pro domácí.

35
    Robak se proti přesile obránců Piastu neprosadil, jeho spoluhráči pokračují v útočném snažení.

34
    Ani tato standardní situace se neujala, míč po dalekém odkopu končí u Placha.

33
    Rohový kop pro Wroclaw, který zahraje navrácený Hateley.

33
    Piast přitápí pod kotlem, do konce poločasu chce přidat další branky.

32
    Rozhodčí Jakubik nechává volnější metr, domácím odpustil jeden faul, pak si to Valencia namířil po křídle do vápna Gliwic. Až finální přihrávka mu nevyšla.

31
    Nadějnou akci hostí ukončuje Robakův útočný faul.

30
    U Hateleye už jsou týmoví lékaři, nakonec se zvedl a bude ošetřován za čarou.

29
    Na zemi leží Hateley, snad to nebude nic vážného.

28
    Volný kop se hostům vůbec nevydařil, navíc se do protiútoku dostali domácí.

27
    Dziczek nedovoleně zastavil pronikajícího protihráče, volný kop pro Wroclaw.

26
    Penalta byla odvolána, zřejmě pro útočný faul Félixe!

26
    Jakubik se půjde podívat na monitor, tak jak to bude?

25
    Ještě dochází ke konzultaci s videorozhodčím.
    24. Piotr Parzyszek (PIA)

24
    Byla nařízena penalta pro Piast!

23
    Piast po vstřelené brance začal více bránit, Wroclaw svou aktivitou nedokáže rozbít obranný val domácích.

22
    Blížíme se k polovině prvního poločasu, ve kterém podle předpokladů vedou domácí. Do útoku se však v posledních minutách příliš nehrnou.

20
    Nedovoleného zákroku se dopustil Parzyszek, držení míče je vyrovnané, 50 na 50.

19
    Musonda chtěl přihrát do šance Robakovi, což se mu nevyvedlo. Následně Konczkowski vyvezl míč z nebezpečí.

18
    Až od svého brankáře rozehrají hosté svou další akci, zatím si v poklidu přihrávají na své polovině.

17
    Robak našel ve vápně hlavu Radeckého, od níž se míč odrazil daleko od branky Piastu.

16
    Konczkowského pokus mířil vysoko nad branku, Słowik v klidu rozehraje od své svatyně.

15
    Musonda šikovně poslal vysoký míč dále do pole, ale opět jen k protihráčům.

14
    Łabojko se sympaticky snažil přenést míč na druhou stranu hřiště, jeho přihrávku zachytila obrana Piastu.

13
    Nepřesný Tarasovsův pas končí v zámezí, autové vhazování pro Gliwice.

12
    Musonda ztratil v útoku míč, a tak je opět na kopačkách Gliwic, kde je jako doma.

11
    Hosté se odvážili k útoku, ale našli jen připravené stopery Gliwic. Pouhý odkop od branky, kterou střeží Plach.

10
    Pietrowski si v šestnáctce nerozuměl se svými spoluhráči, a tak bude následovat odkop od branky Wroclawi.

9
    Zajímavou průnikovou přihrávku vyslal Dziczek na Parzyszeka, brankář Slowik byl rychlejší.

8
    Ani nadvakrát Gliwice neprocpaly míč na Słowika, obránci hostí byli velmi obětaví.

8
    A opět rohový kop pro domácí, ohrozí opět branku?

7
    To je skvělý začátek pro Piast, Śląsk se zatím nedostal do tempa, jen čeká co domácí vymyslí.

6
    A branka je potvrzena! Skóre 1:0 tak zůstává.

6
    Řeší se, zda Valencia při postupu vpřed nefauloval.

5
    A pozor bude se zkoumat video! VAR v akci!
    4. Piotr Parzyszek (PIA) - 1:0

4
    To je ale rychlý gól! Domácí využili zaváhání hostující obrany, Valencia šikovně našel ve vápně PIOTRA PARZYSZEKA, jenž poslal míč do sítě.

3
    První nedovolený zákrok, kterého se ve vzdušném souboji dopustil Hateley.

2
    Hateleyův centr nenašel ani jednoho ze spoluhráčů, z následného voleje se míč snesl k rukavicím brankáře Słowika.

2
    První rohový kop v zápase získali domácí fotbalisté.

1
    Utkání mezi Gliwicemi a Wroclawí je zahájeno! První jsou u míče domácí fotbalisté. Stadion není nijak zvlášť zaplněný, vyprodáno určitě nebude.

1

Oba týmy jsou nastoupené na trávníku v Gliwicích. Domácí si vybrali modré dresy, hosté bílé.

GKS Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, J. Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Hateley, Pietrowski (C) – Valencia, Dziczek, Félix – Parzyszek.
    Náhradníci: Szmatuła – Jodłowiec, Mateusz Mak, Badía, Papadopulos, Korun, Mokwa.

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Golla, Tarasovs, Cholewiak – Łabojko, Radecki – Musonda, Mączyński, Pich – Robak (C).
    Náhradníci: Wrąbel – Ahmadzadeh, Broź, Chrapek, Gąska, Piech, Pawelec.

Rozhodčí: Jakubik – Wójcik, Lisowski.

Piast prožívá skvělou sezonu, se 37 body okupuje průběžnou 4. příčku. V posledních zápasech se domácím však nevedlo, padli s Legií Varšava a Cracovií, také remizovali s Cracovií. Poslední vítězství si Gliwice připsaly 15. února proti Gdyni, kterou smetly 4:0.

Śląsku se zatím nedaří, v tabulce mu patří až 12. příčka a získal jen 24 bodů. Ani pod novým koučem Lavičkou se nezvedá, naposledy remizoval s Koronou 1:1. Nejlepším střelcem Wroclawi je Marcin Robak se 12 trefami. Proti Gliwicím budou hosté považováni za outsidera, čeká se výhra domácích.

Také nesmím opomenout českého trenéra Śląsku Vítězslava Lavičku, který hosty přebral v zimní pauze.

Československá stopa v utkání
    František Plach, 26 let, brankář (Gliwice)
    Michal Papadopulos, 33 let, útočník (Gliwice)
    Róbert Pich, 30 let, útočník (Wrocław)

Hezký páteční večer u polské nejvyšší fotbalové soutěže! Od 18 hodin nás čeká souboj mezi Gliwicemi a Śląskem Wrocław. Přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.