Piast Gliwice – Śląsk 2:0 (kon.) | Legia – Miedź 2:0 (kon.)
GKS Piast Gliwice
2:0 (1:0)
Śląsk Wrocław
Pátek 01.03.2019, 18:00 • Městský stadion, Gliwice (kapacita: 9 913 míst) • Polská Ekstraklasa • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký páteční večer u polské nejvyšší fotbalové soutěže! Od 18 hodin nás čeká souboj mezi Gliwicemi a Śląskem Wrocław. Přeji příjemnou počtenou.

Československá stopa v utkání
    František Plach, 26 let, brankář (Gliwice)
    Michal Papadopulos, 33 let, útočník (Gliwice)
    Róbert Pich, 30 let, útočník (Wrocław)

Také nesmím opomenout českého trenéra Śląsku Vítězslava Lavičku, který hosty přebral v zimní pauze.

Piast prožívá skvělou sezonu, se 37 body okupuje průběžnou 4. příčku. V posledních zápasech se domácím však nevedlo, padli s Legií Varšava a Cracovií, také remizovali s Cracovií. Poslední vítězství si Gliwice připsaly 15. února proti Gdyni, kterou smetly 4:0.

Śląsku se zatím nedaří, v tabulce mu patří až 12. příčka a získal jen 24 bodů. Ani pod novým koučem Lavičkou se nezvedá, naposledy remizoval s Koronou 1:1. Nejlepším střelcem Wroclawi je Marcin Robak se 12 trefami. Proti Gliwicím budou hosté považováni za outsidera, čeká se výhra domácích.

GKS Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, J. Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Hateley, Pietrowski (C) – Valencia, Dziczek, Félix – Parzyszek.
    Náhradníci: Szmatuła – Jodłowiec, Mateusz Mak, Badía, Papadopulos, Korun, Mokwa.

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Golla, Tarasovs, Cholewiak – Łabojko, Radecki – Musonda, Mączyński, Pich – Robak (C).
    Náhradníci: Wrąbel – Ahmadzadeh, Broź, Chrapek, Gąska, Piech, Pawelec.

Rozhodčí: Jakubik – Wójcik, Lisowski.

Oba týmy jsou nastoupené na trávníku v Gliwicích. Domácí si vybrali modré dresy, hosté bílé.

1

1
    Utkání mezi Gliwicemi a Wroclawí je zahájeno! První jsou u míče domácí fotbalisté. Stadion není nijak zvlášť zaplněný, vyprodáno určitě nebude.

2
    První rohový kop v zápase získali domácí fotbalisté.

2
    Hateleyův centr nenašel ani jednoho ze spoluhráčů, z následného voleje se míč snesl k rukavicím brankáře Słowika.

3
    První nedovolený zákrok, kterého se ve vzdušném souboji dopustil Hateley.

4
    Gliwice právě vstřelily branku!
    To je ale rychlý gól! Domácí využili zaváhání hostující obrany, Valencia šikovně našel ve vápně PIOTRA PARZYSZEKA, jenž poslal míč do sítě.
    4. Piotr Parzyszek (PIA) - 1:0

5
    A pozor bude se zkoumat video! VAR v akci!

6
    Řeší se, zda Valencia při postupu vpřed nefauloval.

6
    A branka je potvrzena! Skóre 1:0 tak zůstává.

7
    To je skvělý začátek pro Piast, Śląsk se zatím nedostal do tempa, jen čeká co domácí vymyslí.

8
    A opět rohový kop pro domácí, ohrozí opět branku?

8
    Ani nadvakrát Gliwice neprocpaly míč na Słowika, obránci hostí byli velmi obětaví.

9
    Zajímavou průnikovou přihrávku vyslal Dziczek na Parzyszeka, brankář Slowik byl rychlejší.

10
    Pietrowski si v šestnáctce nerozuměl se svými spoluhráči, a tak bude následovat odkop od branky Wroclawi.

11
    Hosté se odvážili k útoku, ale našli jen připravené stopery Gliwic. Pouhý odkop od branky, kterou střeží Plach.

12
    Musonda ztratil v útoku míč, a tak je opět na kopačkách Gliwic, kde je jako doma.

13
    Nepřesný Tarasovsův pas končí v zámezí, autové vhazování pro Gliwice.

14
    Łabojko se sympaticky snažil přenést míč na druhou stranu hřiště, jeho přihrávku zachytila obrana Piastu.

15
    Musonda šikovně poslal vysoký míč dále do pole, ale opět jen k protihráčům.

16
    Konczkowského pokus mířil vysoko nad branku, Słowik v klidu rozehraje od své svatyně.

17
    Robak našel ve vápně hlavu Radeckého, od níž se míč odrazil daleko od branky Piastu.

18
    Až od svého brankáře rozehrají hosté svou další akci, zatím si v poklidu přihrávají na své polovině.

19
    Musonda chtěl přihrát do šance Robakovi, což se mu nevyvedlo. Následně Konczkowski vyvezl míč z nebezpečí.

20
    Nedovoleného zákroku se dopustil Parzyszek, držení míče je vyrovnané, 50 na 50.

22
    Blížíme se k polovině prvního poločasu, ve kterém podle předpokladů vedou domácí. Do útoku se však v posledních minutách příliš nehrnou.

23
    Piast po vstřelené brance začal více bránit, Wroclaw svou aktivitou nedokáže rozbít obranný val domácích.

24
    Byla nařízena penalta pro Piast!
    24. Piotr Parzyszek (PIA)

25
    Ještě dochází ke konzultaci s videorozhodčím.

26
    Jakubik se půjde podívat na monitor, tak jak to bude?

26
    Penalta byla odvolána, zřejmě pro útočný faul Félixe!

27
    Dziczek nedovoleně zastavil pronikajícího protihráče, volný kop pro Wroclaw.

28
    Volný kop se hostům vůbec nevydařil, navíc se do protiútoku dostali domácí.

29
    Na zemi leží Hateley, snad to nebude nic vážného.

30
    U Hateleye už jsou týmoví lékaři, nakonec se zvedl a bude ošetřován za čarou.

31
    Nadějnou akci hostí ukončuje Robakův útočný faul.

32
    Rozhodčí Jakubik nechává volnější metr, domácím odpustil jeden faul, pak si to Valencia namířil po křídle do vápna Gliwic. Až finální přihrávka mu nevyšla.

33
    Piast přitápí pod kotlem, do konce poločasu chce přidat další branky.

33
    Rohový kop pro Wroclaw, který zahraje navrácený Hateley.

34
    Ani tato standardní situace se neujala, míč po dalekém odkopu končí u Placha.

35
    Robak se proti přesile obránců Piastu neprosadil, jeho spoluhráči pokračují v útočném snažení.

36
    Hostující rozehrávku skončila nepřesná přihrávka, autové vhazování pro domácí.

37
    Valencia se za hranicí šestnáctky zmocnil míče, jejž poslal těsně vedle branky Wroclawi!

38
    Čtvrtý rohový kop v zápasu získávají domácí fotbalisté.

39
    Standardní situace nejsou zatím silnou zbraní Piastu, navíc modří přišli o držení balonu.

40
    Pomalu se blíží závěr první půle, ve které jsme viděli vyrovnaný fotbal, jen s jedinou brankou Piastu.

42
    Parzyszek byl sice faulován, ale Jakubik zákrok citlivě pustil, takže se Piast mohl dostat do šance.

43
    Velmi rychlý a skvěle technicky vybavený Valencia táhne další útok Gliwic.

43
    I hosté se dostávají k útočení, konkrétně 12gólový Marcin Robak.

44
    Wroclaw dokázala zavřít Gliwice na jejich polovině, nic nebezpečného ale nevymyslela.

45
    Volný kop pro Wroclaw po faulu domácích, jak s ním naloží?

45+1
    Plach vyrazil míč pryč z vápna, navíc jej má opět Valencia.

45+1
    Parzyszek se dostal do skvělé šance! Valenciův centr našel jeho hlavu, od níž se míč odrazil mimo tři tyče.
    45+1. Piotr Parzyszek (PIA)

45+2
    Tři minuty budou nastaveny od rozhodčího Jakubika.

45+3
    První poločas se blíží ke svému konci, zřejmě se už nic nestane.

45+4

Je za námi první půle dnešního klání, po které zaslouženě vedou Gliwice 1:0. Skóre otevřel ve 4. minutě Piotr Parzyszek. V 24. minutě jsme byli svědky odvolané penalty pro Gliwice. Co nabídne druhý poločas? Další branky do sítě Wroclawi, nebo dokáže Lavičkova družina vyrovnat? Sledujte s námi i druhou část ...

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
    Piast vede po poločase nad Wroclawí 1:0

46

46
    A je tu druhý poločas, který rozhodne o vítězi dnešního mače! První jsou u míče hosté.

47
    Gliwice rychle dostaly míč na své kopačky, navíc postupují vpřed.

48
    Valencia pokračuje ve skvělém výkonu, jeho nohám stačí málokterý hráč na hřišti.

49
    Tentokrát se ale Valencia dostal do ofsajdu, pomalu tak mohou rozehrát hosté.

51
    Začátek druhé půle probíhá kromě Valenciovy kličkované v pomalejším tempu, Gliwice se to právě snaží změnit.

52
    Zatím se finální přihrávky před branku odrážejí od obránců Wroclawi, nikoliv od útočníků Piastu do sítě.

53
    To nevypadá dobře. Na zemi leží Celeban (Śląsk Wrocław), snad to nebude nic vážného. Lavička mezitím poprvé střídá v zápase.

53
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Jakub Łabojko, přichází Michał Chrapek.

54
    Už se zdálo, že Wroclaw získá rohový kop, avšak zasáhl asistent, který viděl ofsajdové postavení.

55
    JOEL VALENCIA přidává druhou branku do sítě Wroclawi! Parzyszek vyhrál hlavičkový souboj, po kterém posunul míč k ekvádorskému křídelníkovi, jenž měl práci už jednoduchou. 2:0!
    55. Joel Valencia (PIA) - 2:0

56
    Valencia tímto gólem podtrhuje svůj výborný výkon, je rozhodně nejlepším hráčem na hřišti.

56
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Róbert Pich, přichází Damian Gąska.

57
    Wroclaw nutně musí zabrat, Gliwice se jí vzdálily o dvě branky.

58
    Hosté mohou ohrozit domácí, získali aut v blízkosti vápna Gliwic.

59
    Útočný faul ukončil wroclawský postup vpřed, domácí gólman Plach s rozehrávkou pospíchat nebude.

59
    Žlutou kartu dostává Patryk Dziczek (GKS Piast Gliwice).
    59. Patryk Dziczek (PIA)

60
    Musonda se chytře zbavil dvou protihráčů, získal autové vhazování pro své barvy.

61
    Malé nedorozumění ve vápně Gliwic řeší rychle Plach, který schoval míč do náruče.

63
    Wroclaw se jen stěží dostává přes obranné šiky Gliwic, domácí pevnost nebude jen tak dobyta.

64
    Následuje pouhý odkop od branky po útoku Gliwic, za chvíli i ony sáhnou ke střídání.

65
    Spoustu přihrávek dokázali zablokovat domácí obránci, hra je opět bez velkého tempa.

66
    Pietrowski nedovoleně zakročil proti Chrapkovi, volný kop pro Wroclaw.

67
    Další ze série faulů Gliwic, bílí fotbalisté se tak vracejí na míč.

68
    Wroclaw za celý zápas nevybojovala ani jeden rohový kop, a ani se nezdá, že by jej brzy získala.

69
    A i wroclawští fotbalisté nezahráli čistě, jeden faul v posledních minutých střídá druhý.

70
    Plach chytil centrovaný míč do vápna, jakékoliv nebezpečí bylo tak eliminováno.

71
    Minuty opravdu pomalu ubíhají, výkon Wroclawi odpovídá jejímu umístění v tabulce. Piast si zkušeně hlídá vedení.

72
    Ze šedi nás právě dostali domácí, když z levé strany donutili Słowika k zákroku!

73
    Hra se konečně trochu zrychlila, ale zase ji brzdí přesnost přihrávek, ta není na dostatečné úrovni.

74
    Robak si opět připisuje nedovolený zákrok, míč pro Gliwice, jež budou střídat.

75
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Piotr Parzyszek, přichází Tomasz Jodłowiec.

75
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Lubambo Musonda, přichází Farshad Ahmadzadeh.

76
    Nevidíme pohledný fotbal, spíše takovou kopanou, která místy připomíná českou ligu.

77
    Sedlar sice kličkou překonal jednoho obránce Wroclawi, ale vzápětí míč ztratil. Navíc následuje nebezpečný přímý kop pro hosty. Hned za hranicí vápna.

78
    Ahmadzadeh se postaví k tomuto přímému kopu.

79
    Íránský útočník trefil jen obránce Piastu, a tak získají hosté první rohový kop v zápase.

80
    Rohový kop nebyl nebezpečný, avšak potom se míč odrazil k Ahmadzadehovi, jenž místo střely volil kličku, a tak balon skončil u Placha.

81
    K blížícímu se závěru zápasu se pomaličku otevírají okénka v obraně Piastu, Wroclaw se toho snaží využít.

82
    Opět aktivní Ahmadzadeh se dostal k zakončení, jenže hlavičkoval daleko od Plachovy branky.

83
    Dnešní utkání sleduje 4 528 diváků.

83
    Czerwiński zabránil přihrávce do středu vápna, Lavičkova družina pokračuje v náporu.

84
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Marcin Pietrowski, přichází Mateusz Mak.

86
    To byla střela, která vystrašila Placha, který se jako kočka musel natáhnout do levé části branky!
    86. Mateusz Radecki (SLA)

87
    To byla šance, jež se zrodila prakticky z ničeho. Wroclaw se stále drží na míči.

88
    Gliwice zřejmě dnešní vedení udrží, Wroclaw je směrem dopředu po většinu času neškodná.

89
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Joel Valencia, přichází Michal Papadopulos.

90
    Mateusz Mak nestihl zahrát míč před čarou, a tak se míče ujme Slowik.

90+1
    Celé tři minuty nastaví hlavní arbitr Jakubik.

90+2
    Robak se dostal do gólové šance! Sám proti Plachovi ale neuspěl, nedokázal slovenského brankáře prostřelit!

90+3
    Běží poslední minuta dnešního mače, o vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Ještě uvidíme jeden rohový kop Wroclawi.

90+3
    Ani z tohoto rohu branka nepadla, a více se už nestane!

90+3

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:7.

Je dobojováno! Zasloužené tři body získávají domácí Gliwice, které zvítězily díky brankám Parzyszeka a Valencie. Wroclaw dnes nepředvedla výkon, jenž by se zapsal do dějin. Jak směrem dopředu, tak i dozadu, hosté zaostávali. Piast se po tomto vítězství posune na třetí místo před Jagelonii, která hraje svůj zápas zítra. Śląsk zůstává přibitý na čtrnácté příčce.

To je ode mě vše, hezký zbytek večera a u fotbalových přenosů na počtenou! (19:58:58)