Florida – Detroit 6:1 (kon.) | Washington – Winnipeg 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:2 (kon.)
Calgary – Vegas 6:3 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:3 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Los Angeles Kings
Pondělí 11.03.2019, 03:15 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Anaheim Ducks přivítají na svém ledě Los Angeles Kings, proti kterým budou potvrzovat roli mírných favoritů.

Jedná se o souboj dvou nejhorších týmů Západní konference. Anaheim je v tabulce na 14. místě s náskokem 7 bodů na poslední Los Angeles, které navíc prohrálo třikrát v řadě. Ducks naopak dokázali vyhrát tři z posledních čtyř zápasů a v noci na sobotu deklasovali Montreal 8:2.

V této sezoně bylo odehráno zatím jedno vzájemné utkání. V listopadu Kings vyhráli na domácím ledě 4:1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson, H. Lindholm, Fowler (A), Ja. Larsson, Holzer, Jaycob Megna – Perry (A), Getzlaf (C), K. Roy – Silfverberg, Steel, Rakell – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, Kesler, Jones.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Walker, Martinez, Roy, Phaneuf – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Kovalčuk, J. Carter (A), Leipsic – Toffoli, Kempe, Grundström – Brodzinski, Lewis, Clifford.

Rozhodčí: Walsh, Nicholson – Murphy, Shewchyk.

Čekáme na začátek utkání.

00:01

00:01
    Anaheim do utkání nastoupil v historických dresech Mighty Ducks.

00:50
    První desítky vteřin patří oťukávání obou celků.

01:28
    Holzer se natlačil mezi kruhy, jeho zakončení bylo zblokováno.

02:01
    Krátký tlak Kings. LaDueho střelu Miller chytá a přerušuje hru.

02:06
    Po vyhraném vhazování se hostující Doughty tlačil ke střele, ale byl zablokován bránícím Rowneym.

03:40
    Kotouč ve středním pásmu vyletěl na hostující střídačku. Bude se vhazovat u modré čáry Kings.

03:51
    Střela Toffoliho skončila sražená v ochranné síti.

04:51
    Hosté mají zatím v prvních minutách o něco více ze hry. Nedaří se jim ale ohrozit branku Millera. Kopitar byl mezi kruhy také zablokován.

05:19
    Na druhé straně kluziště se přes bránícího hráče neprosadil Manson.

05:51
    Kempe poslal na Millera střelu z levého kruhu, domácí brankář puk zachytil a přerušuje hru.

06:13
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

06:22
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings se podařilo vyhrát v útočném pásmu vhazování a po několika přihrávkách se prosadil zpoza kruhů DUSTIN BROWN, na jehož střelu brankář Miller neměl dobrý výhled. Asistence: Derek Forbort, Drew Doughty.
    06:22 Dustin BROWN - 0:1

07:27
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Velmi rychle je vyrovnáno! Quick šel za branku rozehrát, ale neobhodil Getzlafa, který pohotově přihrál zpoza branky před brankoviště DANIELU SPRONGOVI, jenž využil odkryté klece. Asistence: Ryan Getzlaf.
    07:27 Daniel SPRONG - 1:1

08:30
    Kopitar střílel zpoza kruhů jen do Millera. Ten zastavuje puk a přerušuje hru. Bude se také vylučovat. Komerční pauza.

08:30
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., držení hole).

08:45
    Ducks vyhazují puk ze svého pásma.

09:05
    Hosté znovu přišli o puk.

09:40
    Usadit se v útočném pásmu je pro Los Angeles v této přesilovce snad až nadlidský úkol.

10:05
    Domácí opět vyhazují.

10:30

10:37
    I když se Anaheim oslabení ubránil, krátce po jeho skončení předvedl KYLE CLIFFORD povedenou solo akci. Puk zavezl do útočného pásma, projel z levého křídla až mezi kruhy a prostřelil Millera. Asistence: Trevor Lewis, Paul LaDue.
    10:37 Kyle CLIFFORD - 1:2

11:43
    Lindholmova rána od modré čáry proletěla jen na zadní mantinel.

12:35
    Hraje se delší pasáž bez přerušení. Hra se přelévá rychle ze strany na stranu.

13:15
    Stále se hraje bez přerušení.

13:54
    Kovalčuk se hnal do útoku za pukem, na zadním mantinelu ale během souboje opouští puk ledovou plochu. Komerční pauza.

14:19
    Quick si připisuje vůbec první zákrok. Teprve druhá střela Anaheimu v utkání (ta první skončila gólem).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

16:25
    Toffoli udělal obrovský kus práce u modré čáry a rozehrál rychlou kombinaci hostů, která vede k dalšímu gólu! Na jejím konci CARL GRUNDSTROM dostal přihrávku na střed mezi kruhy od Kempeho a po kličce do bekhendu obhodil brankáře Millera. Asistence: Adrian Kempe, Tyler Toffoli.
    16:25 Carl GRUNDSTRÖM - 1:3

17:05
    Na to, jak málo se střílí, tak padá obrovské množství branek. Los Angeles vedou na střely 8-2, na góly 3-1.

17:40
    Anaheim je prozatím při útočných výpadech zcela neškodný.

18:15
    Grundstrom z levé strany přestřelil Millerovu klec.

18:32
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Daniel Sprong – 2 min., vysoká hůl).

18:32
    Komerční přestávka.

18:49
    Ducks začali oslabení dobře, dostali puk až na zadní mantinel za Quickem.

19:15
    Kovalčukovu prudkou ránu z levého kruhu chytá Miller do lapačky pěkným zákrokem.

19:36
    Martinezovu ránu od modré Miller vyráží, Anaheim následně vyhazuje.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla hned čtyři branky a trochu nečekaný vývoj skóre. Hostující Kings, kteří prohráli 13 z posledních 14 zápasů, vedou 3:1 a jsou zatím dnes hodně produktivní. Do druhé třetiny půjdou hosté v pokračující přesilovce, která bude trvat 32 vteřin.

Další třetina začne přibližně v 04:07.

20:01

20:23
    Kovalčuk po průniku do levého kruhu napálil tyč Millerovy branky!

20:32

21:26
    Los Angeles pokračují ve velké aktivitě a své soupeře přehrávají. Grundstrom byl v pravém kruhu zablokován.

21:41
    Přes bránícího protihráče se neprosadil ani Toffoli.

22:25
    LaDueho zakončení z ostřejšího úhlu už Miller chytá a raději přerušuje hru.

22:52
    Od modré čáry se napřáhl Phaneuf. Orazítkoval jen zadní mantinel.

23:19
    Postavení mimo hru domácích.

24:15
    Stále na brankáře hostů Jonathana Quicka letěly jen dvě střely, z nichž jedna skončila v síti.

25:23
    Kovalčuk přijal parádní přihrávku na útočné modré, pronikl do pravého kruhu, ale jeho dělovku brankář Miller chytá do lapačky!

25:23
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., sekání).

25:30
    Domácí vyhazují puk ze svého pásma.

25:49
    Kotouč končí v hledišti. Vhazovat se bude před Millerem.

26:16
    Anaheim vyhazuje puk a zatím se velmi dobře brání.

26:35
    Další vyhození kotouče, který končí až u Quicka.

26:54
    Kings se při přechodu do útočného pásma dostali do ofsajdu.

27:23

27:32
    V pokračující akci se domácí dostali pod tlak soupeře. Miller vyrazil střelu Cartera z pravého kruhu a před brankovištěm o puk zápolilo několik hráčů. Ten nakonec vylétl za levý kruh, odkud Kempe vypálil už na připraveného Millera. Měl štěstí, že nečelil okamžité dorážce.

28:46
    Jaycob Megna ránou od modré nechal zasáhnout i na druhé straně Quicka. Teprve třetí střela Anaheimu v utkání.

28:46

29:38
    Brown se prodral k zakončení v pravém kruhu, na Millera ale nevyzrál. Ve druhé třetině zatím Miller chytá sebejistě a snaží se napravit zaváhání z první třetiny.

29:52
    Quick vyřešil rychlý průnik Anaheimu zákrokem lapačkou, kterou puk odrazil do ochranné sítě.

30:30
    Anaheim se stále více osměluje v útoku. Po polovině utkání by to už chtělo od domácích nějaký souvislejší tlak v útočném pásmu.

31:07
    Odražený puk po nepřesné střele Toffoliho Miller chytá pod lapačku. Komerční pauza.

31:38
    Silfverberg se před Quickem dostal až mezi kruhy, puk ale poslal jen na zadní mantinel.

32:29
    Na druhé straně se zpoza levého kruhu ke střele dostal Kempe. Miller vyráží.

33:20
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Domácí se dostali k rychlému protiútoku, který po Cliffordově střele založil svým zákrokem brankář Miller. Quick ale byl pozorný a bleskový průnik Fowlera betonem odrazil.

34:21
    Dál se hraje. Grundstrom je dnes hodně při chuti, ale zpoza kruhů trefuje pouze zadní mantinel.

35:01
    Stále se hraje. Do šance se z bezprostřední blízkosti dostal domácí Terry, ale Quick vyráží puk.

36:02
    Holzer zpoza pravého kruhu Quicka nepřekvapil. Hostující brankář vyráží.

36:42
    Los Angeles se dopouští zakázaného uvolnění.

36:55
    Domácí se drží v útočném pásmu. Getzlaf neusměrnil střelu mezi tři tyče.

37:40
    Anaheim stupňuje svůj tlak a drží soupeře v obranném pásmu. Larsson od modré trefil jen Quicka.

37:55
    Rakellova střela z prostoru před brankovištěm nebyla přesná. Končí vedle.

38:37
    Ani Lindholm zpoza kruhů na Quicka nevyzrál. Tlak Anaheimu dál roste.

38:48
    Hostům se ale podařilo osvobodit. Rychlý útok zakončil Toffoli, který přinutil Millera přerušit hru. Komerční přestávka.

39:12
    Přečíslení domácích dvou proti jednomu. Getzlaf ale neprotlačil přihrávku na levé křídlo, kde si najížděl Rakell.

39:28
    Henriqův důrazný průnik od pravého mantinelu končí posunutou brankou hostů.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina branku nepřinesla, nabídla ale hlavně v posledních deseti minutách zvýšení aktivity domácích, kteří se konečně dokázali na delší dobu usadit v útoku a začít ohrožovat brankáře Quicka. I tak ale Anaheim prohrává na střely 10-19.

Další třetina začne přibližně v 05:00.

40:01

40:31
    Getzlaf se napřáhl od modré, Quick letící puk chytá.

40:54
    Miller vyráží střelu Kempeho od modré a také zahajuje třetí třetinu úspěšně.

41:54
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., podrážení).

41:54
    Domácí si zahrají vůbec první přesilovku v utkání.

41:59
    Rakell pálil takřka hned po vhazování, ale jeho puk na Quicka neprošel.

42:10
    Hosté vyhazují.

42:44
    Kombinaci domácích v útočném pásmu zakončil zpoza levého kruhu ránou z první Rakell. Quick letící puk chytá a přerušuje hru.

42:56
    Doughty po krátkém závaru před vlastní brankou posílá puk až do obranného pásma soupeře.

43:18
    Ducks se musí znovu vracet pro puk do vlastní třetiny.

43:54

44:38
    Sprongova střela končí na zadním mantinelu a odráží se do ochranné sítě za Quickem.

45:25
    Kovalčuk zavezl puk do útočného pásma po levé strany. Jeho snaha o přenesení hry na pravé křídlo ale úspěšná nebyla.

46:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se pravidelně střídají ve vedení puku.

46:50
    Shoreova střela na Quicka neprošla. LaDue blokuje puk.

47:45
    Miller zachytává nahozený puk ze středního pásma a přerušuje hru. Komerční přestávka.

48:20
    Larsson od modré míjí branku Quicka. Anaheim by potřeboval vsítit kontaktní gól, co nejdříve.

48:39
    Getzlafova střela neprošla přes bránícího Roye.

49:15
    Domácí tlačí na soupeře. Ritchie od levého mantinelu na brankáře nevyzrál.

50:14
    Rowney se během svého střídání dostal ke dvěma střelám, obě ale byly nepřesné a Quicka neohrozily.

50:38
    Quick zachytil odražený puk pod lapačku a přerušuje hru. Komerční pauza.

51:29
    Toffoli zpoza kruhů zkusil štěstí, ale Millera nepřekonal.

52:16
    Domácí bojují o body z dnešního utkání! JAKOB SILFVERBERG vybojoval puk za brankou, vybruslil si do levého kruhu a prostřelil brankáře Quicka výborně umístěnou střelou pod lapačku. Bez asistence.
    52:16 Jakob SILFVERBERG - 2:3

52:25

53:41
    Rychlý průnik Toffoliho až do pravého kruhu musel zastavit Miller svým zákrokem. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

54:43
    Čas Anaheimu hodně rychle ubíhá. Domácím se navíc teď nedaří usadit v útočném pásmu. Hra je přerušena a přichází komerční přestávka.

55:14
    Roy střelou od modré Millera neohrozil. Ten přesto zastavuje od mantinelu odražený puk.

55:46
    Holzer od modré napálil Quickovu vyrážečku. Hostující brankář zákrok jen tak tak ustál, ale puk se mu daří odrazit.

56:18
    Miller drží puk ve své lapačce a nedovolil Cliffordovi ani Carterovi dorážet.

57:06
    Quick zachytil Mansonovu střelu od modré a rychle si povyjel do strany pro případ, že by mu puk vypadl. Tak se ale nestalo a hostující brankář přerušil hru.

57:18
    Quick byl na ledě, což pro něho bylo štěstí. Zpoza branky se totiž ke střele vrhnul Shore, který zakončoval v pádu a dost nečekaně. Quick měl pořádnou dávku štěstí.