Přerov – Prostějov 2:3 (kon.) | Brno – Olymp Praha 1:3 (kon.)
3
22 25 25 25
Středa 27.03.2019, 19:00 • TJ Sokol Brno I • Uniqa extraliga žen • Čtvrtfinále

Rozhodující páté utkání se uskuteční v Praze v sobotu od 17 hodin. (20:56:23)

Klíčem k úspěchu Olympu bylo ubránění Simony Janečkové. Domácí smečařka v prvním setu získala nevídaných 11 bodů, v dalších třech setech už ale uhrála dohromady jen dalších sedm.

Olymp kraloval zejména nad sítí, když si připsal dvacet bodových bloků a protože se hostujícím blokařkám Purchartové se Šimáňovou dařilo i při útocích středem sítě, staly se nejlépe bodujícími hráčkami Olympu.

Volejbalistky Olympu Praha zvítězily v Brně 3:1 a odvrátily hrozbu vyřazení ve čtvrtfinále, o posledních semifinalistkách se tak rozhodne v pátém zápase v Praze.

Brno přitom do zápasu vstoupilo lépe, v prvním setu vedlo 20:13 a byť sadu dotáhlo k vítězství o tři body, tak nechalo soupeřky rozehrát a Olymp už od té doby na palubovce zcela kraloval.

Konec zápasu

19:25
    Brno dostalo další šanci zaútočit, Šárka Sklenářová ale ztroskotala na pražském bloku!

19:24
    Svobodníková boduje přímo z podání, zatím ještě oddaluje závěr zápasu.

18:24
    První mečbol ještě odvrací Šárka Sklenářová, proti šesti mečbolům bude po oddechovém času Olympu podávat Ivona Svobodníková.

17:24
    Další šance pro Brno zůstává nevyužita, Simona Janečková ztroskotala na hostujícím bloku.

17:23
    Michaela Beránková se přeci jen dokázala prosadit.

16:23
    Olymp rychlým krokem míří k důležité výhře, přímým bodem z podání k tomu přispěla Klára Fomenková.

16:22
    Domácí trenér Gerža si vybírá poslední oddechový čas ve čtvrtém setu a pokud nedojde k zázračnému obratu Brna, tak poslední také v zápase.

16:22
    Michaela Beránková je zablokována, úspěšnost domácích univerzálek zůstává naprosto tristní.

16:21
    Kuriózní situace, Janečková byla zablokována, dokázala se ale vykrýt hlavou, domácí hráčky pak přehrály míč na polovinu Olympu a Simona Janečková boduje blokem proti Fomenkové.

15:21
    Další úspěšný útok hostujícího týmu středem sítě, znovu zakončovala Purchartová.

15:20
    Podání Olympu doletělo těsně do zámezí.

14:20
    Výborná nahrávka Šmídové po dlouhém příjmu až k síti, rychlou kombinaci zakončuje Purchartová.

14:19
    Kristýna Boulová vrací podání na stranu Brna.

13:19
    Reprezentační blokařka dostala další šanci a tu už v bod proměnila povedenou ulívkou.