Přerov – Prostějov 2:3 (kon.) | Brno – Olymp Praha 1:3 (kon.)
3
22 25 25 25
Středa 27.03.2019, 19:00 • TJ Sokol Brno I • Uniqa extraliga žen • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký večer při sledování přenosu čtvrtého utkání čtvrtfinále volejbalové Uniqa extraligy žen, v dramatické sérii Volejbal Brno vede nad Olympem Praha 2:1 na zápasy a dnes bude mít k dispozici první možnost k ukončení série a postupu do semifinále.

Pražský Olymp vstupoval do série ze čtvrtého místa a tudíž s výhodou domácího prostředí pro první i případný pátý rozhodující zápas a na úvod dokázal této výhody využít, když zvítězil 3:1.

Druhé utkání se odehrálo v Brně a bylo zatím suverénně nejjasnější, když domácí Šelmy téměř až deklasovaly soupeře po setech 25:16, 25:21 a 25:14.

Pro nesmírně důležitý třetí zápas se série vrátila do Prahy a Olymp měl nakročeno k vítězství, když po prvním setu 25:19 v druhém vedl už 18:11 a měl kontrolu nad utkáním, poté ale domácí hráčky nezvládly koncovku setu a prohrály jej 27:29. Drama ve třetím setu pak vyznělo pro Olymp výsledkem 25:23 a ve čtvrtém setu Olymp vedl už 22:19, byl kousek od vítězství a vedení v sérii, ovšem Brno při podání Anny Pospíšilové dokázalo uhrát šest bodů v řadě a srovnalo na 2:2. V tiebreaku hostující hráčky vedly už 5:1, Olymp postupem času snížil na rozdíl jednoho bodu, koncovka už ale zase patřila Moravankám, které zvítězily 15:11 a do dnešního zápasu získaly obrovskou výhodu.

Podáním utkání zahájí hostující Olymp.

0:0

0:1
    Hned na úvod jsme viděli velmi dlouhou rozehru, v níž bodují hosté díky úspěšnému bloku proti pipu Janečkové.

1:1
    Zkušená brněnská smečařka dostala další příležitost a tentokrát už nezaváhala.

1:2
    Podání Brna doletělo do zámezí.

1:3
    Pavla Šmídová trefuje první přímý bod z podání.

2:3
    Kristýna Boulová dostala nahrávku za hlavu a dokázala si s ní poradit.

3:3
    O vyrovnání se na hlavním kůlu postarala Janečková.

4:3
    Olymp hned z příjmu přehrál míč na brněnskou polovinu a byť Šmídová předvedla proti Janečkové výborný zákrok v poli, tak další smeči brněnské smečařky už se hostující tým neubránil.

5:3
    Barbora Purchartová je zablokována při útoku středem sítě.

6:3
    Dlouhá rozehra plná hezkých obranných zákroků a nakonec znovu slaví úspěch Brno díky Janečkové! Ta zaznamenává svůj už čtvrtý bod v úvodu zápasu a donutila hostujícího trenéra Mitáče k oddechovému času.

7:3
    Olymp sice ubránil další útok Janečkové, Boulová pak ale nad sítí šikovně zahrála míč do volného prostoru u koncové čáry.

7:4
    Brno dostalo další šanci zaútočit, domácím ale vůbec nevyšla souhra středem.

8:4
    Simona Janečková následně přidává osmý bod Brna.

8:5
    Úspěšný hostující útok z hlavního kůlu.

9:5
    Brno se vrací do čtyřbodového vedení.

10:5
    Bodový blok domácích znamená desátý bod pro Brno.

10:6
    Romana Staňková zabodovala na hlavním kůlu.

11:6
    Podání Olympu bylo příliš dlouhé.

11:7
    Ivona Svobodníková je zablokována při útoku středem.

11:8
    Anna Pospíšilová také ztroskotala na pražském bloku.

12:8
    Svobodníková už se tentokrát dokázala středem prosadit.

13:8
    Simona Janečková připisuje třináctý bod Brna dalším úspěšným pipem a rozdíl ve skóre už je pětibodový.

13:9
    Staňková měla problém na příjmu, pak jen přehrála míč na domácí polovinu, Brnu ale nevyšla rychlá souhra a Novákové je odpískána nečistá nahrávka.

13:10
    Barbora Purchartová uspěla středem sítě.

14:10
    Olymp to měl rozjeté na další snížení, Lucie Kalhousová ale ze zadní zóny útočí do autu.

15:10
    A Brno rázem zase odskakuje, Barbora Purchartová je zablokována.

16:10
    A další blok! Tentokrát proti smeči Kalhousové z pipu.

16:11
    Barbora Purchartová se prosadila za hlavou nahrávačky Šmídové.

17:11
    Podání Olympu končí v zámezí.

17:12
    Lucie Kalhousová na hlavním kůlu vytlouká dvojblok Brna.

18:12
    Kristýna Boulová vrací Šelmám šestibodový náskok.

18:13
    Janečková ztroskotala na připraveném dvojbloku Olympu.

19:13
    V závěru dlouhé rozehry se raduje Brno díky Simoně Janečkové a jejímu útoku z hlavního kůlu.

20:13
    Lucie Kalhousová tvrdě narazila na domácí dvojblok.

20:14
    Domácí tým ubránil Komárkovou, poté ale došlo k obrovskému nedorozumění na straně Brna a míč spadl na palubovku.

20:14
    Dvojstřídání hostů, do hry přicházejí Fomenková s Valkovou, ta jde podávat.

20:15
    A Kateřina Valková se uvádí bodem přímo z podání!

20:16
    Pavlína Šimáňová se prosadila útokem středem sítě, oddechový čas pro domácího trenéra Geržu.

20:17
    Úspěšný blok Olympu proti Anně Pospíšilové z hlavního kůlu, ta zůstává bez bodu.

21:17
    Simona Janečková vrací podání domácím.

22:17
    Janečková následně přidává bod přímo z podání! První set se mění v její vlastní show.

22:18
    Svobodníková se na bloku dotkla sítě.

22:19
    Olymp zablokoval Janečkovou při útoku z pipu.

22:20
    Romana Staňková svůj útok po lajně otečovala o brněnský blok.

23:20
    Úspěšná souhra domácích středem sítě, zakončovala Ivona Svobodníková.

23:21
    Svobodníková následně podává do zámezí.

24:21
    Fomenková útočila do zámezí, rozhodčí viděli údajnou teč, což se domácím hráčkám vůbec nelíbí.

Nakonec došlo k poradě obou rozhodčích a Jakub Gall na umpiru nakonec přisuzuje bod domácímu Brnu!

24:22
    Velmi těsný aut z domácího podání.

24:22
    Oddechový čas pro domácího trenéra Geržu.

25:22
    Time-out se domácím vyplatil, závěrečné podání Olympu doletělo do autu a Brno vítězí v prvním setu 25:22!

Simona Janečková v prvním setu nasbírala neuvěřitelných 11 bodů! Především díky ni tak Brno zvítězilo o tři body, byť v průběhu vedlo až o sedm bodů, Olymp ale po příchodu Fomenkové s Valkovou vzdoroval.

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Na úvod druhého setu podání Novákové končí těsně v zámezí.

0:2
    Klára Fomenková zůstala na palubovce a přidává druhý bod Olympu. Na nahrávku se vrátila Pavla Šmídová.

0:3
    Šárka Sklenářová je zablokována na hlavním kůlu.

0:4
    Skvělý start Olympu do třetího setu, špatný příjem domácích trestá Romana Staňková.

0:5
    Klára Fomenková přidává už pátý bod Olympu v řadě a domácí trenér Gerža brzy využívá svůj první oddechový čas ve druhém setu.

1:5
    Simona Janečková otevírá svůj bodový účet ve druhém setu úspěšným útokem z pipu.

1:6
    Domácí tým ještě stačil ubránit Fomenkovou, smeč Staňkové už ale Brňanky nezkrotily ve hře.

1:7
    Barbora Purchartová přidává přímý bod z podání.

2:7
    Kristýna Boulová zapisuje druhý bod Brna.

2:8
    Pavlína Šimáňová se prosadila úspěšnou ulívkou.

2:9
    Další pražský bod z podání zaznamenává Klára Fomenková.

2:10
    Simona Janečková je zablokována na hlavním kůlu, rozdíl ve skóre neustále narůstá.

3:10
    Úspěšná obrana na obou stranách sítě, nakonec bodují domácí blokem proti Staňkové.

3:11
    Pavla Šmídová si zahrála na druhou přes. V minulé rozehře ji to ještě nevyšlo, tentokrát už přidává další bod Olympu.

3:12
    Domácí libero Chlumská nedokázalo zpracovat ulívku.

3:13
    Romana Staňková podává do sítě, bod přesto bere Olymp, protože domácí tým se provinil špatným postavením, na což už před rozehrou upozorňoval hostující trenér Mitáč.

3:13
    Oddechový čas pro Brno.

3:13
    Na domácí polovině je velký chaos po střídání Michaely Beránkové za Novákovou, Brno má problémy už jen s postavením.

4:13
    Úspěšný útok Svobodníkové středem sítě.

5:13
    Horší příjem Olympu trestá Šárka Sklenářová.

5:14
    Středem sítě zabodovala Pavlína Šimáňová.

5:15
    Šimáňová následně přidává čisté eso.

6:15
    Nekompromisní útok Simony Janečkové z pipu, její druhý bod v této sadě.

7:15
    Komárková útočila do zámezí, hosté se pak marně hádali o údajnou teč na bloku.

8:15
    Anna Komárková dostala další šanci, tentokrát je zablokována a Stanislav Mitáč si vybírá oddechový čas.

9:15
    Ivona Svobodníková přidává přímý bod z podání.

10:15
    A další eso domácí blokařky!

10:16
    Rozehru plnou chyb na obou stranách nakonec nad sítí úspěšně zakončila Barbora Purchartová.

10:17
    Kristýna Boulová je zablokována a Olymp zase odskakuje.

10:18
    Domácí příjem letěl rovnou na soupeřovu polovinu, čehož využila Anna Komárková.

10:19
    Simona Janečková z pipu útočí do autu a rázem je to zase o devět.

10:20
    Po pěti bodech Brna přichází pátý bod Olympu, Janečková je při útoku středem ze zadní zóny tentokrát zablokována.

11:20
    Pavla Šmídová podává těsně za koncovou čáru.

12:20
    Ulívku Kristýny Boulové hostující hráčky i přes veškerou snahu nedokázaly ubránit.

13:20
    Šárka Sklenářová si poradila s dvojblokem Olympu.

13:20
    Oddechový čas pro hostujícího trenéra Mitáče.

14:20
    Simona Janečková z pipu vytlouká blok Olympu.

14:21
    Brněnské podání doletělo za koncovou čáru.

14:22
    Perfektní obrana Olympu proti Janečkové i Sklenářové a Romana Staňková se pak prosadila diagonální smečí.

15:22
    Podání Komárkové postrádalo přesnost.

15:22
    Domácí už zřejmě rezignovali na druhý set a nechávají odpočinout Simonu Janečkovou.

16:22
    Úspěšný brněnský blok.

16:23
    Sklenářová podává těsně do zámezí.

16:24
    Brněnskou chybu na příjmu trestá Pavlína Šimáňová.

16:25
    Sklenářová útočí do autu a druhý set se stal snadnou záležitostí hráček Olympu.

Do třetího setu se do domácí sestavy vrací Janečková, Olymp pochopitelně zůstává beze změn.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Do třetího setu vstupuje lépe Olymp, Kristýna Boulová útočí do autu.

1:1
    Simona Janečková vytlouká blok Olympu.

1:2
    Domácí obrana trochu zaváhala při smeči Komárkové, to se dalo ubránit.

2:2
    Také druhý brněnský bod ve třetím setu jde na konto Simony Janečkové. Ta už je na šestnácti bodech.

3:2
    Úspěšný brněnský dvojblok.

3:3
    Barbora Purchartová rychle vyrovnává středem sítě.

4:3
    Stejný útok vybrala také domácí nahrávačka Nováková, zakončovala Svobodníková.

5:3
    Šárka Sklenářová uspěla povedeným útokem po lajně do rohu.

5:4
    Michaela Beránková měla na ruce další bod Brna, domácí univerzálka útočí do zámezí.

5:5
    Barbora Purchartová trefuje eso podáním po lajně.

6:5
    Šárka Sklenářová zabodovala úspěšnou ulívkou.

6:6
    Simona Janečková při útoku z pipu neměla dobrou nahrávku, hosté se ubránili a Šimáňová vyrovnává na 6:6.

6:7
    Romana Staňková si poradila s brněnským dvojblokem, vedení se zase přelévá na stranu Olympu.

6:8
    Sklenářová je zablokována.

6:9
    Domácí blok tečoval smeč Fomenkové a za stavu 6:9 si trenér Gerža bere oddechový čas.

7:9
    Čtyřbodovou sérii Olympu nekompromisním útokem přerušuje Šárka Sklenářová.

7:10
    Pavlína Šímáňová se prosadila po nahrávce Šmídové za hlavu.

8:10
    Ani skvělý zákrok Stavinohové proti Janečkové teď Olympu nepomohl, z dalšího útoku boduje Kristýna Boulová.

8:11
    Druhá úspěšná souhra Šmídové se Šimáňovou v rychlém sledu.

8:12
    Podání Šimáňové domácí tým rovnou přehrál na polovinu Olympu a Barbora Purchartová zvyšuje už na 12:8.

8:13
    Simona Janečková je zablokována, Brno v těchto momentech soupeřkám nestíhá.

9:13
    Další servis už Šimáňová nasměrovala do sítě.

9:14
    Olymp útočí celkem jednoduše přes blokařky, další bod přidává Purchartová.

9:15
    Romana Staňková svůj útok z pipu nasměrovala přímo do rohu.

9:15
    Druhý oddechový čas pro Brno ve třetím setu.

10:15
    Po time-outu Šmídová podává do sítě.

10:16
    Minimálně pátý úspěšný útok Olympu středem v řadě, prosadila se Purchartová.

10:17
    Simona Janečková je na handě zablokována, hostující náskok neustále roste.

11:17
    Tentokrát už Janečková dokázala zabodovat.

11:18
    Simona Janečková pak podává jen do sítě, hosté posílají na servis Kateřinu Valkovou.

11:19
    Sklenářová útočila jen do bloku a byť Brno ještě udrželo míč ve hře, tak zablokována pak byla také Janečková a to už bodově.

12:19
    Úspěšná ulívka Svobodníkové.

13:19
    Sklenářová s Boulovou zablokovaly Kláru Fomenkovou.

13:20
    Romana Staňková útočila z těžké pozice, přesto dokázala vytlouct domácí blok.

14:20
    Michaela Beránková si poradila s dvojblokem Olympu, domácí univerzálky se dnes prosazují jen velmi výjimečně.

14:21
    Šárka Sklenářová mohla snížit, smečuje ale do zámezí.

15:21
    Do autu útočí také Komárková, údajnou teč bloku si nevyhádala.

16:21
    Po dlouhé době Olympu nevyšel útok středem, souhra Šmídové se Šimáňovou byla velmi neúspěšná, neboť druhé jmenované se míč nepodařilo vůbec zasáhnout.

16:21
    Oddechový čas pro trenéra Mitáče.

17:21
    Komárková znovu útočí až za koncovou čáru.

17:22
    Do třetice všeho dobrého pro Annu Komárkovou, smečařka Olympu vrací podání na stranu pražského týmu.

17:23
    Olymp skvěle bránil v této rozehře, především Fomenková skvěle zasáhla proti razantní smeči Boulové a na konci rozehry Janečková útočí do autu.

17:24
    Šikovná ulívka Romany Staňkové, Olymp disponuje sedmi setboly.

18:24
    Ten první ještě odvrací Kristýna Boulová, ale před domácími už je takřka neřešitelná situace. Boulová jde podávat.

18:25
    Purchartová neměla jednoduchou pozici, přesto technickým úderem dokázala nasměrovat míč na palubovku a Olymp ve třetím setu vítězí přesvědčivě 25:18 a ujímá se vedení 2:1 na sety.

0:0
    Začal čtvrtý set.

0:1
    Olymp vstupuje do čtvrtého setu úspěšným útokem Barbory Purchartové středem sítě.

1:1
    Úspěšný diagonální útok Kristýny Boulové dosedl k postranní čáře.

1:2
    Domácí sice ještě s obtížemi ubránili smeč Komárkové, poté už ale zaúřadovala Romana Staňková.

2:2
    Purchartová podává do zámezí.

2:3
    Svobodníkové byla odpískána blokovaná nahrávka, což se domácímu týmu nelíbí.

3:3
    Brno promarnilo snad čtyři pokusy k útoku, přesto boduje díky bloku Janečkové proti Staňkové.

3:4
    Klára Fomenková se prosadila útokem z pipu.

4:4
    Romana Staňková podává do sítě, ve čtvrtém setu zatím ještě žádný tým nezískal bod po vlastním podání.

5:4
    Povedlo se to až Brnu po podání Ivony Svobodníkové a to bodem přímo ze servisu.

5:5
    Další podání brněnské blokařky už bylo příliš dlouhé.

5:6
    Podání Pavlíny Šimáňové doplachtilo přímo na koncovou čáru.

6:6
    Šárka Sklenářová zabodovala úspěšnou ulívkou, Brno se ale nadřelo na tento šestý bod.

6:7
    Další domácí podání do autu.

6:8
    Janečková z pipu smečuje do zámezí.

7:8
    Útočný úder Kristýny Boulové Olymp nedokázal udržet ve hře.

7:9
    Klára Fomenková si na hlavním kůlu poradila s brněnským blokem.

7:10
    Kristýna Boulová útočí do zámezí a Olymp získává navrch i ve čtvrté sadě.

7:11
    Simona Janečková je na hlavním kůlu zablokována.

7:11

8:11
    Kristýna Boulová se prosazuje útokem za hlavou nahrávačky Novákové.

8:12
    Hrubá chyba Boulové, její slabé podání doletělo jen do spodní části sítě.

8:13
    Nováková při úderu na druhou přes zamířila do autu a Olymp už vede o pět bodů.

9:13
    Soňa Nováková si zopakovala tento úder a tentokrát byla úspěšná.

9:14
    Michaela Beránková mohla snížit, byla ale zablokována.

10:14
    Tentokrát už se Michaela Beránková prosadila, hosté se ale zlobí, že míč nedopadl na palubovku.

11:14
    Romana Staňková smečuje do zámezí.

11:15
    Domácí hráčky ve čtvrtém setu kazí už čtvrté podání.

11:16
    Bodový blok Olympu proti Michaele Beránkové.

11:17
    Romana Staňková přidává přímý bod z podání!

12:17
    Hosté se při obraně dotkli sítě.

12:18
    Anna Komárková přidává už osmnáctý bod Olympu.

13:18
    Barbora Purchartová měla na ruce další navýšení pražského náskoku, smečuje ale do zámezí.

13:19
    Reprezentační blokařka dostala další šanci a tu už v bod proměnila povedenou ulívkou.

14:19
    Kristýna Boulová vrací podání na stranu Brna.

14:20
    Výborná nahrávka Šmídové po dlouhém příjmu až k síti, rychlou kombinaci zakončuje Purchartová.

15:20
    Podání Olympu doletělo těsně do zámezí.

15:21
    Další úspěšný útok hostujícího týmu středem sítě, znovu zakončovala Purchartová.

16:21
    Kuriózní situace, Janečková byla zablokována, dokázala se ale vykrýt hlavou, domácí hráčky pak přehrály míč na polovinu Olympu a Simona Janečková boduje blokem proti Fomenkové.

16:22
    Michaela Beránková je zablokována, úspěšnost domácích univerzálek zůstává naprosto tristní.

16:22
    Domácí trenér Gerža si vybírá poslední oddechový čas ve čtvrtém setu a pokud nedojde k zázračnému obratu Brna, tak poslední také v zápase.

16:23
    Olymp rychlým krokem míří k důležité výhře, přímým bodem z podání k tomu přispěla Klára Fomenková.

17:23
    Michaela Beránková se přeci jen dokázala prosadit.

17:24
    Další šance pro Brno zůstává nevyužita, Simona Janečková ztroskotala na hostujícím bloku.

18:24
    První mečbol ještě odvrací Šárka Sklenářová, proti šesti mečbolům bude po oddechovém času Olympu podávat Ivona Svobodníková.

19:24
    Svobodníková boduje přímo z podání, zatím ještě oddaluje závěr zápasu.

19:25
    Brno dostalo další šanci zaútočit, Šárka Sklenářová ale ztroskotala na pražském bloku!

Konec zápasu

Volejbalistky Olympu Praha zvítězily v Brně 3:1 a odvrátily hrozbu vyřazení ve čtvrtfinále, o posledních semifinalistkách se tak rozhodne v pátém zápase v Praze.

Brno přitom do zápasu vstoupilo lépe, v prvním setu vedlo 20:13 a byť sadu dotáhlo k vítězství o tři body, tak nechalo soupeřky rozehrát a Olymp už od té doby na palubovce zcela kraloval.

Klíčem k úspěchu Olympu bylo ubránění Simony Janečkové. Domácí smečařka v prvním setu získala nevídaných 11 bodů, v dalších třech setech už ale uhrála dohromady jen dalších sedm.

Olymp kraloval zejména nad sítí, když si připsal dvacet bodových bloků a protože se hostujícím blokařkám Purchartové se Šimáňovou dařilo i při útocích středem sítě, staly se nejlépe bodujícími hráčkami Olympu.

Rozhodující páté utkání se uskuteční v Praze v sobotu od 17 hodin. (20:56:23)