2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:2
CSKA Moskva
Pondělí 01.04.2019, 18:30 • Ledový palác, Petrohrad • Play-off KHL • Semifinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (21:35:59)

Máme hotovo! Petrohrad dnes sice v prvním dějství tahal za kratší konec pomyslného lana, v následujících dvou dvacetiminutovkách měl ale nad svým soupeřem mírnou převahu a po slušném výkonu v prodloužení snižuje stav semifinálové série na 2:1!

Československá stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

Petrohrad právě vstřelil branku!
    Tipoval jsem špatně, SKA v třiasedmdesáté minutě rozhoduje o své první výhře v sérii! Grigorenko chtěl vyhodit puk ven z pásma, bohužel pro hosty jej ale namířil přímo na hůl NIKOLAJE PROCHORKINA. Ten si vyjel do mezikruží a bez slitování prostřelil Ilju Sorokina. Obrat dokonán, 2:1! Bez asistence.

71:53
    Petrohrad se znovu přesouvá do útočného pásma, před chvilkou byl odtamtud soupeřem vyhnán. Tipuji, že půjdeme i do druhého prodloužení.

71:13
    Jakupov si chtěl po neuznané brance z druhé třetiny spravit chuť a zkusil štěstí z prostoru pro vhazování, Sorokin byl ale ve střehu a včas zakročil.

70:09
    První prodloužení se přelévá do své druhé poloviny, rozhodnutí stále v nedohlednu. Momentálně se bojuje hlavně v neutrální části ledové plochy.

69:38
    Famózní zákrok z dílny domácího gólmana, který proti nebezpečné střele z kruhu předvedl ukázkový semafor! Skvělá práce!

68:39
    Hosté se po nějaké době opět probudili a snaží se před soupeřovou klecí něco vymyslet. Pevná obrana Petrohradu ale jejich ambice drží na uzdě.

67:42
    Šestnáctá moskevská střela v dnešním utkání zaplula do rukavice Igora Šesťorkina, na rozhodující trefu si tak budeme muset ještě chvilku počkat.

66:50
    Pašnin vyhodil kotouč do pásma soupeře, kde si jej na svou hůl vzal Dinar Chafizullin. Petrohrad se přesouvá do útoku, uvidíme, jestli Sorokina překvapí.

65:37
    Hra se opět začíná vyrovnávat, CSKA srovnává krok a cení zuby. Průběh prodloužení nyní na chvilku přerušil ofsajd, kterého se dopustili domácí.

64:43
    Tělěgin vysunul dopředu Kalinina, který ale kvůli dotěrnému protihráči nezvládl pořádně zakončit. O chvilku později už ostrými pálil Šalunov, neúspěšně.

63:31
    Zatím se hraje jen na jednu branku, CSKA se po oslabení ne a ne dostat do tempa. Petrohrad kontroluje hru a nepouští svého soka ven z obranného pásma.

Dnešní utkání sleduje 12 568 diváků, je vyprodáno!

62:59
    Přesilovka už skončila, SKA je ale stále pevně usazeno v útočném pásmu. Bělovovu ránu od modré moskevský gólman chytil do rukavice.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 28. Barabanov (Prochorkin, Zub), 73. Prochorkin – 20. P. Karnauchov (Světlakov)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Gavrikov (A), Rundblad, Chafizullin, A. Bělov, Rukavišnikov, Hersley, Zub – N. Gusev, Prochorkin, Barabanov – V. Tichonov, Byvalcev, S. Plotnikov (A) – Jakupov, Koskiranta, Karpov – Kablukov, M. Malcev, Ketov (C) – Žuk.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), M. Robinson (A), Dahlbeck, Marčenko, Pašnin – Grigorenko, Kaprizov, Vey – Hansen, Andronov (C), Kalinin – P. Karnauchov, Šalunov, Mamin – Tělegin, Světlakov, Slepyšev – Rtiščev.

Rozhodčí: Gašilov, Ravodin – Viljugin, Šišlo.

Diváci: 12 568 (vyprodáno)