Gent – Standard 1:2 (kon.) | Charleroi – Oostende 1:2 (kon.) | Beerschot – Sint-Truiden 1:2 (kon.)
Eupen – Westerlo 0:3 (kon.)
Sporting Charleroi
1:2 (1:1)
KV Oostende
Středa 03.04.2019, 20:30 • Stade du Pays de Charleroi, Charleroi • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý den, vítám Vás pokračovaní belgické ligy. Dnes se podíváme na 2. kolo skupiny o Evropskou ligy, konkrétně na zápas Sporting Charleroi – KV Oostende. Oba celky v prvním kole prohráli, favoritem by však dnes měli být domácí.

Domácí v prvním utkání smolně prohráli 3:1 na půdě St. Truiden. Dnes je čeká Oostende a od hráčů se očekává výhra. V sezóně se potkali dvakrát. Oostende jedno utkání vyhráli 2:1, druhé skončilo 1:1. Charleroi má poměrně dobrou formu, to už se o hostech říct nedá. Domácím budou chybět tři hráči z toho dva klíčový, hlavně Gholizadeh z Íranu. Uvidíme jak se s tím domácí vypořádají.

KV Oostende

I hosté v prvním kole prohráli a to 2:1 s Eupenem. Hosty teď trápí mizerná forma a ohromná marodka. Chybět jim bude až 6 hráčů. Ligovou výhru naposled zažili 19.12.2018, od té doby prohry a remízy. Charleroi v této sezóně dokázali jednou porazit, ale jsou dnes outsideři. Momentálně mají nejhorší formu ze všech týmů. Divácká účast v posledních zápasech rapidně spadla, dnes si však fanoušky mohou přilákat zpět, pokud se jim podaří vyhrát.

Vzájemné zápasy

9.2.2019 – Charleroi – Oostende 1:1
    2.11.2018 – Oostende – Charleroi 2:1
    1.12.2017 – Charleroi – Oostende 1:1
    24.10.2017 – Oostende – Charleroi 3:0
    30.4.2017 – Oostende – Charleroi 1:0

Sporting Charleroi: Penneteau – Marinos, Martos, Dessoleil, Fortuna – Diandy, Hendrickx, Henen, Ilaimaharitra – Niane, Delfi.
    Náhradníci: Riou – Busi, Zajkov, Perbet, Willems, Angella, Bruno.

KV Oostende: Dutoit – Capon, Milović, Nastić, Faes – Vandendriessche, Canesin, Coopman, Nkaka – De Sutter, F. Sakala.
    Náhradníci: Ondoa – De Bock, Guri, Boonen, Vanlerberghe, Nouri, Bataille.

Rozhodčí: K. Van Damme – F. Godelaine, T. Vanpoucke.

1

1
    O úvodní výkop se postarali domácí v bílo-černých dresech. Hosté hrají v dresech žlutých.

3
    U míče se zatím drží domácí, ale nedaří se jim dostat k brankovišti hostů.

5
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Hosté se brzy dostávají do vedení. Obrana domácích zaspala a už to bylo. Coopman našel ve vápně FERNANDA CANESINA a ten s přehledem zakončil. Asistence: Sander Coopman

8
    Silná rána pro domácí, před zápasem byli považováni za favority, nyní však již v 5. minutě prohrávají 1:0.

10
    Velká šance domácích. Delfi se s míčem dostal na hranici vápna, ovšem k bráně byl zády. Nakonec se rozhodl vystřelit z otočky, jeho rána však byla ztečovaná.

11
    Vzápětí na to byl Delfi opět v další šanci, pomezní sudí si však všiml ofsajdu.

12
    Nyní je tu přímý kop pro domácí.

12
    Přímý kop byl poslán na zadní tyč, tam se k zakončení ale žádný domácí hráč nedostal.

14
    Delfi bojoval na pravé straně u rohového praporku, nakonec pro svůj tým vybojoval nadějný přímý kop.

15
    Přímý kop byl znovu namířen na zadní tyč, o hlavičku se pokoušel Fortuna, branku však těsně minul.

16
    Je za námi prvních 15 minut zápasu. K vidění byla jedna branka, a poté mnoho nevyužitých šancí. Uvidíme jak tento zápas dopadne.

17
    Ošklivý faul u vápna hostů. Pro domácí je tu další přímý kop, tentokrát z cca 25 metrů.

18
    Za míč se postavil Niane a zkusil střelu přímo. Jeho dobrý pokus ale branku vůbec netrefil.

19
    Hosté dnes již po čtvrté faulují v blízkosti svého vápna, pro domácí je tu přímý kop.

20
    Toto byl asi zatím nejpovedenější přímý kop z kopaček Charleroi. Niane to znovu zkusil přímo, tentokrát již trefil brankáře.

23
    Henen byl zfaulován a volá si ošetření, uvidíme zda bude v zápase pokračovat.

24
    Henen byl odveden za postranní čáru, domácí teď chvilku budou hrát v deseti.

26
    Domácí se začali více snažit a nyní jsou to oni, co udávají tempo hry. Fortuna hledal svojí přihrávkou Delfiho ve vápně, ten však jeho přihrávku nezastihl.

30
    Hra se teď v posledních 4 minutách poměrně zklidnila, do útoku se rvou hosté.

31
    Je tu faul i od domácích, následuje přímý kop pro Oostende.

32
    Přímý kop byl až moc přetažený, ohrožení branky se nekonalo.

34
    Skóre zůstává stejné i po téhle šanci hostů. Sakala se objevil na skvělém místě a dostal se do samostatného úniku, brankář Penneteau mu ale zmenšil střelecký úhel a náramně ho vychytal.

35
    Následný roh hostů letěl do středu vápna, míč však sbíral brankář.

39
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Younes Delfi, přichází Jérémy Perbet.

40
    Domácí střídají už ve 39. minutě, Delfi se zřejmě necítil fyzicky dobře, a tak musel z placu pryč.

41
    Domácí zahrávali rohový kop. Míč se ale ve vápně dlouho neohřál, páč hned letěl pryč.

42
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno!! ADAMA NIANE si obehrál obránce, měl před sebou ještě jednoho, toho však náramně obstřelil a díky brankové konstrukci vyrovnává.
    42. Adama NIANE - 1:1

43
    Žlutou kartu dostává Aristote Nkaka (KV Oostende).

45
    Ještě před odchodem do kabin, se domácí pokusili o ohrožení. Perbet získal míč na hraně vápna a z otočky bez přemýšlení vystřelil, brankář Dutoit předvedl nádherný zákrok.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

První poločas je u konce a přinesl dvě branky. Ze začátku se hosté ukázali v dobrém světle a již v 5. minutě mohli slavit. Od vstřeleného gólu však úplně přestali hrát, až se v závěru poločasu domácí dočkali vyrovnání. Sledujeme napínavé utkání, s tím že domácí jsou lepším týmem. Druhý poločas začne přibližně ve 21:30.

46

46
    Žlutou kartu dostává Marco Ilaimaharitra (Sporting Charleroi).

48
    Rovnou dvě ohrožení na branku, každé na jedné straně, v obou případech úspěšně zasahovali brankáři.

49
    Domácí zahrávali rohový kop, ten však přímo ze vzduchu sbíral brankář.

50
    Hosté se pokusili o centr za obranu, nabíhající Sutter byl však v ofsajdovém postavení.

53
    Obránce Faes teď skvěle zareagoval na centr domácích a míč odkopl na rohový kop.

54
    Rohový kop byl moc přetažený, a tak se míče nikdo z domácích nezmocnil.

57
    Hosté si po standartní situaci berou vedení zpět! Přímý kop letěl na hlavičku Nkaky, jeho šance však nedošla až k brankáři, tak to musel dorážet Faes, ovšem ani on brankáře neprostřelil. Míč si tak vzal SANDER COOPMAN a branku přímo propálil.
    57. Sander COOPMAN - 1:2

59
    Faul domácích v blízkosti vápna znamená, přímý kop z cca 23 metrů.

60
    Přímý kop byl rovnou poslán na bránu, o pokus se snažil Nkaka, jeho rána však letěla přímo na brankáře.

61
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Gaëtan Hendrickx, přichází Massimo Bruno.

64
    Hra se nám na chvilku uklidnila, u míče jsou hosté.

65
    Žlutou kartu dostává David Henen (Sporting Charleroi).

66
    Domácí se pokoušeli o vyrovnání. Marinos svým centrem hledal volného Bruna, ten však vyběhl moc brzo a ofsajdu se nevyhnul.

67
    Velká šance hostů! Byl to opět Nkaka co se dostal do výborné šance, tentokrát z velkého úhlu těsně míjel branku.
    67. Šance Nkaky

68
    Z levé strany přišel dobrý centr do vápna Oostende, zakončující Bruno si asi nejspíš popletl hráče s balónem. Jednoho z obránců tvrdě podrazil.

70
    Na druhé straně se bude zahrávat rohový kop.

71
    Míč byl poslán na přední tyč, jeden z obránců tam byl ale připraven a míč odvrátil do bezpečí.

73
    Málem tu byla kuriózní branka ! Z poměrně velké dálky přišla střela na Dutoita, ten si míč skvěle pohlídal, ale z ničeho nic mu vyklouzl z rukavic a chyběly centimetry a byl by v síti.
    73. Dutoit zachraňoval svou chybu na brankové čáře

75
    Teď jsou to právě domácí, kteří se trápí v zakončení, vůbec nehrají jako v prvním poločase. No uvidíme, zda se dočkáme vyrovnání, fanoušci si to jistě přejí.

77
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Fashion Sakala, přichází Indy Boonen.

79
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Tom De Sutter, přichází Sindrit Guri.

80
    Hosté posílají do hry své čerstvé hráče, za to domácí, kteří prohrávají ne, přece jen mají ještě střídaní k dobru.

81
    Je před námi posledních 10 minut základní hrací doby, uvidíme zda se domácím podaří tento zápas vyrovnat, nebo si připíší druhou porážku v řadě.

82
    Penneteau musel zasahovat z poměrně velké blízkosti. Čerstvý Boonen na něj vystřelil tvrdou ránu z otočky, tu však brankář s přehledem chytil.

83
    Zbytečný faul domácích. Hosté mohou odskočit na 3:1.

84
    Přímý kop byl zahrán mizerně, míč skončil pouze v obranné zdi.

85
    Střelec první branky je ošetřován a ukazuje, že potřebuje střídat.

86
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Fernando Canesin, přichází Jelle Bataille.

87
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Martos, přichází Gabriele Angella.

89
    Blíží se konec utkání, hosté se brání co to jde.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2
    Hosté se již drží na polovině domácích, zápas je nejspíš rozhodnut.

90+3

Je konec. Hosté vítězí 2:1 a díky druhému poločasu si to i nejspíš zasloužili. Domácí hráči jsou velice zklamaní, ale jejich nepřesné zakončení rozhodlo. Jsou tedy jediným týmem, který nemá ještě bod. Oostende teď čeká spokojená cesta domů. Hráčem utkání byl zvolen Sander Coopman, dnes si připsal gól a asistenci.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:8.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (22:24:51)