Motor ČB – Kladno 3:4 (kon.) | Pardubice – Chomutov 7:0 (kon.)
konec
Pittsburgh Penguins
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Detroit Red Wings
Pátek 05.04.2019, 01:08 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  S konstatováním, že si Penguins zajistili postup do vyřazovacích bojů, se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc nebo dobré ráno, pokud zrovna vstáváte. (03:47:31)
   
  Československá stopa:

  Dominik Simon (PIT) žádný bod, 2 střely, 9:59 čas na ledě

  Filip Hronek (DET) žádný bod, 2 střely, 18:30 čas na ledě
  Martin Frk (DET) žádný bod, 4 střely, 13:33 čas na ledě
   
  Hvězdy zápasu:

  1. Phil Kessel (PIT) 2+1
  2. Sidney Crosby (PIT) 1+2
  3. Matt Murray (PIT) 33 zákroků, 1 inkasovaný gól, 97,1% úspěšnost zákroků
   
  Je to jasné, Pittsburgh postupuje do vyřazovacích bojů, kde se utká s Islanders! Domácí celek od začátku duelu byl lepším celkem, který kráčel za vítězstvím, což se mu také podařilo. Hráči Penguins si tak připsali poslední body, které potřebovali k definitivní jistotě. Utkání kralovala hlavně trojice Phil Kessel – Sidney Crosby – Patric Hörnqvist, které skvělým výkonem podpořil také Matt Murray. Ovšem abychom nemluvili jen o domácích, tak musíme přiznat, že Detroit měl také řadu příležitostí, ale doplatil dnes na nízkou produktivitu. Red Wings tak po šesti zápasech zůstávají poraženi, ovšem je jasné, že v posledním duelu sezóny budou chtít zvítězit.

  Střely na branku: 47:34.
  Střely na branku ve třetí třetině: 11:14.
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Další přečíslení měli na svědomí hráči Red Wings! Filip Hronek přihrál přes bránícího hráče na levou stranu, kde se nacházel Matt Puempel. Jenže Matt Murray se skvěle přesunul a kotouč znovu zastavil.
   
  59:29
  Mezi kruhy zůstal zapomenutý Luke Witkowski, ke kterému sice spěchal Sidney Crosby, ovšem byl u něj pozdě. Jenže hostující útočník stejně nezamířil přesně.
   
  57:50
  Hráči Pittsburghu uháněli do přečíslení! Celou akci na sebe vzal Jake Guentzel, který mířil z pravé strany na zadní tyč, ovšem bránu netrefil.
   
  56:33
  Český útočník měl na holi branku, ale Matt Murray se rozchytal k velkému výkonu! Domácí brankář vyrazil kotouč do kruhu pro vhazování, kam přijel Martin Frk, jehož pokus mířil k bližší tyči. Jenže gólman Tučňáku se skvěle přesunul a znovu zasáhl.
   
  56:14
  Bryan Rust zvedl hlavu a u zadní tyče viděl svého kapitána. Ovšem zpoza branky přispěchal do stejného prostoru Joe Hicketts, jenž puk přizvedl do ochranné sítě.
   
  55:36
  A znovu se nehraje, jelikož domácí mužstvo nepřekonalo modrou čáru dle pravidel. Hra se znovu vrátí do středního pásma.
   
  55:22
  Hra se znovu přerušuje, protože tentokrát Pittsburgh vyhodil přes všechny čáry. Hra se vrací před branku, kterou hájí gólman Penguins.
   
  55:10
  Z levé strany pálil český obránce, který recept na překonání domácího brankáře nenašel. Filip Hronek mířil sice k zadní tyči, ale Matt Murray byl znovu připravený.
   
  Střely na branku: 46:30.
   
  55:06
  Po vystřídání se Detroit hnal do útočné akce, kterou zastavilo ofsajdové postavení. Po reklamní přestávce bude hra vykázaná do neutrální zóny.
   
  54:24
  Přihrávku po mantinelu zachytili hráči Red Wings, kteří posunuli hru na do středního pásma a rychle zamířili na střídačku.
   
  53:04
  Ovšem Penguins se do třetiny rychle vrátili, ale nahození od modré čáry skončilo v lapačce hostujícího maskovaného muže, jenž hru opět přerušil.
   
  52:48
  Po souboji u mantinelu se o přihrávku na modrou čáru pokusil Bryan Rust, který vyhnal domácí mužstvo ze třetiny.
   
  Střely na branku: 46:29.

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 11. Guentzel (Määttä, Crosby), 19. Kessel (Crosby, Hörnqvist), 36. Kessel (Malkin), 47. Crosby (Kessel, Hörnqvist) – 8. Puempel (Hronek, Hirose)


  Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Määttä, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (C), McCann – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen, Blueger.
  Detroit Red Wings: Howard (Fulcher) – Hronek, Kronwall (A), Bowey, Hicketts, McIlrath, Chelios, Witkowski – Mantha (A), D. Larkin, Bertuzzi (A) – Helm, Athanasiou, Hirose – Frk, Ehn, Kuffner – Turgeon, Puempel.

  Rozhodčí: Skilliter, Kozari – Amell, Driscoll

  Diváci: 18 574