Plzeň – Hr. Králové 5:1 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 3:1 (kon.) | Letohrad – Pardubice 1:4 (kon.)
Kert Park Praha – Kovo Praha 4:1 (kon.)
SK Hokejbal Letohrad
1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Stav série: 0:1
HBC Pardubice
Sobota 06.04.2019, 16:00 • Hřiště: Letohrad • Coalsoft play-off Extraligy • Čtvrtfinále

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (17:45:56)

Druhý zápas východočeské série se hraje hned zítra od 12:00, opět na hřišti Letohradu.

Pardubice rozhodly první čtvrtfinále této série dvěma brankami Petra Filipa ve druhé částí, když potrestaly dvě po sobě jdoucí vyloučení Letohradu a odskočily svému soupeři na dvě branky. Ve třetí třetině dal razítko na dnešní vítězství Ondřej Březina. Letohrad – Pardubice 1:4!

44:14
    Jakub Cvejn nahodil míček před branku a Michal Macháček jej mohl zamést za Davida Stárka, ten však nakonec dokázal dostat svůj pravý beton do směru střely!

43:48
    Pardubice si vzaly oddechový čas.

43:48
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Lux Jan – 2 + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Česák – 2 min., hrubost).

43:15
    Letohrad se v této přesilovce již trápí a není schopen se dostat do třetiny.

43:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:56
    Pavel Kubeš vystihl souhru Letohradu a míček vyvezl v oslabení na útočnou polovinu svého týmu.

42:21
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Vlasák – 2 min., napadení).

42:15
    Roman Krejčí nedostihl míček na pravém mantinelu a hra se přesouvá po zakázaném uvolnění před Davida Stárka.
    41:34 BŘEZINA - 1:4

41:34
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A první zápas čtvrtfinále je nejspíše rozhodnut! ONDŘEJ BŘEZINA se protlačil přes obránce Letohradu a svou ranou vymetl pavučinu v levé šibenici – 1:4! Asistence: Bez asistence.

40:45
    Filip Faltus si teď chtěl vymodlit faul na útočné modré, ale ani jeden ze sudích jej nevyslyšel.

39:55
    Pardubice posílají míčky jednoduchými obloučky do střední třetiny a nepouští Letohrad do tlaku.

39:10
    Josef Česák svým sprintem zrušil zakázané uvolnění Pardubic a naopak v zápětí se provinili icingem domácí hokejbalisté.

38:12
    Zakázané uvolnění Letohradu. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by domácí měli první čtvrtfinále zdramatizovat. Času je však ještě poměrně dost.

37:42
    Pardubice brání velmi pozorně a Letohrad to má těžké v útočném pásmu. Hodně sil stál tento nápor domácí, nakonec de facto ani nezakončil Jan Lux, ten pod tlakem míčem pouze posunul na Davida Stárka.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 12. Cvejn (Věchet) – 10. Česák (Bílý), 18. Filip (Krejčí), 19. Filip (Krejčí, Kubeš), 42. Březina

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Novák) – Lux Filip, Teplý, Fajfr, Lajčiak (A), Adamec, Hejtmánek Josef, Anýz, Bečka – Krejza (A), Halbrštát, Faltus – Král, Hejtmánek David, Macháček – Vechet (C), Lux Jan, Cvejn – Havlík. Trenér: Tomáš Friml
    HBC Pardubice: Stárek (Humlíček) – Filip, Novotný, Krejčí (A), Zajíček (A), Vlasák, Mokříž, Bucek – Březina, Förstl, Česák, Moravec Luboš, Kubeš, Bílý, Kohoutek, Staněk, Emmer, Moravec Šimon, Ingršt. Trenér: Jiří Mašík

Rozhodčí: Aleš Horský, Roman Vokurka