Plzeň – Hr. Králové 5:1 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 3:1 (kon.) | Letohrad – Pardubice 1:4 (kon.)
Kert Park Praha – Kovo Praha 4:1 (kon.)
HBC Kladno
3:1 (3:0, 0:0, 0:1) Stav série: 1:0
Elba DDM Ústí nad Labem
Sobota 06.04.2019, 16:00 • Městská hokejbalová hala, Kladno • Coalsoft play-off Extraligy • Čtvrtfinále

Utkání pohledem obou trenérů:

Drahomír Kadlec (HBC ALPIQ Kladno): Dostali jsme se do vedení v sérii 1:0, ovšem zítra se hraje znovu. O vítězi rozhodla první třetina, ve které jsme vstřelili tři góly. Poté jsme však polevili a už se do hry nevrátili, což mi trochu vadí.

Jaroslav Pavlík (Elba DDM Ústí nad Labem): Jednoznačně o utkání rozhodla první třetina a vstup do něj. Domácí do toho šli nabuzení, kdežto my jsme se sem přijeli spíše jen odpočívat. Navíc pokud hrajete osm až deset oslabení, nemůžete vyhrát. Všechno vyplývalo z rychlosti pohybu, Kladno hrálo ve větší rychlosti, hrálo jednodušeji, chtělo víc zápas vyhrát a podle toho to taky dopadlo. (18:02:34)

Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji vám hezký zbytek sobotního večera.

Na Kladně je dobojováno! Třetí třetinu zvládla o něco lépe Elba, která navíc snížila vývoj skóre na konečných 3:1. Nic se však nezměnilo na tom, že první vítězství série bere domácí Alpiq.

44:48
    V posledních vteřinách se hra přesouvá na opačnou stranu, kde se navíc díky icingu vhazovalo.

44:08
    Ústečané se snaží o tuhý boj o míček v útočném pásmu i nadále. Díky tomu se záhy dostali do přesilovkového čtverce, z něhož vyčkávají na příležitost pro střelu na Jirotku.

43:45
    Díky tomu zahájila masivní ostřelování kladenské branky. Jan Jirotka si ovšem s tvrdým zakončením dokázal poradit.

43:30
    Elba nastoupila do hry bez gólmana!

43:26
    Oddechový čas pro hosty.

43:26
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Milan Schnaubelt – 2 min., krosček).

43:09

42:48
    Elba pokračuje ve čtyřech hráčích.

42:19
    Do dalšího zakončení se dostal Jan Pospíšil. I jeho střelu od modré čáry ale Banda bez obtíží lapil. Ostřelování jeho branky ale pokračuje i nadále.

41:23
    Hra pět na tři přenesla opět Kladno do útočného pásma. Elba se ovšem velmi srdnatě brání a blokuje jakoukoliv kladenskou střelu.

41:09
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Zdeněk Banda – 10 minut osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Patrik Balcar.
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (2 minuty pro hráčskou lavici – zdržování hry). Trest odpyká Petr Michajiličenko.

40:53
    Počátkem další přesilové hry vynesli Kladenští hru do středního pásma, kde vytvořili útočný oblouk pro pokračování akci.

40:48
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Miloslav Kváš – 2 min., napadení).

39:37
    Ihned po vhazování ze středu hřiště vypálil Jan Pospíšil. Zdeněk Banda ovšem, i přes zakrytý výhled, míček vyrazil betony a Elba se velmi důrazně přenesla, se řadou soubojů po cestě, do útočného pásma.

39:35
    Oddechový čas pro domácí.

Vít Trubička

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 1. Hrabár (Pražák), 12. Pliml (Pospíšil, Pražák), 12. Barnošák (Hrabár) – 35. Červinka (Stupka, Tomáš)

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Pospíšil, Pliml, Soukup, Hrabár, Dědič, Haisman, Novák – Hnízdil, Štěpánek, Špaček (C), Pražák, Barnošák, Eitler, Schnaulbelt, Procházka, Kohout, Šícha, Prokop.
    Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Haken, Michajiličenko, Poláček, Smolík, Švanda, Sedláček, Kváš – Balcar, Bím, Červinka, Grus, Langthaler, Růžička, Soukup (C), Stupka, Tomáš, Čejka.

Rozhodčí: Tomáš Zbořil, Jiří Volkán