Japonsko – Česko 1:3 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 6:2 (kon.) | Německo – Francie 2:3 (po pr.)
Kanada – Rusko 5:1 (kon.)
Japonsko
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Česko
Pondělí 08.04.2019, 11:30 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Mistrovství světa žen • Skupina B

Mně už nezbývá než se s Vámi rozloučit, děkuji za pozornost a budu se zase těšit někdy z Espoo na počtenou! (13:45:18)

Nejlepšími hráčkami zápasu byly vyhlášeny Japonka Haruka Toková a Češka Klára Peslarová.

Svěřenkyně Petra Nováky si už také zajistily postup do čtvrtfinále!

Češky vítězí i v třetím zápase na světovém šampionátu ve finském Espoo, tentokrát porážejí poměrem 3:1 hokejistky Japonska. O vítězný gól se postarala Vendula Přibylová, skórovaly také Denisa Křížová a Tereza Vanišová.

59:42
    Japonky ještě jednou nahazují puk do útočného pásma, ale tohle už je nad jejich síly.
    59:16 Tereza VANIŠOVÁ - 1:3

59:16
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak je to snad konečně definitivně pojištěné. TEREZA VANIŠOVÁ si vzala puk ve vlastním obranném pásmu a několika Japonkám navzdory ho zavezla až do prázdné branky! Bez asistence.

59:05
    Japonky se konečně vymanily z útočného pásma a odvolávají brankářku!

58:46
    Češky se výborně drží v útočném pásmu.

58:13
    Japonky si berou oddechový čas.

58:13
    Mrázová se snažila prosadit individiuální akci, na brankovišti pak dorážela ještě Křížová.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby, Češky postupují do útoku.

57:32
    Kotouč nakonec končí na tribuně, čeká nás poslední komerční přestávka před kritickým úsekem utkání.

57:16
    Český útok nevyšel a Ukitová se žene dopředu po levém křídle.

56:23
    Po úseku hry, kdy se hrálo hodně ve středním pásmu, přichází zakázané uvolnění Japonek. Pro ně v ne úplně vhodnou chvíli.

54:30
    Japonky se teď budou tlačit do útoku a už to ukazují agresivnějším napadáním rozehrávky Češek.
    53:32 Hanae KUBOVÁ - 1:2

53:32
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Nedůraz Češek po odraženém puku a Japonky se dostávají na dostřel. Kotouč se po odrazech před brankou dostal na vrchol kruhů k HANAE KUBOVÉ, která prostřeluje vše, co jí stálo v cestě. Bez asistence.

52:51
    Koikeová se dostala k rychlé střele z prostoru mezikruží a trefuje břevno!

52:24
    Natálie Mlýnková (Česko) se provinila proti pravidlům (podrážení) a jde si odpočinout na trestnou lavici.

51:50
    Mills zkoušela rychle vystřelit z pravé strany, trefila však jen blok hráček před ní.

51:42
    Pejzlová dostala puk do dobré šance u pravé tyčky, ale na Fudžimotovou nevyzrála. Následuje komerční přestávka.

51:28
    Uvidíme, jestli tenhle moment trochu probere Češky, zatím to od nich vypadá na takovou unavenou třetí třetinu.
    51:09 Peslarová chytila Kubové trestné střílení.

51:09
    Kubová zvolila bekhendový blafák, ale výborná Peslarová se nenechala oklamat a levou tyčku si pohlídala!

51:09
    Rozhodčí nařizuje trestné střílení, na starost si ho vezme Hanae Kubová.

51:09
    Toiková se ocitla sama na levém kruhu a z dorážky tlačila puk pod brankářkou Peslarovou. Kotouč nakonc skončil v brankovišti, kde ho možná zalehla Tejralová. Rozhodčí na ledě ukázala trestné střílení, ale nyní přezkoumává celou situaci na videu.

50:47
    Tvrdá rána Tejralové z modré sice netrefila blokující Japonku, leč netrefila ani branku.

50:04
    Už velmi dlouho se hraje bez přerušení. A přitom se na ledě nic moc zajímavého neděje, Češky sice hrají v útočném pásmu soupeřky, ale zakončení tomu chybí.

49:01
    Ukitová nabrala rychlost, přebruslila Češky, ale nedokázala vyslat pořádnou střelu. Takhle končí mnoho šancí Japonek v dnešním zápase.

48:14
    Skvělá defenzivní práce v podání Mrázové, která nezištně odebrala puk nic netušící Japonce.

46:20
    Opět dlouhá pasáž, kdy Češky drží Japonky v útočném pásmu, ale nemůžou se pochlubit žádnou větší příležitostí.

45:02
    Výborná narážečka Křížové a Pejzlové, která se ocitla tváří v tvář Fudžimitové. Japonská brankářka ale vytasila beton a její slibnou šanci zastavila.

44:21
    Teď mě ale z mého tvrzení chtěly vyvést Pejzlová s Mrázovou, leč nahrávka druhé jmenované nepřistála přesně na holi spoluhráčky.

43:55
    Začátek třetí třetiny v mnohém připomíná druhou dvacetiminutovky. Ani jeden z týmů se netlačí příliš do šancí, koneckonců Češky ani moc nemají důvod.

43:05
    Mašková udělala vše pro to, aby dojela puk, který mířil na zakázané uvolnění, ale rozhodčí i přes vyrovnanost souboje s japonskou obránkyní foukají do píšťalky.

42:55
    Podobný postup zvolila při své dalekonosné střele i Japonka Koikeová, Peslarová v pohodě zasahuje.

42:37
    Aneta Lédlová nahazovala puk do mlýnice před brankou, nakonec z toho nic není.

41:17
    A hned příležitost i na druhé straně. Horálková předložila při přečíslení 2 na 1 puk kapitánce Mills, proti které výborně vystupuje a zasahuje Fudžimotová.

41:06
    Nahození Sekiové od modré nebezpečně v prostoru mezi kruhy tečovala Fudžimotová, ale Peslarová se nenechala oklamat a včas se přesunula.

40:11
    Samotná černá guma ale teď uvízla zezadu na brankové síťce. Rozhodčí přerušují hru.

40:07
    Češky znovu vyhrály vhazování a nahazují kotouč do útočné třetiny.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:10.

Čtyřicet minut za námi a na kostce svítí stejné skóre jako po úvodní třetině. Druhá třetina se rozhodně nesla v klidnějším duchu než ta první, ani jeden z týmů neskóroval, byť sem tam byly k vidění nějaké šance. Češky tak stále vedou 2:0.

40:00

39:40
    Lédlové i Vanišové puk Japonky vzaly, takže Studentové už nezbývalo nic moc jiného než zkusit střelu. Ta se jí však příliš nepovedla a navíc byla zblokovaná.

39:24
    Ty však vyhodily pouze na zakázané uvolnění...

39:17
    Křížová zavezla puk do útočné třetiny, tam k ní ale rychle přistoupily Japonky.

38:38
    Puk se nakonec těsně, ale přece došťoural za brankovou čáru. Zakázané uvolnění Češek.

37:45
    Mills opouští trestnou lavici, Češky hrají znovu v plném počtu.

37:44
    Koikeová zajistila Japonkám střelou z levého kruhu poslední vhazování v probíhající početní výhodě.

36:58
    Hosojamadová si najížděla z pravé strany na případnou nahrávku Miurové. Ta přišla, ale japonská obránkyně ji nedokázala zpracovat.

36:46
    Puk nakonec končí u Peslarové, vhazování po její pravici.

36:26
    Japonky v útočném pásmu nic moc nevymyslely a po vyhození Křižové musí znovu začínat odzadu.

35:59
    Křížová vyslala do brejku Mrázovou, již sice dojela japonská hráčka, ale česká útočnice se šikovně obtočila a bekhendem chtěla vyslat puk na Fudžimotovou. V tu chvíli ji Japonka srazila, vylučovat se ovšem nebude.

35:44
    Při jednom z takových soubojů si ale nedovoleně počínala česká kapitánka Alena Mills (Česko), rozhodčí ji posílá na dvě minuty za podrážení.

35:27
    Japonky se ne a ne dostat do útočného pásma, zatím jen vyhazují do toho středního, kde k nim rychle přistupují Češky.

34:53
    Hymlárová se ocitla nehlídaná na pravém křídle a mířila na přední tyč branky Fudžimotové. Češky tlačí.

33:51
    Nakone je z toho ale přece jenom dobrá střela od Denisy Křížové, která střílela z levého kruhu.

33:21
    Nahrávky podél mantinelu. Takový je nyní úděl první české formace.

32:47
    Tak nakonec ukořistily puk jen na chvíli a hráčky země vycházejícího slunce obrací směr hry.

32:19
    Skutečně jak české lvice teď v rohu útočného pásma bojují Neubauerová a Přibylová. Vybojují proti Japonkám kotouč?

31:16
    Šigaová si klepla hokejou o puk, dostala ho a v plné rychlosti zaměstnala gólmanku Peslarovou.

30:55
    Japonky už jsou ale opět v plném počtu.

29:48
    Češky příliš nestřílejí, teď se ale za to Křižová po sérii zblokovaných nahrávek rozhodla vzít a tvrdou ránou prověřila rameno Fudžimotové.

28:55
    Byla to Sena Suzukiová (Japonsko), jež Mlýnkovou faulovala, dostává dvě minuty za držení.

28:55
    Mlýnková se výborně natlačila přes japonskou obránkyni až do branky a snažila se nahrnout puk na Fudžimotovu. Byla ale faulována a nakonec skončila na ledě.

28:26
    ... dostala se ale do ofsajdu. Následuje komerční přestávka

28:17
    Nezvykle dlouhý pobyt Japonek v útočném pásmu nakonec utnula výbornou práci Pejzlová, která odvezla puk do středního pásma...

27:33
    Japonky nejsou směrem dopředu příliš nebezpečné, většinou skončí na první druhé přihrávce, Češky se zase nedostávají do velkých šancí.

26:57
    Japonky hrají v plném počtu.

26:34
    Hymlárové individuální akci nevyšla a Japonky mohou opět vyhodit puk až k Peslarové.

26:04
    Mills pálí tvrdě od modré, její střely však zatím neprocházejí zkonsolidovanou japonskou obranou.

25:28
    Zatím je to především ostřelovaná z vrcholu, Kolowratové střela končí po zásahu brankářky v ochranné síti.

24:55
    Hanae Kubová (Japonsko) dává Češkám k dispozici další početní výhodu, je vyloučena za podrážení.

24:44
    Další šance Japonek, kterou po nahrávce Koikeové měla útočnice Fudžimotová, naštěstí na Peslarovou nevyzrála.

24:02
    A Japonky z brejku po odražené střele české kapitánky vyrazily do protiútoku. Jonejamová předala kotouč Ukitové, která prověřila pozornost Peslarové.

23:56
    Střela Mills z pravé strany zařízení netrefila, mezitím Hosojamadová opouští trestnou lavici.

23:12
    Vanišová hned z otočky hledala před brankou Pejzlovou, ovšem Japonky dobře zafungovaly defenzivně.

23:04
    Znovu sledujeme klidnou rozehrávku Češek, které se nikam příliš netlačí. Vyjde to?

22:19
    Mrázová měla v úmyslu hned po nahrávce z modré vystřelit z první na bránu, Japonka ji ale ránu zablokovala.

21:54
    Akane Hosojamadová (Japonsko) je tou potrestanou, provinila se nedovoleným bráněním.

21:34
    Češky hrají v šesti při ponechané výhodě, bude se totiž vylučovat. Vymyslí něco? Zaítm pouze kombinují.

21:05
    Mlýnkové prudká střela z otočky nevyšla, skončila pouze po teči nad brankou.

20:42
    I Japonky se snažily z nepříliš nebezpečné pozice nahodit puk na Peslarovou, ale Češky už znovu obrací hru.

20:08
    Denisa Křižová se hned po vítězném vhazování prodrala přes Japonky a zkoušela zblízka prostřelit brankářku Fudžimotovou!

20:01

Druhá třetina začně přibližně ve 12:24.

Úvodní dvacetiminutovka je za námi a všem divákům, mezi nimiž jsou dnes mimochodem početné oddíly finských školáků a školaček, musí být jasné, kdo je na ledě lepší tým. Češky si nejenže vytvořily více šancí a hrají lépe pozičně, ale především vedou nad Japonkami 2:0. O branky se postaraly ve 4. minutě Denisa Křížová, o pět minut později se pak trefila Vendula Přibylová.

20:00

19:36
    Toková vystihla rozehrávku Kolowratové a řítila se sama na Peslarovou! Naštěstí bekhendem minula branku.

19:03
    Další zakázané uvolnění Češek. Icingů dnes vidíme nadprůměrně dost.

18:37
    Už to vypadalo, že Hosojamadová si vzala příliš velké sousto, ale puk se jí podařilo před dotírající Kosinovou uchránit. Škoda, mohl z toho být zajímavý brejk.

17:45
    Je zajímavé pozorovat, že Japonky změnily herní styl. Už méně napadají a spíše se drží na polovině útočného pásma.

17:35

17:15
    Křížová dostala puk na středu, vyhnula se Japonce a z ostrého úhlu prověřila Fudžimotovou.

16:52
    Nakonec z toho byla slibná nahrávka na Pejzlovou, jež bekhendem nahazovala puk na Fudžimotovou. Branku netrefila.

16:35
    Mrázová nabrala rychlost na pravém křídle a zaváží puk do útočné třetiny. Co vymyslí?

15:53
    Úvod přesilovky se zatím neodehrává podle českých představ, ze zamýšlené nahrávky je totiž zakázané uvolnění.

15:33
    A je to právě Mei Miurová (Japonsko), která je o chvíli později vyloučena za sekání.

15:02
    Pozor na Japonky! Pejšová zaváhala na modré čáře, puk si vzala Jonejamová a vyrazila do brejku. Japonka se ale naštěstí sama vytlačila ze střelecké pozice a nakonec nahrávala na Miurovou. Tu už k puku vracející se Češky nepustily.

14:37
    Stejný scénář, který vidíme po většinu první třetiny se opakuje i trď. Češky kombinují v útočném pásmu a ostřelují branku Japonek.

13:30
    Hymlárová si vzala puk na modrou a nahazovala do chumlu hráček před brankou, Fudžimotová nemusela zasahovat.

13:00
    Češky pozičně jednoznačně ovládají první třetinu, často tomu ale možná chybí trochu více střelby.

11:48
    Japonky dlouho nemohly vystřídat a byly očividně unavené, teď to jsou ale Češky, které vyhodily na zakázané uvolnění.

11:22
    Mrázová napřáhla na modré a skvělou střelou do šibenice dala zabrat Fujimotové!

10:57
    Češky jsou stále usazené v útočném pásmu, zatím příliš nestřílejí. Japonka Hosojamadová se mezitím vrací z trestné lavice.

10:15
    V první části přesilovky Češky výborně kombinovaly v útočném pásmu a kapitánka Mills ostřelovala branku Japonek. Zatím bez úspěchu.

08:57
    Další šance pro Češky, Akane Hosojamadová (Japonsko) si půjde sednout na dvě minuty za držení.
    08:45 Vendula PŘIBYLOVÁ - 0:2

08:45
    Nenapádná akce po soubojích u mantinelu a Češky vedou o dva góly! Samantha Kolowratová vyjela na střed a její bekhendovou střelu ještě na cestě tečuje mimo dosah gólmanky Fujimotové VENDULA PŘIBYLOVÁ! Asistence: Samantha Kolowratová a Martina Mašková.

08:31
    Stále žádná změna, chumel hráček se pouze přesunul k japonské střídačce.

08:10
    Češky jsou zaparkované v útočném pásmu, ale Japonky je zatím drží u mantinelu. Vymyslí něco?

06:49
    Podobný postup jako před chvíli Mrázová teď zvolila Jonejamová, na rozdíl od Češky ale střílela z bezprostřední blízkosti forhendem. Peslarová připravena.

06:25
    Tak ještě že teď Japonky nedosáhly na odražený puk po pokažené rozehrávce Kolowratové, kotouč totiž rychleji zamířil k Peslarové. Hru přeruší krátká komerční přestávka.

06:10
    Kateřina Mrázová je dnes při chuti, teď opět přebruslila japonskou obranu a bekhendem se snažila překvapit Fujimotovou.

05:52
    Japonky se ale snaží i přes úvodní gól rychle a agresivně napadat, rozhodně nejsu zatažené.

05:12
    ... bohužel ale jen na zakázané uvolnění.

05:07
    Nahrávka japonské obránkyně mířila na útočníci Fujimotovou, ale ta ztratila rovnováhu a na puk nedosáhla. Rozehrávají Češky...

04:57
    Zakázané uvolnění Japonek, které úvodní gól Češek určitě trochu vzal vítr z plachet.
    03:34 Denisa KŘÍŽOVÁ - 0:1

03:34
    Rychlý přístup Češky, které se rychle dostávají do vedení! DENISA KŘÍŽOVÁ výborně vybojovala puk pro Kateřinu Mrázovou, která ho nahodila před branku na Michaelu Pejzlovou. Ta se svým pokusem z bezprostřední blízkosti ještě neuspěla, ale Křížová už puk po objetí branky našla a zasunula ho do ní. Asistence: Kateřina Mrázová a Michaela Pejzlová.

03:05
    Nahození Pejzlové po mantinelu nenašlo žádnou z jejích spoluhráček a české lvice tak musí zpět do středního pásma.

03:00
    První trochu vážnější zákrok pro japonskou gólmanku Fujimotovou, nahozením z ostrého úhlu ji zaměstnala Klára Hymrálová.

02:39
    Češky hrají v plném počtu.

02:02
    Výborný zákrok Peslarové, která nahození Suzukiové z rohu odrazila pryč do středního pásma.

01:38
    Japonky se dostaly do útočného pásma a jsou rozestavěné, na žádnou kloudnou kombinaci to ale zatím nevypadá.

00:55
    Tvrdou ránu Šigaové od modré se před brankou snažila dorážet Toková, ale Češky prostor před brankářkou Peslarovou včas vyčistily.

00:39
    Vypadá to, že Češky hrály v šesti hráčkách na ledě. Trest odpyká Natálie Mlýnková (Česko).

00:20
    Češky ale rychle obrací hru, Pejzlová se však s kotoučem daleko nedostala.

00:05
    Japonky vyhrávají úvodní vhazování zápasu a nahazují puk do útočné třetiny.

00:01

Ještě jednou zdravím z finského Espoo. Dění z dnešního střetnutí českých hokejistek pro vás komentuje Šimon Rogner. Zápas je jako vždy trochu zpožděn, start očekávejte za necelých pět minut.

Japonsko: N. Fujimotová (Kondová) – Hosojamadová (A), Šigová Ao., Koikeová, Suzukiová S., Sekiová, Toková, Jamašitová – Jonejamová, Miurová, Ukitaová – Osawaová (C), M. Fujimotová (A), Takaová – Toková, Šigaová Ak., Kubová – Kojamaová, Enomotová, Jamašitová – Suzukiová K.

Česko: Peslarová (Bláhová) – Kolowratová, Pejšová, Tejralová (A), Horálková, Zíková, Kosinová, Neubauerová, Zedníková – Pejzlová, Mrázová, Křížová (A) – Mills (C), Hymlárová, Mlýnková – Vanišová, Patočková, Lédlová – Přibylová, Studentová, Mašková.

Rozhodčí: Hertrichová (GER), Wiegandová (SUI) – Anex Dit Chenaudová (SUI), Mochovová (RUS).

Švédsko – Česko 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Olssonová (Adolfssonová, Rasková), 15. Nordinová (Rasková), 58. Grahmová (Nordinová) – 11. Mlýnková (Hymlárová), 29. Mlýnková (Tejralová, Hymlárová), 37. Přibylová (Studentová, Mrázová), 50. Křížová (Mrázová), 60. Vanišová (Horálková).

JAPONSKO V POSLEDNÍM ZÁPASE

Japonsko – Německo 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 48. Osawaová (Takaová, Fujimotová), 48. Kubová (Toková) – 11. Fiegertová (Zornová, Spielbergová), 47. Haiderová (Klugeová, Fiegertová), 57. Delarbreová (Zornová, Spielbergerová).

ČESKO

Češky zůstávají po dvou utkáních na světovém šampionátu stále stoprocentní. Po výhře nad Francouzkami si v sobotu poradily i se Švédkami, když se dostaly po horší první třetině v té druhé do vedení a nakonec dokráčely k vítězství 5:3. V tabulce skupiny B tak mají na kontě šest bodů a jsou na prvním místě. Jinými slovy jim stačí bod k postupu do čtvrtfinále.

SESTAVA ČESKA PROTI ŠVÉDSKU

Peslarová (Zechovská) – Pejšová, Kolowratová, Tejralová (A), Horálková, Kosinová, Zíková, Zedníková – Křížová (A), Mrázová, Pejzlová – Mills (C), Hymlárová, Mlýnková – Patočková, Lédlová, Vanišová – Studentová, Mašková, Přibylová – Neubauerová.

JAPONSKO

Japonky na úvod šampionátu zdolaly 3:0 Francouzky a ve druhém zápase proti Němkám dokázaly dvěma brankami během 11 sekund dorovnat dvougólové manko, avšak nakonec brankou necelé tři minuty před koncem prohrály. Se třemi body jsou momentálně na předposledním a sestupovém místě skupiny B. Duel s Češkami tak pro ně bude samozřejmě velmi důležitý.

SESTAVA JAPONSKA PROTI NĚMECKU

Fujimotová (Kondová) – Hosojamadová (A), Šigová Ao., Koikeová, Sekiová, Toková, Suzukiová S., Jamašitová – Jonejamová, Miurová, Ukitaová – Osawaová (C), Fujimotová (A), Takaová – Toková, Šigová Ak.,Kubová – Suzukiová K., Jamašitová, Enomotová – Kojamaová.

Sportu zdar a ženskému hokeji zvlášť! Vítám Vás u třetího zápasu českých hokejistek na světovém šampionátu žen ve finském Espoo. Přímo z místa dějiště ho pro Vás bude komentovat Šimon Rogner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

David Jahoda

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 54. Kubová – 4. Křížová (Mrázová, Pejzlová), 9. Přibylová (Kolowratová, Mašková), 60. Vanišová

Japonsko: N. Fudžimotová (Kondová) – Hosojamadová (A), Šigová Ao., Koikeová, Suzukiová S., Sekiová, Toková, Jamašitová – Jonejamová, Miurová, Ukitaová – Osawaová (C), M. Fudžimotová (A), Takaová – Toková, Šigaová Ak., Kubová – Kojamaová, Enomotová, Jamašitová – Suzukiová K.