Vítkovice – Č. Budějovice 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 0:1 (kon.) | Znojmo – Vlašim 1:1 (kon.)
Ústí n. L. – Prostějov 2:1 (kon.)
MFK Vítkovice
1:2 (0:2)
SK Dynamo Č. Budějovice
Pátek 12.04.2019, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 22. kolo

Z Vítkovic je to vše, děkuji za pozornost. (19:34:22)

České Budějovice si tímto vítězstvím minimálně udržely sedmibodový náskok na čele tabulky. Pokud Hradec porazí Jihlavu, bude to dokonce 10 bodů a to už by bylo s přímým postupem do nejvyšší soutěže opravdu hodně nadějné. Vítkovice i přes první jarní porážku zůstanou osmé s minimálně tříbodovým náskokem.

Žluté karty: 3-0

Do druhého poločasu vstoupili domácí mnohem aktivněji, ale také mnohem častěji faulovali, čímž se ve svých snahách sami brzdili. Hosté zpočátku také pokračovali v dobré hře z prvního poločasu a měli několik šancí na vstřelení třetího gólu, ale Provod ve dvou obrovských příležitostech nejprve trefil blokujícího hráče, poté nechal vyniknout brankáře Květona. V poslední čtvrthodině již Jihočeši vyklidili pole a jen se bránili. Paškovu hlavičku na čáře vyrazil Staněk, na Surzynovu ránu pod břevno v 82. minutě už neměl nárok a najednou bylo na světě drama, které vzápětí přiživil odařenou střelou střídající Praus. Na druhé straně taktéž střídající Táborský zblízka neuspěl. V posledních minutách se Vítkovice už do žádné větší šance nedostaly, naopak z brejku mohl v nastavení definitivně rozhodnout Brandner, ale vyběhnutého Květona nepřekonal. Přesto České Budějovice vítězí i v šestém jarním zápase, opět o jediný gól. Vítkovice teprve podruhé v ročníku prohrávají zápas na svém hřišti.

90+2

90+2
    10 sekund po rozehrání po střídání rozhodčí ukončuje zápas.

90+2
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Martin Šplíchal.

90+1
    V protiútoku se probíjel k brance Brandner, na vápně se zbavil jednoho obránce, ale poté trefil pouze vyběhnutého Květona!

90+1
    Po centru z pravé strany hlavičkoval Cverna, ale pouze k zemi doprostřed branky, s čímž neměl Staněk potíže.

90
    Nastavují se 2 minuty.

90
    Pašek za protesty dostává žlutou kartu.

89
    Domácí se hodně zlobí, rozhodčí pískají, že míč při jejich akci opustil hrací plochu.

88
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ladislav Martan, přichází Patrik Brandner.

88
    Mikula si opět pustil pusu na špacír a dostává žlutou kartu.

88
    Provod zkušeně potáhl míč útočnpoui polovinou a u levé lajny vybojoval faul.

87
    Kladrubsdký jen odkopává do zámezí.

86
    Vasiljev si na půlkruhu našel střeleckou pozici, ale pravačkou mířil metr nad branku.

85
    Rozhodčí Berka na jedné straně ukazuje zákrok přes míč, na druhé straně v podobně ošemetné situaci píská faul domácích.