25 20 23 21
VK Dukla Liberec
3
19 25 25 25
Pátek 12.04.2019, 19:00 • Kladenská sportovní hala, Kladno • Uniqa extraliga mužů • Semifinále

Volejbalisté Dukly Liberec po třech letech postupují do finále extraligy, když zvítězili na Kladně 3:1 a stejným poměrem ovládli i celou sérii.

Do dnešního utkání Kladno vstoupilo drtivým nástupem, vedlo 9:2 a první set dovedlo k vítězství 25:19. Ve druhém setu si Liberec držel mírné vedení od úvodu a vyhrál jej 25:20. Také ve třetím dějství měli hosté mírně navrch, Kladno ale do koncovky nakonec vstupovalo za těsného vedení, ovšem Liberec nakonec dokázal vybojovat vítězství 25:23 a čtvrtý set rozehrál vysokým vedením 6:0, které postupně navýšil až na devět bodů. Kladné se pak postupně přibližovalo ve skóre, ale hrozivou ztrátu už nedokázalo dotáhnout. (21:19:05)

Hráčem zápasu je vyhlášen liberecký smečař Andrej Grut.

Konec zápasu

21:25
    Další výborný servis Sobotky, hosté jej ale dokázali dobře zpracovat a Jakub Veselý úspěšným útokem středem sítě zpečetil postup Liberce do finále!

21:24
    Vladimír Sobotka oddaluje závěr zápasu svým pátým esem.

20:24
    Další skvělý servis Indry, Miloslav Marel pak ale nadvakrát dokázal zaznamenat svůj první bod v zápase.

19:24
    Patrik Indra svým esem zajistil Liberci pět mečbolů!

19:23
    Pětibodovou libereckou sérii ukončil úspěšným útokem Jan Štokr.

19:22
    Vladimír Sobotka zablokoval Libora Leikepa a rozdíl ve skóre už je jen tříbodový, další oddechový čas pro Liberec.

18:22
    Andrej Grut nedokázal na hlavním kůlu složit míč, středem sítě pak zabodoval Vladimír Sobotka.

17:22
    Po dalším zaváhání Jana Štokra si hostující trenér Nekola bere oddechový čas.

16:22
    Libor Leikep smečuje do zámezí.

15:22
    Tomáš Hýský se prosadil na hlavním kůlu, ztráta Kladna je ale stále obrovská.

14:22
    Andrej Grut ještě nedokázal míč složit na palubovku, o chvíli později už ale byl úspěšný Libor Leikep.

14:21
    Vladimír Sobotka uspěl středem sítě.

13:21
    Oddechový čas pro Kladno.

13:21
    V závěru dlouhé rozehry se Aleš Správka prosadil útokem po lajně, domácí jen odrazili míč do stropu.