25 20 23 21
VK Dukla Liberec
3
19 25 25 25
Pátek 12.04.2019, 19:00 • Kladenská sportovní hala, Kladno • Uniqa extraliga mužů • Semifinále

Volejbalisté Dukly Liberec po třech letech postupují do finále extraligy, když zvítězili na Kladně 3:1 a stejným poměrem ovládli i celou sérii.

Do dnešního utkání Kladno vstoupilo drtivým nástupem, vedlo 9:2 a první set dovedlo k vítězství 25:19. Ve druhém setu si Liberec držel mírné vedení od úvodu a vyhrál jej 25:20. Také ve třetím dějství měli hosté mírně navrch, Kladno ale do koncovky nakonec vstupovalo za těsného vedení, ovšem Liberec nakonec dokázal vybojovat vítězství 25:23 a čtvrtý set rozehrál vysokým vedením 6:0, které postupně navýšil až na devět bodů. Kladné se pak postupně přibližovalo ve skóre, ale hrozivou ztrátu už nedokázalo dotáhnout. (21:19:05)

Hráčem zápasu je vyhlášen liberecký smečař Andrej Grut.

Konec zápasu

21:25
    Další výborný servis Sobotky, hosté jej ale dokázali dobře zpracovat a Jakub Veselý úspěšným útokem středem sítě zpečetil postup Liberce do finále!

21:24
    Vladimír Sobotka oddaluje závěr zápasu svým pátým esem.

20:24
    Další skvělý servis Indry, Miloslav Marel pak ale nadvakrát dokázal zaznamenat svůj první bod v zápase.

19:24
    Patrik Indra svým esem zajistil Liberci pět mečbolů!

19:23
    Pětibodovou libereckou sérii ukončil úspěšným útokem Jan Štokr.

19:22
    Vladimír Sobotka zablokoval Libora Leikepa a rozdíl ve skóre už je jen tříbodový, další oddechový čas pro Liberec.

18:22
    Andrej Grut nedokázal na hlavním kůlu složit míč, středem sítě pak zabodoval Vladimír Sobotka.

17:22
    Po dalším zaváhání Jana Štokra si hostující trenér Nekola bere oddechový čas.

16:22
    Libor Leikep smečuje do zámezí.

15:22
    Tomáš Hýský se prosadil na hlavním kůlu, ztráta Kladna je ale stále obrovská.

14:22
    Andrej Grut ještě nedokázal míč složit na palubovku, o chvíli později už ale byl úspěšný Libor Leikep.

14:21
    Vladimír Sobotka uspěl středem sítě.

13:21
    Oddechový čas pro Kladno.

13:21
    V závěru dlouhé rozehry se Aleš Správka prosadil útokem po lajně, domácí jen odrazili míč do stropu.

13:20
    Hezká souhra Bienata se Správkou, ten zakončoval po zkrácené nahrávce polského spoluhráče.

13:19
    Tomáš Hýský si poradil s blokujícím Mateuszem Biernatem.

12:19
    Miloš Vemić zabodoval útokem z pipu.

11:19
    Jakub Veselý přidává další liberecký bod středem sítě.

11:18
    Miloš Vemić vytloukl liberecký blok, míč se odrazil do anténky.

10:18
    Jan Štokr vytloukl kladenský blok.

10:17
    Jakub Veselý z těžké pozice nasměroval míč jen do blokujícího Adama Zajíčka.

9:17
    Andrej Grut se dotkl sítě.

8:17
    Jan Štokr zabodoval středem sítě.

8:16
    Hosté ubránili Miloslava Marela, pak dostal šanci ještě Vladimír Sobotka a jeho smeč tečoval liberecký blok.

7:16
    Miloš Vemić se neprosadil na hlavním kůlu, Liberec už vede o devět bodů.

7:15
    Miloslav Marel útočí jen do pásky sítě, domácí univerzál stále čeká na svůj první bod v zápase.

7:14
    Kladno přidává sedmý bod.

6:14
    Miloslav Marel podává do sítě.

6:13

5:13
    Tentokrát už se Jan Štokr prosadil útokem po lajně.

5:12
    Hosté ubránili Marela, Štokr pak smečoval mimo hřiště.

4:12
    Úspěšná ulívka Aleše Správky.

4:11
    Po Grutově chybě na příjmu Vemićova podání se Kladno dočkalo čtvrtého bodu.

3:11
    Hosté měli další možnost zvýšit náskok, Správka ale útočil do zámezí.

2:11
    Andrej Grut pak přidává bod přímo z podání.

2:10
    Při Grutově ulívce se kladenský blok dotkl sítě.

2:9
    Hosté chybují na podání.

1:9
    Vemić byl ubráněn na hlavním kůlu a Jan Štokr pak přidává další liberecký bod útokem ze zadní zóny. Filipa Habra následně opět nahrazuje Ondřej Piskáček.

1:8
    Filip Habr si také zaútočil, ovšem jen do libereckého bloku a náskok Severočechů neustále roste.

1:7
    Středem zabodoval na druhé straně také Jakub Veselý.

1:6
    Dlouhou sérii Leikepa na podání přerušuje Vladimír Sobotka útokem středem sítě.

0:6
    Další úspěšný liberecký blok proti Vemićovi, za kritického stavu si domácí trenér Fortuník bere oddechový čas.

0:5
    Sergeje Baranova nahrazuje Miloslav Marel.

0:5
    Hosté ubránili Baranova a po Správkově nahrávce Grut vytloukl kladenský blok.

0:4
    Vladimír Sobotka útočil jen do blokujícího Jakuba Veselého.

0:3
    Vemić je tentokrát zablokován, srbskému smečaři se už od koncovky třetího setu vůbec nedaří.

0:2
    Miloš Vemić útočil daleko do zámezí a video potvrdilo, že liberecký blok míč netečoval.

0:1
    Dlouhá rozehra na úvod čtvrtého setu, ve prospěch Dukly ji na hlavním kůlu zakončil Andrej Grut.

0:0
    Začal čtvrtý set.

Duklu Liberec dělí už jen jeden set od postupu do finále, Severočeši vedou 2:1 na zápasy i na sety v dnešním čtvrtém utkání.

23:25
    Servis Filipa Habra doletěl do zámezí a Liberec vítězí ve třetím setu 25:23.

23:24
    Aleš Správka podává do zámezí, teď už ale Liberec bude moci útočit. Na podání jde Filip Habr.

22:24
    Hosté ubránili Vemiće a Jan Štokr pak úspěšným útokem připravil svému týmu dva setboly.

22:23
    Další nezdar Miloše Vemiće, ten ztroskotal na libereckém trojbloku a domácí trenér Fortuník využívá oddechový čas.

22:22
    Štokrův útok kladenský dvojblok dokázal udržet ve hře, Vemić se ale dotkl sítě.

22:21
    Na dvaadvacátý bod se Kladno nadřelo, Miloš Vemić ale dílo úspěšně dokonal na hlavním kůlu.

21:21
    Správkův útok Habr na bloku nadrazil mimo dosah svých spoluhráčů.

21:20
    Tomáš Hýský nezklamal na hlavním kůlu, Kladno je znovu v mírném vedení.

20:20
    Jakub Veselý vyrovnává středem sítě.

20:19
    Baranov parádně zaroloval další servis k postranní čáře a znovu boduje z podání!

19:19
    Sergej Baranov trefuje své podání přímo do rohu a po osmém kladenském esu si hostující trenér Nekola bere oddechový čas. Liberec stále zůstává na jediném bodu přímo z podání.

18:19
    Jan Štokr smečuje do zámezí a Kladno se přibližuje na rozdíl jednoho bodu ve skóre.

17:19
    Do hry se místo Piskáčka vrací Filip Habr.

17:19
    Úspěšná obrana obou týmů, v závěru delší rozehry je Jan Štokr zablokován.

16:19
    Štokr si zlepšil náladu úspěchem ze zadní zóny.

16:18
    Jan Štokr podává do sítě.

15:18
    Sergej Baranov je zablokován Andrejem Grutem, Liberec zase odskakuje.

15:17
    Další podání srbského smečaře Kladna už skončilo v síti.

15:16
    Vemićův servis Správka přihrál jen nad sebe, Biernatovi pak při pokusu o nahrávku propadl míč mezi rukami.

14:16
    Sergej Baranov se prosadil proti libereckému dvojbloku.

13:16
    Domácí ubránili ulívku Gruta, Vemić pak je ale zablokován.

13:15
    Povedený diagonální útok Miloše Vemiće.

12:15
    Hosté si dobře zpracovali ostrý Sobotkův servis a Jan Štokr pak skóroval na hlavním kůlu.

12:14
    Mateusz Biernat servíruje do sítě.

11:14
    Martin Blažek na třetí pokus už dokázal uvést míč do hry, na hlavním kůlu pak nezaváhal Aleš Správka.

11:13
    Piskáček tentokrát zabodoval sám druhým úderem na polovinu Liberce.

10:13
    Jan Štokr vytloukl blokujícího Hýského.

10:12
    Daleký aut ze servisu Gruta.

9:12
    První nezdary Kladna po příchodu Ondřeje Piskáčka, Sergej Baranov byl ubráněn a byť domácí dostali ještě jednu šanci, tak Vemićův pipe končí v zámezí.

9:11
    Útok středem volil také hostující nahrávač Biernat, zakončoval Jakub Veselý.

9:10
    Adam Zajíček se prosadil středem sítě, po Piskáčkově příchodu Kladno zůstává stoprocentní v útoku.

8:10
    Andrej Grut přidává desátý bod Liberce.

8:9
    Dělové podání Miloše Vemiće, na esa Kladno vede už 7:1!

7:9
    Úspěšný útok Baranova po lajně.

6:9
    Libor Leikep zabodoval středem sítě.

6:8
    Podání Aleše Správky dopadlo za koncovou čáru.

5:8
    Jan Štokr úspěšně zaútočil na hlavním kůlu.

5:7
    Z první nahrávky Piskáčka udeřil Miloš Vemić.

4:7
    Aleš Správka propasíroval svůj útok kladenským blokem a domácí střídají nahrávače, Filipa Habra nahrazuje Ondřej Piskáček, hostující na Kladně právě z Liberce.

4:6
    Tomáš Hýský podává do sítě.

4:5
    Nepovedená souhra Biernata se Správkou, hostující smečař už neměl šanci projít přes blokujícího Habra.

3:5
    Mateusz Biernat se prosadil úderem na druhou přes, kladenský blok tento úmysl vystihl, míč se ale odrazil těsně do zámezí.

3:4
    Po špatném příjmu Kladna hosté prováhali dvě dobré šance k dalšímu bodu, nakonec se Severočeši při Hýského smeči dotkli sítě.

2:4
    Jan Štokr zvyšuje na dvoubodový rozdíl ve prospěch Dukly Liberec.

2:3
    Baranov byl ubráněn, Aleš Správka pak měl mnoho místa pro svůj prostor po lajně.

2:2
    Hýský v záklonu nasměroval míč daleko do autu.

2:1
    Hosté se neprosadili středem sítě a Tomáš Hýský uspěl na hlavním kůlu.

1:1
    O vyrovnání se postaral Sergej Baranov.

0:1
    Do třetího setu Kladno vstoupilo Vemićovým servisem do sítě.

0:0
    Začal třetí set.

20:25
    Adam Zajíček ukončil druhý set podáním do autu a Liberec srovnal stav zápasu po dílčí výhře 25:20.

20:24
    Tomáš Hýský se proti Biernatovi prosadil nad sítí.

19:24
    Andrej Grut vytloukl kladenský dvojblok, pět setbolů pro Liberec.

19:23
    Miloš Vemić svůj perfektní servis otřel o postranní čáru. Rozhodčí nejdříve viděli aut, Kladnu ale pomohlo video, které verdikt otočilo.

18:23
    Baranova hosté ubránili v poli, pak už si ale nedokázali dobře připravit útok a nakonec nepřehráli míč přes síť.

17:23
    Další liberecký blok! Tentokrát na Grutovi ztroskotal Miloš Vemić.

17:22
    Zajíček útočil jen do bloku Jakuba Veselého. Oddechový čas pro Kladno.

17:21
    Libor Leikep nezaváhal při útoku středem sítě.

17:20
    Miloš Vemić se prosadil ulívkou za blokujícího Štokra.

16:20
    Dlouhá rozehra jde na liberecké konto díky zakončení Libora Leikepa.

16:19
    Sobotka zahrál podání jen na jistotu, to potrestal Jan Štokr na hlavním kůlu.

16:18
    Sobotka pak přidává své již čtvrté eso! Václav Kopáček odrazil míč prudce do stropu a hostující trenér Nekola si vyžádal oddechový čas.

15:18
    Vladimír Sobotka neměl jednoduchou pozici, přesto se dokázal prosadit.

14:18
    Martin Blažek i ze svého druhého podání v zápase chybuje, nasměroval jej do sítě.

14:17
    Sergej Baranov útočí daleko do autu, ke kladenskému štěstí se ale liberecký blok dotkl sítě, což potvrdilo i video.

13:17
    Libor Leikep zablokoval Sobotkův útok středem sítě.

13:16
    Aleš Správka uspěl na hlavním kůlu a udržuje Dukle tříbodový náskok.

13:15
    Domácí se prosadili nad sítí a snižují na rozdíl dvou bodů.

12:15
    Tomáš Hýský je už podruhé během druhého setu zablokován Mateuszem Biernatem.

12:14
    Opět Kladno postavilo kompaktní trojblok proti Štokrovi, ten už dokázal tentokrát uspět.

12:13
    Jan Štokr měl proti sobě trojblok a s domácí zeď nad sítí nepřekonal.

11:13
    Moník si výborně poradil se servisem Štokra a z pipu pak zabodoval Miloš Vemić.

10:13
    Kladno mělo dobře připavený útok, Baranov ale nedokázal složit míč a Andrej Grut se pak prosadil parádním technickým úderem po lajně.

10:12
    Po time-outu Leikep podává do sítě.

9:12
    Miloš Vemić měl za hlavou Habra velmi nekomfortní pozici, musel smečovat ze záklonu a mířil jen do libereckého bloku. Následuje první oddechový čas druhého setu.

9:11
    Andrej Grut vrací servis na stranu Dukly díky úspěšnému diagonálnímu útoku.

9:10
    Další přímý bod z podání domácích přidává Filip Habr.

8:10
    Habrovu rychlou nahrávku k hlavnímu kůlu zakončil Miloš Vemić po lajně.

7:10
    Další podání kladenského blokaře už se do hřiště nevešlo.

7:9
    Sobotka pomáhá domácímu týmu i čistým esem.

6:9
    Vladimír Sobotka nekompromisně zakončil středem sítě, povedená souhra s Filipem Habrem.

5:9
    Mateusz Biernat zabodoval z druhého úderu, domácí jej nedokázali ubránit.

5:8
    Tomáš Hýský vytloukl liberecký blok, ten se navíc dotkl sítě.

4:8
    Úspěšná obrana Dukly, Aleš Správka se pak prosazuje na hlavním kůlu.

4:7
    Jakub Veselý boduje přímo z podání.

4:6
    Sergej Baranov podával jen do sítě.

4:5

3:5
    Kladno v jednu chvíli zázračně udrželo míč ve hře po ulívce Gruta, polský smečař při druhé šanci zvolil razantní útok a ten už slavil úspěch.

3:4
    Další neúspěch Štokra, zkušený volejbalista tentokrát ze zadní zóny smečoval do autu.

2:4

1:4
    Mateusz Biernat jednoblokem zastavil Tomáš Hýského.

1:3
    Stejný způsob útoku zvolil také hostující nahrávač Biernat a Veselý propasíroval míč mezi domácím blokem a sítí.

1:2
    Adam Zajíček se tentokrát už bodově posadil středem sítě.

0:2
    Miloš Vemić svůj technický úder nasměroval jen do anténky.

0:1
    Liberec v úvodu druhého setu ubránil Zajíčkův útok středem sítě a Andrej Grut pak na hlavním kůlu otevírá skóre druhého setu.

0:0
    Začal druhý set.

25:19
    Sergej Baranov se prosadil poněkud neortodoxním způsobem na hlavním kůlu, ostrou diagonálou ale dokázal nasměrovat míč do volné části liberecké poloviny a ukončil tím první set, v němž Kladno vítězí 25:19.

24:19
    První setbol hosté ještě odvracejí, teď už ale Kladno bude útočit.

24:18
    Druhé eso Filipa Habra v řadě!

23:18
    Filip Habr přidává přímý bod z podání a Kladno disponuje pětibodovým náskokem. Na palubovku se vrací Jiří Srb s Patrikem Indrou.

22:18
    Jan Štokr smečuje jen do pásky sítě.

21:18
    Domácí zablokovali Aleše Správku, zároveň se ale dotkli sítě a bod tak bere Liberec.

21:17
    Vladimír Sobotka se podruhé v zápase posadil přímo z podání.

20:17
    Filip Habr si úspěšně zaútočil po nepřesvědčivém zákroku hostů v poli.

19:17
    Kladno posílilo podání Martinem Blažkem, ten ale mířil do autu.

19:16
    Severočeši měli možnost na další snížení, neměli ale dobře připravený útok, Štokr musel jen přehrát míč na kladenskou polovinu a tam už se nadvakrát prosadil Sergej Baranov.

18:16
    Grut trefuje svůj servis přímo na koncovou čáru! Rozhodčí zprvu viděli aut, Dukle ale pomohlo video.

18:15
    Andrej Grut si za hlavou Biernata poradil s kladenským dvojblokem.

18:14
    Podání Biernata doplachtilo daleko za koncovou čáru.

17:14
    Liberec se znovu ubránil a byť se pak v útoku hosté na čtrnáctý bod nadřeli, tak Štokr úspěšně rozehru zakončil a Milan Fortuník si vyžádal druhý oddechový čas.

17:13
    Milan Moník zaváhal na příjmu Biernatova podání, první liberecký bod z podání.

17:12
    Aleš Správka se prosadil technickým útokem. Hostující kapitán neměl jednoduchou pozici, přesto dokázal bodovat.

17:11
    Tomáš Hýský přerušil tříbodovou libereckou sérii úspěšným útokem po lajně.

16:11
    Tomáš Hýský smečuje do zámezí a domácí trenér Milan Fortuník si bere svůj první oddechový čas.