Vondroušová – Marinová 2:0 (kon.) | Cibulková – 2:0 (kon.)
Muchová – Fernandezová 0:0 (zruš.) | Krejčíková, Šafářová – Dabrowská, Fichmanová 2:0 (kon.)
Hrunčáková – Alvesová 0:0 (zruš.) | Kužmová, Šramková – Alvesová, Stefani 0:2 (kon.)
Dominika Cibulková
2
7 6
0
63 0
sk Neděle 21.04.2019, 13:09 • NTC Bratislava (Slovensko) • Pohár Billie Jean Kingové • 3. kolo

Dominika Cibulková teda vybojovala pre Slovensko tretí bod, ktorý rozhodol o tom, že sa udržíme v II. svetovej skupine!

6:0
    GEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Slovenská jednotka ukončila druhý set priamym bodom a nasadila svojej súperke kanára! Druhý set sa niesol vo veľkom štýle našej Dominiky, ktorá nedala brazílskej jednotke žiadnu šancu a zaslúžene vyhráva toto stretnutie 2:0 na sety po hrách 7:6 (3) a 6:0!

40-15
    Dva mečbaly pre Slovensko!

5:0
    A opäť Dominika berie čistou hrou podanie súperky a vyhráva v druhom sete 5:0! Posledný gem ju tak delí od jej úspešnej rozlúčky z reprezentáciou a spečatenie účasti Slovenska v II. svetovej skupine.

40-0
    Slovenská tenistka získava tri brejkbaly, snáď už nie je o čom špekulovať!

4:0
    Priamym bodom z podania ukončila Dominika tento gem, znova potvrdila brejk a tak už vyhráva v druhom sete 4:0! Pomaly sa tak približuje k celkovému víťazstvu.

40-A
    Víťazný return z rakety brazílskej tenistky, ktorá tak získava brejkbal!

3:0
    Výborne! Dominika Cibulková čistou hrou vzala svojej súperke toto podanie, teda druhé za sebou a vedie v druhom sete 3:0!

40-0
    Pome! Dominika Cibilková je teraz poriadne rozbehnutá a získava tri brejkbaly po opäť skvelom prechode na sieť.

2:0
    Dominika Cibulková sa úspešne presunula na sieť a druhý pokus už premieňa na zisk druhého gemu v druhom sete!

1:0
    Hneď ten prvý aj využíva a tak berie prvé podanie súperky v druhom sete! Dominika tak pôjde podávať na potvrdenie brejku za stavu 1:0!

40-15
    Slovenská tenistka získava hneď v úvode druhého setu dva brejkbaly!

7:6
    Hneď ten prvý slovenská tenistka aj využíva! Dominika Cibulková tak lepšie zvládla tajbrejk a ujíma sa v tomto zápase vedenia 1:0! Slovenská tímová jednotka zvládla náročnú situáciu, keď prehrávala 3:5, ale napokon dotiahla úvodný set do úspešného konca. To môže byť teda tou správnou spruhou do druhého setu, v ktorom môže Dominika rozhodnúť o našej účasti v II. svetovej skupine.

6-3
    Druhé eso našej slovenskej jednotky! Dominika Cibulková tak získava tri setbaly!

6:6
    Beatriz Haddad Maia predviedla ďalší kvalitný servis a tak budeme svedkami spomínaného tajbrejku! Prvý set je teda veľmi dramatický, čo sa zrejme až tak nečakalo.

40-30
    A je tu setbal! Beatriz Haddad Maia zahrala svoj úder len do pásky a slovenská jednotka má blízko ku získaniu prvého setu!

6:5
    Výborne! Úder brazílskej jednotky zastavila páska, takže Dominika Cibulková potvrdila brejk a vyhráva v prvom sete 6:5! Podaril sa jej tak obrat z 3:5 a Beatriz Haddad Maia bude musieť podávať na vynútenie si tajbrejku.

5:5
    Dominika Cibulková si skúsene počkala na sieti a potom presným smečom využíva druhý brejkbal a vyrovnáva tak stav prvého setu na 5:5! Slovenská tenistka tak zvládla veľmi náročnú situáciu, zobrala súperke servis na víťazstvo v prvom sete a tak pôjdeme do jedenásteho gemu.

40-0
    Tri brejkbaly pre slovenskú tenistku! Na retrun našej tenistky odpovedala jej súperka len úderom do autu a tak má Dominika šancu vrátiť sa späť do prvého setu.

4:5
    Ten sa jej podarilo využiť a tak znižuje stav prvého setu na 4:5! Beatriz Haddad Maia tak má teraz k dispozícii servis na ukončenie úvodného setu, Dominika tak potrebuje znova brejknúť svoju súperku.

3:5
    Beatriz Haddad Maia napokon úspešne potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 5:3 v prvom sete! Dominika Cibulková tak musí podávať na udržanie sa v prvom sete, čo sme v úvode prvého setu určite nepredpokladali.

3:4
    Nuž a ten sa jej podarilo využiť po úspešnom returne! Beatriz Haddad Maia tak berie podanie našej tímovej jednotky a ujíma sa vedenia 4:3 v prvom sete! Nakloňuje tak misky váh na svoju stranu, stačí jej už len potvrdiť brejk a dostane našu tenistku pod veľký tlak v prvom sete.

30-40
    Znova dvojchyba od našej tenistky! Beatriz Haddad Maia tak má k dispozícii brejkbal.

3:3
    Beatriz Haddad Maia odvrátila úspešne tri brejkbaly a tak vyrovnáva stav prvého setu na 3:3! Zatiaľ je to veľký boj na kurte a všetko je stále otvorené.

A-40
    Páska zastavila úder podávajúcej hráčky, tretí brejkbal pre Dominiku Cibulkovú!

40-15
    Dva brejkbaly pre slovenskú tenistku!

3:2
    Teraz to už našej tenistke vyšlo, pomohol jej dlhý úder súperky do autu. Dominika Cibulková tak po dlhšej dobe získava gem a vyhráva teda v prvom sete 3:2!

2:2
    Tak toto bol veľmi zaujímavý gem. Slovenská tenistka mala šancu si vziať svoje stratené podanie späť, čo sa jej však nepodarilo a tak Beatriz Haddad Maia potvrdila ribrejk a začíname prakticky odznova!

A-40
    Presná loptička z rakety našej tenistky, Dominika Cibulková tak získava brejkbal!

2:1
    Hneď prv šancu dokázala brazílska jednotka premeniť! Máme tu teda ribrejk a Beatriz Haddad Maia si tak berie späť svoje stratené podanie. Tým znížila stav v prvom sete na 2:1 a po krátkej prestávke pôjde podávať na potvrdenie brejku.

15-40
    Opäť sme sledovali víťazný return z rakety brazílskej tenistky! Beatriz Haddad Maia má tak k dispozícii dva brejkbaly!

2:0
    Beatriz Haddad Maia musela cez druhé podanie, čo Brazílčanku značne rozladilo a Dominika presnou loptičkou berie prvé podanie svojej súperky v tomto zápase! Slovenská reprezentantka tak vyhráva v prvom sete 2:0!

40-30
    No a máme tu úvodný brejkbal tohto stretnutia! Dominika zahrala skvelý stopbal a má tak šancu brejknúť svoju súperku.

1:0
    Priamym bodom z podania ukončila Dominika Cibulková tento gem, ktorý získala vo svoj prospech a tak sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!