Nový Zéland – Gruzie 6:2 (kon.) | Izrael – KLDR 9:3 (kon.)
Nový Zéland
6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Gruzie
Středa 24.04.2019, 20:00 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • Mistrovství světa - II. B Divize • 3. kolo

Nový Zéland vyhrává tento zápas poměrně jednoznačně 6:2, ve všech třech třetinách se dokázal dvakrát prosadit. Střelecky byl zápas naprosto vyrovnaný, oba celky vyslaly na branku soupeře 34 střel. Velký rozdíl byl v kvalitě brankáře. (22:09:17)

59:06
    Matthew Schneider vypálil přes obránce, jeho projektil ukryl brankář soupeře do rukavice.

58:50
    Ani jeden celek se už nikam nežene.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:20
    Charizov se pokoušel propracovat mezi kruhy, odkud chtěl vypálit, ale jeho počínání zastavila obrana.

56:40
    Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu, následně pálil Lee, jehož ránu kryje brankář Iljenko.

56:01
    Buly před brankou Nového Zélandu, obrana vedoucího celku byla pozorná, vybojovala kotouč, a tak rychle otočila směr hry.

54:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a tento zápas je rozhodnutý.

53:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme aktivní hru Zélandu, který vede o čtyři branky.

52:35
    Gruzie si vyžádala oddechový čas.
    52:35 Chris EADEN - 6:2

52:35
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Bleskově po vhazování získal kotouč CHRIS EADEN, jehož projektil zapadl přesně do branky. Gruzie hraje špatný zápas. Asistence: Gino Heyd.

51:32
    Ryan Strayer to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

50:36
    Polozov to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, jenže jeho ránu zblokoval Camaja.

48:41
    Hra je nyní přerušená pro postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

48:10
    Gruzie nyní dostala kotouč do sítě, ale gól podle gest sudích neplatí.

47:50
    Vyloučení v týmu Nový Zéland (Dale Harrop – 2 min., podrážení).
    47:32 Gino HEYD - 5:2

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Graig (Lee), 12. Gavoille (Challis), 32. Eaden (Craig), 36. Heyd (Challis, Graig), 48. Heyd (Challis), 53. Eaden (Heyd) – 1. Kozjulin (Žužunašvili), 15. Kurbatov (Žužunašvili, Obolgogiani)

Nový Zéland: Parry (Mitalas) – Jackson, Graig, Amston, Schneider, Mawson, Lane, Hay – Eaden, Lee, Heyd – Henderson, Polozov, Cox – Gavoille, Strayer, Challis – Harrop, Vortanov, Ellis
    Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Kurbatov, Comaja, Jejranašvili, Minasiani – Charizov, Žužunašvili, Obolgogiani, Kozjulin – Dumbadze, Vasilčenko, Kočkin, Šalunov – Vedjapin, Švecov, Oganeziani

Rozhodčí: Jaksys – Biec, Ramirez